Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Komentarz do sesji w USA

Komentarz do sesji w USA

2007-10-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajsza sesja na Wall Street rozpoczęła się od spadków. Pretekstem do tego były wyniki Bank of America. W III kwartale, z uwagi na straty na rynku kredytów, zysk tego banku spadł o 32 proc., wywołując zaniepokojenie inwestorów.
Pogarszające się nastroje na giełdach

Pogarszające się nastroje na giełdach

2007-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł spadek WIG20 o 1,94%. Początek sesji przebiegał w miarę spokojnie (otwarcie na poziomie 3851 pkt). Do wyprzedaży doszło po godzinie 14:00, pod wpływem niepokojących danych z za oceanu. Jeden z najważniejszych banków w USA – Bank of America, podał wynik finansowy za III kwartał.

Spadek może się przedłużyć

Spadek może się przedłużyć

2007-10-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja na GPW zdecydowanie zaskoczyła. Mimo spokojnego rozpoczęcia notowań, później na rynku dochodziło do spokojnego, lecz systematycznego spadku indeksów. W późniejszym etapie sesji spokojne schodzenie w dół przerodziło się w bardzo duży, ponad 2% spadek.
Znaczne spadki na GPW

Znaczne spadki na GPW

2007-10-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się neutralnie. Wczorajsza słaba końcówka notowań w USA spowodowała jednak, że indeksy zaraz po otwarciu zaczęły tracić na wartości. Spadkom nie towarzyszył duży obrót, który w pierwszej godzinie nie przekroczył 100 mln złotych.
GPW: Kolejny dzień konsolidacji

GPW: Kolejny dzień konsolidacji

2007-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Przebieg wczorajszej sesji na GPW w Warszawie nie różnił się znacząco od dni poprzednich. Do godzin południowych indeksy lekko osuwały się. Później rozpoczęły dla odmiany delikatny wzrost, który doprowadził do zakończenia sesji na plusach.
GPW pod wpływem USA

GPW pod wpływem USA

2007-10-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły czwartkowe notowania do wzrostów. Podobne wzrosty powinny też stać się udziałem rynku kasowego, chociaż raczej nie należy oczekiwać przesadnie dużej przewagi kupujących.
To tylko korekta

To tylko korekta

2007-10-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza faza wczorajszej sesji przyniosła spadki na rynku, które jednak miały dość spokojny przebieg i tak jak w poprzednich dniach pokazały, że strona podażowa nie jest teraz zbyt silna. Po południu nastroje poprawiły się m.in. dzięki publikacji lepszych od oczekiwań wyników finansowych przez Morgan Stanley. To podniosło wszystkie europejskie indeksy i pozwoliło na zakończenie sesji w Warszawie na plusie.
Zwyżki indeksów na GPW

Zwyżki indeksów na GPW

2007-10-17 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję indeksy rozpoczęły minimalnie poniżej wczorajszego zamknięcia. Początek notowań zaczął się bardzo spokojnie, a obroty były niewielkie. Na początku sesji indeksy utrzymywały się na lekkich plusach. Jednak mocniejszy atak podaży zapoczątkował systematyczne osuwanie indeksów. W drugiej części dnia sytuacja się odmieniała i ostatecznie dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostami.
Jeszcze trochę w dół

Jeszcze trochę w dół

2007-10-17 Komentarz poranny DM IDMSA
Spadkowy impuls z giełdy amerykańskiej zgodnie z oczekiwaniami przełożył się na notowania na warszawskim parkiecie. Wyraźna przecena na całej szerokości rynku i dość spore spadki indeksów spowodowały, że większość inwestorów nie może zaliczyć wtorkowej sesji do udanych.
Spadek WIG20 w okolice istotnego wsparcia 3830 pkt

Spadek WIG20 w okolice istotnego wsparcia 3830 pkt

2007-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł spadki na GPW. WIG20 podążając wraz za światowymi parkietami na zamknięciu tracił 1,88%. Po otwarciu na poziomie 3862 pkt przewagę mieli sprzedający sprowadzając indeks w rejon ważnego wsparcia na 3830 pkt.
Intel i Yahoo powinny poprawić nastroje na GPW

Intel i Yahoo powinny poprawić nastroje na GPW

2007-10-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nienajlepsze nastroje po wtorkowej przecenie na GPW, która cofnęła indeks dużych spółek do poziomu 3831,55 pkt. (-1,88 proc.), a WIG do 63301,40 pkt. (-1,54 proc.), w połączeniu z dzisiejszą dominacją spadków na azjatyckich giełdach, mogą jeszcze prowokować zniżkę na otwarciu środowej sesji w Warszawie.
Znaczna przecena na GPW

Znaczna przecena na GPW

2007-10-16 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem spadków, a nastroje panujące podczas dzisiejszych notowań były mocno odmienne od tych wczorajszych. Zapoczątkowana wczoraj fala zniżek na Wall Street spowodowała, że dzisiejszą sesję warszawskie indeksy rozpoczęły dużo poniżej poziomów z wczorajszego zamknięcia. Zniżki utrzymywały się przez cały dzień, a indeksy pogłębiały spadki w ciągu dnia.
Nerwowo w okolicy szczytów

Nerwowo w okolicy szczytów

2007-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji indeks WIG20 poruszał się w wąskim przedziale wahań 3892 – 3914 pkt. Bykom nie udało się pokonać maksimów z czwartku zeszłego tygodnia w okolicy 3915 pkt. Ostatecznie, dzięki otwarciu z luką indeks zyskiwał 0,66%.
Korekta w ślad za Wall Street

Korekta w ślad za Wall Street

2007-10-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Grudniowe kontrakty terminowe na indeks WIG20 rozpoczęły wtorkowe notowania od testu poziomu 3914 pkt., co oznacza spadek o 0,51 proc. w stosunku do wczorajszego zamknięcia.
USA nam przeszkodzi

USA nam przeszkodzi

2007-10-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek tygodnia był moim zdaniem przygotowaniem przed atakiem na szczyty hossy. WIG20 rozpoczął sesję niewiele poniżej swojego historycznego maksimum i przez cały dzień konsolidował się w pobliżu tego poziomu.
GPW: Wzrosty na początku tygodnia

GPW: Wzrosty na początku tygodnia

2007-10-15 Komentarz giełdowy Gold Finance
Zgodnie z przewidywaniami piątkowa wzrostowa sesja w USA wpłynęła na dobre otwarcie sesji na giełdzie w Warszawie. Indeksy otworzyły się na plusach, odrabiając tym samym straty z poprzedniej sesji. Początek notowań był bardzo spokojny, a obroty w pierwszej godzinie handlu nie przekroczyły 100 mln złotych.
Powrót wzrostów

Powrót wzrostów

2007-10-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po piątkowym spadku, który sprowadził indeks dużych spółek do poziomu 3879,19 pkt. (-0,79 proc.), w poniedziałek na warszawskiej giełdzie powinien ponownie zagościć optymizm. Piątkowy spadek nosił bowiem znamiona ruchu korekcyjnego, który przy braku wyraźnego pogorszenia klimatu inwestycyjnego na światowych parkietach, ma szanse ograniczyć się tylko do jednego dnia.
Bliżej szczytów niż wsparć

Bliżej szczytów niż wsparć

2007-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na GPW minęła spokojnie w zakresie konsolidacji z ostatnich dni. WIG20 na skutek słabej sesji w USA rozpoczął notowania z 25 pkt luki na poziomie 3868 pkt. Wsparcie w okolicy 3850 pkt zostało jednakże wybronione, a na zakończeniu sesji indeks znajdował się w okolicy dziennych maksimów na 3879 pkt (-0,79%).
Udany tydzień

Udany tydzień

2007-10-15 Komentarz poranny DM IDMSA
Najważniejszą sesją ostatniego tygodnia na giełdzie była sesja wtorkowa. Doszło na niej do przełamania przez WIG20 technicznego oporu na poziomie 3763 punktów. Ten techniczny sygnał kupna zbiegł się z atakiem bardzo agresywnego popytu, co spowodowało powiększenie wybicia i wytworzenie bardzo pozytywnej w wymowie długiej białej świecy na indeksie. Zasadniczo ta jedna sesja przesądziła o dobrych nastrojach w całym tygodniu.
Podsumowanie tygodnia na GPW

Podsumowanie tygodnia na GPW

2007-10-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek tygodnia okazał się niezbyt udany dla inwestorów. Inwestorzy po znacznych wzrostach na innych giełdach światowych oczekiwali udanego poniedziałku również na GPW. Notowania rozpoczęły się od dobrego otwarcia, jednak dobre nastroje nie trwały zbyt długo, a indeksy powoli zaczęły się osuwać, w czym pomagało zachowanie się innych rynków w Europie.