Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mini euforia na WIG20

Mini euforia na WIG20

2008-02-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek wtorkowych notowań był zgodny z oczekiwaniami – WIG20 po pokonaniu w poniedziałek szybkiego wsparcia otworzył sobie drogę do poziomu 3000 punktów i dość szybko znalazł się na tym poziomie. Sukcesem byłoby utrzymanie tego wzrostu do końca sesji, tymczasem nagły impuls z USA spowodował przyspieszenie wzrostów i GPW była jedną z najsilniejszych giełd w Europie.
Dynamiczny wzrost indeksu WIG20

Dynamiczny wzrost indeksu WIG20

2008-02-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzień upłynął pod znakiem kontynuacji wczorajszych wzrostów. Indeksy rozpoczęły wtorek powyżej poniedziałkowego zamknięcia i w ciągu dnia znacznie zwyżkowały. Wczorajsze wzrosty za Oceanem dawały już na starcie przewagę bykom. Indeks WIG20 na początku walczył o przełamanie poziomu 3000 punktów, bykom nie udało się jednak przebić tej psychologicznej bariery za pierwszym razem.

Buffet na lepsze nastroje

Buffet na lepsze nastroje

2008-02-12 Komentarz X-Trade Brokers
Spore plusy na europejskich parkietach (w tym ponad 3% na WIG20 w Warszawie) oraz dobre otwarcie w Ameryce to m.in. efekt działań legendy amerykańskiego rynku kapitałowego – Warrena Buffeta. Jego firma inwestycyjna chce „pomóc” firmom ubezpieczającym emisje obligacji, którym groziło obcięcie ratingu, a w skrajnym przypadku nawet bankructwo.
Są warunki do wzrostów

Są warunki do wzrostów

2008-02-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy spokój na rynkach i brak ważniejszych danych makroekonomicznych sprzyjały działaniom popytu. Na wzrosty zapowiadało się już od kilku sesji i nie przeszkodziło w nich gorsze zachowanie innych europejskich parkietów.
Trzy powody do wzrostów

Trzy powody do wzrostów

2008-02-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Są przynajmniej trzy powody, żeby oczekiwać we wtorek wzrostów na warszawskiej giełdzie. Mianowicie, pozytywna w swej wymowie, poniedziałkowa sesja na GPW. Wczorajsze wzrosty na Wall Street. Przewaga popytu na azjatyckich parkietach.
Ferie zimowe na GPW

Ferie zimowe na GPW

2008-02-12 Komentarz poranny DM IDMSA
W poniedziałek oprócz kilku największych spółek oraz grona spekulacyjnych walorów, zarówno w indeksie WIG20 jak i na szerokim rynku dominowała raczej senna atmosfera. Pierwsze jest takie, że na rynku wyraźnie widać rozpoczęte w Warszawie ferie zimowe.
Tydzień rozpoczął się od wzrostów

Tydzień rozpoczął się od wzrostów

2008-02-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszych notowań na GPW rozpoczął się od niewielkich spadków, które miały związek z przeceną na giełdach azjatyckich. WIG20 rozpoczął dzień w okolicy 2900 punktów, ale kolejne godziny przyniosły systematyczną poprawę sytuacji na warszawskim parkiecie.
Kiedy koniec spadków?

Kiedy koniec spadków?

2008-02-11 Komentarz giełdowy Money Expert
Zarówno drobni inwestorzy, jak i potężni gracze zadają sobie pytanie, kiedy nadejdzie koniec spadków na giełdzie. Oprócz złych informacji płynących ze Stanów Zjednoczonych spadki napędzają także drobni inwestorzy, których pierwszą reakcją na negatywne zmiany jest wycofanie środków z funduszy inwestycyjnych.
Spadki w Azji nam nie pomogą

Spadki w Azji nam nie pomogą

2008-02-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Zakończenie piątkowej sesji na plusach, podczas gdy przez większość czasu indeksy pozostawały na minusie, pokazuje chęć inwestorów do kupowania. W ciągu trzech ostatnich sesji ukształtowały się długie cienie pod świecami, co najlepiej obrazuje, że znajdują się chętni na kupowanie akcji przy tych poziomach.
Istotne banki

Istotne banki

2008-02-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień przyniósł sporo zmienności oraz sporo emocji i prawdopodobnie jeszcze długo nie będziemy mogli się od tego oderwać na naszym parkiecie. Na takim rynku nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie – tydzień temu były niezłe, a dziś na pewno są dużo gorsze.
GPW rozpocznie tydzień od spadków

GPW rozpocznie tydzień od spadków

2008-02-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Nocne spadki na azjatyckich parkietach, powinny popsuć nastroje rodzimym inwestorom, co może przełożyć się na spadkowe otwarcie poniedziałkowej sesji w Warszawie. Jeżeli jednak nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to niższe poziomy zostaną wykorzystane do skupowania akcji.
Udany koniec tygodnia

Udany koniec tygodnia

2008-02-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się optymistycznie. Inwestorzy w końcu doczekali się odreagowania ostatnich spadków przez amerykańskie indeksy, co wpłynęło na dobre nastroje na początku dzisiejszych notowań.
Bez Wigometru

Bez Wigometru

2008-02-08 Komentarz giełdowy Money Expert
Ten tydzień lutego nie był zbyt pomyślny dla inwestorów. Po bardzo niekorzystnych danych zza Oceanu dotyczących aktywności w sektorze usług, które poznaliśmy na początku tygodnia, giełdy na całym świecie dotknęły spadki.
Plusy na otwarciu

Plusy na otwarciu

2008-02-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Przebieg wczorajszej sesji odzwierciedlał panujące na światowych rynkach nastroje. Rozpoczynając tą sesję pod poziomem 2 950 pkt WIG20 nie miał dużego potencjału do wzrostu i próby wyjścia ponad ten poziom okazały się bezskuteczne. Zejście na niższe poziomy przyśpieszyło po decyzjach banków centralnych w Europie.
Ameryka ratuje polskie byki

Ameryka ratuje polskie byki

2008-02-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zakończona wzrostami czwartkowa sesja na Wall Street (S&P500 +0,79 proc.; DJIA +0,38 proc.; Nasdaq Composite 0,63 proc.), poprawi w piątek nienajlepsze nastroje wśród rodzimych inwestorów. Nie należy jednak oczekiwać mocnego kupna w dniu dzisiejszym.
Mocny kontratak podaży

Mocny kontratak podaży

2008-02-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja okazała się być bardzo zimnym prysznicem dla grona optymistów po środowych notowaniach. Choć dzień rozpoczął się spokojnie, nerwowość i słabe nastroje z rynków zagranicznych przełożyły się na mocne spadki w Warszawie.
WIG20 obronił poziom 2900 punktów

WIG20 obronił poziom 2900 punktów

2008-02-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dzisiejszych notowań na GPW przebiegał spokojnie. Na parkiecie podobnie jak w ostatnich dniach aktywność inwestorów była dość mała. Rano na GPW widoczne były niewielkie wahania. Gracze czekali na mocniejszy impuls, który przyszedł po południu z zagranicy.
Pod oporem 3 000 pkt.

Pod oporem 3 000 pkt.

2008-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wydarzenia podczas wczorajszej sesji trzeba przypisać jako zasługę dla giełdowych byków. Wzrosty, nawet jeżeli pomogło im otwarcie w USA, świadczą o aktualnej sile popytu. WIG20 niedługo po otwarciu zszedł poniżej poziomu 2900 pkt i od tego momentu systematycznie się umacniał, kończąc dzień na poziomie 2 956,28 pkt.
Stabilizacja na małych minusach

Stabilizacja na małych minusach

2008-02-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pomimo, że wczorajsza sesja na GPW niesie sporą dawkę optymizmu, to czwartkowy handel powinien cechować się niepewnością. Ta niepewność przede wszystkim płynie z Wall Street. Zakończona spadkiem indeksu DJIA o 0,53 proc., S&P500 o 0,76 proc. i Nasdaq Composite o 1,33 proc., a przede wszystkim spadki akcji w handlu posesyjnym w USA.
Byki - niedźwiedzie 1:0

Byki - niedźwiedzie 1:0

2008-02-07 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja była wielkim sukcesem strony popytowej. Choć na pierwszy rzut oka ostateczne wyniki sesji w postaci marginalnych wzrostów nie wyglądają imponująco, to jednak należy je zestawić z bardzo dużą przeceną, jaką mieliśmy na otwarciu.