Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inflacja tematem dnia

Inflacja tematem dnia

2008-02-20 Komentarz poranny DM IDMSA
W trakcie wtorkowej sesji obserwowaliśmy dość wyraźne ruchy indeksów, choć żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Efektem tego było zakończenie sesji w okolicy zera wśród wszystkich głównych indeksów. Sesja nie zmieniła nic w obrazie rynku.
Niewielkie spadki na GPW

Niewielkie spadki na GPW

2008-02-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem wszystkich indeksów. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu 0,14 %, a indeks WIG 0,09 %. Kosmetycznym zniżkom towarzyszył niewielki obrót, który wyniósł 1,4mld złotych.

Zahamowanie korekty

Zahamowanie korekty

2008-02-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze duże wzrosty na giełdach europejskich dziś mogą już nie zostać powtórzone. Brak obecności giełdy amerykańskiej wpływał pozytywnie na notowania, a rosnące kontrakty na DJIA dodawały stronie popytowej animuszu.
Gdy kota nie ma, myszy harcują

Gdy kota nie ma, myszy harcują

2008-02-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Brak sesji na Wall Street bądź też w Londynie powoduje, że sesje na warszawskim parkiecie odbywają się albo w całkowitym marazmie, albo przynoszą spory ruch cenowy nie poparty obrotem. Wczoraj inwestorzy na GPW wybrali drugi wariant i w dużej mierze za sprawą sygnałów z rynku terminowego WIG20 zanotował wyraźny, ponad 2,5% wzrost.
Odpoczynek po wzroście

Odpoczynek po wzroście

2008-02-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkową nieobecność amerykańskich inwestorów, europejscy gracze wykorzystali do zdecydowanego podniesienia indeksów. Warszawska giełda nie była tu wyjątkiem. Indeks dużych spółek zakończył wczorajsze notowania zwyżką o 2,68 proc. do poziomu 3126,80 pkt., WIG wzrósł o 1,79 proc., a mWIG40 o 0,46 proc.
Byki odrobiły straty

Byki odrobiły straty

2008-02-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Tydzień rozpoczął się dla inwestorów bardzo udanie. Od początku dnia na parkiecie dominowała strona popytowa. Dobre nastroje w całej Europie spowodowały, że główne warszawskie indeksy w ciągu dnia systematycznie rosły, indeks WIG20 zyskał na zamknięciu ponad 2,5%.
Korekty ciąg dalszy?

Korekty ciąg dalszy?

2008-02-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Końcówka ubiegłego tygodnia wyglądała podobnie na wszystkich giełdach starego kontynentu. Najniższy od szesnastu lat indeks nastroju konsumentów i niski wskaźnik aktywności przemysłowej w rejonie NY skutecznie zniechęcały do zakupów.
W poniedziałek oczekiwany marazm na GPW

W poniedziałek oczekiwany marazm na GPW

2008-02-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Tydzień na warszawskiej giełdzie powinien rozpocząć się od stabilizacji indeksów. Tę stabilizację, czy wręcz marazm, zapewni brak sesji w Stanach Zjednoczonych, w związku z przypadającym tam świętem (urodziny Waszyngtona).
Wig-Banki nadal bardzo istotny

Wig-Banki nadal bardzo istotny

2008-02-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Za nami dość zaskakujący tydzień, który mimo słabszej końcówki należy uznać za udany dla posiadaczy akcji. W Warszawie kluczowa była bardzo dobra sesja wtorkowa, dzięki której wyprzedziliśmy główne rynki światowe i korekcyjne spadki w czwartek i piątek rozpoczęliśmy z relatywnie wyższych poziomów.
Bez rozstrzygnięć

Bez rozstrzygnięć

2008-02-15 Komentarz giełdowy Money Expert
Koniec tygodnia na GPW nie był zbyt udany dla inwestorów. Wpłynęły na to niekorzystne dane pochodzące zarówno z Polski, jak i USA. W piątek indeksy otworzyły się już poniżej poziomu czwartkowego zamknięcia.
Sytuacja na GPW będzie kształtowana przez dane

Sytuacja na GPW będzie kształtowana przez dane

2008-02-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inwestorzy mogą mieć w dniu dzisiejszym problem z oceną sytuacji. Z jednej strony, przeciwko zakupom akcji przemawiać będą wczorajsze zdecydowane spadki w USA. Z drugiej natomiast, spokojne przyjęcie tych spadków przez graczy z Azji, każe zachować wobec nich pewien dystans.
Koniec dobrych nastrojów

Koniec dobrych nastrojów

2008-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Dobre nastroje na giełdach nie utrzymały się długo. Wystarczyło ich na trzy sesje wzrostowe z rzędu w Stanach i cztery u nas. Wczoraj rano obserwowaliśmy ekstremum optymizmu. Po największym od sześciu lat wzrostu Nikkei oczekiwania co do przebiegu naszej sesji były bardzo duże.
Mamy trend

Mamy trend

2008-02-15 Komentarz poranny DM IDMSA
Niezłe otwarcie czwartkowych notowań obudziło dość pasywnych w ostatnich dniach sprzedających i wczorajsza sesja przyniosła nieco wyraźniejszą realizację zysków. Choć w końcówce popyt powalczył, dzięki czemu WIG20 zakończył dzień nienajgorszym wynikiem (+0,7%), to jednak wymowa notowań jest lekko negatywna.
Wzrostowy czwartek na GPW

Wzrostowy czwartek na GPW

2008-02-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na GPW rozpocznie się od wzrostów i ma szanse zakończyć się dużymi wzrostami. Dobre, znacznie lepsze od oczekiwań rynku wyniki finansowe za IV kwartał banku PKO BP oraz KGHM-u, powinny gwarantować ruch do góry całego rynku.
Szał zakupów w Azji

Szał zakupów w Azji

2008-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po ostatnim bardzo dobrym zachowaniu naszego parkietu dziś na otwarciu można spodziewać się sporej luki wzrostowej. Po wczorajszych zaskakująco dobrych danych ze Stanów, inwestorzy rzucili się do kupowania akcji.
Dobre wyniki PKO

Dobre wyniki PKO

2008-02-14 Komentarz poranny DM IDMSA
Po małej euforii w segmencie największych spółek we wtorek, w środę oczekiwane lekkie schłodzenie nastrojów było jedynie chwilowe. Po słabszym początku sesji i realizacji zysków, powoli do głosu dochodzili kupujący, w czym pomogły też nieco lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej w USA.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-02-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Trzynasty lutego (co prawda nie piątek) okazał się pechowy dla giełdowych niedźwiedzi, czyli inwestorów którzy sprzedali akcje w oczekiwaniu na spadki ich kursów. Dzisiejsza sesja na GPW zakończyła się bowiem wzrostami wszystkich głównych indeksów.
Dobre dane z USA pomogły GPW

Dobre dane z USA pomogły GPW

2008-02-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
GPW w ślad za innymi europejskimi indeksami rozpoczęła dzień od spadków. Byki na atak nie czekały jednak długo. Tuż po otwarciu indeks WIG20 rozpoczął dynamiczną wspinaczkę w okolice 3100 punktów. Podaż nie dała za wygraną i wzrost zakończył się dosyć szybko.
Przedwczesna radość?

Przedwczesna radość?

2008-02-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Euforia, która zapanowała wczoraj na giełdach europejskich po podaniu informacji o propozycji Warrena Buffetta udzieliła się również parkietowi w Warszawie. Na naszej giełdzie już wcześniej trwała walka na poziomie 3000 pkt, którą bykom udało się wygrać.
Odpoczynek po wzroście

Odpoczynek po wzroście

2008-02-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po wtorkowym silnym wzroście, jakiego doświadczyła warszawska giełda (WIG +2,97 proc.; WIG20 +3,84 proc.), dziś należy oczekiwać korekty. Na taki scenariusz wskazuje przede wszystkim gorsze niż to się początkowo zapowiadało, wczorajsze zamknięcie na Wall Street.