Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW pójdzie śladem Wall Street

GPW pójdzie śladem Wall Street

2008-02-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajsze wzrosty na Wall Street powinny przełożyć się na wzrosty cena akcji na otwarciu wtorkowej sesji na GPW. Jej przebieg natomiast będzie uzależniony od impulsów napływających z zagranicy.
Nadal w formacji

Nadal w formacji

2008-02-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia nie zmieniła ogólnej sytuacji na rynku – nadal trwamy w formacji trójkąta na indeksie WIG20 i powoli zbliżamy się do wybicia. Zaskakujące we wczorajszych notowaniach było to, że zamiast testować górne ograniczenie konsolidacji dzięki dobrym porannym nastrojom, indeksy szybko oddało wzrosty z pierwszej części sesji i znalazły się w pobliżu dolnego ograniczenia wahań z ostatnich tygodni.

Dane z USA uratowały indeksy

Dane z USA uratowały indeksy

2008-02-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesją na GPW inwestorzy rozpoczęli optymistycznie. Piątkowe zakończenie notowań za Oceanem oraz wzrosty na większości giełd azjatyckich sprawiły, że indeksy otworzyły się luką w stosunku do zeszłotygodniowego zamknięcia.
Chiny ruszają na zakupy

Chiny ruszają na zakupy

2008-02-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Tydzień na giełdowych parkietach rozpoczynamy w wyśmienitych nastrojach. Poprawę sytuacji przyniosła końcówka sesji w Stanach Zjednoczonych, gdy ujawnione zostały plany pomocy finansowej dla ubezpieczyciela Ambac.
GPW rozpocznie tydzień wzrostem

GPW rozpocznie tydzień wzrostem

2008-02-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda rozpocznie tydzień od wzrostów. Podstawę takich oczekiwań stanowi zachowanie światowych rynków akcji. Piątkowe notowania na Wall Street, dość niespodziewanie zakończyły się znaczącymi wzrostami, pomimo że cały dzień tamtejsze indeksy mocno spadały.
Ten tydzień przyniesie wybicie

Ten tydzień przyniesie wybicie

2008-02-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień nie należał do najciekawszych. Indeksy zmieniały swoje wartości w bardzo umiarkowanym stopniu, a obroty również wskazywały na to, że rynek odpoczywa. Dość nieprzyjemnym wydarzeniem były wyniki banków BZ WBK i ING.
Kolejny słaby koniec tygodnia

Kolejny słaby koniec tygodnia

2008-02-22 Komentarz giełdowy Money Expert
Kolejny piątek na warszawskim parkiecie zakończył się spadkami, choć początek tygodnia nie zapowiadał takiego scenariusza, tym bardziej że dane makroekonomiczne dotyczące np. produkcji przemysłowej w Polsce są dobre.
Na GPW spadki w ślad za Europą

Na GPW spadki w ślad za Europą

2008-02-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
Tydzień zakończył się przeceną wszystkich indeksów. Stale utrzymujące się obawy inwestorów, że amerykańska gospodarka wchodzi w recesję, wpłynęły na kiepskie nastroje podczas dzisiejszej sesji. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu prawie jeden procent.
Brak rozstrzygnięcia na giełdach

Brak rozstrzygnięcia na giełdach

2008-02-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Warunki do wzrostów na wczorajszej sesji na pewno były. Można mówi o niewykorzystaniu okazji do wzrostów i marazmie. Jednak z drugiej strony inwestorzy nie ruszyli na zakupy, i u nas w trakcie sesji wzrosty były dużo mniejsze niż na innych europejskich parkietach.
Słabe dane z USA nie powinny zaskakiwać

Słabe dane z USA nie powinny zaskakiwać

2008-02-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja niewiele zmieniła w obrazie rynku. Trwająca od kilku dni wąska konsolidacja pozostaje głównym punktem odniesienia dla oceny rynku i póki WIG20 się z niej nie wybije, nie należy oczekiwać większych emocji na GPW.
Piątek pod znakiem spadków

Piątek pod znakiem spadków

2008-02-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie, związane z wczorajszą wyprzedażą akcji na Wall Street oraz podobnym zachowaniem dziś na giełdach azjatyckich, powinno przełożyć się na słabsze otwarcie notowań na GPW.
Zmienność nastrojów na GPW

Zmienność nastrojów na GPW

2008-02-21 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszej sesji towarzyszyła duża zmienność. Indeks WIG20 rozpoczął od wzrostu, ale w ciągu dnia poddał się przecenie i zakończył spadkiem o 0,45%. Wczorajsze pozytywne zakończenie notowań za Oceanem pomogło w dobrym otwarciu.
Wall Street dalej rośnie

Wall Street dalej rośnie

2008-02-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykański rynek akcji rozpoczął czwartkowe notowania od wzrostów. O godzinie 15:55 indeks S&P500 zyskiwał 0,38 proc. Natomiast Technologiczny Nasdaq Composite 0,9 proc. Zwyżka ta wpisuje się w dobre nastroje, jakie na Wall Street można było obserwować wczoraj po publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
Indeksy ponownie powinny rosnąć

Indeksy ponownie powinny rosnąć

2008-02-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na GPW powinna upłynąć pod znakiem wzrostów. Takie oczekiwania uzasadniają wczorajsze wzrosty na Wall Street w reakcji na publikację minutes z ostatniego posiedzenia FOMC, która to publikacja potwierdziła oczekiwania na kolejne cięcia stóp procentowych w USA.
Dziś na WIG20 3250 pkt?

Dziś na WIG20 3250 pkt?

2008-02-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardzo łatwo w ostatnim czasie o zmianę sentymentu i nastawienia do rynków kapitałowych. Początek wczorajszej sesji i kolejne godziny przynosiły coraz niższe poziomy sprowadzając WIG20 poniżej 3030pkt.
WIG20 w małym trójkącie

WIG20 w małym trójkącie

2008-02-21 Komentarz poranny DM IDMSA
Wyniki finansowe Agory, ING i BZ WBK poniżej oczekiwań, spadki na giełdach światowych – przed wczorajszą sesją należało obstawiać spadki indeksów i zgodnie z oczekiwaniami doszło do przeceny na GPW. Zniżka dotknęła 2/3 wszystkich walorów, choć dzięki niezłej końcówce straty nie były bardzo dotkliwe.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-02-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę wszystkie polskie indeksy straciły na wartości. Indeks szerokiego rynku zakończył notowania na poziomie 49837,48 pkt., czyli o 0,62 proc. niżej niż we wtorek. WIG20 spadł o 0,55 proc., kończąc dzień na poziomie 3105,35 pkt., sWIG80 stracił 0,25 proc., a mWIG40 1,11 proc.
Niewielkie spadki przy małych obrotach

Niewielkie spadki przy małych obrotach

2008-02-20 Komentarz giełdowy Gold Finance
Środowa sesja na GPW zakończyła się niewielkim spadkiem wszystkich indeksów. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu 0,55%, ale zdołał zakończyć dzień powyżej 3100 punktów.
Słaby początek sesji

Słaby początek sesji

2008-02-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Sesje na parkietach europejskich charakteryzowały się wczoraj dużymi wahaniami przy nie najgorszych nastrojach wspieranych przez rosnące kontrakty w USA. Dobre nastroje panujące w Europie wsparte zostały przez konferencję prasową zarządu banku Barclays, gdzie przedstawione zostały optymistyczne prognozy na przyszłe kwartały.
USA i Azja wymuszą spadki na GPW

USA i Azja wymuszą spadki na GPW

2008-02-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe notowania pokazały, że warszawska giełda ma dużą łatwość zarówno w generowaniu ruchu w dół, jak i w odrabianiu strat. Stąd można oczekiwać, że po wczorajszej, zakończonej znacznie gorzej niż do dyskontowali rodzimi inwestorzy, sesji na Wall Street jak również w efekcie silnej przeceny na głównych azjatyckich parkietach, środowe notowania na GPW rozpoczną się od zdecydowanych spadków.