Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złych informacji wciąż więcej niż dobrych

Złych informacji wciąż więcej niż dobrych

2012-01-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwszy dzień noworocznego handlu (w poniedziałek większość kluczowych rynków świętowała jeszcze Nowy Rok), upłynął pod znakiem próby odreagowania wcześniejszych spadków. Pomogły w tym nieco lepsze od prognoz odczyty indeksów PMI, o czym szerzej pisaliśmy we wczorajszym raporcie.
Lepsze wskaźniki PMI dla usług na świecie

Lepsze wskaźniki PMI dla usług na świecie

2012-01-04 Raport Home Broker
Informacje o stanie sektora usług na świecie w grudniu wypadają podobnie do sytuacji w przemyśle - mamy poprawę w porównaniu z listopadem, ale łatwiej mówić o stagnacji niż rozwoju. W strefie euro wskaźnik PMI dla usług podniósł się bardziej niż oczekiwano, do 48,8 pkt z 47,5 pkt w listopadzie.

Fed będzie publikował projekcje stóp procentowych

Fed będzie publikował projekcje stóp procentowych

2012-01-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przyniosła wzrost zmienności na rynku walutowym. Rynki wyraźnie się ożywiły na skutek powrotu amerykańskich i brytyjskich inwestorów po świątecznej przerwie. Lepszym nastrojom sprzyjały opublikowane dane ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA na temat indeksu aktywności w sektorze przemysłowym.
Niemcy sprzedają, indeksy spadają

Niemcy sprzedają, indeksy spadają

2012-01-04 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Inwestorzy z Wielkiej Brytanii, USA i po części z Azji powrócili na rynki po świątecznej przerwie z dużą ochotą na zakupy. Wczorajsza sesja w USA zakończyła się zdecydowanymi zwyżkami. Jak wspominałem wczoraj, nie bez przyczyny dla wzrostów pozostał kolejny bardzo dobry odczyt danych makro. Tym razem indeks ISM dla przemysłu odnotował wzrost do poziomu 53,9 (konsensus 53,2).
Węgry czynnikiem ryzyka dla złotego?

Węgry czynnikiem ryzyka dla złotego?

2012-01-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu złoty minimalnie zyskuje notując: 4,4614 PLN względem euro, 3,4197 PLN wobec dolara oraz 3,6630 PLN w zestawieniu z frankiem szwajcarskim. Kontynuuje tym samym ruch w krótkookresowej konsolidacji wyrysowanej na wykresie przez ostatnie 3 sesje.
Aukcja niemieckich obligacji podyktuje nastroje

Aukcja niemieckich obligacji podyktuje nastroje

2012-01-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM dla przemysłu w grudniu, zdecydowanie poprawił nastroje na rynku. W połączeniu z wcześniejszymi dosyć dobrymi danymi zza Oceanu, wskazuje on na systematyczne polepszanie się sytuacji w amerykańskiej gospodarce. W reakcji na te dane inwestorzy zmniejszyli nieco swoją awersje do ryzyka i zaczęli kupować euro.
Czy będzie gra pod dobre dane?

Czy będzie gra pod dobre dane?

2012-01-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej poziomu 1,30: Wczorajszy powrót po świątecznej przerwie inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA przysłużył się rynkom finansowym. Zwiększona aktywność w połączeniu z poprawiającym się sentymentem pozytywnie przełożyły się na notowania mniej pewnych aktywów.
Dobre dane równają się dobrym nastrojom

Dobre dane równają się dobrym nastrojom

2012-01-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po powrocie inwestorów z Londynu i Nowego Jorku na rynek powróciły także obroty i aktywność. Dobre nastroje z początku tygodnia zostały we wtorek utrzymane. Bardzo pozytywnie zaskoczył indeks PMI dla przemysłu w Szwajcarii, który wzrósł w grudniu z 44,8 do 50,7 pkt. Dla rynków globalnych najważniejszym odczytem był jednak indeks ISM dla przemysłu z USA.
Optymizm po publikacjach PMI

Optymizm po publikacjach PMI

2012-01-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre dane makroekonomiczne zostały opublikowane w pierwszym dniu normalnego handlu w Nowym Roku. Dzięki temu na rynkach przeważał optymizm, a na parze EURUSD pojawiła się szansa na korektę wzrostową. Dziś dzień przerwy przed kluczowymi danymi w czwartek i piątek.
Kolejne dobre dane zza Oceanu

Kolejne dobre dane zza Oceanu

2012-01-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD przebił dziś poziom 1,30, zwyżkując przed południem do 1,3058. Przebita została linia trendu spadkowego widoczna na wykresie 4- godzinowym i w najbliższych dniach eurodolar może podejść pod poziom 1,31 wykonując ruch powrotny do linii wyznaczającej wcześniejszą korektę.
Nieco więcej optymizmu w atmosferze niepewności

Nieco więcej optymizmu w atmosferze niepewności

2012-01-03 Raport popołudniowy FMCM
Dane poprawiają nastroje: Dzisiejsze notowania europejskie wspólna waluta będzie mogła zaliczyć do udanych. Już od początku notowań kupujący wykazywali większą inicjatywę, a głównym źródłem optymizmu były dzisiaj dane makro, które zazwyczaj mają umiarkowany wpływ na zachowanie głównej pary. Jednak przy niedoborze innych czynników te odegrały dziś znaczącą rolę.
Dobry początek roku

Dobry początek roku

2012-01-03 Raport Home Broker
Kolejne napływające ze świata wskaźniki aktywności przemysłu przynoszą poprawę w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale jednocześnie oznaczają raczej walkę o ograniczenie negatywnych zjawisk, niż oznaczają rozwój sektora.
Seria lepszych danych PMI – jaskółka, czy falstart?

Seria lepszych danych PMI – jaskółka, czy falstart?

2012-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany dzisiaj o godz. 9:30 indeks PMI dla przemysłu w Szwajcarii nieoczekiwanie wzrósł w grudniu do 50,7 pkt. wobec 44,8 pkt. w listopadzie – tymczasem biorąc pod uwagę zeszłotygodniowy fatalny odczyt indeksu nastrojów w biznesie KOF (spadł do 0,01 pkt.) można było spodziewać się dokładnie czegoś innego.
Lekka poprawa nastrojów

Lekka poprawa nastrojów

2012-01-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Pierwsza sesja w 2012 roku rozbudziła optymizm. Większość rynków była zamknięta, jednak na tych otwartych na wartości zyskiwały indeksy akcji. Gdyby kierować się maksymą, że jaka pierwsza sesja taki cały rok, to sytuacja przedstawia się dość pozytywnie. Liderem wśród europejskich indeksów giełdowych była DAX, który zakończył sesję na 3% plusie.
Australijska produkcja rośnie – czy podążą za nią Stany?

Australijska produkcja rośnie – czy podążą za nią Stany?

2012-01-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Grudniowy indeks efektywności sektora produkcyjnego AiG pokazuje, że ten obszar australijskiej gospodarki nieoczekiwanie po raz pierwszy od sześciu miesięcy wszedł w fazę wzrostową, osiągając 50,2 w stosunku do recesyjnych 47,8 w poprzednim okresie.
Szwajcarski PMI silnie w górę

Szwajcarski PMI silnie w górę

2012-01-03 Komentarz X-Trade Brokers
Indeks aktywności w szwajcarskim przemyśle nieoczekiwanie wzrósł w grudniu do 50,7 pkt. z 44,8 pkt. w listopadzie, negując oczekiwania na dalszy spadek (do 44,5 pkt.). Wzrost szwajcarskiego PMI może sugerować, iż sytuacja w globalnej gospodarce zaczyna normalizować się – szwajcarska gospodarka silnie odczuwa zmiany w warunkach globalnego handlu.
Test dla siły byków

Test dla siły byków

2012-01-03 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajszy brak kluczowych graczy na rynkach giełdowych, zaowocował dość wyraźnymi zwyżkami w miejscach gdzie handel się odbywał. Wczoraj w Europie dość wyraźne wzrosty odnotował frankfurcki DAX, który wybił się górą z formacji trójkąta, osiągając ostatecznie poziom ponad 6 tys. pkt, co przełożyło się na 3 proc. wzrost.
Inwestorzy wracają na rynek złotego

Inwestorzy wracają na rynek złotego

2012-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu polska waluta umiarkowanie zyskuje korzystając ze spadku awersji do ryzyka na rynkach. O godzinie 09:00 złoty wyceniany jest następująco: 4,4531 PLN względem euro, 3,4239 PLN wobec dolara oraz 3,65 PLN w przypadku zestawienia z frankiem szwajcarskim.
Próba rozbudowy optymizmu

Próba rozbudowy optymizmu

2012-01-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar atakuje 1,30: Wczorajsze popołudnie z uwagi na nieobecność inwestorów zza oceanu nie przyniosło dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs pozostawał blisko poziomów dziennego minimum nie reagując na bardzo dobre zamknięcie europejskich indeksów giełdowych.
Poświąteczny marazm

Poświąteczny marazm

2012-01-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pierwszy dzień handlu na rynku walutowym w 2012 roku nie przyniósł istotnych zmian. Przy wciąż świętujących inwestorach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych płynność na rynkach pozostawała ograniczona i przypominała tą z końcówki ubiegłego roku. W stabilnej atmosferze odbywały się notowania złotego.