Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

S&P w akcji, rynek czeka na Moody’s

S&P w akcji, rynek czeka na Moody’s

2012-01-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W komentarzu po grudniowym szczycie UE pisaliśmy, iż choć pakt fiskalny to ważny krok w dobrym kierunku to ani rynek ani agencje ratingowe nie będą czekać do marca na szczegóły. Piątkowa decyzja S&P jest tego potwierdzeniem. O ile politycy nie wyciągną wniosków przed szczytem zaplanowanym na koniec stycznia cały kwartał będzie tak burzliwy jak piątkowe popołudnie.
Widmo agencji niweczy tygodniowe wysiłki

Widmo agencji niweczy tygodniowe wysiłki

2012-01-13 Raport tygodniowy FMCM
Senny początek: Początek drugiego tygodnia stycznia na rynku eurodolara rozpoczął się od ustanowienia nowego tegorocznego minimum. Cena wspólnej waluty obniżyła się do poziomu 1,2665 dolara, czyli najniższego od 16 miesięcy.

Eurodolar zalicza nowe minima, S&P poważnie straszy

Eurodolar zalicza nowe minima, S&P poważnie straszy

2012-01-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Drugi tydzień 2012 r. rozpoczęliśmy od konsolidacji kursu eurodolara, ograniczonego od dołu przez poziom 1,2730, zaś od góry przez poziom 1,2800. Dość gwałtowny spadek kursu zanotowaliśmy dopiero w środę, po tym jak David Riley, dyrektor zarządzający Fitch Ratings zapowiedział, że jeśli ECB nie porzuci swojej niechęci do zakupu długu państw borykających się z kryzysem może okazać się, ...
Z wczorajszego entuzjazmu nic nie zostało

Z wczorajszego entuzjazmu nic nie zostało

2012-01-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rozbudzone w dniu wczorajszym nadzieje na utrzymanie się dobrych nastrojów i umocnienie euro w stosunku do dolara szybko zostały pogrzebane. Wspólna waluta znów zaczęła tracić i kurs EUR/USD po godzinie 16:00 zniżkował o ok. 250 pipsów, do poziomu 1,2625.
Potwierdzona zmiana trendu na EUR/PLN

Potwierdzona zmiana trendu na EUR/PLN

2012-01-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po czwartkowym zdecydowanym umocnieniu złotego, gdy zyskał on 7 groszy do dolara i ponad 5 groszy do euro, piątek upływa pod znakiem realizacji zysków. W południe kurs USD/PLN testował 3,4473 zł, rosnąc o 1 grosz.
Zarządzający w USA coraz bardziej optymistyczni

Zarządzający w USA coraz bardziej optymistyczni

2012-01-13 Raport Home Broker
Do ponad 49% podniosło się średnie zaangażowanie aktywnie zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Ameryce. Od końca lipca minionego roku wyższy poziom pojawił się tylko raz - w połowie listopada.
We Włoszech aukcja obligacji

We Włoszech aukcja obligacji

2012-01-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po kilku wczorajszych solidnych aukcjach hiszpańskich i włoskich obligacji, dziś Włochy po raz kolejny podejmą próbę pozyskania finansowania – ten nękany kłopotami kraj przygotowuje się do sprzedaży dwuletnich obligacji za kwotę 3 mld euro, a także pewnej ilości obligacji sześcioletnich.
Draghi mniej pesymistyczny

Draghi mniej pesymistyczny

2012-01-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Aukcje hiszpańskiego i włoskiego długu wypadły wczoraj nadzwyczaj dobrze i przyniosły znaczny spadek rentowności. To może oznaczać, że sytuacja na rynku długu ustabilizowała się tymczasowo. Należy jednak przyjąć postawę zachowawczą, mając na uwadze płynność, jaką dostarczył sektorowi finansowemu Europejski Bank Centralny poprzez 3-letnią operacją LTRO.
Czy wyższa inflacja wesprze złotego?

Czy wyższa inflacja wesprze złotego?

2012-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
O godzinie 08:30 złoty notowany jest następująco: 4,3983 PLN wobec euro, 3,4152 PLN względem dolara oraz 3,6270 PLN w przypadku CHF/PLN. Rentowność obligacji 10-letnich wyraźnie spadła do poziomu 5,77% wobec 6,00% jeszcze 5 sesji temu.
Szczęśliwy piątek 13-tego?

Szczęśliwy piątek 13-tego?

2012-01-13 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Pierwsze symptomy poprawy sytuacji w Europie, a może bezpieczniej będzie użyć słów chwilowe uspokojenie obaw, szczególnie na rynku długu przyniosły wczorajsze aukcje włoskich bonów i hiszpańskich obligacji. Szczególnie, że zainteresowanie tymi drugimi przerosło oczekiwania sprzedających, z 5 mld EUR zaplanowanych, ostatecznie uplasowano blisko 10 mld EUR.
Aukcja długu znów w centrum uwagi

Aukcja długu znów w centrum uwagi

2012-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dobre informacje z europejskiego rynku długu oraz wyrażenie oczekiwań ECB na stopniowe ożywienie gospodarki strefy euro, wpłynęło na umocnienie wspólnej waluty w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD przebił opór na poziomie 1,2810, po czym w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych wykonał ruch powrotny, by następnie kontynuować zwyżki podczas sesji azjatyckiej.
Spadek awersji pomaga eurodolarowi

Spadek awersji pomaga eurodolarowi

2012-01-13 Raport poranny FMCM
Optymizm nie opuszcza inwestorów: Przebicie się wczoraj po południu przez poziom 1,28 dolara za euro i ustanowienie nowego szczytu na 1,2842 wyczerpało w znaczącym stopniu siły byków. Nie doprowadziło to jednak do większego cofnięcia notowań.
Rynek długu determinuje nastroje

Rynek długu determinuje nastroje

2012-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Czwartek miał być dniem banków centralnych, gdyż o stopach procentowych decydował Bank Anglii, a przede wszystkim EBC. Zgodnie z prognozami stopy procentowe w Wielkiej Brytanii i Strefie Euro pozostały bez zmian (czyli, odpowiednio, na poziomie 0,5 proc. oraz 1 proc.), ...
Optymizm po hiszpańskiej aukcji

Optymizm po hiszpańskiej aukcji

2012-01-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Hiszpania sprzedała wczoraj obligacje, a rentowności w Europie spadły – w przypadku włoskich 10-latek o 35 bps. To wywołało nie tylko wzrosty na parze EURUSD, ale ogólny optymizm. Byki na rynkach akcji próbują wykorzystać tę okazję do wzrostów, co w przypadku amerykańskich indeksów mogłoby oznaczać szturm nawet do ubiegłorocznych maksimów. Przynajmniej teoretycznie.
Ożywienie na rynku długu

Ożywienie na rynku długu

2012-01-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym odnotowaniu najniższego poziomu w tym roku, dziś euro umocniło się w stosunku do dolara. Po godzinie 16:00 kurs znajdował się na poziomie 1,2825. Decyzję w sprawie stóp procentowych podejmował dziś Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny.
Dług sprzedany, EBC nie zmienia zdania

Dług sprzedany, EBC nie zmienia zdania

2012-01-12 Raport popołudniowy FMCM
Stopy w Strefie Euro bez zmian: Czwartkowa sesja na rynkach finansowych przebiegała pod dyktando byków. Nastroje inwestorów poprawiały się już od samego rana. Widoczne to było między innymi na rynku długu, gdzie jeszcze przed dzisiejszymi aukcjami papierów dłużnych można było obserwować spadek rentowności.
Obligacje sprzedane, złoty zyskuje

Obligacje sprzedane, złoty zyskuje

2012-01-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zdecydowana poprawa nastrojów na rynkach globalnych, jaka ma swe źródła w poprawie sentymentu do włoskiego i hiszpańskiego długu, znajduje odzwierciedlenie w notowania złotego. W czwartek wyraźnie zyskuje on na wartości. Koreluje to ze wzrostami na giełdach, spadkiem rentowności obligacji i wzrostowym odbiciem EUR/USD.
Brak zmian stóp EBC i Banku Anglii?

Brak zmian stóp EBC i Banku Anglii?

2012-01-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po kilku spokojnych dniach dziś mamy nieco więcej wydarzeń ekonomicznych – posiedzenia dwóch banków centralnych, konferencję prasową EBC, zróżnicowane raporty ekonomiczne (w tym sprzedaż detaliczną w Stanach), a także, jakby tego było mało, kilka aukcji obligacji.
Wysoka inflacja schładza oczekiwania na cięcie stóp przez RPP

Wysoka inflacja schładza oczekiwania na cięcie stóp przez RPP

2012-01-12 Raport Home Broker
W ostatnich miesiącach posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego przynosiły spore wahania na rynkach finansowych. Inwestorom z jednej strony nie "podobał" się upór władz EBC w odmawianiu pozwolenia (przynajmniej oficjalnie) na drukowanie pieniądza.
Czy ECB zaskoczy rynek?

Czy ECB zaskoczy rynek?

2012-01-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki wskazuje, że większość regionów USA zanotowała pod koniec 2011 roku powolne lub umiarkowane tempo wzrostu gospodarczego, a wydatki konsumentów zwiększyły się.