Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tandem francusko-niemiecki znów w akcji

Tandem francusko-niemiecki znów w akcji

2012-01-09 Raport poranny FMCM
Dobre dane z rynku pracy nie poprawiły nastrojów: Kiedy w piątek 6 stycznia inwestorzy znad Wisły odpoczywali najważniejsze rynki finansowe funkcjonowały pełną parą utrzymując niestety kurs na spadki. Zarówno indeksy giełdowe jak i eurodolar kończyły dzień na czerwono.
Mocne dane z rynku pracy

Mocne dane z rynku pracy

2012-01-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy tydzień Nowego Roku może nie był szczególnie optymistyczny z rynkowego punktu widzenia, ale dane które poznaliśmy okazały się pozytywnym zaskoczeniem. Rynkom ciąży jednak niepewność w Europie. Te kwestie zdominują najbliższy tydzień, gdyż już na dziś zaplanowane zostało spotkanie Merkel-Sarkozy. Rynki czekać będą na konkrety.

Eurodolar testuje poziom 1,28

Eurodolar testuje poziom 1,28

2012-01-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar pokonał dziś wsparcie związane z dołkami z końca grudnia usytuowanymi w okolicach 1,2860 i testował poziom 1,2800. Kolejne dni najprawdopodobniej będą stać pod znakiem dalszej deprecjacji euro względem amerykańskiego dolara.
Nowy rok, stare nastroje

Nowy rok, stare nastroje

2012-01-05 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pierwszy tydzień nowego roku rozpoczął się dość ospale. W poniedziałek nieczynne były rynki w USA, Wielkiej Brytanii oraz Japonii, co zapowiadało utrzymanie się niskiej zmienności na rynkach. Dopiero powrót do gry głównych rozgrywających przyniósł wyraźne ożywienie, ale także obawy o kondycję europejskiej gospodarki.
Paryż dla popalić?

Paryż dla popalić?

2012-01-05 Tygodniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli decyzja agencji S&P przyniesie obniżkę ratingu Francji o dwa poziomy, to możemy być świadkami kroków zmierzających do politycznego rozpadu tandemu Merkel-Sarkozy. Innymi słowy, inwestorzy zdają się nie doceniać znaczenia francuskiego czynnika w obecnym kryzysie strefy euro.
Kurs juana kluczowy dla cen metali

Kurs juana kluczowy dla cen metali

2012-01-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Z punktu widzenia analizy technicznej, notowania miedzi na giełdzie Comex pozostają w rozpoczętej we wrześniu 2011 roku, formacji klina. W niedługim terminie powinniśmy obserwować wybicie i biorąc pod uwagę, że jest to formacja kontynuacji trendu bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem i ponowne testowanie poziomu 300 dolarów za funt miedzi.
Dobre dane, lecz nastroje nadal kiepskie

Dobre dane, lecz nastroje nadal kiepskie

2012-01-05 Raport popołudniowy FMCM
Rynek pracy w USA ma się coraz lepiej: Czwartkowa sesja europejska była już drugą podczas, której euro solidnie traciło na wartości. Już od pierwszych godzin handlu na Starym Kontynencie notowania głównej pary walutowej zanotowały silny spadek poniżej poziomu 1,29.
Wróciły obawy o strefę euro

Wróciły obawy o strefę euro

2012-01-05 Komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka. Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany.
Węgry szkodzą Złotemu

Węgry szkodzą Złotemu

2012-01-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Sytuacja na polskim Złotym od kilku dni jest bardzo dynamiczna, składa się na to kilka czynników. Dominującym czynnikiem jest dosyć napięta sytuacja na Węgrzech związana z domniemanym finansowanie węgierskiego długu przez tamtejszy bank centralny co jest sprzeczne z regulacjami obowiązującymi w prawie europejskim.
Euro najniżej do dolara od jesieni 2010 roku

Euro najniżej do dolara od jesieni 2010 roku

2012-01-05 Raport Home Broker
Optymizm z pierwszych notowań w 2012 r., jaki pojawił się na rynkach ryzykownych aktywów, szybko gaśnie. Stare problemy zaczęły wracać, a nieco lepsze od spodziewanych doniesienia o stanie globalnej gospodarki w grudniu, nie były w stanie skompensować obaw przed ich konsekwencjami.
Euro przytłoczone problemami

Euro przytłoczone problemami

2012-01-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Polska – gdzie są NBP i BGK? Przebieg notowań w środę niejako potwierdził starą zasadę, która mówi nie walcz z trendem, dopóki nie ma ku temu wyraźnego powodu. Jeżeli założymy, że rynki finansowe dyskontują (a przynajmniej starają się) dyskontować przyszłe wydarzenia o kilka miesięcy, ...
Bank Węgier podniesie stopy, żeby ratować sytuację?

Bank Węgier podniesie stopy, żeby ratować sytuację?

2012-01-05 Komentarz walutowy X-Trade Brokers
W czwartek rentowność węgierskich obligacji mocno rośnie, a forint wyznaczył nowy rekord słabości w relacji do euro. To efekt narastającego zaniepokojenia sytuacją gospodarczą Węgier. Przed tygodniem, borykające się z dużym problemami gospodarczymi Węgry, ...
Eurodolar powraca pod linię trendu spadkowego

Eurodolar powraca pod linię trendu spadkowego

2012-01-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Po osiągnięciu przez kurs EUR/USD maksimum w tym tygodniu przy poziomie 1,3070, wczoraj notowania powróciły z powrotem pod linię trendu spadkowego. Dziś nad ranem kurs kształtuje się na poziomie 1,2920. Perspektywa cały czas pozostaje spadkowa, a najbliższym oporem dla eurodolara jest poziom 1,2860, który jednak niebawem powinien zostać przebity.
Złoty cierpi za grzechy innych

Złoty cierpi za grzechy innych

2012-01-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Szansa na stabilne notowania złotego w obliczu relatywnie pozytywnej atmosfery w pierwszym tygodniu roku w środę została dość szybko zaprzepaszczona. Osłabienie polskiej waluty podniosło kurs EUR/PLN do 4,50, dolar amerykański zdrożał do 3,4850, a za franka szwajcarskiego trzeba płacić prawie 3,70 zł.
Rynek długu i pracy w centrum uwagi

Rynek długu i pracy w centrum uwagi

2012-01-05 Raport poranny FMCM
Eurodolar wyhamował przy 1,29: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła nam nieco wyciszenia na rynkach finansowych . Główne indeksy giełdy z Wall Street po początkowych spadkach do końca handlu powoli obrabiały straty kończąc dzień na niewielkich plusach.
Zamieszanie wokół Węgier zaszkodziło złotemu

Zamieszanie wokół Węgier zaszkodziło złotemu

2012-01-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczoraj polski złoty tracił wobec większości głównych walut. Kurs USD/PLN poszybował wczoraj w górę o 1,46%, kurs EUR/PLN o 0,68%, a GBP/PLN o 1,35%. Na wartości rodzimej waluty odbiły się rykoszetem obawy o sytuację gospodarczą na Węgrzech.
Będzie wojna?

Będzie wojna?

2012-01-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj pisaliśmy o tym, że Iran zagroził USA by nie wprowadzały swojego lotniskowca z powrotem w rejon zatoki perskiej. Stany Zjednoczone szybko odpowiedziały, iż nie zamierzają stosować się do gróźb Iranu i że tak agresywna polityka świadczy, iż nałożone sankcje doskwierają irańskiej gospodarce i kurs ten należy kontynuować.
W czasie ponurych nastrojów bezpieczeństwo w cenie

W czasie ponurych nastrojów bezpieczeństwo w cenie

2012-01-04 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar znów blisko 1,29: Dwa dni mozolnego budowania wzrostów na eurodolarze oraz poprawy nastrojów zostało zniweczone w ciągu dzisiejszej sesji europejskiej. Jeszcze na początku inwestorzy wykazywali chęć do ponownego podjęcie próby sforsowania oporu na 1,3070.
Problemy zagranicy windują kurs złotego

Problemy zagranicy windują kurs złotego

2012-01-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar dzień rozpoczął wzrostowo, wynosząc kurs pod poziom maksimum z tego tygodnia- 1,3070. Jednak tuż po ogłoszeniu wyników aukcji niemieckiego długu zaczęła się gwałtowna wyprzedaż wspólnej waluty i kurs EUR/USD w ciągu kilku godzin zniżkował maksymalnie do poziomu 1,2930.
Euro w coraz większych opałach

Euro w coraz większych opałach

2012-01-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ci, którzy jeszcze rano mogli mieć nadzieję, że lepsze odczyty indeksów PMI (wczoraj dla przemysłu, a dzisiaj dla usług) mogą stać się pretekstem do większego odreagowania notowań wspólnej waluty, szybko je stracili. Wczorajsza zwyżka wpisała się w klasyczny model „short-squeeze” (szybkiego pokrywania krótkich pozycji, których co jak co, ale na rynku jest dość dużo), ...