Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Ograniczona dynamika wzrostu PLN
2018-08-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN w ślad za dalszą zniżką kwotowań dolara. Polska waluta notowana jest następująco: 4,2697 PLN wobec euro, 3,6598 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7301 PLN za franka szwajcarskiego oraz 4,7087 PLN w relacji z funtem szterlingiem. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,191% w przypadku obligacji 10-letnich.
Duży spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA
2018-08-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ SAPoprzedni tydzień był dla notowań ropy naftowej wyjątkowo udany. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI podskoczyła w górę z okolic 65 USD za baryłkę do rejonu 69 USD za baryłkę. Z kolei notowania europejskiej ropy Brent, które rozpoczynały poprzedni tydzień poniżej poziomu 72 USD za baryłkę, w piątek wybiły się do okolic 76 USD za baryłkę. Dzisiaj rano zwyżka cen ropy wyhamowała, jednak strona podażowa wciąż nie powróciła do istotnej przewagi.
Rekordy na Wall Street służą złotemu
2018-08-27 Poranny komentarz walutowy XTBSłabsze dane z USA oraz łagodny ton wystąpienia prezesa Fed sprawiają, że para EURUSD pozbierała się po sierpniowych ciosach. Wraz z rekordowymi poziomami na amerykańskich rynkach akcji zyskuje także złoty. W tym tygodniu nacisk położony zostanie na publikacje danych o inflacji, na rynki wraca też Turcja.
Dolar słabszy, ale…
2018-08-27 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA/ FED: Podczas piątkowego wystąpienia w Jackson Hole, szef FED bronił zasadności dalszych podwyżek stóp w kontekście krytyki ze strony Donalda Trumpa sprzed kilku dni, wyjaśniając dlaczego on i pozostali członkowie FED uważają, że stopniowe podwyżki pozostają zasadne. Przyznał, że takie tempo nie pozwala na kontynuację ożywienia gospodarczego, zachowania silnego rynku pracy, ...
O dwóch takich, co osłabili dolara
2018-08-27 Komentarz poranny TMS BrokersDolar w poprzednim tygodniu został wyraźnie przeceniony. Stoi za tym dwie ważne osoby. Najpierw Donald Trump skrytykował Fed za podnoszenie stóp. Potem stojący na czele Rezerwy Federalnej Powell nie dostarczył rynkowi powodów by kupować dolara podczas sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole przyczyniając się tym samym do dalszego wypłaszczania się przebiegu krzywej rentowności długu.
Spokojny początek tygodnia na PLN
2018-08-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi podtrzymanie nieznacznie mocniejszego PLN na bazie wzrostów na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2704 PLN za euro, 3,6775 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7416 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7217 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,196% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar zyskuje o poranku, ważne dane z Europy
2018-08-23 Poranny komentarz walutowy XTBPublikacja protokołu Fed z ostatniego posiedzenia nie była rozstrzygająca, ale ostatecznie dolar zyskał i dziś rano jest wyraźnie mocniejszy względem większości walut. W Europie inwestorzy czekać będą na dane o koniunkturze za sierpień, które będą ważną wskazówką dla euro.
Wyhamowanie odbicia PLN, rynek czeka na sygnały
2018-08-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi lekki spadek notowań PLN wraz z odbiciem wyceny dolara. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2750 PLN za euro, 3,7011 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7563 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7605 PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,155% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar przejmie się problemami Trumpa?
2018-08-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Osobisty adwokat Donalda Trumpa z czasu kampanii prezydenckiej w 2016 r. zeznał wczoraj wieczorem przed FBI, że jego klient osobiście zlecił mu zapłacenie dwóm kobietom konkretnych i niemałych kwot pieniędzy w zamian za ich milczenie nt. kontaktów seksualnych z obecnym prezydentem.
Sądna noc
2018-08-22 Komentarz poranny TMS BrokersPolityczny szum wokół byłych współpracowników Trumpa wprowadził zakłopotanie w handel na FX i choć nie widać wyraźnego ciosu w USD, waluta i tak pozostaje w defensywie. Inwestorzy zachowują spokój, póki oskarżenia nie zahaczają o zmowę z Rosją. Mimo to implikacje polityczne mogą być daleko idące.
Wzrost cen ropy naftowej na skutek słabszego USD
2018-08-22 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu radzą sobie znacznie lepiej niż w tygodniu poprzednim. Jak na razie, pierwsza połowa tego tygodnia przynosi wzrosty cen tego surowca i odreagowanie ubiegłotygodniowych dynamicznych zniżek. Obecnie notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI przekraczają już poziom 66 USD za baryłkę, natomiast cena ropy Brent znajduje się tuż poniżej 73 USD za baryłkę.
Cohen obciąża Trumpa
2018-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFSCiemne chmury zbierają się nad amerykańskim prezydentem. Na razie bez poważniejszych konsekwencji dla rynków finansowych. Dolar od kilku sesji oddaje zyski. Spodziewamy się, że taka tendencja będzie się utrzymywać przez najbliższe tygodnie. Z korzyścią dla złotego i walut EM.
Rekord na Wall Street i problemy Trumpa
2018-08-22 Poranny komentarz walutowy XTBWtorek na większości rynków był bardzo optymistyczny. W Europie ceny akcji mocno rosły, a liderem wśród indeksów był WIG20, co nie zdarza się często. W USA indeks S&P500 osiągnął historyczne maksima i to pomimo problemów prawnych współpracowników Trumpa. Te ostatnie ciążyły trochę notowaniom dolara, który z kolei dziś czekać będzie na protokół z sierpniowego posiedzenia Fed.
Rynek czeka na wyniki negocjacji Chiny-USA
2018-08-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN w oczekiwania na negocjacje na linii Chiny-USA, które mogą wesprzeć globalny sentyment do bardziej ryzykownych aktywów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2880 PLN za euro, 3,7037 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7820 PLN w relacji do funta szterlinga.
Cóż nowego rzec można?
2018-08-21 Raport wieczorny FMCMNiby nic... To zależy. W pewnym sensie nic nowego nie mamy, przynajmniej nie w wielkiej skali. W tle przewijają się stare, dobre wątki: prezydent Trump sugerujący, iż Fed nie powinien być tak bardzo "do przodu" z podwyżkami stóp, prezydent Erdogan wietrzący międzynarodowe spiski i nadal myślący o tym, ...
Czy to tylko dolarowa korekta?
2018-08-21 Komentarz giełdowy XTBTurecka odwilż sprzyja kontynuacji odbicia na najważniejszych parkietach giełdowych. Solidnie zachowują się polskie blue chipy, które pozytywnie wyróżniają się w stosunku do swoich rówieśników z innych krajów. Bez wątpienia pomaga im słabnący dolar amerykański, któremu nie sprzyjają komentarze ze strony Donalda Trumpa.
Złoty nieznacznie mocniejszy na bazie słabszego dolara
2018-08-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN na bazie dalszych spadków USD po wypowiedziach D. Trump'a. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3045 PLN za euro, 3,7342 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7761 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7885 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,151% w przypadku obligacji 10-letnich.
Szukanie pretekstów
2018-08-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Prezydent USA powiedział wczoraj wieczorem, że nie jest „zachwycony” zacieśnianiem polityki przez FED, oraz działaniami Jerome Powell’a i dodał, że bank centralny powinien zrobić więcej dla pobudzenia gospodarki.
Atak z zaskoczenia
2018-08-21 Komentarz poranny TMS BrokersPrezydent USA Trump kolejny raz skrytykował politykę Fed, przez co USD znalazł się pod wyraźną presją. Choć niezależność Fed nie została podkopana i faktyczny wpływ prezydenta na politykę monetarna jest znikomy, inwestorzy najwyraźniej nie chcą nie doceniać Trumpa. Skutkiem jest kolejny bałagan na rynku.
Piętnastka wybiła
2018-08-21 Raport poranny FMCMUcieczka w stronę euro: Prezydent Trump skrytykował wczoraj Rezerwę Federalną, a szczególnie jej szefa, p. Powella, sugerując, że prowadzi on zbyt jastrzębią politykę i nie gwarantuje gospodarce dostępu do taniego pieniądza.