Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty zależny od globalnych nastrojów

Złoty zależny od globalnych nastrojów

2019-07-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W kraju wydarzeniem będzie dzisiaj kończące się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej – żadnych istotnych zmian nikt się jednak nie spodziewa, chociaż tradycyjnie inwestorzy powinni poświęcić nieco czasu analizie informacji, jakie zaczną spływać podczas konferencji prasowej, która rozpocznie się o godz. 16:00.
Ceny złota znów ostro w górę

Ceny złota znów ostro w górę

2019-07-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Hossa na rynku metali szlachetnych, w szczególności złota, trwa w najlepsze. Nie przeszkodzi jej zapewne wybór Lagarde na szefową EBC, ani też nowe nominacje Trumpa do zarządu Rezerwy Federalnej. Na rynku walutowym widzimy ponowne umocnienie się japońskiego jena.

Dzień później

Dzień później

2019-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe w ostatnich 24 godzinach to dziwna mieszanka zachowań niekiedy z porzuceniem tradycyjnych korelacji. Znamiona awersji do ryzyka mają spadki USD/JPY, rentowności obligacji skarbowych i wzrosty cen złota, ale Wall Street zamknęło się wzrostami, a na FX mocny jest AUD, czy choćby PLN. Wśród powodów zamieszania wymienia się odrętwienie po szczycie G20, święto w USA, gołębie komentarze z banków centralnych, a nawet... okręt podwodny.
Po Chinach czas na Europę?

Po Chinach czas na Europę?

2019-07-02 Komentarz giełdowy XTB
Praktycznie jeden dzień trwała euforia związana z osiągnięciem rozejmu handlowego pomiędzy Chinami oraz Stanami Zjednoczonymi. Dzisiaj sytuacja na rynkach giełdowych wygląda zupełnie odmiennie. W Chinach sesja wyglądała bardzo płasko, natomiast w Europie widać pewien dysonans – większość indeksów zyskuje, natomiast w odwrocie znajduje się niemiecki DAX.
Trump wywiera presję na Europę?

Trump wywiera presję na Europę?

2019-07-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: AUSTRALIA / RBA: RBA obniżył stopy procentowe o 25 p.b. do 1,00 proc., ale w komunikacie dał do zrozumienia, że dalsze dostosowanie polityki pieniężnej będzie zależne od sytuacji na rynku pracy, oraz w gospodarce. Stwierdzono, że presja inflacyjna była ostatnio przytłumiona i bazowa CPI może osiągnąć cel 2,00 proc. w przyszłym roku.
Pozytywne nastroje po szczycie G20

Pozytywne nastroje po szczycie G20

2019-07-01 Komentarz giełdowy XTB
Rynki reagują pozytywnie na weekendowe spotkanie G20. USA i Chiny mają wznowić rozmowy odnośnie umowy handlowej. Indeksy giełdowe otwierają się wyraźnymi lukami wzrostowymi. Mamy więc do czynienia z euforią, pytanie jak długo taki stan może potrwać? Pozytywne doniesienia ze szczytu to jedno, jednak w ostatnim czasie większość danych makroekonomicznych była rozczarowująca, co nie jest dobrym sygnałem.
Optymizm po G20 może nie wystarczyć

Optymizm po G20 może nie wystarczyć

2019-07-01 Poranny komentarz walutowy XTB
W poniedziałek na rynkach finansowych mamy istną euforię. Wznowienie rozmów pomiędzy USA a Chinami prowadzi do gwałtownych wzrostów na azjatyckich rynkach, w USA giełdy prawdopodobnie otworzą się na historycznych maksimach. Jednocześnie jednak publikowane są najgorsze od lat dane makroekonomiczne i to już w zasadzie bez względu na region.
Porozumienie by rozmawiać o porozumieniu

Porozumienie by rozmawiać o porozumieniu

2019-07-01 Komentarz poranny TMS Brokers
80 minut. Tyle prezydenci Chin i USA potrzebowali by zgodzić się na wznowienie negocjacji handlowych. Trump zgodził się zawiesić nakładanie nowych ceł na produkty z Chin o wartości 325 miliardów dolarów. Strona amerykańska zrezygnowała też z sankcji na Huawei i pozwoli krajowym firmom na dostawy komponentów. W zamian Chiny okazują dobrą wolę i deklarują zakupy znacznych ilości amerykańskich płodów rolnych.
Pierwsze lipcowe rozdanie

Pierwsze lipcowe rozdanie

2019-07-01 Raport poranny FMCM
Poza Polską: Pierwsze lipcowe rozdanie na eurodolarze (w tym roku) to wzrost wartości dolara. W piątek sesja zakończyła się przy 1,1370, teraz notujemy ok. 1,1350. Oczywiście to nie jest jakaś rewolucja, raczej mała zmiana w możliwych do zaakceptowania granicach.
Ostatni dzień kwartału przed ważnym wydarzeniem

Ostatni dzień kwartału przed ważnym wydarzeniem

2019-06-28 Komentarz giełdowy XTB
Rynek szykuje się na ważne wydarzenie w postaci spotkania pomiędzy prezydentami dwóch największych gospodarek na świecie. Obie strony będą próbowały znaleźć jakieś rozwiązanie dotyczące kwestii handlowych. Zmienności będzie również pomagał fakt, że mamy dzisiaj koniec tygodnia, miesiąca oraz kwartału. Wobec tego nie wykluczone jest, że dojdzie jeszcze dzisiaj do sporych przetasowań przy pozycjonowaniu się na wyniki sobotnich rozmów.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-06-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W trzeci kwartał wchodzimy z tymi samymi pytaniami o przyszłość globalnego handlu, choć obawy łagodzi entuzjazm wokół zapowiedzi świeżego luzowania monetarnego. W przyszłym tygodniu wstępny kierunek nadadzą konkluzje ze spotkania Trump-Xi na szczycie G20. Później rynek skupi się na ocenie kondycji gospodarki USA przez pryzmat ISM i raportu NFP. W centrum uwagi będzie też posiedzenie RBA, gdzie ważyć się będą losy obniżki stopy procentowej.
Poprzeczka jest zawieszona nisko

Poprzeczka jest zawieszona nisko

2019-06-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z WCZORAJ): Ostateczne dane nt. PKB za I kwartał wypadły nieco słabiej – wzrost wyniósł 3,1 proc. w ujęciu zanualizowanym, wobec szacowanych 3,2 proc. Konsumpcja prywatna wyniosła 0,9 proc. wobec szacowanych 1,3 proc., chociaż indeks PCE Core wypadł lepiej – wzrost o 1,2 proc. wobec prognozy 1,0 proc.
Spadek zmienności cen ropy przed kluczowymi spotkaniami

Spadek zmienności cen ropy przed kluczowymi spotkaniami

2019-06-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Końcówka bieżącego tygodnia przynosi spadek zmienności notowań ropy naftowej. Cena amerykańskiego surowca gatunku WTI ustabilizowała się tuż powyżej poziomu 59 USD za baryłkę i jest na drodze do wypracowania kolejnego wzrostu w skali całego tygodnia. W przypadku europejskiej ropy Brent na razie bilans jest neutralny, a notowania poruszają się w okolicach 65-66 USD za baryłkę.
Poczekamy, zobaczymy

Poczekamy, zobaczymy

2019-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Bez emocji minęły ostatnie godziny na rynkach finansowych przy pasywnym wyczekiwaniu, co przyniesie sobotnie spotkanie prezydentów USA Trumpa i Chin Xi. Zapanował spokój, choć media karmią inwestorów doniesieniami ze szczytu G20, które zachęcają do dywagacji o przyszłości polityki handlowej.
Czy G20 może uratować koniunkturę?

Czy G20 może uratować koniunkturę?

2019-06-28 Poranny komentarz walutowy XTB
W Japonii rozpoczyna się szczyt G20. Poruszonych będzie na nim bardzo wiele krytycznych wątków- od Iranu, przez zmiany klimatyczne, po produkcję ropy przez kartel OPEC. Wszystkie oczy będą jednak zwrócone na prezydentów USA i Chin.
Słabsze perspektywy PKB w USA. Szczyt G-20 rozczarowaniem?

Słabsze perspektywy PKB w USA. Szczyt G-20 rozczarowaniem?

2019-06-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po danych za I kw. słabiej prezentują się perspektywy wzrostu gospodarczego w USA w 2019 r. W centrum uwagi szczyt G-20, który wg nas przyniesie rozczarowanie i korektę na rynkach. Wskazuje na to zmiana podejścia Chińczyków, którzy nastawiają się obecnie na dłuższą batalię handlową (i nie tylko) ze Stanami Zjednoczonymi.
Mary Daly, euro i dolar

Mary Daly, euro i dolar

2019-06-28 Raport poranny FMCM
Rzut oka: Na głównej parze mamy obecnie ok. 1,1360-65. Utrzymują się wysokie poziomy - ale przecież nie takie jak np. 25 czerwca, gdy kreślono więcej niż 1,1410 (przynajmniej chwilami). Dolar zatem trochę zyskał, ale przy 1,1350 mamy teraz lokalne wsparcie.
Optymizm rynków przed G20

Optymizm rynków przed G20

2019-06-27 Komentarz giełdowy XTB
Rynki finansowe kolejny raz zostały zdominowane poprzez kwestie wojny handlowej. Tym razem ma dojść do poprawy stosunków między Stanami Zjednoczonymi USA. Pytanie tylko czy dojdzie do jakiegokolwiek przełomu? Czy rynki finansowe kolejny raz dadzą się nabrać na poklepywanie się po plecach?
Przypadkowy rynek przed szczytem G-20

Przypadkowy rynek przed szczytem G-20

2019-06-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z WCZORAJ): Wstępne dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku wskazały na ich spadek w maju o 1,3 proc. m/m, a dane za kwiecień skorygowano w dół do -2,8 proc. m/m. Odczyt jest gorszy od prognozy na poziomie 0,0 proc. m/m, ale już bez uwzględnienia środków transportu wypada lepiej (0,3 proc. m/m wobec -0,1 proc. m/m po korekcie w kwietniu, oraz szacunkach +0,1 proc. m/m).
Rozmowy handlowe USA i Chin w centrum uwagi na rynku miedzi

Rozmowy handlowe USA i Chin w centrum uwagi na rynku miedzi

2019-06-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
MIEDŹ: Od końcówki kwietnia do pierwszej połowy czerwca na rynku miedzi dominowała strona podażowa. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych w tym czasie spadła z okolic 3 USD za funt do rejonu 2,60 USD za funt. Niemniej, ostatnie półtora tygodnia przyniosło zmianę nastrojów na tym rynku i większą siłę strony popytowej, dzięki czemu notowania miedzi w USA wzbiły się ponad poziom 2,70 USD za funt.