Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GBP/USD na tegorocznych minimach

GBP/USD na tegorocznych minimach

2019-07-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Czechy: Inflacja PPI w Czechach w czerwcu wyniosła -0,7% mdm i 2,5% rdr, poniżej rynkowych oczekiwań. Wielka Brytania: Inflacja CPI w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła 0% mdm i 2% rdr, zgodnie z oczekiwaniami.
Kumulacja beznadziei, spirala wyprzedaży

Kumulacja beznadziei, spirala wyprzedaży

2019-07-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro po słabych odczytach ZEW znalazło się pod presją a zwyżka, która jeszcze przed 1,13 wytraciła impet załamała się. Notowania cofnęły się do 1,12, ale z tych pułapów nie widzimy dużo pola do słabości euro. Jednocześnie obecnie nie ma też za wielu argumentów by kupować wspólną walutę. Do wykrystalizowania się pozytywniejszej aury wokół euro potrzebne są lepsze dane makro.

Notowania złota w konsolidacji w oczekiwaniu na impuls z Fed

Notowania złota w konsolidacji w oczekiwaniu na impuls z Fed

2019-07-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie sesje na rynku złota upływają pod znakiem wyczekiwania na kolejne impulsy gospodarcze i polityczne, które mogłyby mieć istotny wpływ na ceny. Notowania kruszcu w pierwszej połowie bieżącego tygodnia są zdominowane przez stronę podażową, jednak dzisiaj rano nadal poruszają się powyżej bariery na poziomie 1400 USD za uncję.
Amerykańska konsumpcja kwitnie

Amerykańska konsumpcja kwitnie

2019-07-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Poranek nie przynosi większych zmian na rynku walutowym. Złoty pozostaje w lekkim odwrocie, zaś rentowność polskiej 10-latki znajduje się wciąż poniżej bariery 2,3%. W ostatnich godzinach uczestnicy rynku otrzymali kolejne groźby Trumpa o możliwości nałożenia nowych ceł. Jednocześnie bardziej sprzyjające informacje nadeszły z frontu handlowego między USA a Japonią.
Powolne wzrosty na indeksach

Powolne wzrosty na indeksach

2019-07-16 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejsza sesja w USA rozpoczyna się bardzo spokojnie. Amerykańskie indeksy kontynuują powolne wzrosty. Pomimo mniejszej dynamiki ruchów, właściwie z dnia na dzień możemy obserwować wyższe poziomy. Z jednej strony świadczy to przewadze kupujących, a z drugiej rodzi ryzyko wystąpienie większej dynamiczniejszej korekty.
USD silny słabością innych walut

USD silny słabością innych walut

2019-07-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Nowa Zelandia: Inflacja CPI w Nowej Zelandii w II kwartale wyniosła 0,6% kdk i 1,7% rdr, zgodnie z oczekiwaniami. Turcja: Stopa bezrobocia w Turcji w maju spadła do poziomu 13% z poprzednich 14,7%.
Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

2019-07-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od spadkowego akcentu. Cena amerykańskiej ropy naftowej gatunku WTI spadła poniżej 60 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent zniżkowały do okolic 66,30 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania obu rodzajów ropy poruszają się niedaleko wczorajszego zamknięcia.
Kiedy, jeśli nie dziś

Kiedy, jeśli nie dziś

2019-07-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Zmienność jest w fazie wakacyjnego zaniku, ale wtorkowa sesja przynosi kilka odczytów, które mają potencjał by wyrwać rynki z marazmu. Będą to dziś sprzedaż detaliczna z USA a wcześniej raport z rynku pracy Wielkiej Brytanii oraz indeks ZEW oddający nastroje w niemieckiej gospodarce.
Niespotykana równowaga

Niespotykana równowaga

2019-07-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Zgodnie z danymi opublikowanymi wczoraj przez Narodowy Bank Polski, w maju polska gospodarka odnotowała drugą najwyższą nadwyżkę na rachunku bieżącym w tym roku. Biorąc pod uwagę również inne elementy życia gospodarczego można dojść do wniosku, że jest to dość niecodzienna sytuacja.
Dwanaście i pół na głównej parze

Dwanaście i pół na głównej parze

2019-07-15 Raport wieczorny FMCM
Główna para : Eurodolar jest teraz na 1,1255-60 (mniej więcej). Dolar nie jest bardzo słaby (w końcu maksima z czerwca to więcej niż 1,14), ale jednak osłabiony w porównaniu z poziomami typu 1,12, notowanymi jeszcze kilka dni temu.
Niezły start sezonu wyników na Wall Street

Niezły start sezonu wyników na Wall Street

2019-07-15 Komentarz giełdowy XTB
Sezon wyników nieoficjalnie został otwarty poprzez publikację pierwszych ważniejszych spółek notowanych na Wall Street. Oczekiwania w stosunku do bieżącego sezonu nie były najlepsze, ale podobna sytuacja tyczyła się pierwszego kwartału, który na koniec zaliczył niewielki wzrost w ujęciu rocznym. Co czeka amerykańskie spółki w najbliższym czasie? Jakie spółki będą publikować wyniki w tym tygodniu?
Wzrost wartości AUD po dobrych danych z Chin

Wzrost wartości AUD po dobrych danych z Chin

2019-07-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Dynamika PKB w Chinach w II kwartale br wyniosła 1,6% kdk i 6,2% rdr, w porównaniu do oczekiwań zakładających 1,5% kdk i 6,3% rdr. Dynamika produkcji przemysłowej w Chinach w czerwcu wyniosła 6,3% rdr wobec oczekiwań na poziomie 5,2% rdr.
Dobre dane makro z Chin wsparciem dla cen miedzi

Dobre dane makro z Chin wsparciem dla cen miedzi

2019-07-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia jest dość spokojny na rynkach surowcowych. Optymistyczne nastroje panują na rynkach metali przemysłowych, w tym miedzi. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rośnie, przekraczając już poziom 2,70 USD za funt i docierając do okolic 2,71 USD za funt.
Chińska stabilizacja

Chińska stabilizacja

2019-07-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Dynamika wzrostu gospodarczego Chin w drugim kwartale nie była specjalnym zaskoczeniem, a schemat taki widoczny jest już od dłuższego czasu. Z drugiej strony miesięczne dane za czerwiec okazały się znacznie lepsze w porównaniu do konsensusów. Tak czy inaczej nie brakuje ryzyk, które mogą skomplikować sytuację w drugiej największej gospodarce świata w drugiej połowie roku.
Dziś w Polsce wiadomość o inflacji

Dziś w Polsce wiadomość o inflacji

2019-07-15 Raport poranny FMCM
Perypetie eurodolara: W ubiegłym tygodniu mieliśmy zarówno wypowiedź Jerome Powella dla amerykańskiego Kongresu, która została odczytana jako gołębia i zwiastująca kontynuację luźnej polityki monetarnej, z potencjalną obniżką stóp włącznie - jak i bardziej jastrzębi głos Toma Barkina. Ten z kolei sugerował, że nie należy interweniować w rynek pochopnie, bo mógłby to być ruch przesadny.
Czy banki centralne utrzymają dobre nastroje inwestorów?

Czy banki centralne utrzymają dobre nastroje inwestorów?

2019-07-14 Komentarz giełdowy XTB
Wakacje pod względem kalendarzowym trwają w pełni. Inwestorzy na rynkach finansowych mają jednak pełne ręce roboty. Trwa kolejny rajd na Wall Street oraz innych rynkach giełdowych w momencie, kiedy główne banki centralne kolejny raz kierują swój wzrok ku luźniejszej polityce monetarnej. Czy jednak bieżące wzrosty są do utrzymania? W szczególności biorąc pod uwagę spowalniającą gospodarkę oraz niekończący się wątek wojny handlowej?
Przegląd wydarzeń tygodnia: 15-21 VII

Przegląd wydarzeń tygodnia: 15-21 VII

2019-07-12 Komentarz poranny TMS Brokers
W połowie miesiąca tempa nabiera publikacja danych ze Stanów Zjednoczonych – na rynek napłyną informacje ze wszystkich . Trzeba mieć świadomość, że luzowanie przez Fed jest przesądzone. Dlatego funkcja reakcji rynku na dane będzie mocno asymetryczna. Słabe wartości mają potencjał by mocniej wpłynąć na notowania. Rynek będzie jednocześnie w trybie wygaszania umocnienia dolara po pozytywnych zaskoczeniach.
Odbicie dolara nie było długie

Odbicie dolara nie było długie

2019-07-12 Raport DM BOŚ z rynku walut
USA / DANE: Opublikowane wczoraj dane nt. inflacji CPI wskazały na nieoczekiwany wzrost w ujęciu bazowym o 0,1 proc. m/m i 2,1 proc. r/r (prognozowano 0,0 proc. m/m i 2,0 proc. r/r). Cotygodniowe bezrobocie spadło do 209 tys. (szacowano 221 tys.), a dane nt. średniej płacy godzinowej w czerwcu wskazały na jej wzrost o 1,5 proc. r/r wobec 1,3 proc. r/r wcześniej i 1,2 proc. r/r z 1,0 proc. r/r dla średniej płacy tygodniowej w tym okresie.
Znaczące cięcie produkcji ropy naftowej w rejonie Zatoki Meksykańskiej

Znaczące cięcie produkcji ropy naftowej w rejonie Zatoki Meksykańskiej

2019-07-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej ma szansę zakończyć się na wyraźnym plusie. Notowania tego surowca, które zaliczyły dynamiczne zwyżki przede wszystkim podczas środowej sesji, w kolejnych dniach kontynuowały wzrost, aczkolwiek już przy mniejszej zmienności. Cena ropy naftowej WTI utrzymała się powyżej bariery 60 USD za baryłkę i obecnie oscyluje w okolicach 60,60 USD za baryłkę.
Wańka wstańka

Wańka wstańka

2019-07-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wycena wysokie prawdopodobieństwa cięcia stóp przez Fed o 50 pb. Świetne w zakresie zmiany zatrudnienia dane z rynku pracy USA. Jerome Powell mówiący o słabym profilu inflacji, spełnionych kryteriach by ciąć stopy i piętrzących się zagrożeniach dla gospodarki USA. Lepsze od prognoz dane o inflacji.