Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost importu ropy naftowej do Chin

Wzrost importu ropy naftowej do Chin

2019-05-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie dwa tygodnie na rynku ropy naftowej upływały pod znakiem przewagi strony podażowej. W tym tygodniu zniżki wyhamowały, jednak kupującym nadal brakuje siły, aby doprowadzić do wyraźniejszego odbicia cen ropy naftowej w górę. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy WTI nadal poruszają się w okolicach 62 USD za baryłkę, a cena ropy Brent oscyluje w rejonie 70 USD za baryłkę.
Wciąż niespokojnie

Wciąż niespokojnie

2019-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Nie ma jednolitego wzoru dla zachowania rynków wobec nieobliczalnego ryzyka politycznego i po jednym dniu uspokojenia nerwowość ponownie daje o sobie znać. Główne uderzenie dotyka rynku akcji i surowców, podczas gdy rynek FX utrzymuje względne opanowanie. Czekamy, dyskutujemy, reagujemy, często zanim poznamy fakty. Typowy klimat w oparach niepewności.

Niemiecki przemysł powstaje z kolan

Niemiecki przemysł powstaje z kolan

2019-05-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Przełom roku był katastrofalny dla europejskiego sektora przemysłowego, głównie z uwagi na wewnętrzne czynniki, niemniej jednak zmienna narracja między USA a Chinami również nie pomagała. Kilka miesięcy później okazuje się, że takowa katastrofa nie będzie widoczna w danych o wzroście gospodarczym za pierwszy kwartał. To dobra informacja dla Polski, gdzie sektor przemysłowy do tej pory przeszedł przez europejski kryzys w przemyśle suchą stopą.
NZD pod presją obniżonych stóp procentowych

NZD pod presją obniżonych stóp procentowych

2019-05-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Kanada: Indeks Ivey PMI w Kanadzie za kwiecień przyjął wartość 55,9 pkt. wobec oczekiwanych 51,5 pkt. Stany Zjednoczone: Zadłużenie amerykańskich konsumentów w marcu znalazło się na poziomie 10,3 mld USD wobec oczekiwań wynoszących 17 mld USD.
PLN relatywnie stabilny, pomimo rynkowej niepewności

PLN relatywnie stabilny, pomimo rynkowej niepewności

2019-05-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno w przypadku eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2896 PLN za euro, 3,8291 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7571 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0034 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,986% w przypadku obligacji 10-letnich.
Giełdy dalej pod presją

Giełdy dalej pod presją

2019-05-07 Komentarz giełdowy XTB
Ostatnie godziny bez wątpienia należą do rozmów handlowych, które ponownie rozdają karty na rynkach. Wzrosty z ostatnich miesięcy pompowane były nadziejami na zakończenie konfliktu handlowego, co stanęło obecnie pod dużym znakiem zapytania po informacjach z ostatnich kilkudziesięciu godzin.
Chińczycy pozwalają rynkom kupić czas?

Chińczycy pozwalają rynkom kupić czas?

2019-05-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / ROZMOWY HANDLOWE: Strona chińska potwierdziła wizytę delegacji pod przewodnictwem wicepremiera Liu Che (rozmowy zaplanowano w Waszyngtonie na 9-10 maja), oraz wolę do znalezienia kompromisu ws. umowy handlowej.
Te same obawy, ale inne czasy

Te same obawy, ale inne czasy

2019-05-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wstępnym wstrząsie w poniedziałek, w kolejnych godzinach rynek walutowy uspokoił się, a inwestorzy czekają na więcej szczegółów, w którą stronę pójdą negocjacje handlowe USA-Chiny. Waszyngton gra twardo i od piątku zamierza podnieść cła na chińskie towary. Ale dalsze rozmowy nie zostały zerwane i to daje nadzieje na załagodzenie napięć.
Turcja u progu kolejnego kryzysu

Turcja u progu kolejnego kryzysu

2019-05-07 Poranny komentarz walutowy XTB
W ubiegłym roku rynkami wschodzącymi zatrząsnął kryzys mający swoje źródło w Argentynie i Turcji. Od tamtej pory sytuacja generalnie uległa poprawie, jednak wiele wskazuje na to, że w Turcji jesteśmy u progu kolejnego kryzysu walutowego.
Złoty bez większych zmian

Złoty bez większych zmian

2019-05-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na eurodolarze, w konsekwencji również PLN pozostaje blisko punktu odniesienia z poniedziałku. Krajowa waluta kwotowana jest następująco: 4,2825 PLN za euro, 3,8204 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7578 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0082 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,027% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wtorkowy poranek z euro i dolarem

Wtorkowy poranek z euro i dolarem

2019-05-07 Raport poranny FMCM
Wczoraj i dziś: Atmosfera na rynkach giełdowych jest w pewnym sensie popsuta, a to z powodu wzrostu napięcia na linii USA - Chiny (prezydent Trump zapowiedział, że w piątek zacznie obowiązywać, w miejsce 10-procentowej, 25-procentowa stawka celna na importowane z Chin towary o wartości 200 mld USD).
Wojna handlowa znów straszy

Wojna handlowa znów straszy

2019-05-06 Komentarz giełdowy XTB
Po weekendzie rynki akcji obudziły się w kompletnie innej rzeczywistości. Donald Trump zapowiedział, że nałoży na Chiny stawkę celną na poziomie 25% na wszystkie importowane produkty. Czy jest to zwykła zagrywka negocjacyjna w końcowej fazie rozmów, czy amerykański prezydent chce iść na wojnę “totalną” w handlu?
Ryzykowna gra

Ryzykowna gra

2019-05-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent USA Donald Trump ponownie użył swojego konta na Twitterze, by wprowadzić zamęt na rynkach finansowych i tym razem przywrócił groźby podwyższenia ceł na towary importowane z Chin. Po tygodniach zapewnień obu stron, że negocjacje handlowe idą w dobrym kierunku, teraz stoimy przed ryzykiem wyrzucenia wszystkiego do kosza. Wcale nie musi tak być, ale na razie szok oznacza skok awersji do ryzyka.
Czy Trump pogrąży światową gospodarkę?

Czy Trump pogrąży światową gospodarkę?

2019-05-06 Poranny komentarz walutowy XTB
W majowy weekend nie brakowało wydarzeń rynkowych, ale wszystkie one bledną przy najnowszych tweetach prezydenta USA. Długo wyczekiwane porozumienie handlowe z Chinami może nie dojść do skutku, a kalkulacje Trumpa oparte na odporność amerykańskiej gospodarki mogą okazać się zbyt optymistyczne.
Deklaracje Trumpa mogą zaszkodzić PLN

Deklaracje Trumpa mogą zaszkodzić PLN

2019-05-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenach, pomimo ponownego zaostrzenia sporu handlowego na linii USA-Chiny, który teoretycznie zmierzał do wygaszenia. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2801 PLN za euro, 3,8232 PLN wobec dolara, 5,0148 PLN względem funta szterlinga oraz 3,7652 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,041% (02/05) w przypadku obligacji 10-letnich.
W tak zwanym międzyczasie

W tak zwanym międzyczasie

2019-05-06 Raport poranny FMCM
Obraz świata: Keine Atempause, Geschichte ist gemacht, es geht voran - żadnego wytchnienia, dzieje się historia i pędzi naprzód. Tak śpiewał prawie 40 lat temu niemiecki zespół Fehlfarben, a po nim m.in. Die Toten Hosen i elektroniczny Welle Erdball. No właśnie: historia pędzi naprzód, także na parach walutowych, nawet jeżeli w Polsce akurat mieliśmy długi weekend i odpoczywaliśmy.
Sygnały z FED rodzą pytania…

Sygnały z FED rodzą pytania…

2019-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE / FED (Z WCZORAJ): Raport ADP wskazał na przyrost w kwietniu o 275 tys. etatów (szacowano 180 tys.), a dane za marzec zostały zrewidowane w górę do 151 tys. z 129 tys. Odczyt ISM dla przemysłu w kwietniu wypadł jednak słabo – spadek do 52,8 pkt. z 55,3 pkt. przy prognozie 55,0 pkt.
Złoty jest stabilny

Złoty jest stabilny

2019-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nie sprawdziły się obawy, że złoty może być wyraźnie słabszy podczas majówki za sprawą niższej płynności. W czwartek rano jesteśmy mniej więcej tam, gdzie byliśmy we wtorek po południu. Złoty jest słabszy tylko wobec funta, który dotarł do bariery 5,00 zł wspierany spekulacjami nt. ponadpartyjnych rozmów ws. Brexitu. W środę 1 maja nasza waluta była najmocniejsza w zestawieniach za sprawą słabego dolara (zaszkodził mu odczyt ISM dla przemysłu), ...
Napisać jedno, powiedzieć drugie

Napisać jedno, powiedzieć drugie

2019-05-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed nie zaoferował żadnych sygnałów, że jest bliżej cięcia głównej stopy procentowej, co było jastrzębią niespodzianką pomagającą dolarowi. Otrzymaliśmy też sprzeczne sygnały dotyczące oceny inflacji, które mogą wymagać rozwinięcia w komentarzach członków komitetu. W czwartek w centrum uwagi kolejny bank centralny: Bank Anglii.
Decyzja FOMC wspiera dolara

Decyzja FOMC wspiera dolara

2019-05-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajsze posiedzenie Rezerwy Federalnej nie przyniosło zbyt dużo nowości. Główna stopa procentowa pozostała w dotychczasowym przedziale, a przewodniczący Jerome Powell dał rynkom jasno do zrozumienia, że nastawienie Rezerwy jest neutralne - bank nie widzi na razie ani potrzeby podnoszenia stóp, ani obniżania kosztu pieniądza.