Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Koniec brexitowej sagi. Jest skok funta, ale co dalej?

Koniec brexitowej sagi. Jest skok funta, ale co dalej?

2020-01-30 Komentarz walutowy TMS Brokers
Brexit miał stać się synonimem rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, ale szybko zgubił rzeczowość i stał się synonimem niekończącej się niemal sagi. Po wielu zmianach politycznych ma w końcu dojść do skutku 31 stycznia 2020 roku. Czy data ta będzie oznaczała rzeczywisty koniec pełnej problemów i zwrotów akcji sagi, czy jedynie wstęp do bardziej skomplikowanego rozdziału?
Powrót pesymizmu na rynek ropy naftowej – kiedy szansa na odbicie?

Powrót pesymizmu na rynek ropy naftowej – kiedy szansa na odbicie?

2020-01-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wtorkowa zwyżka notowań ropy naftowej była optymistycznym akcentem na rynku tego surowca, jednak lepsze nastroje nie zdołały utrzymać się na dłużej. Notowania ropy WTI testują tegoroczne minima, a ceny ropy Brent spadły na najniższy poziom od pierwszej połowy października.

Sytuacja na rynkach 30 stycznia

Sytuacja na rynkach 30 stycznia

2020-01-30 Raport DM BOŚ z rynku walut
Odbicie było krótkie i strach przed chińskim koronawirusem, a raczej jego gospodarczymi skutkami powrócił wczoraj wieczorem i dał pretekst do kolejnej fali wyprzedaży podczas handlu w Azji. Statystyki zachorowań i zgonów rosną, a przypadki stwierdza się w kolejnych krajach – wskaźnik śmiertelności pozostaje jednak niższy, niż było to podczas epidemii SARS przed kilkunastu laty.
Nie da się uciec od głównego tematu

Nie da się uciec od głównego tematu

2020-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Mniej niż dobę trwała stabilizacja nastrojów na rynkach finansowych i już wracamy do eskalacji obaw o skutki epidemii koronawirusa. Tymczasowe wstrzymanie operacji zagranicznych firm w Chinach stało się świeżym katalizatorem pesymistycznych wizji dla perspektyw ożywienia drugiej gospodarki świata. Risk-off wywiera presję na indeksy i ceny ropy naftowej, na rynku walutowym w cenie ponownie są jen, frank i dolar.
To zły moment na spowolnienie

To zły moment na spowolnienie

2020-01-30 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnich dniach na rynkach globalnych nie brakuje złych informacji, dlatego dane sugerujące mocne spowolnienie wzrostu w polskiej gospodarce w ostatnim kwartale minionego roku są niepokojące. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas dość trudny okres.
Wyniki z Wall Street nadają ton

Wyniki z Wall Street nadają ton

2020-01-29 Komentarz giełdowy XTB
Cały świat finansowy żyje w ostatnich dniach informacjami napływającymi z Chin, które dotyczą szerzącej się epidemii nowego koronawirusa. Sytuacja wydaje się być poważna, ze względu na rosnącą ilość przypadków zgonów oraz kolejnych zarażonych. Wobec tego gospodarka Chin oraz globalna mogą odczuć wpływ nowej epidemii.
Odbicie w górę cen ropy naftowej

Odbicie w górę cen ropy naftowej

2020-01-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas poniedziałkowej sesji pesymizm na rynku ropy naftowej osiągnął kulminację, tymczasem wtorkowa sesja przyniosła wyczekiwane uspokojenie nastrojów, a w późniejszych godzinach także odbicie notowań w górę. Na razie trudno mówić o istotnej zmianie nastawienia inwestorów, jednak widać, że pesymizm powoli ustępuje trzeźwej ocenie sytuacji.
Sytuacja na rynkach 29 stycznia

Sytuacja na rynkach 29 stycznia

2020-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynki ostatecznie kupiły wczoraj informację podaną przez chińską agencję Xinhua, która zacytowała wypowiedź wybitnego pulmunologa, którego zdaniem szczyt zachorowań na koronowirusa wypadnie za 7-10 dni. Środa przynosi podbicie negatywnej statystyki zakażeń i zgonów, ale nie pokazuje ona na ich wyraźne przyspieszenie, co dodatkowo uspokaja nastroje.
Rynki przed decyzją Fed ws. stóp procentowych

Rynki przed decyzją Fed ws. stóp procentowych

2020-01-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Podczas gdy w poniedziałek mogliśmy obserwować silną wyprzedaż na rynku akcji, tak wczoraj temat chińskiego wirusa nie wywierał już tak dużych emocji. Pomimo, że liczba ofiar śmiertelnych rośnie, panika wydaje się być ograniczona. Dziś uwaga inwestorów będzie skupiona na innym wydarzeniu, mianowicie wieczorem poznamy decyzję Fed w sprawie stóp procentowych.
Oglądając się na innych

Oglądając się na innych

2020-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynkowa panika o koronawirusa została opanowana po doniesieniach, że najdalej, jak pod koniec przyszłego tygodnia liczba zakażonych powinna osiągnąć szczyt. Rynki jednak wciąż pozostają pod wpływem czynnika strachu, a w ciągu 10 dni jeszcze nie raz może dojść do zwrotu w ocenie epidemii. Póki nie pojawi się solidny powód, by przestać martwić się o wirusa, bezpieczne aktywa nie pójdą całkowicie w odstawkę, niezależnie jak przejściowe korekty są silne.
Czy Tesla jest warta 100 miliardów USD?

Czy Tesla jest warta 100 miliardów USD?

2020-01-28 Raport specjalny XTB
W świecie, w którym wyceny niektórych firm przekraczają bilion dolarów, wycena na poziomie “zaledwie” 100 miliardów nie jest imponująca, a tym bardziej nie powinna szokować uczestników rynku. Mowa tutaj jednak o drugim najwyżej wycenianym producencie samochodów na świecie, który produkuje 25 razy mniej samochodów, niż trzecia firma w zestawieniu.
Złoto najdroższe w historii

Złoto najdroższe w historii

2020-01-28 Analizy HRE Investments
Konflikt Irański, wojny handlowe, polityka ultra niskich stóp procentowych, a ostatnio nawet atak koronawirusa w Chinach – to tylko część z argumentów, które pojawiają się jako wytłumaczenie wysokich cen złota na światowych giełdach. Kruszec jest notowany na poziomie około 1580 dolarów za uncję. Słabość polskiej waluty powoduje jednak, że w rodzimej walucie notowania otarły się o 6,2 tys. złotych, a to już najwięcej w historii.
Deprecjacja USD to twardy orzech do zgryzienia

Deprecjacja USD to twardy orzech do zgryzienia

2020-01-28 Prognozy Saxo na I kwartał 2020 r.
Biorąc pod uwagę woltę Powella w 2019 r. — w ramach której Fed trzykrotnie obniżyła stopy procentowe i uruchomiła rozszerzanie bilansu na olbrzymią skalę, sięgającą niemal 400 mld USD w IV kwartale — dla dolara amerykańskiego 2020 r. zaczyna się stosunkowo mocno. Wiele osób było przekonanych, że zwrot polityki Fed w 2019 r. i przyspieszenie pod koniec roku powinno było doprowadzić do znacznie większego osłabienia USD, ...
OPEC uratuje sytuację na rynku ropy?

OPEC uratuje sytuację na rynku ropy?

2020-01-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej przez ostatnie kilka sesji gwałtownie zniżkowały, a bieżący tydzień otworzyły wręcz luką spadkową. Dopiero dzisiejsza sesja przynosi uspokojenie nastrojów oraz wyhamowanie zniżek w rejonie wczorajszych zamknięć.
Sytuacja na rynkach 28 stycznia

Sytuacja na rynkach 28 stycznia

2020-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy chyba uznali, że wczorajsza wyprzedaż była nieco przesadzona, gdyż dzisiaj widzimy próby odbicia sentymentu – duża w tym zasługa wyhamowania spadków na Wall Street wczoraj wieczorem, chociaż indeksy giełdowe w Azji przedłużyły poniedziałkową przecenę. Tyle, że informacje w temacie chińskiego koronawirusa nie napawają optymizmem – liczba oficjalnych zachorowań, oraz potwierdzonych zgonów rośnie (przekroczyła już 100 osób), ...
Panika mija, ale do optymizmu daleko

Panika mija, ale do optymizmu daleko

2020-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Nie sposób ocenić skali zagrożenia związanego z koronawirusem. Metody walki obrane przez Chiny z pewnością przełożą się negatywnie na aktywność sektora przemysłowego. Szczególnie mocno uderza to w metale przemysłowe, których Państwo Środka jest dominującym konsumentem. Miedź potaniała w tydzień ponad 8 proc. a z jej notowań został wymazany cały optymizm wynikający z porozumienia handlowego.
Czy wyniki będą w stanie odwrócić uwagę rynków?

Czy wyniki będą w stanie odwrócić uwagę rynków?

2020-01-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek przyniósł dość gwałtowną wyprzedaż na większości rynków, tym razem nie ominęła ona nawet Wal Street. Wirus w Chinach zbiera coraz większe żniwo, ale inwestorzy muszą zwracać uwagę także na inne wydarzenia. Z pewnością w tym tygodniu będą to wyniki kwartalne amerykańskich spółek.
Sytuacja na rynkach 27 stycznia

Sytuacja na rynkach 27 stycznia

2020-01-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niepokojące informacje nt. chińskiego koronowirusa (naukowcy stwierdzili, że istnieje ryzyko zarażania nawet podczas 14-dniowej inkubacji wirusa w ciele zarażonego) wpływają na wyobraźnię inwestorów. Z drugiej strony mamy spekulacje, jakoby pozytywne efekty miało przynieść podanie przez chińskich lekarzy leku na HIV.
Awersja do ryzyka zaraża rynki

Awersja do ryzyka zaraża rynki

2020-01-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wzrost przypadków zakażenia koronowirusem prowadzi do nasilenia awersji do ryzyka na rynkach finansowych, a skala wahań cen aktywów została spotęgowana przez święta w Chinach, Singapurze i Australii. Minie jeszcze trochę czasu, zanim niepewność o skalę epidemii zostanie rozwiana. Na FX wygrywają JPY i CHF, na rynku akcji jeszcze czerwono, ropa nurkuje.
Wirus uderza w rynki

Wirus uderza w rynki

2020-01-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Inwestorzy wracający na rynek po weekendowej przerwie nie dostają wielu dobrych wiadomości. Liczba ofiar wirusa w Chinach wzrosła do co najmniej 80, ale przede wszystkim panuje strach przed jego globalnym rozprzestrzenianiem się. To wszystko w kluczowym tygodniu sezonu wyników w USA.