Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy dolar może kosztować mniej niż 3 złote?

Czy dolar może kosztować mniej niż 3 złote?

2019-12-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Grudzień jak dotychczas jest dobrym miesiącem dla złotego. Widać to szczególnie w relacji do dolara, który jest niemal 20 groszy tańszy niż pod koniec września. W kontekście historycznym nadal są to jednak niezbyt duże ruchy. Czy w 2020 roku jest szansa na powrót kursu USDPLN poniżej 3?
Znaczny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

Znaczny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

2019-12-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spadkowej piątkowej sesji, notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień od delikatnych zniżek. Niemniej, presja strony podażowej na wykresie cen ropy jest relatywnie niewielka, a potencjał spadkowy notowań tego surowca jest ograniczony w obliczu optymizmu wokoł kwestii złagodzenia relacji handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Ograniczona płynność i aktywności w okresie świątecznym

Ograniczona płynność i aktywności w okresie świątecznym

2019-12-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na złotym. Eurodolar stabilizuje się po piątkowym spadku pod 1,11 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2555 PLN za euro, 3,8407 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,9931 PLN wobec funta szterlinga oraz 3,9075 PLN w relacji do szwajcarskiego franka. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,082% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przedświąteczny nastrój sprzyja inwestorom

Przedświąteczny nastrój sprzyja inwestorom

2019-12-20 Komentarz giełdowy XTB
Na rynkach finansowych panują już świąteczne nastroje. Ograniczony wolumen nie przeszkadza jednak wzrostom na większości rynków. Niestety przy tym wszystkim brakuje niestety nieco siły inwestorom z polskiego rynku. Jedną z ciekawszych rewelacji, która dotyczy polskiej oraz amerykańskiej giełdy jest premiera nowego serialu pod tytułem "Wiedźmin". Jest to w tym momencie pozytywny aspekt zarówno dla amerykańskiego Netflixa, jak i dla polskiego CD Projektu.
Końcówka roku w świetnych nastrojach

Końcówka roku w świetnych nastrojach

2019-12-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Tegoroczny grudzień na rynkach finansowych jest diametralnie różny od ubiegłorocznego, kiedy doszło do głębokiej korekty. Na globalnych rynkach akcje zyskują i panuje dużo optymizmu, co do perspektyw na przyszłość.
Złoty stabilny, wchodzimy w okres ograniczonej aktywności

Złoty stabilny, wchodzimy w okres ograniczonej aktywności

2019-12-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych ruchów na głównych parach. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2607 PLN za euro, 3,8338 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9141 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9878 w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,077% w przypadku obligacji 10-letnich.
Cena złota w konsolidacji przed komunikatami banków centralnych

Cena złota w konsolidacji przed komunikatami banków centralnych

2019-12-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania złota nadal tkwią w ruchu bocznym. Już od kilku dni cena złota oscyluje w okolicach 1480 USD za uncję przy niewielkiej zmienności. Niewykluczone, że obserwowana obecnie konsolidacja buduje podwalinę pod dynamiczniejszy ruch notowań tego kruszcu. Cena złota wydaje się niewzruszona w obliczu pojawiających się ostatnio informacji politycznych i gospodarczych.
To już świąteczny klimat, ale…

To już świąteczny klimat, ale…

2019-12-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zmienność pomału będzie gasnąć, a na rynkach widoczne będą bardziej przetasowania w kontekście końca roku, niż próby rozegrania nowych tematów. Ale rynki zawsze dyskontują przyszłość, a dowodem tego są „ślady na wykresach”, niezależnie od tego w jakich warunkach (niska płynność, Święta itd.) zostały pozostawione.
Przedświąteczne porządki bankierów centralnych

Przedświąteczne porządki bankierów centralnych

2019-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
To już ostatnie chwile, żeby rynki finansowe obserwowały jakikolwiek zryw zmienności, gdyż przy wyciszeniu ryzyka geopolitycznego nie zanosi się na zawirowania podobne do tych sprzed roku. Stopniowo coraz więcej inwestorów myśli o świątecznej przerwie niż szukaniu okazji do wyciśnięcia skromnych stóp zwrotu. Porządki w swoich stanowiskach czynią też bankierzy centralni, których oświadczeń dziś nie brakuje.
Rynek nie boi się impeachmentu

Rynek nie boi się impeachmentu

2019-12-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Donald Trump został trzecim prezydentem, którego chce odwołać Izba Reprezentantów. Rynki jednak w zasadzie nie zareagowały na tę informację. Wszystko wskazuje bowiem na fakt, że Trump, podobnie jak Andrew Johnson oraz Bill Clinton, zostanie uniewinniony przez Senat.
Brak impulsów do dalszych wzrostów na indeksach

Brak impulsów do dalszych wzrostów na indeksach

2019-12-18 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji zmienność na rynku akcji jest wyraźnie mniejsza. W środę indeksy giełowe w Europie korygowały ostanie wzrosty, bądź utrzymywały się rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Najsilniejsze spadki obserwowaliśmy na niemieckim Daxie, który odnotował dziś -0,5%. Pod kreską dzień zakończyły także CAC 40 (-0,15%) i Euro Stoxx (-0,1%).
Przechył w stronę dolara?

Przechył w stronę dolara?

2019-12-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgadzam się z tym, że rynek w okresie przedświątecznym ma swoją specyfikę, co poniekąd zniechęca do przeprowadzania bardziej dogłębnych przemyśleń. Mamy albo przetasowania przed końcem roku, albo posunięcia na zasadzie „dane i reakcja”.
Przeciąganie liny

Przeciąganie liny

2019-12-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Zachwyt związany z rozejmem handlowym USA i Chin zaczyna powoli przygasać. Wprawdzie rynki pozostają w relatywnie pozytywnych nastrojach z nadzieją na lepsze perspektywy w 2020 r., ale stopniowe uciekanie inwestorów na świąteczną przerwę odciska swoje piętno.
Funt topnieje niczym pierwszy śnieg

Funt topnieje niczym pierwszy śnieg

2019-12-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Euforia na rynku brytyjskiego funta związana z wygranymi przez Konserwatystów wyborami stopniała niczym pierwszy śnieg. Rynki budzą się do rzeczywistości trudnego Brexitu i jeszcze trudniejszego premiera Wielkiej Brytanii.
Perypetie funta i dane makro w tle

Perypetie funta i dane makro w tle

2019-12-17 Raport wieczorny FMCM
Wzrost i spadek: Kiedy Boris Johnson wygrał w Wielkiej Brytanii, media pisały, że to właśnie dlatego GBP/EUR idzie w górę i funt zyskuje. Zresztą, sądzimy, że tak właśnie było. Widać było ruch z 1,1760 do 1,2080. Ale dziś i wczoraj funt był ostro przeceniany na tej parze - i media, nieraz te same, pisały, że to dlatego, że... Boris Johnson wygrał. I teraz przeprowadzi szybki Brexit.
Twardy Brexit wraca na stół?

Twardy Brexit wraca na stół?

2019-12-17 Komentarz giełdowy XTB
Rynek giełdowy zachowywał się podczas wtorkowej sesji bardzo mieszanie. Po pierwsze obserwowane było spore cofnięcie na europejskich rynkach, natomiast na Wall Street wzrosty były bardzo ograniczone, nawet pomimo świetnych wieści płynących z gospodarki. Czy kolejny rok będzie ponownie przebiegał pod dyktando takich czynników geopolitycznych jak wojna handlowa oraz Brexit?
Styczeń zweryfikuje pewne sprawy?

Styczeń zweryfikuje pewne sprawy?

2019-12-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pewien etap właśnie się skończył – premier Boris Johnson zrealizował swój cel, jakim było zdobycie społecznego mandatu do dokończenia Brexitu, a Donald Trump zrezygnował z eskalacji konfliktu handlowego z Chinami i jest w przededniu formalnego domknięcia tzw. „papierowego” porozumienia. Rynki finansowe zdyskontowały te wątki, nie bacząc na to, że szczegóły mogą okazać się ważniejsze, niż ogólniki.
Dwie rzeczywistości

Dwie rzeczywistości

2019-12-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki kontynuują dostosowanie do nowych warunków, gdzie deeskalacja sporu handlowego USA-Chiny pozwala przychylniejszym okiem patrzeć a perspektywy globalnego ożywienia w 2020 r. Jednak słabe odczyty PMI z Europy przypomniały, że od strony danych makro wciąż nie ma dowodów przygotowania gruntu pod odbicie. Dodatkowo czas, by cieszyć się ze zniknięcia ryzyka twardego brexitu, dość szybko minął.
Niemcy nadal mają problem

Niemcy nadal mają problem

2019-12-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Grudzień przebiega na rynkach w szampańskich nastrojach. W rytm powiększającego się każdego dnia bilansu Fed inwestorzy celebrują umowę handlową z Chinami. Donald Trump niemal codziennie chwali się giełdowymi rekordami. Jednak rzeczywistość gospodarcza nie jest już tak różowa.
Złoty pozostaje mocny, rynek czeka na szczegóły porozumienia

Złoty pozostaje mocny, rynek czeka na szczegóły porozumienia

2019-12-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wyczekiwania na szczegóły częściowego porozumienia na linii USA-Chiny. Tracą na wycenie m.in. brytyjski funt oraz dolar australijski. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2591 PLN za euro, 3,8206 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8861 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0750 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,02% w przypadku obligacji 10-letnich.