Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Warren Buffett kupuje akcje
2008-10-17 Komentarz giełdowy Gold FinancePiątkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem skrajnych emocji. Początek sesji rozpoczął się od umiarkowanego optymizmu na fali zwyżek, którymi zakończyła się wczorajsza sesja na Wall Street. Podobnie, jak to miało miejsce w przypadku ostatnich sesji utrzymanie porannych wzrostów okazało się dla kupujących zadaniem zbyt trudnym.
W poniedziałek będzie już inaczej?
2008-10-17 Puls Walutowy FIT DMWprawdzie o tym, że przesilenie na rynkach finansowych jest bliskie, a poziom zniechęcenia do giełdy wśród inwestorów niesamowicie duży, pisano już wiele w ostatnim czasie. Tymczasem kondycja warszawskiej giełdy wciąż pozostawiała wiele do życzenia, co było podyktowane wydarzeniami na globalnych rynkach.
Handel bez większych konsekwencji
2008-10-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW piątek na rynku walutowym było relatywnie spokojnie, przynajmniej jeśli za punkt odniesienia weźmie się poprzednie dwa tygodnie. Para EURUSD z rana umacniała się, zniżkując z poziomu 1,35 do 1,3380. Na rynkach walut wschodzących, w tym na złotym, wyglądało to dość groźnie, gdyż wobec umacniającego się dolara i wyprzedaży na lokalnych giełdach waluty te dość mocno traciły.
Europa i politycy szkodzą GPW
2008-10-17 X-Trade Brokers - Puls RynkuPiątkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od silnej zwyżki. Na otwarciu indeks WIG20, grupujący duże spółki, wzrósł o 3,4 proc. do 1964,51 pkt. Wczorajszy silny zwrot na Wall Street i związana z tym obrona przez indeks S&P500 dołka z poprzedniego piątku (899,22 pkt.), co miało miejsce pomimo recesyjnych danych z amerykańskiej gospodarki, tak silne otwarcie na GPW w dużej mierze uzasadniał.
Droższy gaz, wyższa inflacja
2008-10-17 Komentarz X-Trade BrokersUrząd Regulacji Energetyki, mimo wcześniejszych zapowiedzi, iż ceny gazu w tym roku już nie wzrosną, ostatecznie zgodził się na podwyżkę taryf PGNiG o 11,1%. To dobra wiadomość dla akcjonariuszy spółki i oczywiście nienajlepsza dla odbiorców gazu.
Motorem wszelkich ruchów pozostaje ryzyko
2008-10-17 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajszy dzień przyniósł handel w zakresie na dolarze, głównie za sprawą dużej zmienności nastrojów na rynku. Waluta amerykańska na zmianę traciła i zyskiwała na wartości względem euro. Dane makroekonomiczne w dalszym ciągu mają niewielki wpływ na notowania dolara.
Szansa na wzrosty na GPW
2008-10-17 X-Trade Brokers - Puls RynkuPiątkowa sesja na warszawskiej giełdzie ma nie tylko szanse otworzyć się na plusach, ale również na plusach się zakończyć. I to nawet wyraźnych. Przemawia za tym co najmniej kilka powodów.
Najważniejszym czynnikiem, który w dniu dzisiejszym będzie zachęcał do kupna akcji, jest wczorajszy zwrot na Wall Street. Sesja w USA zakończyła się zwyżką indeksu S&P500 o 4,25 proc., a Nasdaq Composite o 5,49 proc.
Najważniejszym czynnikiem, który w dniu dzisiejszym będzie zachęcał do kupna akcji, jest wczorajszy zwrot na Wall Street. Sesja w USA zakończyła się zwyżką indeksu S&P500 o 4,25 proc., a Nasdaq Composite o 5,49 proc.
Wciąż duża zmienność na rynku złotego
2008-10-17 Komentarz poranny TMS BrokersW notowaniach złotego wciąż panuje duża zmienność. Wynika ona z dużych wahań nastrojów na światowych rynkach. Wczoraj kurs EUR/PLN poruszał się w bardzo szerokim przedziale 3,5200-3,6200, natomiast USD/PLN – 2,6200-2,7100.
Szansa na odreagowanie w Europie
2008-10-17 Komentarz poranny TMS BrokersPo silnych spadkach wczoraj, dziś jest szansa na odreagowanie w Europie. Czwartkowa sesja w Nowym Jorku oraz dzisiejsza w Tokio zakończyły się pozytywnymi wynikami. Amerykański Dow Jones zyskał prawie 4,7%, japoński Nikkei 225 natomiast wzrósł na zamknięciu o 2,8%.
Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej
2008-10-17 Poranny Szkic Walutowy AFSObserwując zmiany EURUSD i towarzyszące im komentarze zagranicznych ekonomistów można odnieść wrażenie, że rynek przejściowo nie wie, w którą stronę pójść. Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej odwracają tendencję eurodolara i sposób myślenia inwestorów tak, ...
Inwestorzy wciąż obawiają się kryzysu
2008-10-17 Raport poranny FMCMSpadki chwilowo zatrzymane: Wczorajsza sesja była ważna dla byków, ponieważ powstrzymany został ruch spadkowy i nie doszło do ponownego testowania lokalnego minimum na poziomie 1,3345. Pozwala to zachować nadzieje na odbicie w okolice poziomu 1,40, co z psychologicznego punktu widzenie również jest bardzo potrzebne, aby uspokoić nieco emocje panujące obecnie na rynku.
Skrajne emocje nie opuszczają giełd
2008-10-17 Komentarz poranny DM IDMSASkrajne emocje i olbrzymie wahania nie opuszczają warszawskich inwestorów. Wczoraj rano zaczęliśmy sesję od mocnego spadku, po którym od razu doszło do kontrataku popytu, a wysokie obroty w pierwszych godzinach handlu potwierdziły, że znowu znaleźli się chętni na dramatycznie spadające akcje. Nerwowo było przez całą, ostatecznie zakończoną 3% spadkiem, sesję.
Produkcja w USA spadła o 2,8 proc.
2008-10-16 Komentarz popołudniowy Open FinanceDane makroekonomiczne z USA są niepokojąco słabe, ale przynoszą też inny skutek. Rynkowa stopa procentowa LIBOR O/N jest najniższa od czterech lat. Stopa LIBOR over night spadła do 1,96 proc. po tym jak okazało się, że stopa inflacji w USA wyniosła we wrześniu 0,0 proc., ale świadczy nie tylko o oczekiwaniach na obniżki stóp, lecz także o zmniejszającym się problemie z płynnością na rynku pieniężnym.
Gorsze od oczekiwań dane z USA osłabiły euro
2008-10-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZa nami kolejna zmienna sesja na rynku walutowym. Euro zdołało dzisiaj pokonać poziom 1,3500, jednak nie na długo. Późniejsze bardzo słabe dane z USA doprowadziły do spadku kursu EUR/USD do 1,3390. Rozczarowujące odczyty wskaźników w Stanach Zjednoczonych oddziałują obecnie niekorzystnie na euro.
Dolar zyskuje na złych danych z USA
2008-10-16 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZwroty na akcji na głównych parach walutowych w ostatnich dniach bardzo dobrze oddają to co dzieje się na rynkach akcji i tak było też dziś. Po bardzo nerwowej sesji w USA w środę i wyprzedaży w Azji jen znacząco zyskał do dolara, zaś ten wobec większości innych walut.
GPW nadal w dół
2008-10-16 Komentarz giełdowy Gold FinanceWczorajsza przecena na Wall Street pozbawiła wielu inwestorów nadziei na to, że sytuacja na światowych rynkach finansowych ustabilizowała się chociaż w niewielkim stopniu. Nic więc dziwnego, że czwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od znacznych spadków, indeks WIG20 rozpoczął dzień poniżej 1900 i już na otwarciu stracił ponad 5,6%.
To będzie ostre wejście w recesję
2008-10-16 Komentarz X-Trade BrokersTo że amerykańską gospodarkę czekają trudniejsze czasy, wiadomo było od dłuższego czasu. Podane wczoraj i dziś dane odsłaniają kolejną część obrazu ekonomicznego po wrześniowych wydarzeniach na rynkach finansowych.
Produkcja przemysłowa w USA zwalnia
2008-10-16 Raport popołudniowy FMCMBez większych zmian na eurodolarze: Czwartkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła spore wahania eurodolara. Po wczorajszych spadkach rano otworzyliśmy się niżej i wyglądało na to, że ruch w dół będzie kontynuowany.
Gdzie jest dno?
2008-10-16 Puls Walutowy FIT DMPoziom pesymizmu wśród inwestorów jest największy od kilkudziesięciu lat, a znane autorytety porównują obecny kryzys do tego, który miał miejsce w latach 30-tych XX wieku. Jeżeli ta analogia ma mieć miejsce, to obecna bessa nie zakończy się prędko, a dalsza silna przecena na giełdach jest dość możliwa.
Słabe nastroje na rynku szkodzą polskiej walucie
2008-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze wydarzenia na giełdach w Stanach Zjednoczonych oraz dzisiejsze silne spadki w Azji sprawiły, że polska waluta straciła znacząco na wartości. Przyczyną osłabienia złotego było znaczne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów.