Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Argentyna przejmie prywatne fundusze emerytalne

Argentyna przejmie prywatne fundusze emerytalne

2008-10-22 Komentarz poranny Open Finance
Argentyna planuje przejęcie funduszy emerytalnych, których majątek wyceniany jest na 29 mld dolarów, posiadają ok. 5 proc. akcji notowanych na giełdzie i 27 proc. papierów znajdujących się w obrocie. Propozycja premier kraju musi być jeszcze zaaprobowana przez parlament.
Nie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny

2008-10-22 Analiza Gold Finance
Samonapędzający się proces reakcji na skutki amerykańskiego kryzysu, ze sporą intensywnością rozprzestrzenia się na kolejne europejskie rynki. Również w Polsce jest tematem numer „1” tak w świecie biznesu, jak i w domowym zaciszu jednego gospodarstwa domowego.

Odpływ kapitału z rynków wschodzących

Odpływ kapitału z rynków wschodzących

2008-10-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Waluta amerykańska konsekwentnie umacnia się od początku tego tygodnia. Popyt na dolary powoduje dynamiczne spadki na eurodolarze i funtdolarze. Dodatkowo słabe dane makroekonomiczne napływające z gospodarek wzmagają spekulacje, że banki centralne będą zmuszone do agresywnych obniżek stóp procentowych w celu pobudzenia gospodarki.
Euro najniżej od prawie 2 lat

Euro najniżej od prawie 2 lat

2008-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD spadł dziś w nocy do poziomu 1,2738 dolara, co oznacza, że euro było najtańsze wobec amerykańskiego dolara od listopada 2006 roku. Wczoraj pod koniec dnia za euro trzeba było zapłacić 1,3053 dolara, a dzień wcześniej 1,3329 dolara.
Złoty wciąż pod presją słabego sentymentu do regionu

Złoty wciąż pod presją słabego sentymentu do regionu

2008-10-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś w nocy złoty osłabił się bardzo silnie w stosunku do głównych walut. Kurs EUR/PLN przebił poziom 3,7000, a USD/PLN doszedł do psychologicznej bariery 2,9000. Częściowo ruch ten był związany z silnym spadkiem eurodolara.
Inwestorom puszczają nerwy

Inwestorom puszczają nerwy

2008-10-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar spadł poniżej 1,30: Wczorajsze spadki podczas sesji europejskiej okazały się być jedynie wstępem do tego, co miało się wydarzyć później. W ciągu kolejnych godzin kurs eurodolara schodził coraz niżej, a pod koniec sesji azjatyckiej popyt zupełnie odpuścił i cena zaczęła spadać bez jakichkolwiek zahamowań.
Dane i wydarzenia – Argentynie grozi bankructwo

Dane i wydarzenia – Argentynie grozi bankructwo

2008-10-22 X-Trade Brokers Daily
Na rynki finansowe nerwowość powraca dość szybko za sprawą nienajlepszych wyników spółek (w tym słabych prognoz dotyczących japońskich firm) oraz obaw o to, że bankrutować będą nie tylko firmy. Ostatnich kilka lat w Ameryce Południowej należało do ...
Złoty tracił do gwałtownie umacniającego się dolara

Złoty tracił do gwałtownie umacniającego się dolara

2008-10-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Skala deprecjacji złotego w dniu wczorajszym mogła zaskoczyć: mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji bazowej (2,9% zamiast oczekiwanych 2,7%) złoty tracił do euro (3,69 EURPLN) oraz gwałtownie umacniającego się dolara (2,87 USDPLN).
Warto przyjrzeć się eksporterom

Warto przyjrzeć się eksporterom

2008-10-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorek przyniósł nieznaczne ocieplenie nastrojów na warszawskim parkiecie. Główne indeksy zanotowały wzrosty, a bardzo wysoki obrót potwierdza widoczną od dłuższego czasu polaryzację decyzji inwestycyjnych wśród największych graczy na rynku.
LIBOR w dół, inflacja bazowa rośnie

LIBOR w dół, inflacja bazowa rośnie

2008-10-21 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Trzymiesięczny LIBOR dla euro spadł dziś o 3 pkt bazowe i tym samym znalazł się na najniższym poziomie od 12 września - daty poprzedzającej upadek Lehman Brothers. Widać zatem, że plan wspomagania rynku pieniężnego przez gwarancje rządowe rzeczywiście działa (choć należy też pamiętać, że znacjonalizowane częściowo banki mogą mieć mniej skrupułów w udzielaniu pożyczek niż całkowicie komercyjne podmioty).
Popyt wreszcie pokazał pazur

Popyt wreszcie pokazał pazur

2008-10-21 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na GPW wreszcie zakończyła się wzrostami, które na warszawskim parkiecie utrzymywały się od porannego otwarcia. Przyczyniła się do tego dobra postawa sektora bankowego, a w szczególności akcji banków PEKAO, BRE oraz BZ WBK, które skutecznie zniwelowały ponowne, mocne spadki akcji spółki KGHM, które potaniały dzisiaj o 6%.
Dynamiczny spadek eurodolara

Dynamiczny spadek eurodolara

2008-10-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem silnej zniżki kursu EUR/USD. Para ta po wybiciu się dołem z konsolidacji oraz pokonaniu ostatniego dołka na poziomie 1,3250 zniżkowała jeszcze 100 pkt.
Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

Efekty wypowiedzi Bernanke widoczne również dzisiaj

2008-10-21 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar przełamuje wsparcia: Przebieg dzisiejszej sesji od rana sprzyjał spadkom kursu EUR/USD. Już pierwsze godziny handlu to spadek o prawie jednego centa do poziomu 1,3230. Brak jakichkolwiek wiadomości makroekonomicznych dodawał sił podaży, gdyż brakowało sygnałów dających nadzieję na zmianę aktualnego trendu.
Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

Spadek EUR/USD negatywnie wpływ na ceny ropy

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ropa tanieje na światowych rynkach. O godzinie 13:47 za baryłkę ropy Brent trzeba był zapłacić 70,86 dol., wobec 72,48 dol. w poniedziałek na zamknięciu. Przeciwwagą dla wczorajszych obaw o to, że prawdopodobna decyzja OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy, ...
Dolar już po 2,72 zł

Dolar już po 2,72 zł

2008-10-21 Puls Walutowy FIT DM
Wtorek przyniósł dalszy wzrost notowań dolara na rynkach światowych, co natychmiast przełożyło się na sytuację w kraju. Notowania USD/PLN osiągnęły nowe maksima w fali wzrostowej rozpoczętej w lipcu b..r – 2,7270 zł. Z kolei kurs EUR/PLN znalazł się powyżej poziomu 3,60 zł.
Giełdowy przełom

Giełdowy przełom

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawskiej indeksy po 1,5-godz. notowań, nie tylko są na dużych plusach (WIG 2,25 proc.; WIG20 2,98 proc.), ale przede wszystkim rynek nie doświadczył gwałtownej realizacji zysków po dzisiejszym wysokim otwarciu, co m.in. można było oglądać w dniu wczorajszym.
Dolar nadal mocny

Dolar nadal mocny

2008-10-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Odreagowanie na giełdach nie przełożyło się na osłabienie dolara. Waluty z rynków wschodzących nadal znajdują się pod presją. Według oceny szefa Fedu Bena Bernanke gospodarka amerykańska "może doświadczyć (czytaj doświadczy) przedłużonego okresu spowolnienia (protracted slowdown)".
Dziś inflacja bazowa

Dziś inflacja bazowa

2008-10-21 Komentarz poranny Open Finance
Ekonomiści oczekują, że inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wzrosła we wrześniu z 2,7 do 2,8 proc. Jeśli tak się stanie jastrzębia część RPP będzie miała opory przed obniżeniem stóp. Zresztą wiele zależeć też będzie od projekcji inflacji, więc póki co nie można przesądzać stanowiska Rady na przyszłotygodniowym posiedzeniu, poza tym jednym pewnikiem, że obejdzie się bez podwyżki stóp.
GPW rozczarowuje... do czasu

GPW rozczarowuje... do czasu

2008-10-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po poprzednim tygodniu, który w pełni zasłużył na miano tygodnia rozczarowań na warszawskiej giełdzie, obecny również rozpoczął się od rozczarowania. Śladowy, bo sięgający jedynie 0,16 proc., wzrost indeksu WIG oraz brak zmian indeksu WIG, w sytuacji gdy wzrostami zakończyły się poniedziałkowe sesje w Azji i Europie Zachodniej, muszą martwić posiadaczy akcji.
Słowa szefa Fed wsparły dolara

Słowa szefa Fed wsparły dolara

2008-10-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji rynek złotego znalazł się w bardzo istotnym punkcie. Kurs USD/PLN doszedł do istotnego oporu 2,7000, który od ponad tygodnia hamuje jego wzrosty. W pobliżu istotnej bariery 3,6000-3,6100 znajduje się również para EUR/PLN. Jeśli poziomy te zostaną trwale pokonane, osłabienie polskiej waluty może przybrać na sile.