Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed odkorkował rynek pieniężny, zastąpił banki

Fed odkorkował rynek pieniężny, zastąpił banki

2008-10-07 Komentarz popołudniowy Open Finance
Fed utworzył wehikuł inwestycyjny specjalnego przeznaczenia - będzie kupował papiery korporacyjne emitowane przez sklasyfikowane podmioty. A więc zapewni płynność poza sektorem bankowym. Oczywiście nowy wehikuł Fed nie będzie kupował papierów od każdego i po każdej cenie.
Słowa ministra finansów wsparły złotego

Słowa ministra finansów wsparły złotego

2008-10-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dziś informacją numer jeden na międzynarodowym rynku finansowym były doniesienia o gwałtownej obniżce stóp procentowych przez Reserve Bank of Australia. Bank obniżył koszt pieniądza aż o 100 pb, co zaskoczyło rynek – jakkolwiek inwestorzy spodziewali się obniżki stóp, jednak nikt nie przewidział, iż będzie ona aż tak radykalna.

Kolejna decyzja FED

Kolejna decyzja FED

2008-10-07 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wzrostów w ślad za innymi giełdami europejskimi. Powodów do optymizmu wśród inwestorów w zasadzie nie było. Po porannym otwarciu, indeksy dosyć szybko znalazły się poniżej wczorajszego zamknięcia.
Niewielka ilość informacji makro

Niewielka ilość informacji makro

2008-10-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po wczorajszej panicznej wyprzedaży na światowych giełdach oraz mocnej przecenie walut rynków wschodzących, dziś panował względny spokój. Giełdy europejskie poruszały się w okolicach wczorajszych zamknięć, natomiast indeks WIG20 systematycznie tracił na wartości.
System bankowy w Europie utrzyma płynność

System bankowy w Europie utrzyma płynność

2008-10-07 Raport popołudniowy FMCM
FED pomaga kolejny raz: Pierwsze godziny dzisiejszej sesji charakteryzowały się dużą zmiennością eurodolara. Kurs poruszał się w szerokim zakresie między 1,3520 a 1,3610. Opublikowane w południe lepsze dane z Niemiec pomogły w umocnieniu euro, ale ponownie wzrosty nie były trwałe.
Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

Nieśmiała poprawa, ale na jak długo?

2008-10-07 Puls Walutowy FIT DM
Mimo, że na rynkach finansowych wciąż panuje duża niepewność i nerwowość, to jednak wtorek jak na razie przynosi próbę pewnego odreagowania silnej przeceny z poniedziałku. Widać to dobrze w notowaniach złotego, który od wczorajszych minimów zyskał średnio 4 grosze względem euro i dolara, ale przede wszystkim w notowaniach EUR/USD, które w ostatnich dniach stał się głównym wyznacznikiem dla trendu naszej waluty.
Bank Australii obniżył stopy o 100 punktów

Bank Australii obniżył stopy o 100 punktów

2008-10-07 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Działania podjęte przez bank centralny Australii (na regularnym posiedzeniu) wywołały lawinę plotek na temat możliwej skoordynowanej akcji banków centralnych na świecie. Ekonomiści oczekiwali, że stopy w Australii spadną o 50 pkt, tymczasem bank zdecydował się na cięcie dwa razy głębsze - główna stopa spadła z 7 do 6 proc.
EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

EUR/USD – to jeszcze nie koniec spadków

2008-10-07 Raport specjalny TMS Brokers
Obserwowane we wrześniu wydarzenia na światowym rynku finansowym przyczyniły się do dynamicznych zmian na rynku walutowym. W naszym ostatnim raporcie specjalnym opublikowanym 2 września oczekiwaliśmy spadku kursu EUR/USD do poziomu 1,3800 w horyzoncie 2 – 3 miesięcy.
Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

Decyzja RBA impulsem dla odreagowania

2008-10-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza decyzja Reserve Bank of Australia, która stała się impulsem do wzrostu eurodolara, wsparła również złotego. Dziś rano po godzinie 9.00 kurs USD/PLN znajdował się na poziomie 2,5330, EUR/PLN zanotował natomiast spadek do 3,4340.
Możliwe skoordynowane obniżki stóp

Możliwe skoordynowane obniżki stóp

2008-10-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W obliczu przedłużającego zamrożenia rynku kredytowego po rynku krążą plotki, że banki centralne przeprowadzą serię skoordynowanych obniżek stóp procentowych. Wczoraj Bank Australii obniżył niespodziewanie stopy procentowe o 100 punktów bazowych.
Indeksy giełdowe coraz niżej

Indeksy giełdowe coraz niżej

2008-10-07 Komentarz poranny TMS Brokers
O wczorajszej sesji na światowym rynku kapitałowym inwestorzy prawdopodobnie woleliby zapomnieć. Przez giełdy na wszystkich kontynentach przetoczyły się potężne spadki. Najgorzej sytuacja przedstawiała się w Europie.
Oczekiwane odbicie na GPW

Oczekiwane odbicie na GPW

2008-10-07 X-Trade Brokers Daily
Po poniedziałkowej przecenie indeksu WIG20 o 5,69 proc. do 2218,29 pkt., a WIG o 5,42 proc. do 34832,29 pkt., wtorkowa sesja w Warszawie ma szanse rozpocząć się od wzrostów. Wzrostów napędzanych przede wszystkim nadziejami na odbicie na głównych światowych parkietach.
Dane i wydarzenia –  Rynek liczy na niższe stopy

Dane i wydarzenia – Rynek liczy na niższe stopy

2008-10-07 X-Trade Brokers Daily
Handel na początku bieżącego tygodnia miał dość dramatyczny przebieg. Inwestorzy po negatywnej piątkowej reakcji rynku na przyjęcie planu Paulsona powoli tracili nerwy i pewnym momencie indeks szerokiego rynku S&P500 ocierał się już o poziom 1000 pkt. – co oznacza ponad 12% spadek od zakończenia głosowania (w ciągu łącznie kilku godzin handlu).
Żaden z francuskich banków nie znajdzie się w kłopotach

Żaden z francuskich banków nie znajdzie się w kłopotach

2008-10-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
W doniesieniach agencyjnych dominują zapewnienia władz wielu krajów o stabilności ich systemów bankowych. Noyer z ECB stwierdził, że żaden z francuskich banków nie znajdzie się w kłopotach, podobne komentarze docierają z Włoch – mimo problemów UniCredit i gwałtownego spadku wartości jego akcji system bankowy ma być „całkowicie stabilny”.
Francuskie banki nie są zagrożone

Francuskie banki nie są zagrożone

2008-10-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar zyskuje coraz śmielej: Dziś rano francuski przedstawiciel EBC zapewnił, że banki we Francji są w dobrej kondycji i żaden z nich nie jest bliski upadłości. Dało to chwilowy impuls do wzrostu eurodolara ponad poziom 1,36. Jednak obecnie znajdujemy się ponownie niżej, choć wczorajsze odbicie od nowego minimum na poziomie 1,3442 daje nadzieje na bardziej stabilne notowania w dniu dzisiejszym.
Europejski dramat

Europejski dramat

2008-10-07 Komentarz poranny DM IDMSA
W poniedziałek inwestorzy zarówno w Polsce jak i na innych europejskich parkietach byli świadkami kolejnej odsłony rynkowego dramatu, który nasilił się kilka tygodni temu. Bessa trwa od ponad roku, trudno jednak przyzwyczaić się do tak olbrzymiej zmienności, z jaką mamy do czynienia ostatnio.
Rynkowe stopy nadal w górę. Udana aukcja bonów

Rynkowe stopy nadal w górę. Udana aukcja bonów

2008-10-06 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: mBank dołączył do grona banków podnoszących marże kredytów hipotecznych. Na ten sam krok zdecydował się także BPH. Także "stare" kredyty oprocentowane są wyżej ze względu na wzrost stóp.
Obawy o popyt pociągnęły w dół ceny surowców

Obawy o popyt pociągnęły w dół ceny surowców

2008-10-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień przyniósł spadki na rynku surowców wywołane nasileniem się obaw o popyt globalny oraz znaczącym umocnieniem dolara. Szczególnie gwałtowna zniżka dotknęła cen ropy naftowej, które na początku bieżącego tygodnia spadły poniżej psychologicznego poziomu 90 dolarów za baryłkę, osiągając tym samym ośmiomiesięczne minimum.
Wzrost awersji do ryzyka osłabił złotego

Wzrost awersji do ryzyka osłabił złotego

2008-10-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na międzynarodowym rynku finansowym upłynęła pod znakiem gwałtownego wzrostu awersji do ryzyka i wycofywania się inwestorów z inwestycji giełdowych. Efektem tego była silna zniżka praktycznie wszystkich indeksów na światowych parkietach – szczególnie dramatyczne spadki dotknęły giełdy rynków wschodzących – polski WIG 20 stracił dziś 5,7%.
Jest źle, a dolar i tak się umacnia

Jest źle, a dolar i tak się umacnia

2008-10-06 Komentarz walutowy Money Expert
Plan Paulsona został w pełni zaakceptowany przez Kongres w piątek wieczorem. Chociaż wszyscy zdają sobie sprawę, że zaproponowana w nim forma pomocy będzie niewystarczająca i prawdopodobnie nie uchroni rynku przed recesją, dolar amerykański ciągle się umacnia (nawet mimo danych świadczących o złym stanie amerykańskiej gospodarki).