Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polityczny pat w Grecji pośrednio uderza w złotego

Polityczny pat w Grecji pośrednio uderza w złotego

2012-05-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Rozpoczęcie nowego tygodnia przynosi oscylowanie notowań złotego blisko piątkowym minimów. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,26 PLN za euro, 3.30 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,545 PLN względem franka szwajcarskiego.
Tydzień pod wpływem wydarzeń politycznych

Tydzień pod wpływem wydarzeń politycznych

2012-05-11 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień był przełomowy jeżeli chodzi o notowania eurodolara. Kurs EUR/USD tydzień rozpoczął od luki bessy i dynamicznej zniżki o ponad 100 pipsów do poziomu 1,2955. Tym samym udało się sforsować dwa ważne poziomy wyznaczone przez z trzech poprzednich miesięcy (1,30 i 1,2975).

Powrót greckiej tragedii

Powrót greckiej tragedii

2012-05-11 Raport tygodniowy FMCM
Przereagowanie na wynik wyborów: Wyniki wyborów prezydenckich we Francji oraz parlamentarnych w Grecji stały się przyczyną dużej przeceny podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej. Inwestorzy w obawie o konsekwencje zmian politycznych w tych krajach pozbywali się mniej pewnych aktywów.
Jest źle, ale będzie dobrze (w krótkim okresie)?

Jest źle, ale będzie dobrze (w krótkim okresie)?

2012-05-11 Komentarz poranny DM BOŚ
Czy strach przed szybko rosnącym poparciem dla radykalnie lewicowej SYRIZY wymusi na greckich politykach trudny kompromis, którego wynikiem będzie nowy rząd? Czy program „oczyszczenia” sektora bankowego, ...
Chiny spowalniają

Chiny spowalniają

2012-05-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych utrzymuje się niepewność. Ponownie nasiliły się obawy o kondycje światowej gospodarki, po tym jak opublikowane dziś w nocy dane potwierdzają, że tempo wzrostu gospodarczego w Chinach wyhamowuje. Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 9,3% rok do roku, poniżej oczekiwań rynkowych.
Polityczny impas i trend spadkowy utrzymane

Polityczny impas i trend spadkowy utrzymane

2012-05-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania EUR/USD utrzymują krótkoterminowy trend spadkowy. Po wczorajszym ruchu powrotnym do poziomu przebitego dołka z początku tygodnia, w trakcie sesji azjatyckiej eurodolar powrócił do spadków i ustanowił nowe minimum na poziomie 1,2905.
Huśtawka nastrojów na rynkach trwa w najlepsze

Huśtawka nastrojów na rynkach trwa w najlepsze

2012-05-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
W czwartek inwestorzy wzięli głęboki oddech i starali się na nowo poszeregować informacje, którymi zostali zasypani od początku tygodnia, czego efektem była w miarę spokojna sesja. Po tym jak w środę nasiliła się presja na porzucanie ryzykownych aktywów można było mieć poważne obawy, ...
Nowe minima na eurodolarze

Nowe minima na eurodolarze

2012-05-11 Raport poranny FMCM
Pierwsze porozumienie w Grecji nie cieszy inwestorów: Na początku piątkowej sesji europejskiej kurs eurodolara notuje poziom 1,2915, czyli blisko nowych minimów ustanowionych podczas nocnego handlu na 1,2906. W ciągu wczorajszego handlu zza oceanem inwestorzy chętniej sprzedawali wspólną walutę.
Nawet nieznaczna korekta nie zmienia spadkowego układu na złotym

Nawet nieznaczna korekta nie zmienia spadkowego układu na złotym

2012-05-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas piątkowego, porannego handlu złoty oscyluje blisko wczorajszych maksimów, ustalonych podczas godzin sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4.23 PLN za euro, 3,275 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,523 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Złoty zyskał dzięki lepszym nastrojom

Złoty zyskał dzięki lepszym nastrojom

2012-05-10 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poprawa nastrojów na rynkach globalnych wsparła w czwartek złotego, który umocnił się do głównych walut, odreagowując straty z ostatnich dni. O godzinie 16:44 kurs EUR/PLN testował poziom 4,2284 zł, natomiast USD/PLN 3,2595 zł.
Eurodolar bez kierunku, mimo lepszych nastrojów

Eurodolar bez kierunku, mimo lepszych nastrojów

2012-05-10 Raport popołudniowy FMCM
Czasowa równowaga na rynku: Dzisiejszą sesję europejską można podzielić na dwa okresy. Po porannej próbie wzrostów do południa kurs eurodolara osuwał się w kierunku ostatnich minimów. Stronie popytowej brakowało argumentów nie tylko do rozbudowania odbicia, lecz nawet do skutecznej obrony.
Grecja pozostaje w centrum zainteresowania

Grecja pozostaje w centrum zainteresowania

2012-05-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Spotkanie Alexisa Tsiprasa z liderami Nowej Demokracji i PASOK było jedynie formalnością i nie przełamało politycznego impasu w Grecji. To już druga nieudana próba stworzenia koalicyjnego rządu po wyborach, jaki miały miejsce 6 maja.
Euro kontynuuje deprecjację w stosunku do dolara

Euro kontynuuje deprecjację w stosunku do dolara

2012-05-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD przebił poniedziałkowe dołki i odnotował minimum na poziomie 1,2910- najniższym od stycznia tego roku. Od rana obserwujemy umiarkowaną stabilizację, euro lekko zyskuje na wartości (dolar nieco traci w stosunku do wszystkich walut G- 10, oprócz bezpiecznego jena).
RPP zaskakuje podwyżką, a złoty słabością

RPP zaskakuje podwyżką, a złoty słabością

2012-05-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem środy dla rynku lokalnego było zakończenie dwudniowego posiedzenia RPP, która ostatecznie podjęła decyzję o podniesieniu stóp procentowych o 25 pb. Stopa referencyjna, będąca benchmarkiem dla oprocentowania kredytów, wzrosła do poziomu 4,75 proc.
Rada nie pomogła, złoty mocno przeceniony

Rada nie pomogła, złoty mocno przeceniony

2012-05-10 Raport poranny FMCM
Problem z dynamiką: Wczorajsza sesja amerykańska przynosiła próbę odrobienia przez euro części strat jakie poniosło względem dolara podczas handlu europejskiego. Odbicie nie trwało jednak zbyt długo i notowania powróciły w okolicę ostatnich dołków, gdzie przebywają także dziś o poranku.
Czynniki globalne decydujące dla złotego

Czynniki globalne decydujące dla złotego

2012-05-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas porannego, czwartkowego handlu złoty oscyluje blisko wczorajszych minimów ustalonych podczas sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,233 PLN za euro, 3,27 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,524 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Rada zaskakuje podwyżką

Rada zaskakuje podwyżką

2012-05-09 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar najniżej od stycznia: Dzisiejsza sesja europejska na eurodolarze rozpoczęła się od próby odbicia po wtorkowych wieczornych i nocnych spadkach. Strona popytowa próbował przezwyciężyć pogarszający się sentyment na rynku globalnym. Jednak siła sprzedających euro oparta na doniesieniach z Grecji była zbyt duża i notowaniom udało się dotrzeć tylko do poziomu 1,30.
Rada powinna zwrócić większą uwagę na kurs złotego?

Rada powinna zwrócić większą uwagę na kurs złotego?

2012-05-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej przynosząca podniesie stóp procentowych o 25 p.b. jest pewnym zaskoczeniem, jeżeli spojrzymy na to przez pryzmat ostatnich słabszych danych – z Polski, a także strefy euro (wraz z rosnącymi ryzykami eskalacji kryzysu w postaci ognisk zapalnych: Grecji i Hiszpanii), oraz USA.
Niepewność polityczna w Grecji

Niepewność polityczna w Grecji

2012-05-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W centrum zainteresowania pozostaje Grecja. Wydaje się, że konieczne będzie rozpisanie kolejnych wyborów wobec nikłych perspektyw utworzenie nowego rządu. Pomimo nieco lepszych danych na temat produkcji przemysłowej z Niemiec, ...
Decyzja RPP kluczowa dla złotego

Decyzja RPP kluczowa dla złotego

2012-05-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środowy poranek przynosi kontynuację wczorajszego osłabienia złotego. U jego źródeł niezmiennie stoi sytuacja na rynkach globalnych. Z jednej strony są to obawy o przyszłość Grecji, gdzie po niedzielnych wyborach parlamentarnych partie polityczne mają duży problem ze sformowaniem nowego rządu, co ostatecznie może doprowadzić do rozpisania nowych wyborów i przedłużenia okresu niepewności.