Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euroobligacje bez poparcia

Euroobligacje bez poparcia

2012-05-24 Raport poranny FMCM
Czerwony kolor zdominował wczoraj rynki finansowe: Wczorajsza sesja kończyła się w nie najlepszych nastrojach. Ponad 2 procentowe spadki na głównych europejskich parkietach obrazowały sentyment jaki panował na rynkach przed nieformalnym szczytem przywódców krajów Unii Europejskiej.
Indeksy PMI wyznaczą kierunek

Indeksy PMI wyznaczą kierunek

2012-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Po oczekiwanej korekcie, eurodolar kontynuuje trend spadkowy. Wczoraj notowania przebiły poziom dołka ze stycznia tego roku (połączony z 76,4 proc. Fibo trendu wzrostowego z lat 2010- 2011) i ustanowiły minimum na poziomie 1,2545- euro nie było tak słabe od lipca 2010 roku.

Szczyt bez przełomu, potencjalne interwencje stabilizują złotego

Szczyt bez przełomu, potencjalne interwencje stabilizują złotego

2012-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas czwartkowego, porannego handlu złoty oscyluje blisko 4,36 EUR/PLN, stabilizując się po wcześniejszym dynamicznym spadku w wycenie. Rynek wycenia polską walutę następująco: 4,364 PLN za euro, 3,47 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,633 PLN względem franka szwajcarskiego.
Strach o Grecję wrócił, złoty traci na wartości

Strach o Grecję wrócił, złoty traci na wartości

2012-05-23 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wczoraj, szukając wytłumaczenia dla bardzo słabego zachowania złotego, co stało w kontrze do wzrostów na europejskich giełdach, doszliśmy do wniosku, że inwestorzy potraktowali poprawę nastrojów na giełdach tylko i wyłącznie w kategoriach zwykłego odreagowania.
Inwestorzy przesadzają z pesymizmem

Inwestorzy przesadzają z pesymizmem

2012-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, iż były premier Grecji dość szybko uściślił swoją wypowiedź, przyznając, iż Grecy nie maja planów wyjścia ze strefy euro, to jednak nastroje na rynkach pozostały złe. Tymczasem możemy wskazać kilka pozytywów – to dokapitalizowanie greckich banków kwotą 18 mld EUR ze środków EFSF, ...
Wyjście Grecji ze strefy euro jest realnym zagrożeniem

Wyjście Grecji ze strefy euro jest realnym zagrożeniem

2012-05-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nastroje podczas wtorkowej sesji pozostawały zmienne. Co prawda została podjęta próba kontynuacji odreagowania, jednak wobec całej serii gorszych informacji napływających na rynek nastroje znów uległy pogorszeniu. Na klimacie inwestycyjnym zaważyło obniżenie przez OECD globalnych prognoz wzrostu gospodarczego, obniżenie ratingu Japonii przez agencję Fitch ...
Szczyt który nie przyniesie przełomu

Szczyt który nie przyniesie przełomu

2012-05-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wykonaniu korekty do poziomu 1,2825, eurodolar powrócił do trendu spadkowego i w drugiej godzinie handlu na europejskich parkietach odnotowuje nowe minimum- na poziomie 1,2625. Zachowanie się kursu EUR/USD dobitnie pokazuje jak bardzo rynki obecnie wrażliwe są na jakiekolwiek negatywne doniesienia na temat kryzysu zadłużeniowego w Europie i losach Grecji w strefie euro.
Koniec odreagowania

Koniec odreagowania

2012-05-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
We wtorek nastroje na rynkach finansowych początkowo były optymistyczne. Kontynuowane od poniedziałku odreagowanie stwarzało wrażenie, że inwestorzy będą mieli jeszcze jeden dzień na odetchnięcie od bieżących problemów gospodarczych, jednak informacje napływające w ciągu dnia skutecznie zmąciły rynkowy spokój.
Nic nie pozostało po ostatnich wzrostach

Nic nie pozostało po ostatnich wzrostach

2012-05-23 Raport poranny FMCM
Eurodolar znów na dnie: Wczorajsza sesja amerykańska przebiegała pod znakiem słabości wspólnej waluty. Para EUR/USD zniżkowała już na przełomie handlu na Starym Kontynencie i za oceanem. W tym czasie kurs przebił się przez dzienne minimum i ruszył w kierunku wsparcia na 1,27.
Prognozy OECD nie pomogły złotemu

Prognozy OECD nie pomogły złotemu

2012-05-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, środowego handlu złoty nieznacznie traci kontynuując ruch deprecjacyjny z wczorajszej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,36 PLN za euro, 3,44 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,63 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Lekki niepokój

Lekki niepokój

2012-05-22 Raport popołudniowy FMCM
Sytuacja na eurodolarze bez rozstrzygnięcia: Początek dzisiejszej sesji na eurodolarze przebiegał spokojnie. Kurs oscylował blisko poziomu 1,28 w między czasie próbując przebić się wyżej. Inwestorom nie bardzo szkodziły doniesienia na temat kłopotów w hiszpańskich banków, które w wyniku złych kredytów miałyby ponieść straty rzędu 260 mld EUR.
Korekta trwa

Korekta trwa

2012-05-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach obserwujemy chwilowe ocieplenie klimatu inwestycyjnego. Widać chęć do odreagowania po silnych spadkach obserwowanych w minionym tygodniu. Korekta ma szanse rozwinąć nieco skrzydła, jednak najprawdopodobniej nie na długo.
Bankowe spekulacje nie psują nastrojów

Bankowe spekulacje nie psują nastrojów

2012-05-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rynkowe plotki o większych, niż to wcześniej podawano stratach JP Morgan (nawet 7 mld USD), a także wczorajsza opinia Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF), jakoby straty hiszpańskich instytucji z tytułu złych kredytów mogły sięgnąć nawet 260 mld EUR, nie wpłynęły znacząco na nastroje. Widać, że w krótkim okresie rynek usilnie szuka pretekstu do większego odbicia…
Dane z USA pozytywnie zaskoczą

Dane z USA pozytywnie zaskoczą

2012-05-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje korektę po silnej wyprzedaży z pierwszej części miesiąca. W trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych euro umocniło się do poziomu 1,2823 USD. Natomiast tuż po rozpoczęciu notowań na europejskich parkietach kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,28.
Brak złych informacji to dobra informacja

Brak złych informacji to dobra informacja

2012-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek tygodnia na rynkach finansowych upływa pod znakiem opanowania emocji po burzliwym zeszłym tygodniu, kiedy widmo wyrzucenia Grecji ze strefy euro zajrzała w oczy inwestorów. Jednak ostatnie 2-3 dni były wolne od nowych, negatywnych impulsów, a na rynku brak złych informacji to dobra informacja.
Kilka powodów do optymizmu, choć nie brakuje także negatywów

Kilka powodów do optymizmu, choć nie brakuje także negatywów

2012-05-22 Raport poranny FMCM
Walka na 1,28: Wspólnej walucie nie udało się wczoraj skorzystać z lepszych nastrojów jakie panowały na europejskich parkietach. Niemoc wobec dolara sprowadziła kurs pary EUR/USD do poziomu 1,2726. Przebudzenie nastąpiło dopiero podczas handlu zza oceanem.
Złoty odrobił część strat z poprzedniego tygodnia

Złoty odrobił część strat z poprzedniego tygodnia

2012-05-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel we wtorek przynosi stabilizację notowań złotego blisko wczorajszych poziomów z końca sesji azjatyckiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,314 PLN za euro (0,0%), 3,375 PLN wobec dolara amerykańskiego (0,33%) oraz 3,59 PLN względem franka szwajcarskiego (0,07%).
Dzisiaj w centrum uwagi była Grecja i Facebook

Dzisiaj w centrum uwagi była Grecja i Facebook

2012-05-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wizyta lidera greckiej SYRIZY w Niemczech i Francji raczej nie przyniosła złagodzenia stanowiska tej radykalnej partii, a raczej stała się elementem kampanii wyborczej Alexisa Tsiprasa. Radykalne hasła i zapowiedź anulowania wszystkich dotychczasowych porozumień będących elementem międzynarodowej pomocy, ...
Euro nie skorzystało z giełdowych wzrostów

Euro nie skorzystało z giełdowych wzrostów

2012-05-21 Raport popołudniowy FMCM
Wspólna waluta bez sił: Przez znaczną cześć dzisiejszej sesji eurodolar nie wykazywał się większą aktywnością. Poranna próba zejścia na niższe poziomy zatrzymana została blisko obszaru wsparcia na 1,2745 – 1,2750, po czym nastąpił powrót do poziomu 1,2775.
Korekta na świecie wymusza umocnienie złotego

Korekta na świecie wymusza umocnienie złotego

2012-05-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Złoty w poniedziałek zyskuje do głównych walut na fali poprawy nastrojów na rynkach globalnych, jaka ma miejsce po weekendowym spotkaniu przywódców G8 w Camp David. Zarówno w przypadku złotego, jak i innych rynków, poprawa ta póki co ma jedynie charakter czasowy. Dlatego trzeba ją traktować jako korektę wcześniejszej wyprzedaży niż początek nowej tendencji.