Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wtorek czeka na środę

Wtorek czeka na środę

2014-12-16 Raport poranny FMCM
Czekamy na Fed: Truizmem będzie powiedzenie, że nadal czekamy na kulminacyjny moment tego tygodnia, czyli na wystąpienie Janet Yellen jutro o godzinie 20:00 (naszego czasu). Jaka będzie wymowa jej słów, jakie będą projekcje FOMC? Cóż, wczoraj nader negatywnie zaskoczył indeks NY Empire State, ...
Ostatni w tym roku tydzień wzmożonego handlu

Ostatni w tym roku tydzień wzmożonego handlu

2014-12-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś publikacja ważnych z punktu widzenia przyszłości polityki pieniężnej w Polsce dane o inflacji CPI za listopad. Nawet silniejsza niż w październiku deflacja nie przekona jastrzębi do poparcia cięcia, ale może skłonić neutralnych członków RPP.

Japonia zagłosowała za słabym jenem

Japonia zagłosowała za słabym jenem

2014-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Koalicja rządząca pod przewodnictwem premiera Shinzo Abe w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobyła ponad 2/3 głosów, tym samym zapewniając sobie mandat do dalszego prowadzenia reflacyjnej polityki. Wynik wyborów w dłuższym terminie jest negatywny dla jena, jednakże dziś rano presja sprzedaży jeszcze się nie pojawiła.
Złoty relatywnie stabilny, inflacja CPI w kalendarzu

Złoty relatywnie stabilny, inflacja CPI w kalendarzu

2014-12-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań z poprzedniego tygodnia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1790 PLN za euro, 3,3588 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4793 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,602% w przypadku papierów 10-letnich.
Nie ma powrotu do starych paradygmatów

Nie ma powrotu do starych paradygmatów

2014-12-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień dobitnie pokazał jak odmienny jest modus operandi rynków finansowych od obowiązującego jeszcze przed kilkunastoma miesiącami. Po pierwsze, „klasyczny” risk on/risk off odszedł do lamusa. Korekta na Wall Street co prawda przynosi umocnienie defensywnych przedstawicieli G-10: jena i franka, ...
W przyszłym tygodniu Fed

W przyszłym tygodniu Fed

2014-12-12 Raport popołudniowy FMCM
Minęło pięć dni: Za nami tydzień roboczy, który na eurodolarze z jednej strony przyniósł minima rzędu 1,2250, z drugiej natomiast maksima w pobliżu 1,2495. Co więcej, minima pojawiły się w poniedziałek, a szczyty notowano w środę, czwartek i poniekąd także dziś, albowiem po 14:00 mamy 1,2450, czyli euro jest stosunkowo mocne.
Bank centralny Rosji podnosi stopy procentowe

Bank centralny Rosji podnosi stopy procentowe

2014-12-12 Komentarz walutowy Saxo Bank
Rekordowo wysoki spadek cen ropy naftowej – za którą podczas wczorajszej sesji po raz pierwszy od pięciu lat płacono poniżej 60 USD za baryłkę – w negatywny sposób wpływa na kondycję i tak osłabionej rosyjskiej gospodarki.
Ciężkie chwile norweskiej korony

Ciężkie chwile norweskiej korony

2014-12-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Na rynku walutowym największym przegranym ostatnich dni jest z pewnością norweska korona, której potężne osłabienie spowodowane jest zarówno spadającymi cenami ropy, jak i wczorajszą zaskakującą decyzją Norges Banku o obniżce stóp procentowych. Piątkowa sesja przynosi kontynuacje osłabienia korony, którą po raz kolejny nokautuje dalszy spadek cen ropy.
Rynek będzie czekał już na FED

Rynek będzie czekał już na FED

2014-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przyszłotygodniowa konferencja prasowa Janet Yellen, oraz ukazujący się kilkanaście minut wcześniej komunikat po zakończonym posiedzeniu FED i towarzyszące mu prognozy makro (w tym słynny wykres oczekiwań członków FED odnośnie poziomu stóp procentowych) będą kluczowymi elementami przyszłego tygodnia i tak naprawdę tego miesiąca.
Umocnienie konsumpcji w USA, słaby popyt na pożyczki z EBC

Umocnienie konsumpcji w USA, słaby popyt na pożyczki z EBC

2014-12-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dobre informacja dla dolara, złe dla euro. Konsumenci w USA zwiększają wydatki, tymczasem w Europie sektor finansowy nie jest zainteresowany tanimi kredytami banku centralnego. Osłabia to parę EUR/USD, ale bez naruszania ważnych technicznie poziomów. Spodziewamy się wznowienia zwyżek i ruchu w kierunku 1,25, a z czasem na wyższe poziomy.
Czy to już ten moment?

Czy to już ten moment?

2014-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Silne dane o sprzedaży detalicznej z USA na razie jedynie zatrzymały przecenę USD, ale podkreślając kontynuowaną poprawę aktywności gospodarczej USA zwiększają szanse na jastrzębi komunikat FOMC w przyszłym tygodniu. Rynki już mogą znajdować się w punkcie przegięcia, ale wysychająca płynność przed końcem roku mąci obraz.
Złoty stabilny pod koniec tygodnia

Złoty stabilny pod koniec tygodnia

2014-12-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji z lekkim wskazaniem na osłabienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1730 PLN za euro, 3,3659 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4732 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,623% w przypadku obligacji 10-letnich.
Silniejszy na razie dolar?

Silniejszy na razie dolar?

2014-12-12 Raport poranny FMCM
Przy okrągłej wartości: Maksima dzienne z wczoraj i przedwczoraj na eurodolarze lokują się w okolicach 1,2480 – 1,2495. To dość wysokie wartości, jak na ten miesiąc – a jednak wczorajsze zmagania zakończyły się już dużo niżej. Dziś rano, po godzinie piątej, także budzimy się przy 1,24, chwilami nawet nieco niżej.
Dobre dane o sprzedaży wsparły USD

Dobre dane o sprzedaży wsparły USD

2014-12-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że dolar powraca do trendu wzrostowego, a inwestorzy zaczynają się pozycjonować przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FED. Scenariuszy, co się ostatecznie zmieni w komunikacie i prognozach, oraz co usłyszymy podczas konferencji prasowej, jest oczywiście wiele.
Po dobrych danych zza Oceanu

Po dobrych danych zza Oceanu

2014-12-11 Raport popołudniowy FMCM
Ku 1,24 i niżej? Wczesnym rankiem, jak pamiętamy, eurodolar rezydował dość wysoko, w okolicach 1,2440 – 1,2465. Rynek czekał najpierw na wyniki aukcji pożyczek TLTRO, oczekując popytu na poziomie 150 mld EUR. W istocie okazał się on niższy, wyniósł niespełna 130 mld EUR (informacja została podana po 11:00).
Banki centralne w akcji

Banki centralne w akcji

2014-12-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szwajcarzy pozostali bierni – SNB podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia nie zdecydował się na żaden ruch. Stwierdzono jednak, że Bank Szwajcarii jest gotowy do działań, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czy będzie to w marcu, kiedy ECB może ogłosić decyzję ws. programu QE?
Czekając na impuls do zwrotu

Czekając na impuls do zwrotu

2014-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Nerwowość nie ustępuje z rynków finansowych, kiedy spadające ceny ropy naftowej ciągną za sobą indeksy giełdowe. Po trzech dniach redukcji długich pozycji w USD wyczuwalne są pierwsze wątpliwości, czy punkt przegięcia został już minięty, jednak przydałby się impuls do zasygnalizowania zwrotu.
Dolar w odwrocie. Dobre dane o sprzedaży nie dadzą wsparcia

Dolar w odwrocie. Dobre dane o sprzedaży nie dadzą wsparcia

2014-12-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Inwestorzy zaczynają realizować zyski przed końcem roku, co ciągnie w górę eurodolara. Cel na najbliższe kilka sesji to 1,26. W centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej z USA. Kluczowy czynnik ryzyka dla scenariusza kontynuacji wzrostowej tendencji na EUR/USD to środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej.
Lekkie osłabienie PLN przed aukcją LTRO

Lekkie osłabienie PLN przed aukcją LTRO

2014-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji po wczorajszej lekkiej zniżce wyceny polskiej waluty. Złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,1745 PLN za euro, 3,3574 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4681 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,613% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nocny skok do góry

Nocny skok do góry

2014-12-11 Raport poranny FMCM
Po spokojnej sesji: Wczorajszy dzień, jeśli mamy na myśli godziny pracy np. w naszym kraju, rzeczywiście upłynął na EUR/USD dość spokojnie, w pobliżu 1,24, często poniżej tego poziomu. Tym niemniej ostatecznie eurodolar poszedł mocno w górę, tyle że stało się to późnym popołudniem, wieczorem – i po prostu w nocy.