Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Główna para bardzo nisko

Główna para bardzo nisko

2014-12-08 Raport poranny FMCM
Poniżej 1,23: Budzimy się przy eurodolarze rezydującym już poniżej symbolicznej linii 1,23. Można więc sugerować, że jesteśmy na kolejnym schodku w wędrówce na południe – ku mocniejszemu dolarowi i słabszemu euro. Kurs pary to ok. 1,2285 po godzinie piątej rano.
Finał ciekawego tygodnia

Finał ciekawego tygodnia

2014-12-05 Raport tygodniowy FMCM
Pod znakiem Draghiego: Truizmem będzie stwierdzenie, że w tym tygodniu najistotniejszym aspektem było przemówienie Mario Draghiego, które zostało wygłoszone w czwartek o 14:30. Rzeczywiście, posiedzenie EBC przyciągnęło uwagę inwestorów, ...

Dzień z NFP

Dzień z NFP

2014-12-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W bieżącym tygodniu inwestorzy z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Po wczorajszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego klamrą spinającą wydarzenia obecnego tygodnia będzie comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy.
Dane Departamentu Pracy USA będą kluczowe

Dane Departamentu Pracy USA będą kluczowe

2014-12-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ryzyko pewnego rozczarowania dzisiejszym odczytem istnieje, biorąc pod uwagę nieco słabsze dane ADP, czy też gorsze od wskazań subindeksy zatrudnienia w indeksach ISM. Dane poznamy o godz. 14:30. Oczekuje się wzrostu etatów w listopadzie poza rolnictwem o 230 tys., a w sektorze prywatnym o 218 tys.
Draghi nie wyluzuje

Draghi nie wyluzuje

2014-12-05 Komentarz walutowy Saxo Bank
Wbrew konsensusowi panującemu wśród analityków, Mario Draghi nie zdecydował się na luzowanie ilościowe. Podkreślił jednocześnie, że uruchomienie europejskiej wersji programu QE będzie możliwe już w pierwszych miesiącach 2015 r. – jego odroczenie spowodowało gwałtowny wzrost wartości euro do poziomu 1.245 USD.
Euro powinno być słabsze, a dolar mocniejszy

Euro powinno być słabsze, a dolar mocniejszy

2014-12-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Choć wydźwięk czwartkowego posiedzenia ECB był ogólnie gołębi, brak jednoznacznych wskazań na start QE w styczniu przyniósł redukcję krótkich pozycji w euro. Teraz cofnięcie EUR/USD stanie się okazją do odnowienia krótkich pozycji, gdyż w USD drzemie potencjał do dalszego umocnienia. USD/JPY ponad 120 świadczy o tym najlepiej.
Do marca bez zmian w polityce EBC. Euro skoryguje?

Do marca bez zmian w polityce EBC. Euro skoryguje?

2014-12-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
W tonie wypowiedzi M. Draghiego widać większy spokój i pewność, że ożywienie nabierze rozpędu. Kurs walutowy został sprowadzony w okolice punktu równowagi i nie stanowi już zagrożenia dla inflacji. Daje to potencjał do korekcyjnego odbicia euro. Złoty powinien odzyskać część strat, szczególnie w relacji do dolara i funta.
Podwyższona zmienność na PLN po posiedzeniu EBC

Podwyższona zmienność na PLN po posiedzeniu EBC

2014-12-05 Komentarz poranny DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kursu PLN po wczorajszej podwyższonej zmienności związanej z posiedzeniem EBC. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1547 PLN za euro, 3,3566 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4549 PLN względem franka szwajcarskiego.
Po słowach szefa EBC

Po słowach szefa EBC

2014-12-05 Raport poranny FMCM
Zrozumiała reakcja: Nie można powiedzieć, by Mario Draghi wykluczył wczoraj luzowanie ilościowe w Strefie Euro albo przedstawił jakieś szczególnie optymistyczne oczekiwania co do kierunku rozwoju sytuacji gospodarczej w tym regionie świata. Mało tego, prognozy przedstawione przez EBC (dotyczące dynamiki PKB w Strefie na rok bieżący i dwa kolejne) były dość pesymistyczne.
QE w Europie nie tak szybko

QE w Europie nie tak szybko

2014-12-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie ECB wydaje się być otwarty na wprowadzenie dalszych działań luzujących politykę, aby przeciwdziałać negatywnym tendencjom inflacyjnym, to jednak szef Europejskiego Banku Centralnego dał dzisiaj do zrozumienia, że nie stanie się to już, chociaż jak sprecyzował Rada ECB zajmie się tym tematem w I kwartale 2015 r.
Czy czwartek przyniósł rozstrzygnięcie?

Czy czwartek przyniósł rozstrzygnięcie?

2014-12-04 Raport popołudniowy FMCM
Po posiedzeniu EBC: Oczywiście na rynku forex nigdy nie będzie jakiegoś totalnego rozstrzygnięcia na wieki wieków, rzeczywistość kursów walutowych jest bowiem zbyt dynamiczna – tym niemniej zdarzają się dni przełomów, po których sytuacja jest w miarę klarowna przez kilka tygodni czy nawet miesięcy.
Kolejne rekordy dolara

Kolejne rekordy dolara

2014-12-04 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wydarzeniem czwartku, jak i całego obecnego tygodnia, jest bez wątpienia posiedzenie EBC. Oczekiwania są bardzo duże i Draghi będzie musiał mocno się postarać, aby nie przekłuć balonu oczekiwań. Na dłuższą metę w grudniu ważniejsze może być jednak posiedzenie Fed, które również zbliża się wielkimi krokami.
Stabilne stopy w Polsce dłużej. Realizacja zysków po EBC?

Stabilne stopy w Polsce dłużej. Realizacja zysków po EBC?

2014-12-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Są małe szanse, że w najbliższych 2-3 miesiącach dokonana zostanie zmiana w polityce pieniężnej NBP. Złoty może na tej podstawie jeszcze lekko zyskać na wartości przed końcem roku. W strefie euro rozszerzenie programu skupu to nadal scenariusz bazowy.
Euro marionetką w rękach Mario

Euro marionetką w rękach Mario

2014-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Kontrast w sytuacji ekonomicznej między USA, strefą euro i Japonią jest coraz wyraźniejszy i znajduje odzwierciedlenie na rynku walutowym. USD/JPY stoi u progu 120, a EUR/USD zatrzymał spadki na 1,23. Dziś prezes ECB pokieruje losem euro.
Niski eurodolar i Mario Draghi

Niski eurodolar i Mario Draghi

2014-12-04 Raport poranny FMCM
Ku 1,23: Eurodolar, jak to możemy zobaczyć dziś rano, analizując ruchy na wykresie z ostatnich kilkunastu godzin, nie śpieszy się (po silnych spadkach) do korekty, choćby niewielkiej i czysto technicznej, wynikającej z realizacji zysków.
Złoty mocniejszy po RPP, w oczekiwaniu na EBC

Złoty mocniejszy po RPP, w oczekiwaniu na EBC

2014-12-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem lekkiej korekty wczorajszych wzrostów PLN wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1525 PLN za euro, 3,3764 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4490 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dolar dalej z wielką mocą

Dolar dalej z wielką mocą

2014-12-03 Raport popołudniowy FMCM
Kolejne minima: Jeszcze kilka dni temu niektórzy spodziewali się, że na eurodolarze, jeśli nawet nie nastąpi zmiana ogólnego trendu, to w każdym razie rozwinie się solidna korekta, np. powyżej 1,26. Problem w tym, że dziś po południu jesteśmy bliżej 1,2320 – i nawet niżej, a to oznacza nie tylko spadek wartości euro, ale i spadek poniżej dotychczasowych, listopadowych minimów (rzędu 1,2360-80).
Dolar – siła, czy pułapka?

Dolar – siła, czy pułapka?

2014-12-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta nadal pozostaje mocna. Ruch napędzają opinie niektórych członków FED, które zdają się podtrzymywać oczekiwania związane z zacieśnieniem polityki w lipcu 2014 r., chociaż ta data nie jest dokładnie precyzowana, co jest akurat oczywiste.
Nowe minima na EURUSD

Nowe minima na EURUSD

2014-12-03 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego dopiero jutro, jednak euro traci już teraz, podczas, gdy inwestorzy zastanawiają się, co Draghi może zrobić, aby zrealizować cel ekspansji bilansu banku centralnego. W tle decyzja RPP, którą jednak rynek specjalnie się nie przejmuje. W tej kwestii wszystko wydaje się pewne.
Złoty mocny przed RPP. Obniżki nie będzie.

Złoty mocny przed RPP. Obniżki nie będzie.

2014-12-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Perspektywa braku obniżki stóp procentowych w Polsce wspiera notowania rodzimej waluty. Możliwe dalsze wzmocnienie po decyzji RPP. Na rynku międzynarodowym dolar nadal w trendzie wzrostowym. Popyt na amerykańską walutę podtrzymują spadki cen ropy poprawiające rokowania na przyszłość oraz niepewność związana z jutrzejszym posiedzeniem EBC.