Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Mieszane dane z USA
2014-10-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutZ jednej strony mieliśmy rozczarowanie odczytem dynamiki na dobra zamówienia na dobra trwałego użytku z godz. 13:30 (spadek o 1,3 proc. m/m we wrześniu i to łącznie z subindeksami bazowymi), ...
W oczekiwaniu na decyzję Fed
2014-10-28 Komentarz ekonomiczny Saxo BankW poniedziałek uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły wiadomości napływające zza Odry, gdzie indeks instytutu Ifo – uchodzący za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o stanie tamtejszej gospodarki – wyniósł w październiku 103.2 pkt wobec 104.7 pkt we wrześniu.
Partie Jacyniuka i Poroszenki zwyciężają na Ukrainie
2014-10-28 Poranny Szkic Walutowy AFSZwycięstwo obozów Jacyniuka i Poroszenki pozwoli na Ukrainie na spokojniejsze i efektywniejsze budowanie demokracji. Na stanowisku premiera prawdopodobne pozostanie Arsenij Jacyniuk. Rosja prawdopodobnie uzna wyniki wyborów. Na poprawie nastrojów może zyskać złoty.
Dziś decyzje dwóch europejskich banków centralnych
2014-10-28 Komentarz poranny TMS BrokersDziś w nocy niewielkiemu osłabieniu uległ dolar amerykański. Traci on obecnie do niemal wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Eurodolar wzrasta w okolice 1,2715. Polski złoty pozostaje stabilny. EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,2250, z kolei USD/PLN odnotowuje kosmetyczny spadek do poziomu 3,32.
Czekając na FED
2014-10-28 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZ perspektywy rynku walutowego najciekawszym wydarzeniem tego tygodnia będzie jutrzejsze posiedzenie FED na którym zakończony ma zostać program QE3. Zanim to jednak nastąpi, inwestorzy swoją uwagę skupiać będą na decyzji szwedzkiego Riksbanku, który w dniu dzisiejszym podejmie decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych.
PLN nieznacznie w dół w oczekiwaniu na FED
2014-10-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji po wczorajszym odreagowaniu piątkowego, mocniejszego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2240 PLN za euro, 3,3267 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5000 PLN względem franka szwajcarskiego.
Jak dziś zaczynamy?
2014-10-28 Raport poranny FMCMNa razie nie tak nisko: EUR/USD wczesnym rankiem, jeszcze przed godziną szóstą, oscyluje w okolicach 1,27 – 1,2710. Są to więc poziomy z pewnością wyższe od wczorajszych minimów, które wypadały w pobliżu 1,2670. Ostatecznie jednak można odnieść wrażenie, że jeśli chodzi o długi termin, to rynek nadal nie złapał zasadniczego trendu. Co będzie dziś decydować o sytuacji?
Osłabienie się dolara
2014-10-27 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejsza sesja przyniosła znaczne osłabienie się amerykańskiej waluty. Ruch ten był napędzany przede wszystkim przez dwie sprawy. Pierwszą z nich była wczorajsza publikacja wyników stress testów, wobec których euro zyskiwało wobec dolara. Drugą kwestią powodującą osłabienie się dolara była publikacja serii słabych danych z amerykańskiej gospodarki.
Dolar zaczyna tracić
2014-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzy przedstawiany w ostatnich komentarzach scenariusz osłabienia się dolara względem głównych walut mierzony m.in. koszykiem BOSSA USD zaczyna się realizować? Niewykluczone. Kluczem dla całego scenariusza będzie interpretacja tego, co znajdzie się w komunikacie FED w środę o godz. 19:00.
Słabsze Ifo, ale nie ma dramatu
2014-10-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutGorszy odczyt niemieckiego indeksu Ifo obrazującego nastroje wśród tamtejszego biznesu, neguje pozytywną wymowę ostatniego odczytu przemysłowego PMI. W październiku Ifo spadł do 103,2 pkt. z 104,7 pkt. razem ze składowymi – subwskaźnikiem bieżącej kondycji (108,4 pkt.), oraz oczekiwań (98,3 pkt.).
Dobre wyniki polskich banków w stress testach
2014-10-27 Poranny Szkic Walutowy AFSPrezes NBP Marek Belka słownie wsparł złotego. Jego zdaniem złoty jest niedowartościowany a Polska jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Polskie banki w stress testach wypadły znacznie lepiej niż europejskie. Prezydencki Blok Petra Poroszenki wygrywa w wyborach parlamentarnych na Ukrainie.
Bez stresu po stress testach
2014-10-27 Komentarz poranny TMS BrokersWyniki stress testów nie były tak straszne, jak obawiano się przed weekendem. W krótkim terminie presja na osłabienie euro powinna zelżeć, pod warunkiem braku rozczarowania w dzisiejszym Ifo. Mniejsza awersja do ryzyka w ogólnym ujęciu to zła wiadomość dla jena, ale dobra dla złotego.
Odreagowanie mocniejszego piątkowego zamknięcia na PLN
2014-10-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie odreagowanie mocnego, piątkowego zamknięcia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2110 PLN za euro, 3,3157 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4910 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,792% w przypadku papierów 10-letnich.
Po stress-testach
2014-10-27 Raport poranny FMCMNowy tydzień: W zasadzie nie chodzi o same stress-testy, co raczej o ich wyniki, które przedstawiono w niedzielę. Były to testy europejskich banków, prowadzone pod kątem ich odporności na czynniki kryzysowe. Europejski Bank Centralny zbadał 130 podmiotów ze Strefy Euro, 25 z nich – zgodnie z wcześniej krążącymi plotkami – oblało egzamin.
Bez stresu przed stress testami
2014-10-24 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa początku mijającego tygodnia pytaniem nurtującym inwestorów było, czy kolejne dane makroekonomiczne z globalnej gospodarki potwierdzą obawy o hamowanie ożywienia, czy jednak szok z połowy października był nieco na wyrost?
Dolar – realizacja zysków przed weekendem
2014-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWidać, że niektórzy inwestorzy chcą skasować część zysków z dolarowych pozycji przed weekendem. Zwłaszcza, że ten nie zapowiada się dramatycznie. Teoretycznie news agencji Bloomberg, która podała, że aż 25 ze 130 banków mogło oblać testy wytrzymałościowe (oficjalne wyniki poznamy w niedzielę) mógłby zaszkodzić euro.
Stressująca niedziela
2014-10-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersPiątkowa sesja na rynku walutowym upływała w spokojnej atmosferze, co pozwoliło inwestorom złapać oddech przed emocjonującymi wydarzeniami przyszłego tygodnia. Już w niedzielę opublikowane zostaną wyniki stress-testów przeprowadzanych wśród banków w strefie euro, które mogą mieć znaczący wpływ na sentyment rynkowy w nadchodzących dniach.
Stresujący weekend dla inwestujących w euro
2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo BankW bilansie handlowym Nowej Zelandii odnotowano najgorszy deficyt w historii kraju, co stanowi kolejny argument (oprócz przeszacowania waluty, wrogiego nastawienia banku centralnego oraz gwałtownego spadku ceny najważniejszego towaru eksportowego, tj. mleka) za osłabieniem dolara nowozelandzkiego.
Maro Draghi – przebudzenie?
2014-10-24 Komentarz walutowy Saxo BankSytuacja gospodarcza w Eurostrefie po sześciu latach stagnacji, nadal - pomimo uporczywego zaklinania rzeczywistości przez polityków - nie wykazuje tendencji do trwałego ożywienia. Co więcej, gros ekonomistów słusznie wskazuje na możliwość przetoczenia się kolejnej fali kryzysu przez państwa Europy, które kupując czas tanimi pieniędzmi, zwlekały z niezbędnymi reformami.
Czeka nas nudny piątek?
2014-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowane o godz. 10:30 wstępne wyliczenia wzrostu PKB za III kwartał w Wielkiej Brytanii były zgodne z oczekiwaniami rynku – zwyżka o 0,7 proc. kw/kw i 3,0 proc. r/r. To pozwoliło na chwilę odetchnąć funtowi, chociaż nastawienie do brytyjskiej waluty pozostaje negatywne, po tym jak wcześniejsze dane makroekonomiczne, ...