Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Bank Anglii gołębio. CPI z Polski przybliży obniżkę stóp?
2014-11-13 Poranny Szkic Walutowy AFSW perspektywie roku inflacja CPI w Wielkiej Brytanii pozostanie poniżej celu Benku centralnego, co daje swobodę utrzymywania niskich stóp przez większą część 2015 r. Presja inflacyjna będzie jednak narastać w związku z przyspieszeniem dynamiki płac.
W trendzie na południe
2014-11-13 Raport poranny FMCMEUR/USD stoi nisko: Wczoraj, jak się wydaje, potwierdziło się po raz kolejny to, że nie ma na razie sporych szans na większą korektę wzrostową, jeśli chodzi o główną parę. Dane na temat produkcji przemysłowej w Strefie Euro, podane o 11:00, nie wypadły jakoś szczególnie źle (a w zasadzie były przyzwoite) – ale chwilowa euforia została szybko zbita i gracze po krótkiej spekulacji wrócili na południe.
Niska zmienność na parach PLN, inflacja CPI w kalendarzu
2014-11-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2215 PLN za euro, 3,3945 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5096 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,595% w przypadku papierów 10-letnich.
Złoty osłabiony do dolara
2014-11-12 Raport poranny FMCMDolar-zwycięzca? Wczesnym rankiem na głównej parze notowano poziomy rzędu 1,2490-95, a więc byliśmy tylko nieznacznie poniżej ważnego psychologicznie poziomu 1,25. Już wtedy jednak wyglądało na to, że waluta amerykańska zdobywa przewagę – i tak się istotnie stało.
Dolar wraca do zwyżek
2014-11-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKilkudniowa korekta wartości amerykańskiego dolara wygląda na zakończoną. Inwestorzy zaczynają się pozycjonować pod jutrzejsze wystąpienie szefowej FED w Waszyngtonie, oraz piątkowe dane nt. sprzedaży detalicznej w USA. Dzisiejszy kalendarz jest zdominowany przez informacje z Wielkiej Brytanii.
Ważny dzień dla funta
2014-11-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersO poranku dolar wydaje się być stabilny. Traci głównie wobec dolara nowozelandzkiego, co spowodowane jest raportem o stabilności finansowej RBNZ, wobec jena, którego wsparły słowa szefa banku Japonii oraz dolara kanadyjskiego. Z kolei najważniejszymi danymi dzisiejszego dnia będą oczywiście dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii oraz raport o inflacji Banku Anglii.
Funt głównym rozgrywającym
2014-11-12 Komentarz poranny TMS BrokersBank Anglii nie zwykł zmieniać stóp procentowych w cyklicznych punktach zwrotnych przed Rezerwą Federalną. Innymi słowy BoE zazwyczaj czekał na swego odpowiednika z USA z rozpoczęciem cyklu, zarówno zacieśnia jak i luzowania monetarnego.
Główna para poniżej 1,25
2014-11-12 Raport poranny FMCMCo na eurodolarze? Na EUR/USD notujemy poziom 1,2490 – mniej więcej kwadrans po godzinie ósmej rano. W nocy wartości były niższe, nawet poniżej 1,2460 – a zatem z tej perspektywy to lekki wzrost. Oczywiście ogólny obraz wciąż jest taki, że dominuje siła dolara, a euro jest słabe, niemniej można znów mówić o małej korekcie wzrostowej.
Niska zmienność na PLN, inwestorzy czekają na dane z Polski
2014-11-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację niskiej zmienności od początku tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2190 PLN za euro, 3,3825 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5048 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,65% w przypadku papierów 10-letnich.
Dolar kontynuuje korektę
2014-11-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKorekta wartości dolara rozpoczęta w piątek po południu ma szanse być kontynuowana w tym tygodniu. Wprawdzie sytuacja na rynku pracy w USA jest „niezła”, to jednak dla FED liczą się teraz bardziej wskazania inflacyjne, a te jak na razie nie zmuszają do pośpiechu ws. zmian stóp procentowych.
Dolar traci
2014-11-10 Komentarz poranny TMS BrokersDolar traci dziś na wartości wobec wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Silnie zyskują waluty surowcowe, a więc dolary, australijski i nowozelandzki, a także korona norweska. Wyjątkiem z tego grona jest dolar kanadyjski, który pomimo bardzo dobrych, ...
Przyzwoity wzrost zatrudnienia w USA
2014-11-10 Poranny Szkic Walutowy AFSDolar utrzymuje wysoką wartoś po publikacji raportu z rynku pracy, który wskazuje na utrzymanie pozytywnych tendencji w gospodarce na początku IV kw. Dziś oczekujemy niskiej zmienności na rynkach. Aż do piątku zabraknie nowych impulsów do zwiększenia zaangażowania w handel.
Wchodzimy w nowy tydzień
2014-11-10 Raport poranny FMCMJakie kursy? W nowy tydzień wchodzimy na EUR/USD w okolicach 1,2475. Nie jest to aż tak bardzo niski kurs, biorąc pod uwagę, że w poprzednim tygodniu testowano nawet minima rzędu 1,2370 i niższe. Obecny poziom to w zasadzie testowanie pierwszego oporu, drugi mamy tylko trochę wyżej (w granicach 1,2505 – 15), kolejny rozpoznać można przy 1,2580, później mamy 1,2625-30.
Tydzień ustawiony przez szefa EBC
2014-11-07 Raport tygodniowy FMCMLekka korekta wzrostowa na eurodolarze oznacza obecnie ruch do 1,2430 – a taki możemy obserwować dziś po południu czy też wczesnym wieczorem. To wymowne, bo jeszcze niedawno poziomy te można było postrzegać jako naprawdę niskie dołki.
Dolar zaczął słabnąć
2014-11-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWygląda na to, że poziom 74,73 pkt. na koszyku BOSSA USD na dłużej pozostanie oporem. Korekta wywołana nieudanym jego testem w godzinach nocnych, pomału staje się faktem. Po publikacji danych Departamentu Pracy USA o godz. 14:30 widać było większą zmienność, kolejną próbę podejścia pod w/w kluczowy opór, po czym popyt jakby się poddał.
Podsumowanie tygodnia: RPP zatrzymała złotego
2014-11-07 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa koniec tygodnia EUR/PLN jest praktycznie na tym samym poziomie co w poniedziałek, za co „podziękować” należy zaskakującej decyzji RPP. USD/PLN i CHF/PLN są wyżej w skali tygodnia w związku z globalnym osłabieniem euro w reakcji na komentarze z ECB.
Będzie realizacja zysków po NFP?
2014-11-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDane Departamentu Pracy USA, które poznamy dzisiaj o godz. 14:30, to najważniejsza figura makroekonomiczna kończącego się tygodnia. Teoretycznie, bo praktycznie komunikat FED z końca października tak naprawdę przesunął główne akcenty w stronę kształtowania się inflacji – i to będzie istotne w budowaniu oczekiwań związanych z podwyżkami stóp procentowych w 2015 r.
Draghi wywołuje wzrosty na Wall Street
2014-11-07 Wake Up Call - Komentarz Saxo BankMimo podtrzymania dotychczasowej retoryki, wczorajsze posiedzenie ECB w znaczący sposób wpłynęło zarówno na sytuację na rynku walut, jak i akcji. Zgodnie z przewidywaniami analityków, zdecydowanie ważniejsze od treści samego komunikatu okazało się wystąpienie Mario Draghiego.
Dolar najmocniejszy od czterech lat
2014-11-07 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersNeutralne wystąpienie Mario Draghiego nie zraziło inwestorów, którzy od początku konferencji EBC zabrali się ponownie za kupowanie amerykańskiej waluty. Na chwilę obecną jest ona najmocniejsza od 4 lat, a jesteśmy przed danymi z USA, które ponownie mogą okazać się bardzo dobre.
Krok bliżej do skupu obligacji skarbowych
2014-11-07 Komentarz poranny TMS BrokersEUR/USD tąpnął poniżej 1,24 po konferencji prezesa ECB, gdyż program skupu obligacji skarbowych staje się nieunikniony. Oczekiwania względem NFP są wysokie, co zmniejsza szanse na silny ruch wzrostowy dolara.