Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Siła byków na EUR/USD?

Siła byków na EUR/USD?

2014-11-19 Raport popołudniowy FMCM
Podejście pod wysokie poziomy: Wyraźnie widać po godzinie 15:00, że na eurodolarze prym wiedzie strona grająca na zwyżkę kursu euro. Oto bowiem notujemy już poziomy rzędu 1,2560 – 65, choć brakowało dziś jakichś niezwykle ważnych odczytów, a te, które się pojawiły – wypadły niejednoznacznie.
Funt – zmiana układu sił, czy tylko korekta?

Funt – zmiana układu sił, czy tylko korekta?

2014-11-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Istotność publikowanych dzisiaj wieczorem zapisków z październikowego posiedzenia FED jest na tyle duża, że inwestorzy mogą nie być zbyt chętni do kreowania wyraźniejszych zmian w układzie rynku przed tym wydarzeniem.

Funt delikatnie zyskuje po minutes

Funt delikatnie zyskuje po minutes

2014-11-19 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Środa to dzień publikacji raportów z niedawnych posiedzeń banków centralnych. Dokument Banku Anglii już znamy, wieczorem poznamy zapis dyskusji z październikowego spotkania Komitetu Fed. Na razie obserwujemy umiarkowane umocnienie funta.
Zagrożenia z gołębiego skrzydła

Zagrożenia z gołębiego skrzydła

2014-11-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraca popyt na USD przy nowych szczytach USD/JPY, choć negatywne sygnały z rynku surowców dały także rozpęd do spadków AUD/USD i NZD/USD. Dziś w centrum uwagi zapiski z posiedzeń Banku Anglii i FOMC.
Rynki w stabilizacji w oczekiwaniu na minutes Fed

Rynki w stabilizacji w oczekiwaniu na minutes Fed

2014-11-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydarzeniem dnia będzie dziś wieczorna publikacja sprawozdania z posiedzenia Rezerwy Federalnej w październiku. Fed potwierdzi zapewne umacniające się fundamenty ożywienia, choć podtrzyma opinię o utrzymujących się słabościach.
Rozstrzygnięcie wieczorem?

Rozstrzygnięcie wieczorem?

2014-11-19 Raport poranny FMCM
FOMC o 20:00: Dziś sytuacja na eurodolarze może rozstrzygnąć się – przynajmniej do pewnego stopnia – po godzinie 20:00, tj. po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC, czyli Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Dowiemy się, jakie nastroje panują w tym gremium i jakie są szanse na powyżkę stóp procentowych w Stanach – czy też, kiedy może to nastąpić.
Złoty nieznacznie mocniejszy w oczekiwaniu na dane

Złoty nieznacznie mocniejszy w oczekiwaniu na dane

2014-11-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w układzie sił na rynku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2142 PLN za euro, 3,3620 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5069 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,619% w przypadku obligacji 10-letnich.
Indeks ZEW wspiera euro

Indeks ZEW wspiera euro

2014-11-18 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W czasie dzisiejszej sesji uwaga inwestorów na rynku forex skupiona była na dwóch figura z Europy. Mowa tutaj oczywiście o niemieckim indeksie mierzącym nastroje inwestorów ZEW oraz o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii. O ile ten drugi wskaźnik okazał się zgodny z konsensusem, to w przypadku indeksu ZEW mieliśmy spore zaskoczenie.
W parach z jenem oczekiwanie na wybory

W parach z jenem oczekiwanie na wybory

2014-11-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszą informacją dnia było doniesienie o nieudanej próbie rajdu jena po poniedziałkowej publikacji słabego odczytu PKB Japonii za trzeci kwartał. Para USD/JPY powróciła w rejony powyżej 116,50, a para EUR/JPY napiera na poziom oporu, tj. na wcześniejsze wieloletnie maksima powyżej 145,50 (mimo iż wczorajsze faktyczne maksimum plasowało się powyżej poziomu 146,50).
Wtorek upłynął, czekamy na FOMC

Wtorek upłynął, czekamy na FOMC

2014-11-18 Raport popołudniowy FMCM
ZEW zaskoczył: Dziś rano pisaliśmy, że prognoza dla indeksu ZEW z Niemiec zakłada wzrost z -3,6 pkt do 0,5 pkt. Faktycznie, takie właśnie były przewidywania, ale realny wynik, podany o 11:00 – to 11,5 pkt. To naturalnie ogromne zaskoczenie, szczególnie że wskaźnik opracowywany przez instytut ZEW uchodzi za jeden z ważniejszych mierników kondycji gospodarki niemieckiej.
Japonia na skraju recesji

Japonia na skraju recesji

2014-11-18 Komentarz walutowy Saxo Bank
Nad trzecią pod względem wielkości gospodarka świata zwisło widmo recesji. Po największym od marca 2011 roku – kiedy Japonia zmagała się ze skutkami tsunami – spowolnieniu PKB w II kwartale, w III kwartale wartość tego wskaźnika spadła do poziomu -0.4% k/k i -1.2% r/r, co było znacznie słabszym wynikiem od prognozowanego.
Dolar zmiennym jest…

Dolar zmiennym jest…

2014-11-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj po południu amerykańska waluta zyskiwała, co było zaskoczeniem biorąc pod uwagę słabe dane nt. produkcji przemysłowej z USA. Podczas sesji azjatyckiej, a zwłaszcza w pierwszych godzinach sesji europejskiej sytuacja się odwróciła.
Kluczowe dane dla funta

Kluczowe dane dla funta

2014-11-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Ostatnie miesiące upływały pod znakiem spekulacji dotyczących terminu rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii. Po bardzo dobrym pierwszym półroczu obecnie dane rozczarowują , a spodziewana podwyżka stóp procentowych została odsunięta w czasie. Jak bardzo, pokażą m.in. dzisiejsze dane o inflacji.
Moc atrakcji

Moc atrakcji

2014-11-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Zdecydowanie najwięcej atrakcji przyniosą dziś godziny przed- i okołopołudniowe. O godz. 10:30 poznamy wskaźniki inflacyjne z Wielkiej Brytanii, a pół godziny później opublikowany zostanie indeks ZEW dla Niemiec. O 11:10 ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem premiera Japonii Shinzo Abe.
Draghi gołębio. Brak presji na dalszy wzrost dolara.

Draghi gołębio. Brak presji na dalszy wzrost dolara.

2014-11-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty powoli odzyskuje siły i taka tendencja utrzyma się podczas dzisiejszej sesji. Ryzykiem dla tego scenariusza jest słabszy od oczekiwań odczyt indeksu nastrojów z Niemiec (ZEW). Pomimo kolejnych zapewnień o gotowości wprowadzenia skupu obligacji presja na osłabienie euro zanika. Scenariusz silniejszej korekty obowiązuje.
Względnie nisko

Względnie nisko

2014-11-18 Raport poranny FMCM
Gdzie zaczynamy? Sesja na głównej parze walutowej zaczyna się względnie nisko, jakkolwiek z lekką tendencją zwyżkową. Mamy na razie (ok. godziny szóstej) poziom 1,2475. Warto pamiętać, że wczoraj w szczycie notowano wyjścia nawet do 1,2575, ...
Dolar zignorował słabsze dane o produkcji przemysłowej

Dolar zignorował słabsze dane o produkcji przemysłowej

2014-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane makro z USA raczej nie powinny sprzyjać dolarowi. Wskaźnik New York FED Mfg. wzrósł w listopadzie do 10,16 pkt. wobec oczekiwanych 11 pkt. (w październiku było to 6,17 pkt.).
Po sesji poniedziałkowej

Po sesji poniedziałkowej

2014-11-17 Raport popołudniowy FMCM
Co powiedział Draghi – i nie tylko: O 15:00 wypowiedział się dziś publicznie Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego. Powiedział m.in., że rok 2014 był i jest czasem poważnej zmiany – ale wciąż nie osiągnięto wszystkiego.
Mix wskazań na dolarze

Mix wskazań na dolarze

2014-11-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Z jednej strony wyraźne osłabienie dolara w piątek po południu w relacji chociażby do euro (mocne wybicie ponad 1,25), ale z drugiej jego odreagowanie dzisiaj rano niemalże we wszystkich relacjach (EUR, GBP, AUD, NZD) z wyjątkiem dla USD/JPY, gdzie szczyt wypadł w nocy przy 117,05 po fatalnych danych o PKB, po czym rynek zaczął się wyraźnie korygować.
Szansa dla złotego

Szansa dla złotego

2014-11-17 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dane o wzroście w trzecim kwartale były pierwszą informacją od dłuższego czasu, która faktycznie może zachęcić inwestorów zagranicznych do kupowania złotego. Wiele zależeć będzie jednak od tego, jak najbliższy tydzień ułoży się dla dolara, a czeka nas w tym przypadku dość długa seria danych i wydarzeń.