Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC przybliża wizję rozszerzenia QE

EBC przybliża wizję rozszerzenia QE

2014-11-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sprecyzowaniem wielkości programu skupu aktywów oraz informacją o zleceniu prac nad nowymi środkami łagodzenia EBC przybliża perspektywę rozszerzenia QE i osłabia euro. Kurs EUR/USD żegna psychologiczny poziom 1,25 i zniżkuje na nowe dwuletnie dołki. Złoty nadal słaby.
Draghi podbił zmienność na PLN

Draghi podbił zmienność na PLN

2014-11-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań wobec euro oraz franka wraz z dalszym osłabianiem się względem dolara czy brytyjskiego funta. Złoty jest wyceniany na rynku następująco: 4,2160 PLN za euro, 3,4075 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5018 PLN względem franka szwajcarskiego.

Dzień po Draghim

Dzień po Draghim

2014-11-07 Raport poranny FMCM
W dół – i w dół: Nasze ogólne przekonanie o tym, że dolar wciąż zyskuje i może zyskiwać na wartości w relacji do euro – kolejny raz się potwierdza. W piątek 7 listopada, wczesnym rankiem, para EUR/USD rezyduje już przy 1,2375, co oznacza testowanie kolejnych minimów.
Draghi osłabił euro

Draghi osłabił euro

2014-11-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie na konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego nie pojawiło się nic wyraźnie zaskakującego – Mario Draghi stwierdził „jedynie”, że ECB zlecił przygotowania (chociaż lepiej brzmiałoby słowo dopracowania) potencjalnych programów działań w ramach niestandardowej polityki.
Uśmiech Draghiego

Uśmiech Draghiego

2014-11-06 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Czwartek na rynku walutowym upłynął pod znakiem decyzji banków centralnych. Za nami listopadowe posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Anglii, które nie przyniosły żadnych zmian w polityce monetarnej.
Eurodolar idzie w dół

Eurodolar idzie w dół

2014-11-06 Raport popołudniowy FMCM
Na południe po południu: Przemówienie Mario Draghiego po konferencji EUR/USD odbiło się na eurodolarze kolejnym ruchem spadkowym. Zgodnie z podejrzeniami, szef Europejskiego Banku Centralnego nie powiedział tym razem nic szczególnie dramatycznego, ...
Zaskakująca decyzja RPP

Zaskakująca decyzja RPP

2014-11-06 Komentarz walutowy Saxo Bank
Wbrew oczekiwaniom większości ekonomistów, podczas wczorajszego posiedzenia RPP podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, co przyczyniło się do chwilowego umocnienia wartości złotego wobec głównych walut.
Ważny dzień dla euro

Ważny dzień dla euro

2014-11-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj wydarzeniem będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Niemniej nie chodzi tu o decyzję, która zostanie opublikowana o godz. 13:45, a rozpoczynającą się o godz. 14:30 konferencję prasową Mario Draghiego.
Bez pomocy dla euro ze strony ECB?

Bez pomocy dla euro ze strony ECB?

2014-11-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed posiedzeniem ECB ryzyka dla euro są rozłożone asymetrycznie w dół. Niezależnie, czy bankierzy centralni są zadowoleni, czy nie z faktu, że prezes Draghi „wygadał się” na temat celu dla powiększenia sumy bilansowej banku (o ok. 1 bln EUR), szanse na dokonanie tego poprzez już zapowiedziane narzędzia (TLTRO, ABS, listy zastawne) są niewielkie.
Stopy NBP w dół, ale później. W centrum uwagi decyzja EBC.

Stopy NBP w dół, ale później. W centrum uwagi decyzja EBC.

2014-11-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwany brak obniżki stóp NBP nie wpłynął pozytywnie na złotego. Nadal nie widać czynników, które mogłyby umocnić polską walutę. Rynek pozostaje w oczekiwaniu na decyzję EBC. Spodziewamy się, że nie nastąpi istotna zmiana w polityce pieniężnej, a euro zyska na wartości wobec najważniejszych walut.
RPP zaskakuje brakiem cięcia, PLN neutralny

RPP zaskakuje brakiem cięcia, PLN neutralny

2014-11-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi utrzymanie 16-sesyjnej konsolidacji na parach związanych z PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2297 PLN za euro, 3,3766 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5113 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,645% w przypadku papierów 10-letnich.
Dzień Mario Draghiego

Dzień Mario Draghiego

2014-11-06 Raport poranny FMCM
Troszeczkę wyżej: Dość naturalne jest to, że dziś rano, przed godziną siódmą, EUR/USD znajduje się wyżej niż wczoraj po południu i wieczorem. Innymi słowy, wówczas notowano zejścia do 1,2470, teraz natomiast mamy 1,2520.
Kuroda dolewa benzyny do walutowego ognia

Kuroda dolewa benzyny do walutowego ognia

2014-11-05 Komentarz walutowy Saxo Bank
W nocy prezes Bank of Japan, Haruhiko Kuroda, podsycał walutowy ogień, dolewając do niego benzyny, tj. oświadczył, że metody stosowane przez japoński bank centralny, aby doprowadzić inflację do docelowego poziomu 2%, są nieograniczone.
Mieszanka danych z USA

Mieszanka danych z USA

2014-11-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Szacunki ADP dotyczące nowych miejsc pracy wskazały na wzrost o 230 tys. w październiku wobec 225 tys. po rewizji w górę za wrzesień (z 213 tys.). Teoretycznie można to uznać za dobry prognostyk przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy, chociaż wskazania płynące z indeksów ISM są zmienne.
Komu potrzebna konferencja RPP

Komu potrzebna konferencja RPP

2014-11-05 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie na świecie obserwujemy tendencję do zwiększania transparentności polityki pieniężnej. Przykładowo w USA dopiero niedawno wprowadzono konferencje po posiedzeniach Komitetu i odbywają się one tylko cztery razy w roku.
Rada zaskoczyła

Rada zaskoczyła

2014-11-05 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar nisko: Ok. godziny 15:00 na eurodolarze mamy poziomy rzędu 1,2490 – 1,25. Główna para jest więc niżej niż wczesnym rankiem (gdy notowano nawet 1,2565), a na ten stan rzeczy kluczowy wpływ miały dość słabe odczyty europejskie.
Dalsze osłabienie się jena, przed RPP

Dalsze osłabienie się jena, przed RPP

2014-11-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja walutowa podczas czasu azjatyckiego przebiegała raczej w spokojnym tempie. Ponownie mogliśmy zaobserwować osłabienie się jena jak i w odróżnieniu od wczorajszego dnia dolar zaczął ponownie zyskiwać. Dzisiaj ważny dzień dla USA i Polski.
Dolar powrócił do wzrostów

Dolar powrócił do wzrostów

2014-11-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wygrane przez Republikanów częściowe wybory do Senatu sprawiły, że po raz pierwszy od 2006 r. mają oni większość w dwóch izbach Kongresu. To cieszy rynki finansowe, gdyż zmniejsza prawdopodobieństwo ustawowych paraliżów, które miały miejsce w ostatnich latach.
Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

2014-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro umacniało się po doniesieniach Reutersa o kłótni w szeregach ECB, które przyciągnęły większą niż wymaganą uwagę w trakcie nudnego handlu we wtorek. Taniejąca ropa naftowa uderza w NOK i CAD. Dziś usługowe PMI/ISM, ADP i decyzja RPP.
RPP kolejny raz zaskoczy?

RPP kolejny raz zaskoczy?

2014-11-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek sesji przynosi silną wyprzedaż rubla w reakcji na ponowny wzrost napięcia na Wschodzie. Złoty również słaby, a ciąży mu niepewność związana z polityką pieniężną. Spodziewamy się cięcia głównej stopy o 50 pb i krótkotrwałej przeceny polskiej waluty.