Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Moc atrakcji

Moc atrakcji

2014-11-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Zdecydowanie najwięcej atrakcji przyniosą dziś godziny przed- i okołopołudniowe. O godz. 10:30 poznamy wskaźniki inflacyjne z Wielkiej Brytanii, a pół godziny później opublikowany zostanie indeks ZEW dla Niemiec. O 11:10 ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem premiera Japonii Shinzo Abe.
Draghi gołębio. Brak presji na dalszy wzrost dolara.

Draghi gołębio. Brak presji na dalszy wzrost dolara.

2014-11-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty powoli odzyskuje siły i taka tendencja utrzyma się podczas dzisiejszej sesji. Ryzykiem dla tego scenariusza jest słabszy od oczekiwań odczyt indeksu nastrojów z Niemiec (ZEW). Pomimo kolejnych zapewnień o gotowości wprowadzenia skupu obligacji presja na osłabienie euro zanika. Scenariusz silniejszej korekty obowiązuje.

Względnie nisko

Względnie nisko

2014-11-18 Raport poranny FMCM
Gdzie zaczynamy? Sesja na głównej parze walutowej zaczyna się względnie nisko, jakkolwiek z lekką tendencją zwyżkową. Mamy na razie (ok. godziny szóstej) poziom 1,2475. Warto pamiętać, że wczoraj w szczycie notowano wyjścia nawet do 1,2575, ...
Dolar zignorował słabsze dane o produkcji przemysłowej

Dolar zignorował słabsze dane o produkcji przemysłowej

2014-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane makro z USA raczej nie powinny sprzyjać dolarowi. Wskaźnik New York FED Mfg. wzrósł w listopadzie do 10,16 pkt. wobec oczekiwanych 11 pkt. (w październiku było to 6,17 pkt.).
Po sesji poniedziałkowej

Po sesji poniedziałkowej

2014-11-17 Raport popołudniowy FMCM
Co powiedział Draghi – i nie tylko: O 15:00 wypowiedział się dziś publicznie Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego. Powiedział m.in., że rok 2014 był i jest czasem poważnej zmiany – ale wciąż nie osiągnięto wszystkiego.
Mix wskazań na dolarze

Mix wskazań na dolarze

2014-11-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Z jednej strony wyraźne osłabienie dolara w piątek po południu w relacji chociażby do euro (mocne wybicie ponad 1,25), ale z drugiej jego odreagowanie dzisiaj rano niemalże we wszystkich relacjach (EUR, GBP, AUD, NZD) z wyjątkiem dla USD/JPY, gdzie szczyt wypadł w nocy przy 117,05 po fatalnych danych o PKB, po czym rynek zaczął się wyraźnie korygować.
Szansa dla złotego

Szansa dla złotego

2014-11-17 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dane o wzroście w trzecim kwartale były pierwszą informacją od dłuższego czasu, która faktycznie może zachęcić inwestorów zagranicznych do kupowania złotego. Wiele zależeć będzie jednak od tego, jak najbliższy tydzień ułoży się dla dolara, a czeka nas w tym przypadku dość długa seria danych i wydarzeń.
Katharsis rynku dolara

Katharsis rynku dolara

2014-11-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Okołoweekendowa przecena USD względem pozostałych walut G10 naszym zdaniem nie ma silnych podstaw fundamentalnych i przysparza interesujących poziomów do kupna dolara.
Spadek PKB Japonii w trzecim kwartale o annualizowane 1,6 proc. k/k był daleki od oczekiwanego wzrostu o 2,2 proc. i jest kontynuacją tąpnięcia o 7,3 proc. w drugim kwartale.
Dane o PKB zachwycają, temat redukcji stóp zamrożony

Dane o PKB zachwycają, temat redukcji stóp zamrożony

2014-11-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pozytywna niespodzianka w danych o PKB wraz z oddaleniem ryzyka redukcji stóp procentowych dają podstawy do krótkoterminowego wzmocnienia złotego. Na rynku międzynarodowym dobre dane nie umacniają już dolara, co sugeruje kontynuację trendu łagodnej korekty wzrostowej na EUR/USD.
Lepsze PKB i niższa inflacja, a złoty

Lepsze PKB i niższa inflacja, a złoty

2014-11-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku PLN przynosi nieznacznie mocniejszego złotego na bazie niższych otwarć na parach x/PLN. Polska waluta jest wyceniana przez rynek następująco: 4,2307 PLN za euro, 3,3733 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5200 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,625% w przypadku papierów 10-letnich.
Gdzie będziemy w nowym tygodniu?

Gdzie będziemy w nowym tygodniu?

2014-11-17 Raport poranny FMCM
Co nas czeka? Dziś w nocy pojawiły się dane o dynamice PKB Japonii za III kw., w ujęciu annualizowanym wynik to -1,6 proc., czyli bardzo słaby, jako że liczono na 2,1 proc. na plusie. Zmiana w ujęciu kwartalnym to -0,4 proc., tu zakładano +0,5 proc.
Nowe maksima w parze USD/JPY

Nowe maksima w parze USD/JPY

2014-11-14 Komentarz walutowy Saxo Bank
W nocy para USD/JPY odnotowała kolejne maksima, ponieważ rosną oczekiwania związane z potencjalnym ogłoszeniem wyborów przez premiera Japonii, Shinzō Abe, w przyszłym tygodniu. Wybory odbyłyby się w drugiej połowie grudnia.
Rekordowo wysoka deflacja w Polsce

Rekordowo wysoka deflacja w Polsce

2014-11-14 Wake Up Call - Komentarz Saxo Bank
Nieoczekiwanie, najważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji okazała się publikacja informacji na temat dynamiki inflacji CPI w Polsce, która w ostatnim miesiącu wyniosła 0.0% m/m i -0.6% r/r.
EUR/USD dalej bez wyraźnego rozstrzygnięcia

EUR/USD dalej bez wyraźnego rozstrzygnięcia

2014-11-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nużąca konsolidacja 1,2420-1,2500 przeciąga się w czasie. Wczoraj rynek nie otrzymał wyraźniejszych impulsów do jej sforsowania. Wprawdzie Narayana Kocherlakota z FED powtórzył, ze nie widzi zagrożeń inflacyjnych i w związku z tym, stopy procentowe nie powinny ulec zmianie w 2015 r. (ale wobec jego mocno „gołębiego” nastawienia nie jest to zaskoczeniem).
Coraz bliżej cięcia stóp w Polsce. Kluczowe dane o PKB.

Coraz bliżej cięcia stóp w Polsce. Kluczowe dane o PKB.

2014-11-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzmocnienie deflacyjnych tendencji w gospodarce wraz z niższą od oczekiwanej dynamiką wzrostu PKB w II poł. br. powinno skłoni RPP do wznowienie obniżek stóp procentowych. Złoty wyraźnie słabszy, ponownie zaczyna dyskontować taki scenariusz.
Zaskakująco niska inflacja zaszkodziła PLN oraz umocniła dług

Zaskakująco niska inflacja zaszkodziła PLN oraz umocniła dług

2014-11-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekką korektę wczorajszych wzrostowych ruchów na parach związanych z PLN. Polska waluta jest wyceniana przez rynek następująco: 4,2330 PLN za euro, 3,4011 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5210 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 2,531% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dzień pod znakiem dynamiki PKB

Dzień pod znakiem dynamiki PKB

2014-11-14 Raport poranny FMCM
Ile na głównej parze? Eurodolar sytuuje się dziś rano (ok. godziny szóstej) na poziomie 1,2445, a zatem dość nisko, co przekłada się zresztą na sytuację par złotowych (o czym za chwilę). Może być to próba wliczania już w ceny ew. słabszych danych ze Strefy Euro, ...
Deflacja w Polsce wciąż straszy

Deflacja w Polsce wciąż straszy

2014-11-13 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W odróżnieniu do poprzedniego tygodnia czwartkowa sesja na rynku walutowym upłynęła w spokojnej atmosferze. Głównym wydarzeniem były finalne odczyty inflacji w strefie euro, a także rozczarowujące dane inflacyjne z Polski. Poznaliśmy także cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się nieznacznie gorsze od oczekiwanych.
Czekamy na dane jutrzejsze

Czekamy na dane jutrzejsze

2014-11-13 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze: EUR/USD po godzinie 15:00 sytuuje się w okolicy 1,2455-60. Zgodnie z tym, co zakładaliśmy rano, dzień był zasadniczo czasem lekkiego odreagowania o charakterze wzrostowym – biorąc pod uwagę, że nad ranem minima wynosiły nawet 1,2435.
Na Zachodzie bez zmian, na Wschodzie zresztą też

Na Zachodzie bez zmian, na Wschodzie zresztą też

2014-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Kontynuujemy spokojny tydzień, gdyż impulsy do rozruszania handlu zostały upakowane w piątkowe kalendarium. Dzisiejsze dane ze strefy euro, Polski i USA niewiele zmienią w tym temacie.
Stara rynkowa zasada, że tzw. „tydzień po payrollach” (tj. tydzień po publikacji danych z rynku pracy USA) nie przynosi istotnych zmian na rynku finansowym ...