Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Eurostrefa wymaga reform
2014-10-20 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPiątkowe notowania na światowych giełdach zostały zdominowane przez doniesienia zza Oceanu. Poprawiająca się koniunktura w sektorze nieruchomości oraz rosnący optymizm konsumentów w Stanach Zjednoczonych, spowodował umocnienie dolara w stosunku do euro.
Tydzień ze słabszym dolarem?
2014-10-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJames Bullard w ubiegły czwartek wywołał dyskusję, która jak widać nie znika w mediach – to kwestia terminu wygaszenia programu QE3. Bullard dał do zrozumienia, że ostatnie zamieszanie na światowych rynkach powinno skłaniać do większej ostrożności i tym samym powstrzymania się z zakończeniem QE3 już w październiku, ...
To nie koniec europejskich problemów
2014-10-20 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW ubiegłym tygodniu na rynku momentami rządziła już panika, ale tydzień zamknęliśmy w bardzo dobrych nastrojach. Kilka komentarzy z Fed, które zasugerowały inwestorom, że w razie potrzeby Fed poczeka z podwyżkami stóp sprawiło, że Wall Street mocno odreagowało, ciągnąć za sobą inne rynki. Jednak przyczyny obaw o Europę są cały czas aktualne.
Tydzień zaczynamy spokojnie
2014-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty lekko odreagował ostatnie wzrosty, jednak nadal utrzymuje się powyżej 4,2100. Nadal utrzymuje się możliwość cięcia stopy proc. o 50 pb. już w listopadzie. Dolar po dobrych danych powrócił poniżej 1,2800. Dzisiejsza sesja powinna w zasadzie upłyną w oczekiwaniu na dane w dalszej części tygodnia.
Czy jesteśmy w oku cyklonu?
2014-10-20 Komentarz poranny TMS BrokersPozytywny akcent na zakończenie ostatniego tygodnia utrzymuje się w pierwszych godzinach handlu po weekendzie. Jen jest w defensywie w reakcji na doniesienia prasowe odnośnie GPIF. Australijczyk znajduje wsparcie w planach banku centralnego Chin.
Spokojny początek tygodnia na rynku złotego
2014-10-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi stabilne otwarcie na rynku PLN generując szansę na kontynuację piątkowego odbicia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2187 PLN za euro, 3,3030 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4908 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,66% w przypadku obligacji 10-letnich.
Podsumowanie tygodnia: Wstrząs pod naporem złych informacji
2014-10-17 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNagromadzenie negatywnych czynników na rynkach finansowych ostatecznie znalazło ujście, przynosząc w środę paniczną wyprzedaż różnych klas aktywów. Przed końcem tygodnia sytuacja zdążyła się uspokoić, jednak za wcześnie by wieścić koniec burzy.
Burzliwy tydzień na rynkach
2014-10-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW trakcie dzisiejszej sesji handel na rynku walutowym charakteryzował się wyjątkowo niską zmiennością. Brak publikacji istotnych danych makroekonomicznych sprawił, iż w centrum uwagi znalazły się przede wszystkim wypowiedzi członków poszczególnych banków centralnych.
Piątkowy finał
2014-10-17 Raport popołudniowy FMCMCzas korekty czy czas zmiany? W tym tygodniu w zasadzie pogłębiła się korekta na głównej parze walutowej, rozpoczęta już wcześniej. Przypomnijmy, że minima z początku października to w zasadzie już 1,25. Można podejrzewać, że – tak z przyczyn technicznych, ...
Spokojny dzień na rynkach
2014-10-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersWydaje się, że po ostatnich, burzliwych czterech dniach tego tygodnia rynek nieco uspokoił się i powoli wraca na właściwy tor. Dolar zyskuje, rentowności oraz giełda odreagowują, a złoto lekko traci na wartości. Dodatkowo dzisiejszy dzień nie zawiera wielu wydarzeń oraz odczytów makroekonomicznych, co powinno wpłynąć na dalszą stabilizację.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
2014-10-17 Komentarz poranny TMS BrokersNa koniec tygodnia jest zdecydowanie spokojniej, choć do całkowitego wygaszenia rynkowych obaw jeszcze daleko. Rynek walutowy szuka stabilizacji; jen oddala się od lokalnych maksimów, a funt korzysta na obudzeniu niepokojów wokół kryzysu zadłużenia strefy euro.
Strach i nerwowość dominują na rynkach. Dziś uspokojenie?
2014-10-17 Poranny Szkic Walutowy AFSNa rynkach w dalszym ciągu panują strach, nerwowość i wzmożona zmienność, przy czym źródła niepokojów nie są do końca rozpoznane. Oczekujemy, że na dzisiejszej sesji nastąpi odreagowanie silnych spadków na giełdach. Umocnić się powinien również złoty. Publikacja nie powinny mieć większego przełożenia na rynek, ale warto je obserwować.
Złoty na kilkumiesięcznych minimach, korekta na długu
2014-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,3050 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5024 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wyraźnie wzrosły do okolic 2,756% w przypadku papierów 10-letnich.
Dwadzieścia i osiem
2014-10-17 Raport poranny FMCMCharakterystyczny poziom: Dziś wczesnym rankiem, ok. kwadrans po godzinie piątej, na wykresie EUR/USD widzimy oscylacje wokół poziomu 1,28. Wygląda więc na to, że byki wciąż mają duży udział w tym, co się dzieje. Czy jednak faktycznie może to być objaw dalszego parcia w stronę euro?
Po amerykańskich odczytach
2014-10-16 Raport popołudniowy FMCMNie po wszystkich: Tak naprawdę czekamy jeszcze na indeks Fed z Filadelfii, który pojawi się o 16:00. Za nami już jednak dane o tygodniowej liczbie wniosków o zasiłek oraz o dynamice produkcji przemysłowej (w USA).
Indeksy pod presją podaży
2014-10-16 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersGłówne indeksy w Europie zredukowały wzrosty z początku sesji. Na całym świecie dominuje pesymizm i nic nie wskazuje na to, że w najbliższych dniach może coś się zmienić. Za oceanem bardzo słabe dane dotyczące sprzedaży detalicznej doprowadziły do wzmożonej aktywności sprzedających i indeksy w USA z godziny na godzinę zwiększały straty.
Dzisiaj kolejne ważne dane z USA
2014-10-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDokładnie o godz. 15:15 poznamy wrześniową dynamikę produkcji przemysłowej za wrzesień – mediana oczekiwań zakłada wzrost o 0,4 proc. m/m po spadku o 0,1 proc. m/m w sierpniu, przy wzroście wykorzystania mocy produkcyjnych do 79 proc.
Takie są skutki jednokierunkowego pozycjonowania
2014-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersSzokową terapię przeszły wczoraj rynki finansowe, kiedy słabe dane z USA podniosły strach, że największa gospodarka świata nie uchroni się przed negatywnym wpływem hamowania reszty globu. I choć załączenie „trybu paniki” szybko przyniosło kontrreakcję, to jeszcze nie można powiedzieć, że najgorsze za nami.
Dezinflacja, gorsze perspektywy wzrostu w USA, słabszy dolar
2014-10-16 Poranny Szkic Walutowy AFSSłabe dane z USA wskazujące na brak presji na wzrost cen i pogorszenie perspektyw utrzymania dobrej koniunktury za oceanem spowodowały najsilniejszą jednodniową przecenę dolara w tym roku. Kurs EUR/USD wszedł w obszar 1,28-1,30 i pozostanie w nim przez najbliższe kilka sesji.
Znowu do góry na głównej parze
2014-10-16 Raport poranny FMCMPowyżej 1,28: Wczoraj ostatecznie bykom udało się wyprowadzić eurodolara z konsolidacji – przynajmniej tymczasowo – nic więc dziwnego, że ruch zwyżkowy poskutkował nawet maksimami rzędu 1,2880. Dziś rano jesteśmy co prawda nieco niżej, na 1,2820, ale to akurat naturalna "korekta w korekcie".