Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

QE bez większych przeszkód?

QE bez większych przeszkód?

2015-01-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw. sovereign QE. W ostatnich dniach o takiej „możliwości” ponownie przypomnieli członkowie ECB, a dzisiejszy wywiad w Die Zeit z Mario Draghim powiela te wątki.
EBC gotowe do wystrzału

EBC gotowe do wystrzału

2015-01-14 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Środowy poranek na rynku walutowym obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W oczy rzucała się przede wszystkim słabość australijskiego dolara, który traci pod wpływem czynników fundamentalnych. Na drugim biegunie znajduje się z kolei japoński jen, który zyskuje ze względu na ucieczkę kapitału do rejonów „safe haven”.

Krew o miedzianym odcieniu

Krew o miedzianym odcieniu

2015-01-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po załamaniu notowań ropy naftowej przyszła kolej na miedź, która w pewnym momencie traciła dziś ponad 8 proc. Obawy o perspektywy globalnego popytu, podsycone rewizją prognoz Banku Światowego, ciążą na notowaniach metali przemysłowych. JPY zyskuje kosztem AUD, CAD i NZD. Wzmaga się presja na waluty rynków wschodzących.
Wiele argumentów za obniżką stóp. Czy RPP zaskoczy?

Wiele argumentów za obniżką stóp. Czy RPP zaskoczy?

2015-01-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niemal wszyscy ekonomiści zakładają, że stopy procentowe w Polsce nie zostaną dziś zmienione, ale argumentów za cięciem jest równie dużo, jak za pozostawieniem ich na dotychczasowym poziomie. Które skrzydło w Radzie zwycięży?
Zmienność będzie większa?

Zmienność będzie większa?

2015-01-14 Raport poranny FMCM
Istotne kwestie: Dziś o 11:00 dowiemy się, jak w listopadzie kształtowała się dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Odczyty o tej tematyce należą zwykle do najistotniejszych, niewykluczone więc, że wyniki odbiegające w rażący sposób od prognoz zrobią na rynkach pewne wrażenie.
Dzień pod znakiem RPP

Dzień pod znakiem RPP

2015-01-14 Komentarz poranny DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w ramach wczorajszej zmienności w oczekiwaniu na decyzję RPP. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2824 PLN za euro, 3,6274 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5648 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,292% w przypadku papierów 10-letnich.
AUD robi się nerwowy przed czwartkowymi danymi

AUD robi się nerwowy przed czwartkowymi danymi

2015-01-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek okazuje się być dość ważnym dniem dla funta. Uwagę na to zwracaliśmy jeszcze w rannym komentarzu zastanawiając się, czy dzisiejszy niski odczyt inflacji CPI w grudniu (jedynie 0,5 proc. r/r) nie jest czasami sygnałem zbliżającego się „dołka” na tym wskaźniku.
W zasadzie zgodnie z prognozą

W zasadzie zgodnie z prognozą

2015-01-13 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar niżej: Wczesnym rankiem zakładaliśmy, że EUR/USD po lekkim podejściu do góry, wykreowanym w nocy, powtórzy wczorajszy scenariusz, tj. po godzinie 8 – 9 zejdzie niżej, w kierunku 1,18 czy nawet 1,1775. W istocie tak się mniej więcej stało, po 14:00 notowane są już wartości niższe niż 1,18.
Spekulacje na temat ECB

Spekulacje na temat ECB

2015-01-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ciekawe plotki opublikowała ostatnio agencja MNI powołując się na swoje źródła w Europejskim Banku Centralnym. Wątek dotyczy Grecji, a konkretnie tego, czy ECB powinien w ramach programu QE nabywać także greckie papiery. Decyzja ta nie jest łatwa, bo posiedzenie ECB jest zaplanowane na 22 stycznia, a wyniki wyborów w Grecji poznamy najwcześniej 25 stycznia późnym wieczorem.
Brak przekonania

Brak przekonania

2015-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Kontynuowany spadek cen ropy naftowej uderza w sentyment na rynkach finansowych, hamując popyt na ryzykowne aktywa. Jednak paradoksalnie nie widać też wyraźnej ucieczki do „bezpiecznych przystani”, co podkreśla brak przekonania inwestorów do dalszego kierunku.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP. Dobre dane z gospodarki.

Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP. Dobre dane z gospodarki.

2015-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Korekcyjne wzmocnienie złotego zostało zahamowane. Rynek pozostaje w oczekiwaniu na wynik jutrzejszych głosowań w sprawie stóp procentowych. Eurodolar szykuje się do silniejszej korekty (co najmniej do 1,20).
PLN nieznacznie niżej, trwa wyczekiwanie na RPP

PLN nieznacznie niżej, trwa wyczekiwanie na RPP

2015-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszego lekkiego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2767 PLN za euro, 3,6191 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5593 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu lekko zniżkują i wynoszą 2,302% w przypadku papierów 10-letnich.
Co stanie się w środę?

Co stanie się w środę?

2015-01-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie to wydarzenie wydaje się być mało istotne. Praktycznie – może rodzić pewne implikacje. W środę 14 stycznia Europejski Trybunał Sprawiedliwości wyda opinię nt. legalności poprzedniego programu zapowiadanego przez Europejski Bank Centralny, czyli OMT.
Przesunięcie uwagi na „nie-dolarowe” czynniki

Przesunięcie uwagi na „nie-dolarowe” czynniki

2015-01-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Słabość dolara amerykańskiego na otwarciu tygodnia sugeruje rozczarowanie piątkowym raportem z rynku pracy USA. Uważamy, że fundamenty USD w relacji go głównych walut nie uległy zmianie, jednak dane dały wsparcie walutom bardziej ryzykownym.
Niemal 3 mln nowych miejsce pracy w USA w 2014 r.

Niemal 3 mln nowych miejsce pracy w USA w 2014 r.

2015-01-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar słabszy pomimo dobrego raportu z rynku pracy w USA. Powinien dalej korygować. Złoty mocniejszy, ma ograniczony potencjał do krótkoterminowej aprecjacji. Sesja przebiegać będzie spokojnie, brak istotnych danych makro.
Złoty najmocniejszy od grudnia, trwa wyczekiwanie na RPP

Złoty najmocniejszy od grudnia, trwa wyczekiwanie na RPP

2015-01-12 Komentarz poranny DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na złotym nie przynosi większych zmian, choć wycena polskiej waluty w dalszym ciągu oscyluje na najwyższych poziomach od początku roku. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2697 PLN za euro, 3,5970 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5531 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czas delikatnej korekty

Czas delikatnej korekty

2015-01-12 Raport poranny FMCM
Lekki ruch czy zapowiedź zmian? Wczesne godziny poranne na głównej parze walutowej witają nas poziomami rzędu 1,1850 – 1,1860. Biorąc pod uwage, że w zeszłym tygodniu zdarzały się zejścia poniżej 1,1755, ewidentnie można mówić o lekkiej korekcie. Nie ma w niej zresztą nic szczególnie zaskakującego – niezwykłe byłoby raczej, gdyby wykres osuwał się na południe bez żadnych tego rodzaju wahań.
Mocniejszy złoty w końcówce sesji

Mocniejszy złoty w końcówce sesji

2015-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Wahania głównej pary: Rano dopuszczaliśmy możliwość lekkiej zwyżki na EUR/USD w ciągu sesji – i rzeczywiście, zdarzały się dziś podejścia do obszaru 1,1825 – 1,1830. Stało się tak pomimo słabych danych z gospodarki niemieckiej na temat produkcji przemysłowej.
Dane z rynku pracy USA pozytywne dla wielu

Dane z rynku pracy USA pozytywne dla wielu

2015-01-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Raport Departamentu Pracy USA zaprezentował mieszankę odczytów, na których skorzysta nie tylko dolar, ale i ryzykowne aktywa. Solidny przyrost zatrudnienia dobrze świadczy o kondycji gospodarki, ale rozczarowanie po stronie dynamiki płac łagodzi obawy o nagłe działania Fed w sferze zacieśniania monetarnego.
Po południu będzie się działo…

Po południu będzie się działo…

2015-01-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe wydarzenie dzisiejszego handlu dopiero przed nami. O godz. 14:30 poznamy dane Departamentu Pracy USA za grudzień. Rynek zakłada odczyt na poziomie 240 tys. nowych etatów poza rolnictwem, 230 tys. w sektorze prywatnym, oraz spadek stopy bezrobocia do 5,7 proc. Po ostatnich danych wydaje się, że dane nie powinny negatywnie zaskoczyć.