Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Po wielkim wydarzeniu
2015-03-19 Raport poranny FMCMFOMC przemówił: Rozpoznawanie wymowy komunikatów przedstawicieli banków centralnych to ciężka sprawa, niemal taka, jak dociekanie w starożytnej Grecji tego, co naprawdę chciała powiedzieć pytia (czyli świątynna wróżka, wyrażająca się niezrozumiale i alegorycznie).
Czy FED straci dzisiaj cierpliwość
2015-03-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersRynek wstrzymuje dzisiaj oddech przed posiedzeniem FOMC, które pokaże nam czy Stany Zjednoczone są gotowe na rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych. Najistotniejsza będzie treść ogłoszonego komunikatu, w którym rynek oczekuje opuszczenie słowa „patient”, co byłoby sygnałem, iż jastrzębie w FOMC zyskują większość głosów.
W oczekiwaniu na FED
2015-03-18 Rynki o porankuŚrodowy poranek przynosi stabilizację za rynku walutowym ze względu na to, że zdecydowana większość inwestorów przez cały dzień będzie oczekiwać na wieczorne wydarzenia. Mowa tu o nowych projekcjach makroekonomicznych, które przedstawi Komitet Otwartego Rynku (FOMC) oraz o konferencji prasowej Janet Yellen.
Bez zmian w komunikacie Fed i wyższy eurodolar?
2015-03-18 Poranny Szkic Walutowy AFSMarcowe posiedzenie Fed nie przyniesie przełomu. Z komunikatu nie zniknie określenie cierpliwy, co da potencjał do korekcyjnej przeceny dolara. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy wyższych cen na parach EUR/USD i EUR/PLN oraz dużo niższych na USD/PLN. Dane z rodzimej gospodarki raczej bez wpływu na wahania kursów.
Porzucenie cierpliwości przez Fed i co jeszcze?
2015-03-18 Komentarz poranny TMS BrokersNajważniejszym wydarzeniem środy, ale i całego tygodnia, jest przedstawienie wyników posiedzenia FOMC. Naszym zdaniem Fed usunie z oświadczenia fragment o „cierpliwości w normalizacji polityki pieniężnej”. Jednak dla USD istotne będzie, jakie inne elementy znajdą się w przekazie. Sądzimy, że ryzyka przeważają na rzecz negatywnej reakcji dla USD.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na FED
2015-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację polskiej waluty w oczekiwaniu na dzisiejsze zakończenie posiedzenia FED. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1387 PLN za euro, 3,9074 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8874 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7657 PLN za funta brytyjskiego.
Ważne chwile wieczorem
2015-03-18 Raport poranny FMCMCzas na FOMC: Dziś dla EUR/USD najistotniejsze będzie to, co wydarzy się w USA po 19:00. Otóż najpierw Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosi decyzję w sprawie stóp (te jednak jeszcze nie zostaną zmienione), a także przedstawi projekcje makroekonomiczne – a potem (o 19:30) odbędzie się konferencja prasowa.
Bank Centralny Turcji jest niezależny
2015-03-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień upływa pod znakiem oczekiwania na jutrzejszą FOMC, podczas której rynek zakłada usunięcie słowa „patient” z komunikatu. Jednakże, oprócz amerykańskiego istnieją inne banki centralne, które publikowały dzisiaj protokoły ze swoich posiedzeń bądź decyzje o poziomie stóp procentowych.
Nowozelandczyk w dół po aukcji mleka
2015-03-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOrganizowany regularnie co dwa tygodnie przetarg produktów mlecznych zakończył się dzisiaj wyraźną przeceną – zbiorczy indeks cenowy GDT spadł o 8,8 proc. względem poprzedniej aukcji. Ceny mleka w proszku poszły o 9,6 proc. do 2928 USD.
Spokojnie na rynku na dzień przed decyzją Fedu
2015-03-17 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień na rynku walutowym rozpoczął się raczej spokojnie i jego uczestnicy powoli zaczynają ustawiać się pod jutrzejsze wydarzenie, które może pretendować pod wydarzenie kwartału. Podczas dzisiejszej sesji poznamy dwie figury z amerykańskiego rynku nieruchomości, ...
Seria słabych danych z USA
2015-03-17 Rynki o porankuOstatnie dane napływające z amerykańskiej gospodarki charakteryzuje czarna seria względem oczekiwań rynku odnośnie ich odczytu, a już jutro mamy poznać nowe projekcje makroekonomiczne FEDu oraz zapowiedź (między słowami), lub też jej brak, pierwszej podwyżki stóp w czerwcu.
Kolejne słabsze dane zza oceanu
2015-03-17 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty zniwelował nieoczekiwane mocne straty do dolara z piątku i jest gotowy dalej zyskiwać. W centrum uwagi dziś publikacja indeksu ZEW z Niemiec oraz danych z rynku nieruchomości w USA. Jeśli te ostatnie wpiszą się w serię słabszych odczytów z amerykańskiej gospodarki wspólna waluta będzie łagodnie aprecjonować.
Utrzymując spokój
2015-03-17 Komentarz poranny TMS BrokersRynek pozostaje spokojny w oczekiwaniu na jutrzejsze postanowienia FOMC przy skromnej redukcji pozycji w USD. ECB podał niezaskakujące wyniki zeszłotygodniowego skupu, RBA podtrzymuje oczekiwania na kolejne cięcie, decyzja Banku Japonii zgodnie z oczekiwaniami.
Udany początek tygodnia na PLN
2015-03-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel przynosi utrzymanie mocniejszego złotego po wczorajszej wzrostowej sesji wobec większości dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1260 PLN za euro, 3,9086 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,8724 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7890 za funta brytyjskiego.
W Niemczech ZEW
2015-03-17 Raport poranny FMCMPoniżej 1,06: Owszem, na eurodolarze dziś nad ranem utrzymują się pewne symptomy lekkiej korekty, tym niemniej jest on tak naprawdę od kilkunastu godzin poniżej poziomu 1,06. Linia ta została zresztą wczoraj tylko lekko naruszona.
Silne osłabienie korony norweskiej
2015-03-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWyraźne spadki cen ropy naftowej nie ciągną tak mocno w dół dolara kanadyjskiego, jak koronę norweską. Wytłumaczeniem jest fakt, że NOK od ponad dwóch tygodni pozostaje słaby w głównych układach ze względu na rozczarowujące dane makro i zbliżające się posiedzenie Norges Banku w czwartek.
Kulminacją będzie środa
2015-03-16 Raport popołudniowy FMCMLekka korekta na eurodolarze: Okolica 1,0470 – 1,05 jest w dalszym ciągu ważnym wsparciem na EUR/USD. Owszem, zeszłotygodniowe minima były już bardzo niskie, ale dziś widać było korekcyjne parcie na północ. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, dość powiedzieć, że 12 marca też mieliśmy korektę i testowano nawet wysokie poziomy rzędu 1,0680 – a jednak później notowania wróciły na południe.
Kolejne słabsze dane z USA
2015-03-16 Rynki po południuKolejna publikacja ze Stanów Zjednoczonych i kolejne rozczarowanie – tym razem zawiodły dane o produkcji przemysłowej. W lutym produkcja urosła o 0,1% w skali miesięcznej wobec oczekiwanych 0,2%. Nieco gorszy od oczekiwań był także odczyt indeksu nieruchomości NAHB (53 pkt. wobec oczekiwanych 56 pkt.).
Pozostały nieco ponad dwa dni
2015-03-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut… do kluczowego komunikatu FED, który zdaniem rynku może zwiastować rewolucyjną zmianę w polityce pieniężnej w tym roku. Utrzymanie przymiotnika „cierpliwy” (a tego nie można zupełnie wykluczyć, biorąc pod uwagę, że w zapiskach z ostatnich posiedzeń przewijał się wątek, ...
Udany początek tygodnia dla złotego
2015-03-16 Rynki o porankuPoczątek tygodnia przynosi nieznaczne odreagowanie w notowaniach złotego, który w ubiegłym tygodniu zdecydowanie tracił na wartości. Również sytuacja stabilizuje się na głównej parze walutowej EURUSD, która wróciła nad poziom 1,05.