Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Efekt jo-jo na AUD

Efekt jo-jo na AUD

2015-05-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań na dalsze obniżki, dając finalnie wsparcie dla AUD.
Krajowi inwestorzy umocnili PLN

Krajowi inwestorzy umocnili PLN

2015-05-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę korekty wczorajszego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0270 PLN za euro, 3,6170 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8664 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4688 PLN w relacji do funta szterlinga.

Wtorek, czyli dalsze zmagania

Wtorek, czyli dalsze zmagania

2015-05-05 Raport poranny FMCM
Na EUR/USD: Jeśli chodzi o odczyty makroekonomiczne, to ważne będą dziś kolejne dane z USA. Wczoraj dobrze wypadła dynamika zamówień, dziś czekamy najpierw na bilans handlu zagranicznego (o 14:30), a następnie na indeksy dla usług: PMI (o 15:45) oraz ISM (o 16:00).
Poprawa na EUR/PLN i nie tylko

Poprawa na EUR/PLN i nie tylko

2015-05-04 Raport wieczorny FMCM
Była korekta: Rankiem, widząc notowania głównej pary w pobliżu 1,12, zakładaliśmy, że nastąpi dalsza korekta, czyli ruch na południe, umacniający dolara. Faktycznie, tak się stało, przebito nawet 1,1150 i testowano okolice 1,1125.
Niska zmienność na rynku walutowym

Niska zmienność na rynku walutowym

2015-05-04 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym należała do bardzo spokojnych i nie byliśmy świadkami żadnych większych ruchów i większej zmienności. Brak zaangażowania inwestorów wynikał z prawie pustego kalendarza makroekonomicznego.
Duża niepewność wokół funta. Złoty słabszy.

Duża niepewność wokół funta. Złoty słabszy.

2015-05-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
EUR/PLN najwyżej od 4 tygodni. Początek sesji przyniesie odreagowanie kursu, ale potem złoty jeszcze straci. Słabe dane o PMI z Wielkiej Brytanii oraz niepewność związana z wyborami negatywnie wpływa na funta. Odczyty indeksów PMI z Polski i Europy będą wydarzeniem dzisiejszej sesji.
Przedłużona majówka

Przedłużona majówka

2015-05-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek finansowy pozostaje w świątecznej atmosferze, gdyż poniedziałkowa sesja odbędzie się bez udziału Londynu, a Tokio jest zamknięte aż do czwartku. Jednak w piątek nie przeszkadzało to w wystąpieniu wyraźnych zmian na rynku walutowym z powrotem siły USD i silną przeceną GBP.
PLN stabilny, PMI w centrum uwagi

PLN stabilny, PMI w centrum uwagi

2015-05-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,0669 PLN za euro, 3,6343 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8926 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5018 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,653% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nowy tydzień dolara i euro

Nowy tydzień dolara i euro

2015-05-04 Raport poranny FMCM
Odczyty makro i nie tylko: W piątek 1 maja u nas był dzień wolny (tak jak w wielu krajach), ale np. w USA obpublikowano kilka indeksów makroekonomicznych. ISM dla przemysłu pozostał na poziomie 51,5 pkt (a więc nie wzrósł do 52 pkt, jak sugerowała prognoza, ale jednak trzeba przyznać, że nie spadł).
Czas wysokiego eurodolara

Czas wysokiego eurodolara

2015-04-30 Raport tygodniowy FMCM
Skrócony tydzień: Z naszego, tj. polskiego punktu widzenia, ten tydzień roboczy kończy się już dziś, jutro bowiem mamy 1 maja, czyli dzień wolny (zresztą także w wielu innych państwach). Trzeba jednak pamiętać, że np. w Japonii zostanie zaprezentowany w nocy PMI dla przemysłu, a jutro w ciągu dnia poznamy m.in. analogiczne odczyty dla Wielkiej Brytanii i USA.
Euro mocno w górę

Euro mocno w górę

2015-04-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jednym z największych wygranych ostatnich dni jest euro (przegrywa tylko z walutami skandynawskimi). Można to wiązać ze wzrostem rentowności europejskich obligacji, zwłaszcza niemieckich bundów, ale i też oczekiwaniami związanymi z rozmowami ws. greckiego programu reform.
Rynki po decyzjach banków centralnych

Rynki po decyzjach banków centralnych

2015-04-30 Poranny komentarz walutowy
Zgodnie z oczekiwaniami rynku, banki centralne, które ogłaszały swoje decyzje wczoraj wieczorem oraz dzisiaj nad ranem nie zdecydowały się na zmianę poziomu stóp procentowych w swoich krajach. Jednakże warto zwrócić uwagę na język użyty przez władze monetarne w opublikowanych komunikatach.
Waluty Antypodów pod presją

Waluty Antypodów pod presją

2015-04-30 Komentarz do rynku złotego TMS Brokers
Po wczorajszym komunikacie po posiedzeniu RBNZ, który był bardzo gołębi pod silną presją spadkową znalazł się dolar nowozelandzki, któremu wtórować próbuje sąsiad z Australii. Obie te waluty tracą dziś do dolara. Przecenia kiwi sięga 0,8 proc. a aussie 0,7 proc.
Banki centralne nie zaskakują, indeksy coraz niżej

Banki centralne nie zaskakują, indeksy coraz niżej

2015-04-30 Rynki o poranku
Wczoraj wieczorem polskiego czasu odbyły się dwa posiedzenia banków centralnych z grupy G-10. Najpierw o 20:00 poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych, oraz komunikat FED, zaś trzy godziny później odbyło się posiedzenie Banku Nowej Zelandii. W obu przypadkach działania banków okazały się zgodne z rynkowymi oczekiwaniami.
Fed łagodnie, dolar w dół

Fed łagodnie, dolar w dół

2015-04-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Słaby odczyt PKB w I kw. przesądza o tym, że podwyżka stóp procentowych w USA nie nastąpi wcześniej niż we wrześniu. Fed odnotowuje niższe tempo wzrostu gospodarki, choć uznaje, że ma ono charakter przejściowy. Dolar najsłabszy od 2 miesięcy. Złoty wciąż bardzo mocny – USD/PLN blisko tegorocznych szczytów.
Złoty najmocniejszy do dolara od stycznia

Złoty najmocniejszy do dolara od stycznia

2015-04-30 Komentarz do rynku złotgo DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim wzroście wobec dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest obecnie następująco: 4,0045 PLN za euro, 3,6040 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8346 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5623 PLN w relacji do funta szterlinga.
Już po komunikacie FOMC

Już po komunikacie FOMC

2015-04-30 Raport poranny FMCM
Zgodnie z założeniami: Zakładaliśmy, że po publikacji komunikatu FOMC euforia na eurodolarze nieco osłabnie i wrócimy trochę na południe. Istotnie, dziś rano, przed godziną siódmą, jesteśmy przy 1,11 – a to oznacza, że opór na 1,1160 nie został pokonany.
Zaskakująco niski wzrost gospodarczy w USA

Zaskakująco niski wzrost gospodarczy w USA

2015-04-29 Popołudniowy komentarz walutowy
Dzisiaj kalendarz publikacji makroekonomicznych był bogaty w ciekawe i ważne dla wielu walut publikacje. Jest wszystko co traderzy lubią najbardziej, czyli spotkania banków centralnych, publikacje inflacji oraz wzrostu gospodarczego wśród krajów z grupy G10.
Mocny odwrót od dolara

Mocny odwrót od dolara

2015-04-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek mocno przestraszył się odczytu PKB w USA, chociaż był on zgodny z wyliczeniami… ekonomistów z oddziału FED w Atlancie (pisaliśmy o tym rano). Niemniej wzrost zaledwie o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym musi robić wrażenie, skoro mediana oczekiwań oscylowała przy 0,8-1,0 proc.
Poważne ruchy na głównej parze

Poważne ruchy na głównej parze

2015-04-29 Raport popołudniowy FMCM
Do wieczora naszego czasu: Dzisiejszy odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych, opublikowany zgodnie z planem o 14:30, nie był pocieszający dla dolara i dla tamtejszej gospodarki. Oto bowiem wynik annualizowany to 0,2 proc., podczas gdy liczono na 1 proc., a poprzedni odczyt wynosił 2,2 proc.