Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rozczarowujący odczyt PKB z USA osłabia dolara

Rozczarowujący odczyt PKB z USA osłabia dolara

2015-04-29 Rynki po południu
Dzisiejszym głównym wydarzeniem podczas sesji europejskiej były zdecydowanie dane dotyczące dynamiki PKB w ujęciu kwartalnym, które okazały się rozczarowujące i przyniosły wyprzedaż dolara na szerokim rynku. Odczyt na poziomie 0,2% był znacznie gorszy od konsensusu rynkowego, który przewidywał wzrost dynamiki o 1% w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Ważny dzień dla dolara

Ważny dzień dla dolara

2015-04-29 Poranny raport walutowy DM BOŚ
Dzisiaj poznamy szacunki nt. dynamiki PKB w I kwartale – to o godz. 14:30 – oraz komunikat po posiedzeniu FED - o godz. 20:00. W pierwszym przypadku mediana oczekiwań zakłada odczyt rzędu 1,0 proc. w ujęciu zanualizowanym, chociaż najniższa prognoza to 0,2 proc.

Trzy banki centralne, trzy problemy

Trzy banki centralne, trzy problemy

2015-04-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Sesja azjatycka stoi pod znakiem skromnej korekty osłabienia dolara amerykańskiego z ostatnich kilku dni. Po wczorajszym wystrzale kursu do 0,8025 najsłabszy jest dolar australijski. EUR/USD cofa się do 1,0970. EUR/PLN stoi w okolicach 4,00. Rentowność amerykańskich dziesięciolatek jest przy 1,84.
Funt kandydatem na lidera

Funt kandydatem na lidera

2015-04-29 Poranny komentarz walutowy
Duża część inwestorów z długimi pozycjami w amerykańskim dolarze nie śpi ostatnio dobrze. Amerykańska waluta umocniła się w I kw. w stosunku do niemal wszystkich najważniejszych walut, jednak osiągnięcie lokalnych maksimów w obecnym trendzie można porównać do doczołgania się do mety po wyjątkowo trudnym biegu przez płotki.
Czekamy na FED

Czekamy na FED

2015-04-29 Rynki o poranku
Środa powinna być najciekawszym dniem tygodnia, przynajmniej na rynkach finansowych. Kluczowym wydarzeniem będzie oczywiście zakończenie posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej, ale emocji nie brakuje już od rana. Za nami decyzja Banku Szwecji w sprawie stóp procentowych, przed nami kilka ciekawych odczytów makroekonomicznych.
Dolar słabnie w oczekiwaniu na łagodny komunikat Fed

Dolar słabnie w oczekiwaniu na łagodny komunikat Fed

2015-04-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Ważny dzień na rynkach. Wieczorny komunikat Fed może okazać się mniej łagodny, niż się oczekuje, co spowoduje wzrost awersji do ryzyka. Złoty nadal mocny. Na EUR/PLN trwa walka byków i niedźwiedzi – szykuje się wybicie z konsolidacji. Zakładamy, że nastąpi ono w górę.
Złoty ponownie mocniejszy wobec CHF oraz USD

Złoty ponownie mocniejszy wobec CHF oraz USD

2015-04-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym wzroście wobec CHF oraz USD. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9941 PLN za euro, 3,6452 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8091 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5891 PLN w relacji do funta szterlinga.
PKB i Fed

PKB i Fed

2015-04-29 Raport poranny FMCM
Ważny odczyt w programie: Istotnym odczytem dnia dzisiejszego będzie publikacja z USA na temat dynamiki PKB za I kwartał roku 2015. Prognoza annualizowanego wyniku to 1 proc., poprzednio notowano 2,2 proc. Faktyczny rezultat może mieć też pewien wpływ na wydźwięk komunikatu FOMC po posiedzeniu.
Rynek czeka na Fed

Rynek czeka na Fed

2015-04-28 Raport popołudniowy FMCM
Wysoka wartość euro: Dolar jest dziś słaby, pomimo tego, że teoretycznie można by się spodziewać, iż w obliczu greckiej niepewności rynek będzie odwracał się od ryzyka. Ale tak nie jest, bo inwestorzy wyceniają już dwie rzeczy: pomyślne (choć oczywiście tylko tymczasowe, bo na co więcej moglibyśmy liczyć?) załatwienie kwestii pieniędzy dla Grecji przed końcem kwietnia – oraz jutrzejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej.
Dolar traci przed posiedzeniem FED

Dolar traci przed posiedzeniem FED

2015-04-28 Popołudniowy komentarz walutowy
Dolar amerykański jest dzisiaj w totalnym odwrocie, co z jednej strony spowodowane są nastrojami przed jutrzejszym posiedzeniem Komitetu Otwartego Rynku, a z drugiej strony kolejną paczką słabych danych. Nawet brytyjski funt jest dzisiaj do dolara stosunkowo mocny, pomimo rozczarowującego odczytu PKB na Wyspach.
Dolar australijski nie traci impetu i pozostaje najsilniejszą walutą

Dolar australijski nie traci impetu i pozostaje najsilniejszą walutą

2015-04-28 Rynki po południu
Ten dzień zdecydowanie należał do dolara australijskiego, który umacniał się na szerokim rynku i względem swojego amerykańskiego odpowiednika zyskuje już około 1,8%. Notowania tej waluty wspierane są przez rosnące ceny rudy żelaza na światowych rynkach, ...
Dolar w odwrocie

Dolar w odwrocie

2015-04-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Fatalne dane nt. indeksu zaufania konsumentów Conference Board, który spadł w kwietniu aż do 95,2 pkt. po rewizji do 101,4 pkt. w maju, prowadzą do sytuacji w której rynek zaczyna coraz poważniej zastanawiać się, czy spowolnienie gospodarcze z I kwartału nie rozciągnie się w czasie.
USD potrzebuje wsparcia ze strony FOMC

USD potrzebuje wsparcia ze strony FOMC

2015-04-28 Komentarz walutowy Saxo Bank
USD pozostaje słabszy w parach walutowych w efekcie oczekiwań związanych z jutrzejszym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Powszechnie przyjmuje się, że Fed odpowiada rynkowa ocena przyszłej trajektorii stóp Fed, tj. że w ciągu najbliższych 12 miesięcy podwyżka stóp wyniesie jedynie ok. 50 punktów bazowych.
Czy Grecy ustawiają się pod referendum?

Czy Grecy ustawiają się pod referendum?

2015-04-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pomysł odwołania się do woli wyborców nie jest nową ideą w ekipie premiera Tsiprasa – spekulacje na ten temat pojawiły się dwa tygodnie temu. Wtedy Grecy temu zaprzeczali, zwłaszcza w kontekście przeprowadzenia wcześniejszych wyborów – to nie dziwi, bo Syrizie raczej wiele by one nie dały.
Dane z Wielkiej Brytanii i Bank Kanady w centrum wydarzeń

Dane z Wielkiej Brytanii i Bank Kanady w centrum wydarzeń

2015-04-28 Rynki o poranku
Sesja azjatycka upłynęła pod znakiem osłabiających się indeksów giełdowych, które podążyły za gorszym zamknięciem indeksów amerykańskich. Hang Seng osłabia się o około 0,3% natomiast Shanghai Composite traci ponad 1%.
Cipras kapituluje?

Cipras kapituluje?

2015-04-28 Porann Szkic walutowy AFS
Zmiana składu grupy negocjacyjnej ze strony Grecji odczytywane jest jako wyraz uelastycznienia stanowiska rządu A. Ciprasa. Pojawia się szansa na kompromis. Spekuluje się o zgodzie Grecji na niektóre propozycje. Rynki w pozytywnych nastrojach. Wyraźnie umocnił się złoty. Obraz rynku nie uległ jednak zmianie. Spodziewamy się szybkiego powrotu kursu EUR/PLN powyżej 4,00.
Grecja zmienia taktykę

Grecja zmienia taktykę

2015-04-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowe spotkanie Eurogrupy w Rydze ostatecznie przyniosło postęp w negocjacjach, choć nie taki, jakiego wszyscy oczekiwali. Grecja dokonała zmian w zespole negocjacyjnym osłabiając pozycję ministra finansów Varoufakisa, którego twarda (i arogancka) postawa rodziła więcej kłopotów niż pożytku.
Próba rozegrania kontynuacji umocnienia PLN

Próba rozegrania kontynuacji umocnienia PLN

2015-04-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9862 PLN za euro, 3,6674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8375 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5849 PLN w relacji co funta szterlinga.
Już nieco niżej, już nieco wyżej

Już nieco niżej, już nieco wyżej

2015-04-28 Raport poranny GMCM
Powrót na południe: Tytuł naszego raportu odnosi się do faktu, że para EUR/USD odstąpiła już od wczorajszych maksimów, zaś np. USD/PLN – od dołków. Zajmijmy się jednak na razie pierwszym z tych walorów. Otóż na EUR/USD widzimy dziś rano, po godzinie piątej, poziom 1,0875.
Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych

Prezydent Turcji oczekuje niższych stóp procentowych

2015-04-27 Poranny komentarz walutowy
Kalendarz publikacji ekonomicznych jest dzisiaj relatywnie pusty, najbardziej istotna będzie PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Jednak ten krótszy na wielu rynkach finansowych tydzień przyniesie sporo ciekawych wydarzeń.