Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Czy dolar rzeczywiście powinien bać się Trumpa?
2017-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Donald Trump odwołał w poniedziałek wieczorem Sally Yates, która pełniła obowiązki ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego po tym, jak odmówiła realizacji dekretu prezydenta nt. zakazu wjazdu do USA dla obywateli 7 państw muzułmańskich. Na jej miejsce powołany został Dana Boente.
Chaos z Trumpem w tle
2017-01-31 Komentarz poranny TMS BrokersPierwsze dni prezydentury Trumpa to sporo rynkowego chaosu. Nie można go jednak nazwać typowym, klasycznym wybuchem awersji do ryzyka. Motywem przewodnim nadal jest niemrawy popyt na amerykańską walutę idący w parze z obniżeniem się rentowności obligacji skarbowych USA.
Bez wsparcia z Fed dolar nie zyska
2017-01-31 Poranny Szkic walutowy AFSChoć kupujący dolara mieli wczoraj doskonałą okazję, by poprawić pozycję waluty USA w stosunku do euro, ponieważ znać o sobie ponownie dała Grecja, sił starczyło jedynie na przejściowe umocnienie. Bez wsparcia ze strony Rezerwy Federalnej dolar szybko nie zyska. W cenach bardzo dużo pozytywnych ze sfery gospodarki.
Wyhamowanie wzrostu PLN, odczyt PKB za 2016r. w kalendarzu
2017-01-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN wobec zagranicznych dewiz na bazie lekkiego nastawienia risk-off wśród inwestorów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3368 PLN za euro, 4,0545 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0742 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0701 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wieści z Europy kontra eurodolar
2017-01-31 Raport poranny FMCMNiemcy i Strefa Euro: Dziś w programie mamy trochę europejskich danych, stąd tytuł naszego raportu. Tak np. o 7:30 poznaliśmy dynamikę PKB Francji za IV kwartał – był to wzrost o 0,4 proc. k/k, trochę niższy niż poziom 0,5 proc. k/k, którego się spodziewano.
Dolar kontratakuje!
2017-01-30 Komentarz poranny TMS BrokersDolar w tym roku osłabił się do pozostałych walut G-10 bez wyjątku. Skala start waha się od niespełna 2 – proc. (euro, funt) do około 5 proc. (dolar nowozelandzki i australijski). Ubiegły tydzień to także gigantyczne ograniczenie długiej pozycji dolarowej w danych CFTC – skurczyła się ona o prawie 5 miliardów dolarów i cofnęła do poziomów ostatni raz notowanych przed wyborami prezydenckimi w USA.
Ciekawy tydzień na rynkach
2017-01-30 Poranny Szkic walutowy AFSNajbliższe dni będą obfitować w ważne z punktu widzenia zachowania rynków wydarzenia. W serię cyklicznych odczytów z gospodarek (CPI, wskaźniki kondycji przemysłu PMI/ISM, rynek pracy w USA) wplata się Fed, który w środę, który choć stóp procentowych tym razem nie zmieni, może podtrzymać jastrzębią retorykę komunikatu, co przejściowo umocni dolara.
PLN bez zmian, rynki czekają na BoJ, BoE oraz FED
2017-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi nieznacznie mocniejszego złotego (głównie względem amerykańskiego dolara). Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3338 PLN za euro, 4,0440 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0530 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0732 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,828% w przypadku obligacji 10-letnich.
Na eurodolarze jednak trend?
2017-01-30 Raport poranny FMCMKwestia wykresu: 3 stycznia, jak pewnie wielu z nas pamięta, na wykresie eurodolara notowano minimum wynoszące ok. 1,0345. Po 23 stycznia, a więc po blisko trzech tygodniach, uformował się opór w pobliżu 1,0770. Następnie, po kilku dniach wahań, wykres zszedł niżej, poniżej 'zero siódemki' – ale dziś rano lokuje się znów wyżej, przy 1,0730.
Dolar w erze Trumpa, funt w erze Brexitu
2017-01-28 Raport tygodniowy FMCMTechnika i fundamenty: Trump to niewątpliwie postać specyficzna. Głównym problemem przy analizie jego słów i czynów są paradoksy, które go cechują, jak też i szczególna atmosfera wokół jego osoby. Z jednej strony to wolnorynkowiec – oczywiście.
Rozczarowujący finał politycznej przeplatanki
2017-01-27 Komentarz tygodniowy TMS BrokersMiniony tydzień na Starym Kontynencie nie obfitował w niespodzianki, które mogłyby pogrążyć kwotowania wspólnej waluty. Powrót do świetności zwiastuje indeks PMI dla niemieckiego sektora przemysłowego, który osiągając poziom 56,5 pkt wzbił się na swoje trzyletnie szczyty.
Dolara może czekać korzystny splot wydarzeń
2017-01-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA: Donald Trump dał wczoraj do zrozumienia, że zaplanowana na 31 stycznia wizyta meksykańskiego prezydenta będzie bezowocna, jeżeli ten kraj nie będzie chciał częściowo partycypować finansowo w budowie muru na granicy z USA. W efekcie Pena Nieto odwołał zaplanowane spotkanie w Białym Domu.
Silna wyprzedaż polskich obligacji
2017-01-27 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty pozostaje na najwyższym poziomie od 2,5 miesięcy, pomimo silnej wyprzedaży rodzimych obligacji. Wyraźne wyostrzenie krzywej dochodowości poprawia pozycję sektora bankowego oraz wskazuje na lepsze perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce w nadchodzących kwartałach.
PLN wyhamował wzrosty, rynek czeka na dane z USA
2017-01-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam stabilizację kursu PLN po wczorajszym wyhamowaniu wzrostów. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3471 PLN za euro, 4,0746 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0676 względem franka szwajcarskiego oraz 5,1117 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,855% w przypadku papierów 10-letnich.
Trump się rozkręca
2017-01-27 Raport poranny FMCMMeksyk na całego: Wzrosło napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Oto bowiem Donald Trump ogłosił na Twitterze, że jeśli Meksyk nie chce pokryć kosztów budowy muru chroniącego USA przed nielegalnymi imigrantami – to właściwie nie ma powodu, by prezydent Enrique Pena Nieto odwiedził 31 stycznia Stany, jak to zakładał pierwotny plan.
Nie tak łatwo przebija się dolara złotym
2017-01-26 Raport wieczorny FMCMSytuacja na rynku: Eurodolar jest, gdy piszemy te słowa, w rejonie 1,0670. Innymi słowy, dolar jednak zdaje się wracać do łask graczy czy też do własnej siły. W istocie był dziś nawet niżej niż teraz. Świeca dzienna jest długa i spadkowa.
Dolar zaczyna odbijać
2017-01-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA: Donald Trump zdecydował o budowie muru na granicy z Meksykiem, który ma być sfinansowany z funduszy federalnych. Decyzję tą uzasadnił koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa na południowej granicy USA, temu ma też służyć reforma prawa imigracyjnego.
Dolar kroczy własnymi ścieżkami
2017-01-26 Komentarz poranny TMS BrokersIndeks Dow Jones pierwszy raz w historii przełamał 20 000 pkt., co ustawiło pozytywny sentyment na globalnym rynku kontynuowany dziś rano w Europie. Spośród trzech beneficjentów wygranej Trumpa w wyborach, do wzrostów powracają Wall Street i rentowności obligacji skarbowych USA. Tymczasem USD zdaje się oderwany.
Wall Street z przytupem wita Trumpa
2017-01-26 Poranny Szkic walutowy AFSNajlepsze przywitanie nowego prezydenta przez rynki akcji od ponad 100 lat! Od 8 listopada – dnia wygranej D. Trumpa – do wczoraj giełdy w USA odnotowały największe powyborcze wzrosły w historii. Do hossy dołącza także WIG. Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują silne przyspieszenie aktywności w Polsce.
Czwartek z walutowej perspektywy
2017-01-26 Raport poranny FMCMNa parze głównej i na innych: Eurodolar lokuje się na poziomie 1,0740. A zatem nie pokonał jeszcze oporowej okolicy, którą napotkał już kilka dni temu. Na razie zmienność jest niewielka, rynek zdaje się być trochę rozkojarzony.