Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kruche podstawy ruchu dolara?

Kruche podstawy ruchu dolara?

2018-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT / DANE: Szef unijnych negocjatorów Michel Barnier powiedział wczoraj, że „realistyczne” jest osiągnięcie porozumienia z Wielką Brytanią w ciągu 6-8 tygodni, co może zwiększać szanse na jego zawarcie podczas szczytu UE 18-19 października. Niemniej wcześniej The Guardian sugerował, że deadline’m będzie kolejny szczyt, jaki mógłby odbyć się w listopadzie (11-13.11).
Słaby dolar wspiera rynki EM

Słaby dolar wspiera rynki EM

2018-09-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Schemat jest ten sam – im mocniejszy dolar, tym większa negatywna presja na rynki wschodzące (odpływ kapitałów) i odwrotnie. Dzisiaj podobnie jak wczoraj widzimy ten drugi schemat. Efektem tego jest obserwowane umocnienie złotego, który wypada najlepiej w regionie, chociaż to korona czeska, czy też węgierski forint powinny zachowywać się lepiej ze względu na odczyty sierpniowej inflacji, które pobiły oczekiwania (dzisiaj rano nadeszły dane z Budapesztu).

Według schematu

Według schematu

2018-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Dyskusja o przyszłości Brexitu zepchnęła w cień rozterki rynku związane z kondycją gospodarek wschodzących i wojnami handlowymi. Funt odbija, a zanim euro; lepiej mają się aktywa ryzykowne. Problemy jednak nie wyparowały, więc nie można tracić czujności.
Funt zyskuje w nadziei na porozumienie

Funt zyskuje w nadziei na porozumienie

2018-09-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek był na rynkach dość spokojny. Złoty, podobnie jak inne waluty rynków wschodzących, nieco zyskiwały przy jednocześnie słabszym dolarze. Wyróżniał się funt, zyskujący w nadziei na osiągnięcie porozumienia w terminie.
Bilans popołudnia – słabszy dolar

Bilans popołudnia – słabszy dolar

2018-09-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kolejne godziny poniedziałkowego handlu przynoszą kontynuację obserwowanego lekkiego osłabienia się dolara. W grupie G-10 dolar nieznacznie wygrywa tylko z frankiem, oraz jenem. Zresztą szwajcarska waluta jest dzisiaj w wyraźnej defensywie i być może ten tydzień okaże się kluczowym, chociaż wiele będzie zależeć od czwartkowych wydarzeń (posiedzenie EBC i Banku Turcji).
Trump zwiększa presję na Chiny, ale rynki reagują powściągliwie

Trump zwiększa presję na Chiny, ale rynki reagują powściągliwie

2018-09-10 Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane w piątek po południu dane Departamentu Pracy za sierpień zaskoczyły na plus (NFP 201 tys, płaca godzinowa przyspieszyła do 2,9 proc. r/r z 2,7 proc. r/r). To podbiło w górę rentowności amerykańskich obligacji, chociaż poniedziałek rozpoczyna się stabilnie – 2,94 proc. dla 10-letnich papierów.
U progu kolejnego tygodnia

U progu kolejnego tygodnia

2018-09-10 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? W sierpniu główna para walutowa zeszła na moment do 1,13, w ten sposób przerywając konsolidację, która ciągnęła się od drugiej połowy maja w zakresie 1,1515 - 1,18 (formalnie były i wyższe szczyty). Druga połowa sierpnia przywróciła jednak stary porządek - i w zasadzie nadal w nim tkwimy.
Impas po wyborach w Szwecji. USD mocny po NFP.

Impas po wyborach w Szwecji. USD mocny po NFP.

2018-09-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Szwedzka korona zyskuje w reakcji na wstępne wyniki wyborów. Amerykański dolar mocny po danych z rynku pracy (NFP) i pewnej podwyżce stóp 26 września. Waluty krajów wschodzących ponownie w odwrocie po względnie korzystnej końcówce tygodnia.
Szwecja zostanie w UE

Szwecja zostanie w UE

2018-09-10 Poranny komentarz walutowy XTB
Wybory w Szwecji odbywały się nieco w tle głównych rynkowych wydarzeń. Jednak w kraju, gdzie dotąd rządziła przewidywalność polityczna mamy pat mogący skutkować rozpisaniem następnego głosowania. Dla złotego w tym tygodniu ważniejsze będzie jednak, co zrobi bank centralny... w Turcji.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-09-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Chociaż niepokoje o kondycję gospodarek wschodzących i przyszłość wojen handlowych powinny skraść główną uwagę, to w kolejnych dniach niektóre raporty makro i wydarzenia mogą przebić się na pierwszy plan. Z USA inflacja i sprzedaż detaliczna prawdopodobnie utwierdzą rynek w przekonaniu, że w tym miesiącu Fed dokona podwyżki stóp procentowych.
Dolar nie radzi sobie najlepiej

Dolar nie radzi sobie najlepiej

2018-09-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Pojawiły się spekulacje (Wall Street Journal, CNBC) jakoby szef Białego Domu miał wziąć na cel relacje handlowe USA z… Japonią. Te plotki zostały zdementowane przez ministra finansów Japonii, Aso.
Raport, który znaczy coraz mniej

Raport, który znaczy coraz mniej

2018-09-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Moment uspokojenia objął waluty rynków wschodzących, ale spadające kolejny dzień indeksy w Azji nie pozwalają zapomnieć, że pozostajemy w trybie ograniczonego apetytu na ryzyko. Spory handlowe nie wygasają, a Trump wspomina nawet o rozpoczęciu batalii z Japonią. W tym klimacie raport z rynku pracy USA traci na znaczeniu.
Niemcy o poranku, Ameryka po południu

Niemcy o poranku, Ameryka po południu

2018-09-07 Raport poranny FMCM
Co za nami, co przed nami: Za nami m.in. odczyt nt. dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech za lipiec. Wyniki to -1,1 proc. m/m oraz +4,9 proc. r/r, gdy tymczasem zakładano zwyżkę w relacji miesięcznej o 0,2 proc. Tak więc publikacja jest cokolwiek rozczarowująca.
Czekając na cła

Czekając na cła

2018-09-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś o 6 rano polskiego czasu upłynął termin na konsultacje Białego Domu z biznesem związane z nałożeniem ceł na import z Chin. Jak na razie ceł nie ma, ale rynki żyją w przekonaniu, że jest to tylko kwestia czasu. Dla rynku walut kluczowy może być dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy.
Eurodolarowy wężyk

Eurodolarowy wężyk

2018-09-07 Raport poranny FMCM
Konsolidacja na głównej: Otóż faktycznie dzisiejsza sesja na eurodolarze była konsolidacyjna. Wykres ciągnął się w zakresie 1,16 - 1,1660. Teraz mamy ok. 1,1625. Co mieliśmy w tle? Już rano pisaliśmy o obawach Bullarda z Fed co do możliwości odwrócenia się krzywej dochodowości w USA.
Cofnięcie dolara

Cofnięcie dolara

2018-09-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Wczoraj po południu pojawiły się spekulacje (agencja Bloomberg), jakoby Niemcy miały wpływać na Unię Europejską w celu „uproszczenia” umowy nt. Brexitu, tak aby przyspieszyć proces legislacyjny. Miałoby to być robione za zgodą Londynu. W ciągu zaledwie dwóch godzin te plotki zostały zdementowane.
Pieniężne przetasowania

Pieniężne przetasowania

2018-09-06 Raport poranny FMCM
Główna para: Sprzedaż detaliczna w Strefie Euro wzrosła w lipcu o 1,1 proc. r/r, trochę słabiej niż oczekiwano, bo po rynku krążyła prognoza ustawiona na poziomie +1,3 proc. Z drugiej strony, podwyższono rezultat z czerwca - z 1,2 proc. r/r do 1,5 proc., co zaburza wiarygodność prognozy.
Pozytywne skutki nudnego lata

Pozytywne skutki nudnego lata

2018-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Ponury klimat obaw o kondycję rynków wschodzących połączony z potencjalnym rozszerzeniem sankcji handlowych na Chiny przez USA ciąży na wycenie rynków akcji, ropy oraz walut ryzykownych. Indeksy w Azji są najniżej do roku, a niemiecki DAX poniżej 12000 pkt. nie był od kwietnia. EUR/PLN zmierza do 4,35, pod presją są AUD, NZD i CAD.
Huśtawka nastrojów na funcie

Huśtawka nastrojów na funcie

2018-09-06 Poranny komentarz walutowy XTB
W ostatnim czasie tematem numer jeden na rynkach walutowych jest kryzys walut wschodzących, szczególnie w Turcji i Argentynie, ale także jego konsekwencje dla innych gospodarek. Wczoraj jednak prawdziwą huśtawkę nastrojów obserwowaliśmy na brytyjskim funcie. Negocjacje ws. Brexitu będą mieć dla notowań funta coraz większe znaczenie.
Złoty i waluty CEE na uboczu globalnych wydarzeń

Złoty i waluty CEE na uboczu globalnych wydarzeń

2018-09-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3244 PLN za euro, 3,7179 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8296 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7990 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,253% w przypadku obligacji 10-letnich.