Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nie będzie rozejmu z władcami?

Nie będzie rozejmu z władcami?

2018-10-16 Raport poranny FMCM
Brexitowe przepychanki i nie tylko: Nie będzie rozejmu z władcami - zaczynamy nawiązaniem do dość klasycznej powieści science-fiction Poula Andersona, by w ten sposób zasygnalizować kolejną fazę problemów związanych z Brexitem. Trochę to nieścisłe, bo nie o rozejm tu chodzi, a o rozwód - ale tak czy inaczej, wydaje się, że owo porozumienie nie będzie gładkie.
Napięcie na rynkach nadal się utrzymuje

Napięcie na rynkach nadal się utrzymuje

2018-10-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ UMOWY HANDLOWE/ JAPONIA: Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin dał wczoraj do zrozumienia, że nowe porozumienie handlowe z Japonią powinno zawierać klauzule zabraniające manipulacji kursem waluty. Podczas spotkania w MFW w Indonezji dodał, że USA będą chciały, aby takie zapisy penalizujące znalazły się w każdej umowie handlowej.

Miła niespodzianka w nieprzyjaznych okolicznościach

Miła niespodzianka w nieprzyjaznych okolicznościach

2018-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Poczucie nerwowości towarzyszy rynkom finansowym na starcie nowego tygodnia. Powodów do niepokojów nie brakuje od wojen handlowych, przez Włochy, Brexit po zaostrzanie polityki Fed. Ale jak wiemy z ubiegłego tygodnia, rynek ma tendencje do szybkiego bagatelizowania obaw, co jedynie gwarantuje nam zmienność bez jednoznacznego kierunku. To zła wiadomość dla złotego, który może wiele nie „ugrać” na niespodziewanej podwyżce ratingu Polski.
Ciężki poniedziałek dla europejskich rynków

Ciężki poniedziałek dla europejskich rynków

2018-10-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Ubiegły tydzień przyniósł załamanie nastrojów na globalnych rynkach i niewiele wskazuje na to, aby miały one się dziś gwałtownie poprawić. Europa dołożyła się do owego załamania, a sprawy wydają się iść w niekorzystnym kierunku.
Niespodziewana podwyżka ratingu dla Polski, złoty bez większej reakcji

Niespodziewana podwyżka ratingu dla Polski, złoty bez większej reakcji

2018-10-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi jak dotąd istotniejszych zmian na głównej parze walutowej (EUR/USD) w wyniku czego również zmienność na parach pochodnych, m.in. powiązanych z EM, jest ograniczona. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2969 PLN za euro, 3,7224 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7458 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8864 PLN w relacji do funta szterlinga.
S&P nas (d)ocenia

S&P nas (d)ocenia

2018-10-13 Raport tygodniowy FMCM
Na świecie: Piątkowa sesja przyniosła redukcję dzienną takich indeksów jak DAX czy CAC40, ale np. FTSE250 czy BUX finiszowały na plusie. Ogólnie jednak klimat tygodnia był po prostu spadkowy. Na giełdzie amerykańskiej obserwowano obniżki największe od lutego, zaś indeks Shanghai Composite stracił przez pięć dni 8 proc.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-10-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu fundamenty będą się ścierać z emocjami, gdyż panika rynku akcji może przesłaniać lepsze dane makro. Wysyp danych z USA oraz protokół z posiedzenia FOMC będą istotne dla USD. EUR będzie śledzić CPI i niemiecki ZEW oraz sprawę włoskiego budżetu. Dla GBP ważniejsze od danych mogą być rozstrzygnięcia ws. Brexitu na unijnym szczycie.
Dolar próbuje odbijać

Dolar próbuje odbijać

2018-10-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY: Prasa podała, że prezydent Trump rozważa spotkanie z prezydentem Xi podczas szczytu G20 w listopadzie Tymczasem agencja Bloomberg sugeruje, że doradcy Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina odradzają nazywanie Chin „manipulatorem walutowym”, co mogłoby się znaleźć w publikowanym w przyszłym tygodniu półrocznym sprawozdaniu.
Trochę spokoju na koniec tygodnia

Trochę spokoju na koniec tygodnia

2018-10-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wall Street przełknęło drugi dzień wyprzedaży, choć pod koniec handlu było widać pierwsze oznaki stabilizacji, co podchwycił rynek azjatycki i dziś rano Europa. Rynek walutowy pozostaje oderwany od zamieszania na rynku akcji, czym potwierdza tezę, że nie mamy do czynienia z klasyczną ucieczką od ryzyka.
Krajobraz po burzy

Krajobraz po burzy

2018-10-12 Poranny komentarz walutowy XTB
Wojna handlowa z Chinami, włoski budżet, coraz bardziej restrykcyjna polityka Fed, szalejące ceny ropy – tego było za dużo, nawet dla inwestorów z USA, którzy w ostatnich latach mieli najmocniejsze nerwy. Ten tydzień na rynkach był najbardziej turbulentny od wczesnej wiosny. Widać jednak pewne światełko w tunelu.
PLN odbija, decyzje Fitch/S&P po sesji

PLN odbija, decyzje Fitch/S&P po sesji

2018-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wzrostów na EUR/USD, co wspiera odbicie na walutach EM,w tym PLN. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,3061 PLN za euro, 3,7101 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7473 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9098 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,295% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty wzmocniony do dolara, a GPW w dół

Złoty wzmocniony do dolara, a GPW w dół

2018-10-11 Raport wieczorny FMCM
Parę słów o dolarze: Atmosfera na giełdach nadal była dziś negatywna, w każdym razie w Azji i Europie. DAX spadł o 1,48 proc., BUX o 2,5 proc., CAC40 obniżył lot o 1,92 proc., FTSE 250 o 2,14 proc., Hang Seng o 3,54 proc. Była to kontynuacja tego, co rozpoczęło się wczoraj w USA. Gdy piszemy te słowa, Nasdaq Composite jest na minusie -1,5 proc., S&P500 leci w dół o 2,02 proc.
Dolar nie przejmuje się wyprzedażą na giełdach

Dolar nie przejmuje się wyprzedażą na giełdach

2018-10-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / GIEŁDY: Indeksy na Wall Street zaliczyły wczoraj największy dzienny spadek od lutego b.r. Zdaniem Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina to jednak tylko korekta, gdyż perspektywy dla gospodarki pozostają wciąż dobre. Tymczasem Donald Trump ponownie skrytykował FED za jego zdaniem nazbyt szybkie zacieśnianie polityki monetarnej.
Upłynnianie

Upłynnianie

2018-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez globalny rynek akcji przeszedł huragan podobny do tego, który właśnie uderza w wybrzeże USA. Mamy kilka małych powodów panicznej wyprzedaży, niektóre obecne od dawna, ale dopiero teraz obawy znalazły ujście. Nie jest to jednak klasyczna awersja do ryzyka, a bardziej wyraz upłynniania „zatłoczonych” pozycji.
Giełdowe niedźwiedzie dochodzą do głosu

Giełdowe niedźwiedzie dochodzą do głosu

2018-10-11 Poranny komentarz walutowy XTB
Na światowe parkiety giełdowe zawitały bolesne wspomnienia z początku roku. Indeksy w USA i Azja zanurkowały, a skala spadków jest największa od lutego. Powodów silnej przeceny amerykańskich spółek i jeszcze większych spadków na azjatyckich parkietach jest kilka.
Kto oszalał?

Kto oszalał?

2018-10-11 Raport poranny FMCM
Crazy is my life: Donald Trump - łamiąc niepisane reguły dobrego tonu i konwenansów politycznych - nie ustaje w krytyce Rezerwy Federalnej, przekraczając kolejne granice. Jego zdaniem Rezerwa Federalna w zasadzie już "oszalała". Prezydentowi bardzo nie podoba się proces podwyższania stóp procentowych.
Złoty pozostaje relatywnie stabilny w obliczu spadków w USA

Złoty pozostaje relatywnie stabilny w obliczu spadków w USA

2018-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi słabszego PLN, pomimo spadku wyceny dolara – powodem jest globalne podbicie awersji do ryzyka. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3196 PLN za euro, 3,7364 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7868 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9392 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,34% w przypadku obligacji 10-letnich.
W stronę słabszego dolara

W stronę słabszego dolara

2018-10-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pomału klaruje się scenariusz dla dolara - zwycięża koncepcja zakładająca, że obserwowane od wczorajszego popołudnia osłabienie, może stać się zaczątkiem większego ruchu. W ostatnich godzinach nie pojawiły się istotne informacje – o godz. 14:30 poznaliśmy dane z USA nt. inflacji PPI we wrześniu, która wypadła zgodnie z szacunkami na poziomie 0,2 proc. m/m i 2,5 proc. r/r dla ważniejszego odczytu bazowego.
Dolar odpadł od oporów

Dolar odpadł od oporów

2018-10-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA/ WŁOCHY: Minister finansów Giovanni Tria bronił wczoraj w parlamencie projektu przyszłorocznego budżetu, dając do zrozumienia, że obawy rynków finansowych nie są uzasadnione. Niemniej dodał, że jeżeli sytuacja na rynku długu będzie się pogarszać, to rząd podejmie stosowne działania. Jakie? Tego już nie doprecyzował.
Zmęczenie pesymizmem

Zmęczenie pesymizmem

2018-10-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorek odwrotu uderzył ponownie. Odpadnięcie rentowności długu USA od 7-letnich szczytów dało pretekst do korekty siły USD. Poza tym niewiele uległo zmianie i na globalnym rynku dominującymi tematami pozostaje siła USA i problemy Włoch. Jest spokojniej, ale nie można stwierdzić, czy już jest po burzy, czy znaleźliśmy się w oku cyklonu.