Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Cohen obciąża Trumpa
2018-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFSCiemne chmury zbierają się nad amerykańskim prezydentem. Na razie bez poważniejszych konsekwencji dla rynków finansowych. Dolar od kilku sesji oddaje zyski. Spodziewamy się, że taka tendencja będzie się utrzymywać przez najbliższe tygodnie. Z korzyścią dla złotego i walut EM.
Rekord na Wall Street i problemy Trumpa
2018-08-22 Poranny komentarz walutowy XTBWtorek na większości rynków był bardzo optymistyczny. W Europie ceny akcji mocno rosły, a liderem wśród indeksów był WIG20, co nie zdarza się często. W USA indeks S&P500 osiągnął historyczne maksima i to pomimo problemów prawnych współpracowników Trumpa. Te ostatnie ciążyły trochę notowaniom dolara, który z kolei dziś czekać będzie na protokół z sierpniowego posiedzenia Fed.
Rynek czeka na wyniki negocjacji Chiny-USA
2018-08-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN w oczekiwania na negocjacje na linii Chiny-USA, które mogą wesprzeć globalny sentyment do bardziej ryzykownych aktywów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2880 PLN za euro, 3,7037 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7820 PLN w relacji do funta szterlinga.
Cóż nowego rzec można?
2018-08-21 Raport wieczorny FMCMNiby nic... To zależy. W pewnym sensie nic nowego nie mamy, przynajmniej nie w wielkiej skali. W tle przewijają się stare, dobre wątki: prezydent Trump sugerujący, iż Fed nie powinien być tak bardzo "do przodu" z podwyżkami stóp, prezydent Erdogan wietrzący międzynarodowe spiski i nadal myślący o tym, ...
Złoty nieznacznie mocniejszy na bazie słabszego dolara
2018-08-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi mocniejszego PLN na bazie dalszych spadków USD po wypowiedziach D. Trump'a. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3045 PLN za euro, 3,7342 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7761 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7885 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,151% w przypadku obligacji 10-letnich.
Szukanie pretekstów
2018-08-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Prezydent USA powiedział wczoraj wieczorem, że nie jest „zachwycony” zacieśnianiem polityki przez FED, oraz działaniami Jerome Powell’a i dodał, że bank centralny powinien zrobić więcej dla pobudzenia gospodarki.
Atak z zaskoczenia
2018-08-21 Komentarz poranny TMS BrokersPrezydent USA Trump kolejny raz skrytykował politykę Fed, przez co USD znalazł się pod wyraźną presją. Choć niezależność Fed nie została podkopana i faktyczny wpływ prezydenta na politykę monetarna jest znikomy, inwestorzy najwyraźniej nie chcą nie doceniać Trumpa. Skutkiem jest kolejny bałagan na rynku.
Piętnastka wybiła
2018-08-21 Raport poranny FMCMUcieczka w stronę euro: Prezydent Trump skrytykował wczoraj Rezerwę Federalną, a szczególnie jej szefa, p. Powella, sugerując, że prowadzi on zbyt jastrzębią politykę i nie gwarantuje gospodarce dostępu do taniego pieniądza.
Trump krytykuje działania Fed
2018-08-21 Poranny komentarz walutowy XTBNa froncie geopolitycznym sytuacja nadal jest trudna i trudno na razie wypatrywać przełomu. W tym roku wyjątkowo nie sprzyjało to rynkom wschodzącym, w tym złotemu. Krytyka Fed ze strony Donalda Trumpa nie rozwiąże wszystkich problemów, ale dla rynków wschodzących może stanowić długo wyczekiwany oddech. Zyskałby także złoty.
Turcja jako stałe tło
2018-08-20 Raport poranny FMCMCo słychać, co widać, co wiadomo? Para EUR/USD lokuje się obecnie w okolicach 1,1415 - 1,1425. To poziom nieco niższy od szczytów, jakie wygenerowano pod koniec sesji piątkowej, kiedy to wykres dobił do 1,1445. Euro się podówczas wzmocniło, a dolar osłabiło, co mogło wynikać np. z powrotu medialnych przecieków i pogłosek o tym, że Trump nosi się z zamiarem interwencji na rzecz obniżenia wartości USD.
Nowy tydzień, stare przedziały wahań
2018-08-20 Komentarz poranny TMS BrokersW nowy tydzień EUR/USD wchodzi przy 1,1420. Czyli niemal dokładnie z połowy nowego przedziału zamian 1,13 – 1,1510. Widzimy nieco wyższe prawdopodobieństwo, że w jego obrębie kolejny ruch będzie w dół. Kupowanie dolara jest w tej chwili najbardziej oczywistą strategią dla inwestorów, a duże pole do osłabienia względem USD ma m.in. frank szwajcarski.
Włoskie problemy szkodzą złotemu
2018-08-20 Poranny komentarz walutowy XTBNotowania polskiej waluty znajdują się w lekkim w odwrocie w poniedziałkowy poranek, co wydaje się w dużej mierze efektem odpływu kapitału z rynków wschodzących pomimo faktu, że popyt na amerykańskiego dolara jest w godzinach porannych względnie ograniczony. Wśród obaw należy wymienić przede wszystkim wewnętrzne kłopoty Włoch.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-08-17 Komentarz tygodniowy TMS BrokersLekki pod kątem wydarzeń makro początek przyszłego tygodnia sugeruje, że rynek walutowy pozostanie pod wpływem wahań sentymentu i śledzenia informacji wokół Turcji. W drugiej części tygodnia pod lupą znajdą się najnowsze odczyty aktywności biznesu w Eurolandzie i USA oraz zapiski z posiedzeń FOMC i EBC.
Polski pakiet danych o dziesiątej
2018-08-17 Raport poranny FMCMNa świecie: Eurodolar o poranku plasuje się na poziomie 1,1380. W okolicach 1,1435 można rozpoznać lokalny opór, wyżej istotna jest okolica 1,1515 - 1,1530. W bardzo długoterminowym ujęciu mamy kolejną fazę potwierdzającą trend spadkowy, pro-dolarowy, ciągnący się od szczytów z roku 2008.
Tylko rynkowa anomalia
2018-08-17 Komentarz poranny TMS BrokersLira turecka pozostaje w centrum uwagi i stabilizacja jej notować w ostatnich godzinach jest czymś, co rynek przyjmuje z zadowoleniem. Po burzliwym tygodniu przychodzi moment uspokojenia i na głównych parach walutowych niemal nie widać ruchu. Na resztę dnia nie ma zaplanowanych istotnych wydarzeń, więc spokój może utrzymać się do weekendu.
Spokojniej w Turcji, dolar nadal mocny
2018-08-17 Poranny komentarz walutowy XTBPo nerwowej środzie, czwartek przyniósł uspokojenie na rynkach. Złoty odrobił część strat korzystając z powrotu kapitału na rynki wschodzące, choć ten był raczej ograniczony. Uspokoiła się sytuacja na lirze tureckiej, ale nie musi to oznaczać końca kryzysu.
Próba wygenerowania korekty wzrostowej na PLN
2018-08-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, piątkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian zarówno na wycenie eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3034 PLN za euro, 3,7824 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7927 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8106 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,191% w przypadku obligacji 10-letnich.
Szukanie otuchy po ciężkich chwilach
2018-08-16 Komentarz poranny TMS BrokersDoniesienia o planowanym spotkaniu USA-Chiny w temacie negocjacji handlowych wlały nieco otuchy w aktywa ryzykowne i przynoszą ulgę po wczorajszym pogromie w szczycie kryzysu finansowego Turcji. Ogólnie jednak długoterminowe pozycje inwestorów są kwestionowane, co utrudnia już i tak skomplikowany handel na wakacyjnych rynkach. Złoty jest w słabszej formie dodatkowo doświadczony świąteczną przerwą.
Delikatne odreagowanie spadkowe na USD
2018-08-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Dynamika sprzedaży detalicznej w USA w lipcu wyniosła 0,5% mdm wobec oczekiwanych 0,1% mdm. Indeks NY Empire State przybrał wartość 25,6 pkt. wobec oczekiwanych 20 pkt. Dynamika produkcji przemysłowej w USA w lipcu wyniosła 0,1% mdm wobec oczekiwań na poziomie 0,3% mdm.
Nerwowa środa złotego
2018-08-16 Poranny komentarz walutowy XTBTradycyjnie już wolne dni w Polsce przynoszą zawirowania na rynku złotego i tak było też tym razem. Wczoraj kurs dolara wzrósł do poziomu nienotowanego od maja 2017 roku. Jest jednak szansa na poprawę sytuacji.