Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dolar nie ma siły odbijać
2018-08-30 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowany wczoraj po południu drugi odczyt danych nt. PKB za II kwartał wyniósł 4,2 proc. w ujęciu zanualizowanym, wobec 4,0 proc. w pierwszym odczycie (dane są najlepsze od 2014 r.). Dzień wcześniej mieliśmy rekordowy odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board (w sierpniu 133,4 pkt.).
Lawirowanie między polityką i danymi
2018-08-30 Komentarz poranny TMS BrokersFunt brytyjski ma za sobą najlepszy dzień od stycznia, a wszystko dzięki załagodzeniu niektórych obaw związanych z Brexitem. Polityczne umowy trzymają też w potrzasku CAD, ale dziś uwaga skupi się na danych. Fundamenty przypomniały już o sobie na Antypodach z fatalnymi skutkami dla AUD i NZD.
Zamieszania na rynkach EM ciąg dalszy
2018-08-30 Poranny Szkic walutowy AFSDrugi dzień zawieruchy na rynkach wschodzących. Złoty opiera się poważniejszej wyprzedaży. Dolar stabilny, może korekcyjnie zyskać przed końcem miesiąca. We wrześniu ponownie w dół, a globalnie nastroje się poprawią.
Korekta na dolarze
2018-08-29 Raport poranny FMCMTURCJA: Moody’s obniżył ratingi dla 20 tureckich banków wskazując na rosnące ryzyko dla sektora w kontekście nadmiernego zadłużenia w walutach obcych. Z kolei minister finansów Turcji Berat Albayrak stwierdził wczoraj, że nie widzi nadmiernych ryzyk dla banków, oraz gospodarki.
Rząd przyjmuje projekt o PPK
2018-08-29 Poranny komentarz walutowy XTBWe wtorek rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) twierdząc, że jest to “duży i bardzo ważny program prospołeczny". Z kolei na świecie uwagę inwestorów wciąż przyciągają negocjację ws. NAFTA oraz najnowsze doniesienia dotyczące Turcji, które po raz kolejny nie należą do najlepszych. O poranku polska waluta pozostaje stabilna, zyskując nieznacznie do głównych walut.
Opowieści o PKB
2018-08-29 Raport poranny FMCMOpowieści o PKB napłyną dziś z dwóch miejsc: z Francji i USA. We Francji odczyt pojawi się o 8:45, w Stanach o 14:30. W obu przypadkach będą to rewizje wyników wstępnych. W USA prognozuje się na tej podstawie annualizowany wynik 4 proc.
Wyhamowanie 2-tygodniowego trendu wzrostu PLN
2018-08-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi wyhamowanie wzrostów na EUR/USD , co ogranicza również umocnienie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2676 PLN za euro, 3,6510 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7375 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6961 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,186% w przypadku obligacji 10-letnich.
Mamy porozumienie USA-Meksyk
2018-08-28 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA/ MEKSYK/ NAFTA: Obie strony poinformowały wczoraj wieczorem o zawarciu wzajemnego porozumienia, które zastąpi dotychczasowe ustalenia NAFTA. Meksyk wyraził nadzieję, że nowa umowa zostanie podpisana także z Kanadą. Donald Trump stwierdził, że liczy na to, że tak się stanie, zapowiedział szybkie otwarcie nowej rundy rozmów, chociaż utrzymują się trudności w tematach związanych z przemysłem motoryzacyjnym.
Troje to już tłum?
2018-08-28 Komentarz poranny TMS BrokersUSA i Meksyk wynegocjowały nowe porozumienie handlowe, ale nie ma pewności czy Kanada dołączy do umowy. CAD czeka, a MXN gasi pierwotną euforię, gdyż ryzyko wyrzucenia NAFTA do kosza odbiera pozytywnego uroku z porozumienia i przypomina, że Trump prowadzi ostrą i często nieracjonalną grę.
Rynki w fazie zwiększonego apetytu na ryzyko
2018-08-28 Poranny Szkic walutowy AFSWall Street kontynuuje wspinaczkę po ścianie strachu. Impulsem do ustanowienie nowych maksimów głównych indeksów za Atlantykiem stało się podpisanie porozumienia handlowego USA z Meksykiem. W górę większość walut rynków wchodzących. Złoty, w ślad za euro, także powoli pnie zyskuje. Spodziewamy się kontynuacji takich tendencji w perspektywie kolejnych kilku sesji.
Złoty najmocniejszy od początku sierpnia
2018-08-28 Poranny komentarz walutowy XTBWe wczorajszym komentarzu pisaliśmy o zbliżającym się porozumieniu handlowym z Meksykiem i faktycznie zostało ono osiągnięte, stając się głównym tematem na rynkach. W konsekwencji doszło do umocnienia większości walut rynków wschodzących, w tym złotego. Dolar jest najtańszy od początku sierpnia. Jednak jest zbyt wcześnie aby popadać w euforię.
Ograniczona dynamika wzrostu PLN
2018-08-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN w ślad za dalszą zniżką kwotowań dolara. Polska waluta notowana jest następująco: 4,2697 PLN wobec euro, 3,6598 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7301 PLN za franka szwajcarskiego oraz 4,7087 PLN w relacji z funtem szterlingiem. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,191% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rekordy na Wall Street służą złotemu
2018-08-27 Poranny komentarz walutowy XTBSłabsze dane z USA oraz łagodny ton wystąpienia prezesa Fed sprawiają, że para EURUSD pozbierała się po sierpniowych ciosach. Wraz z rekordowymi poziomami na amerykańskich rynkach akcji zyskuje także złoty. W tym tygodniu nacisk położony zostanie na publikacje danych o inflacji, na rynki wraca też Turcja.
Dolar słabszy, ale…
2018-08-27 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA/ FED: Podczas piątkowego wystąpienia w Jackson Hole, szef FED bronił zasadności dalszych podwyżek stóp w kontekście krytyki ze strony Donalda Trumpa sprzed kilku dni, wyjaśniając dlaczego on i pozostali członkowie FED uważają, że stopniowe podwyżki pozostają zasadne. Przyznał, że takie tempo nie pozwala na kontynuację ożywienia gospodarczego, zachowania silnego rynku pracy, ...
O dwóch takich, co osłabili dolara
2018-08-27 Komentarz poranny TMS BrokersDolar w poprzednim tygodniu został wyraźnie przeceniony. Stoi za tym dwie ważne osoby. Najpierw Donald Trump skrytykował Fed za podnoszenie stóp. Potem stojący na czele Rezerwy Federalnej Powell nie dostarczył rynkowi powodów by kupować dolara podczas sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole przyczyniając się tym samym do dalszego wypłaszczania się przebiegu krzywej rentowności długu.
Spokojny początek tygodnia na PLN
2018-08-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi podtrzymanie nieznacznie mocniejszego PLN na bazie wzrostów na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2704 PLN za euro, 3,6775 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7416 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7217 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,196% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar zyskuje o poranku, ważne dane z Europy
2018-08-23 Poranny komentarz walutowy XTBPublikacja protokołu Fed z ostatniego posiedzenia nie była rozstrzygająca, ale ostatecznie dolar zyskał i dziś rano jest wyraźnie mocniejszy względem większości walut. W Europie inwestorzy czekać będą na dane o koniunkturze za sierpień, które będą ważną wskazówką dla euro.
Wyhamowanie odbicia PLN, rynek czeka na sygnały
2018-08-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi lekki spadek notowań PLN wraz z odbiciem wyceny dolara. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2750 PLN za euro, 3,7011 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7563 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7605 PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,155% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar przejmie się problemami Trumpa?
2018-08-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Osobisty adwokat Donalda Trumpa z czasu kampanii prezydenckiej w 2016 r. zeznał wczoraj wieczorem przed FBI, że jego klient osobiście zlecił mu zapłacenie dwóm kobietom konkretnych i niemałych kwot pieniędzy w zamian za ich milczenie nt. kontaktów seksualnych z obecnym prezydentem.
Sądna noc
2018-08-22 Komentarz poranny TMS BrokersPolityczny szum wokół byłych współpracowników Trumpa wprowadził zakłopotanie w handel na FX i choć nie widać wyraźnego ciosu w USD, waluta i tak pozostaje w defensywie. Inwestorzy zachowują spokój, póki oskarżenia nie zahaczają o zmowę z Rosją. Mimo to implikacje polityczne mogą być daleko idące.