Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Od jutra dane i wydarzenia

Od jutra dane i wydarzenia

2018-10-22 Raport poranny FMCM
Sytuacja na rynku: Dziś w programie niewiele, w każdym razie poza Polską. O 14:30 mamy odczyt na temat sprzedaży w hurcie w Kanadzie, zaś o 16:30 poznamy indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board dla Australii.
Wybory bez wpływu na PLN, Brexit i włoski budżet w centrum uwagi

Wybory bez wpływu na PLN, Brexit i włoski budżet w centrum uwagi

2018-10-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na PLN jak i na wycenie eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2949 PLN za euro, 3,7309 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7424 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8739 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,278% w przypadku obligacji 10-letnich.

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-10-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Poszukiwanie kierunku w obliczu czynników ryzyka (wojny handlowe, Włochy, Brexit) będzie motywem przewodnim kolejnego tygodnia. Poza tym rynek skupi uwagę na sygnałach z banków centralnych Szwecji, Kanady, Norwegii i Eurolandu. Z danych odczyty PMI ze strefy euro i PKB z USA będą najbardziej interesujące.
Europejskie problemy ciążą złotemu

Europejskie problemy ciążą złotemu

2018-10-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Europejskie waluty nie mają dobrego tygodnia. Bieżący tydzień przypomina trochę rok 2012, kiedy europejscy politycy nie potrafili rozwiązać własnych problemów, nie wspominając już o światowych wyzwaniach. Słabsze dane napłynęły też z Chin i w efekcie ten tydzień trudno będzie zakończyć w dobrych nastrojach.
Złoty bez zmian, niepewność na szerokim rynku

Złoty bez zmian, niepewność na szerokim rynku

2018-10-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian – PLN nieco odreagował niemniej pozostaje pod lekką presją wynikającą ze spadków na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3034 PLN za euro, 3,7555 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7676 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8882 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,227% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejskie zamieszanie i wzmocniony dolar

Europejskie zamieszanie i wzmocniony dolar

2018-10-18 Raport wieczorny FMCM
Włochy i inne sprawy: Komisja Europejska znów atakuje Włochy. Budżet tego państwa, a przynajmniej jego szkic, został przez owo gremium uznany za nieprzystający do unijnych reguł budżetowych. Deficyt budżetowy planowany przez Włoch jest zgoła "bezprecedensowy".
Inwestorzy nie mogą rozstać się z dolarem

Inwestorzy nie mogą rozstać się z dolarem

2018-10-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Ujawnione wczoraj zapiski z wrześniowego posiedzenia FED pokazały, że decyzja o podwyżce była jednogłośna, a kilku członków tego gremium wyrażało pogląd, że docelowo stopy procentowe powinny wzrosnąć powyżej poziomu neutralnego (przyjmuje się, że jest to 3,0 proc.), ...
Przemysłowe osłabienie

Przemysłowe osłabienie

2018-10-18 Raport poranny FMCM
Rynki zagraniczne: Eurodolar pozycjonuje się teraz na 1,15. Wczoraj mieliśmy dość wyraźny spadek wykresu, ponieważ startowaliśmy z okolic 1,1580. Obniżka była raczej stopniowa, nie gwałtowna. Można powiedzieć, że po prostu odsunęliśmy się od oporowej strefy 1,16 - 1,1620, testowanej przez kilka sesji.
Stare informacje, świeże reakcj

Stare informacje, świeże reakcj

2018-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar znalazł wsparcie w jastrzębim wydźwięku protokołu FOMC, mimo że nie zawierał on żadnych niespodzianek. Rynek zdaje się wybiórczo podchodzić od napływających informacji, zapominając o tym, co nim kierowało zaledwie tydzień temu. W rezultacie dalej trudno mi przywiązywać większą uwagę do krótkoterminowych wahań.
Amerykańskie rentowności znowu w górę

Amerykańskie rentowności znowu w górę

2018-10-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Choć opublikowane wczorajszego wieczoru minutki Rezerwy Federalnej z wrześniowego posiedzenia nie wywarły żadnego, natychmiastowego wpływu na rynek, to efekt ten przyszedł nieco z opóźnieniem. W konsekwencji rentowność amerykańskich papierów skarbowych ponownie zawitała powyżej poziomu 3,2%. Taki ruch nie sprzyjał azjatyckim indeksom giełdowym. Z Polski poznaliśmy dość rozczarowujące dane na temat produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej.
Kolejna słaba publikacja makro bez wpływu na PLN

Kolejna słaba publikacja makro bez wpływu na PLN

2018-10-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego USD, co tłumaczone jest wczorajszą publikacją zapisków FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2896 PLN za euro, 3,7310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7485 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8867 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,210% w przypadku obligacji 10-letnich.
Funt pod presją przed szczytem UE

Funt pod presją przed szczytem UE

2018-10-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA/ BREXIT / DANE: Pojawiają się spekulacje bazujące na wypowiedziach dyplomatów m.in. z Niemiec i Francji, dające szanse na wypracowanie kompromisu ws. Brexitu w ciągu najbliższych tygodni. Podczas rozpoczynającego się dzisiaj szczytu UE nie będzie to raczej możliwe.
Przesyt

Przesyt

2018-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek walut G10 to dalej bałagan pod kątem wyboru kierunku, ale na pomoc przychodzi globalny rynek akcji, który zdaje się mieć dość korekty. To powinno sprzyjać walutom ryzykownym, a oznaki otrzepania się z wszelakich obaw o nasilenie czynników ryzyka może pozwolić na powrót uwagi na długofalowe czynniki fundamentalne. Dziś pomocne w tym będą odczyt inflacji z Wielkiej Brytanii i Eurolandu, raport z rynku nieruchomości USA i minutki FOMC.
Mocne raporty poprawiają nastroje

Mocne raporty poprawiają nastroje

2018-10-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Bieżący tydzień na walutach zaczął się nieco niemrawo, za to na rynkach akcji po ubiegłotygodniowej przecenie widzimy zdecydowane odreagowanie. Dotyczy to szczególnie Wall Street, gdzie rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych. Dziś rozpoczyna się unijny szczyt w Brukseli, który najprawdopodobniej nie przyniesie rozstrzygnięcia ws. Brexitu.
O polskim przemyśle - między innymi

O polskim przemyśle - między innymi

2018-10-17 Raport poranny FMCM
Rynkowe wieści: Co nas dzisiaj czeka? W Wielkiej Brytanii o 10:30 ukażą się dane o inflacji RPI, CPI i PPI za wrzesień, natomiast o 11:00 poznamy inflację HICP dla Strefy Euro. O godzinie 14:30 poznamy dane z USA o rozpoczętych budowach domów i pozwoleniach na budowę domów. O 16:30 Energy Information Administration określi tygodniową zmianę zapasów paliw.
Niska zmienność na PLN, dane dot. produkcji w kalendarzu

Niska zmienność na PLN, dane dot. produkcji w kalendarzu

2018-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie dolara po wczorajszych wskazaniach makro z USA. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2846 PLN za euro, 3,7085 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7371 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8793 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,209% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zły ZEW z Niemiec

Zły ZEW z Niemiec

2018-10-16 Raport wieczorny FMCM
Jak było? Ano, źle było - w Niemczech mianowicie. Indeks instytutu ZEW, uważany powszechnie za jeden z ważniejszych i bardziej miarodajnych odczytów makro w tym kraju, wypadł mizernie. Oczekiwano spadku, ale z -10,6 pkt do -12 pkt. Tymczasem uzyskano -24,7 pkt. Grube rozczarowanie.
Trudny układ na rynkach

Trudny układ na rynkach

2018-10-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Premier Theresa May przyznała wczoraj, że nadal wierzy w to, że uda się znaleźć kompromis z UE w temacie ustaleń związanych z sytuacją po Brexicie, chociaż nie zmieniła swojej krytycznej opinii z weekendu odnośnie tego, co jest teraz na stole negocjacyjnym.
Zagubiony dolar

Zagubiony dolar

2018-10-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynkach zdaje się pozostawać aura nerwowości, która wiąże handel w miejscu i odbiera kierunek. Nie brakuje obszarów niepewności o spadki na giełdzie, rajd ropy naftowej i relacje polityczne (Włochy, Brexit, Arabia Saudyjska, Chiny). Szczególnie dolar wydaje się zagubiony pomimo przyjaznych oznak awersji do ryzyka.
Złoty pozostaje w konsolidacji

Złoty pozostaje w konsolidacji

2018-10-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego z uwagi na ograniczone ruchy na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2913 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7482 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8741 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,233% w przypadku obligacji 10-letnich.