Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN nieco słabszy, zapiski FED i RPP w kalendarzu

PLN nieco słabszy, zapiski FED i RPP w kalendarzu

2019-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX nie cechuje się istotniejszymi zmianami na głównych parach oraz PLN po wczorajszej korekcie na EUR/USD. PLN kwotowany jest następująco: 4,2950 PLN za euro, 3,7534 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8252 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 3,7734 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,879% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty bez większych zmian, rynek oczekuje mniej jastrzębiego FED'u

Złoty bez większych zmian, rynek oczekuje mniej jastrzębiego FED'u

2019-01-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie wobec odniesienia z poniedziałku. Złoty, w ostatnich godzinach, zareagował na podbicie kursu EUR/USD po komentarzach ze strony przedstawicieli FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2951 PLN za euro, 3,7438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8186 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7842 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.

Euro w górę

Euro w górę

2019-01-07 Raport wieczorny FMCM
Dane makro i ich skutki: Poniedziałek przyniósł mizerny odczyt indeksu ISM dla sektora usług w USA. No, może nie mizerny, to przesadne określenie: ale wyraźnie słabszy od prognoz. Oczekiwano zejścia z 60,7 pkt do 59 pkt, a tymczasem uzyskano jedynie 57,6 pkt.
Spokojny początek tygodnia, PLN bez większych zmian

Spokojny początek tygodnia, PLN bez większych zmian

2019-01-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2914 PLN za euro,  3,7561 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8116 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7867 PLN  w zestawieniu dla funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,815% w przypadku obligacji 10-letnich.
Główna para w trendzie bocznym

Główna para w trendzie bocznym

2019-01-06 Raport poranny FMCM
Ten sam stan rzeczy: To i owo oczywiście się dzieje - w polityce, gospodarce światowej etc. Na przykład było w tym tygodniu trochę istotnych odczytów makroekonomicznych - tak w Europie (UE, Strefie Euro), jak i w Stanach Zjednoczonych.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-01-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Rynki pozostają w trybie podwyższonej zmienności z bagażem rozterek o globalne ożywienie i ryzyka geopolityczne. W nowym tygodniu powrót do pełnej płynności powinien przynieść częściowe uspokojenie i przerzucić uwagę na wydarzenia makro. Przy gorącej debacie wokół przyszłej polityki Fed ważne będą ISM dla usług i CPI z USA oraz protokół z posiedzenia Fed.
Wszystkie oczy na USA

Wszystkie oczy na USA

2019-01-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki nie zwalniają tempa i choć dziś z parkietów zdaje się bić mniejszy pesymizm, podwyższona zmienność nie jest gwarantem spokoju. Dziś ważny dzień nie tylko dla USD, ale dla szerszego spektrum aktywów, gdyż raport z rynku pracy USA oraz wystąpienie szefa Fed to wydarzenia na skalę globalną.
Nadchodzi globalne ochłodzenie

Nadchodzi globalne ochłodzenie

2019-01-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Grudniowe dane o aktywności gospodarczej nie kłamią – jest coraz gorzej. Już nie tylko w Europie czy w Azji, ale także w USA. Amerykańska gospodarka, wsparta w ubiegłym roku cięciami podatków, przez większość ubiegłego roku prezentowała solidną formę, ale w grudniu i tam sprawy zaczęły się komplikować.
Comiesięczne oczekiwanie na wiadome dane

Comiesięczne oczekiwanie na wiadome dane

2019-01-04 Raport poranny FMCM
Payrolls w programie: Jak zwykle: czekamy na tzw. non-farm payrolls, czyli dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych, dotyczące bezrobocia, zmiany zatrudnienia i płacy godzinowej (oraz wykorzystania mocy produkcyjnych). Pojawią się one o 14:30.
Trzęsienie ziemi po ostrzeżeniu Apple

Trzęsienie ziemi po ostrzeżeniu Apple

2019-01-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Obawy o spowolnienie gospodarcze na świecie nie ustają. Wczoraj podkręciła je firma Apple, ostrzegając o możliwości odnotowania gorszych wyników, ze względu na malejącą sprzedaż w Chinach. Wywołało to ogromne ruchy na rynku walut – zyskał jen, traciły inne waluty.
PLN stabilny, flash-crash podczas sesji w Sydney

PLN stabilny, flash-crash podczas sesji w Sydney

2019-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na PLN nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach, pomimo podbicia zmienności na szerokim rynku w ostatnich godzinach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2956 PLN za euro, 3,7810 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7599 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,755% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wzmocnienie amerykańskiej waluty na początku roku

Wzmocnienie amerykańskiej waluty na początku roku

2019-01-02 Raport wieczorny FMCM
Ano, w dół: Można szukać rozmaitych wyjaśnień tego, że eurodolar poszedł u progu roku w dół. Innymi słowy, że dolar się wzmocnił. Na przykład: nabrał siły po tym, jak źle powiodło się Chińczykom, którzy opublikowali mizerne odczyty PMI dla przemysłu (gorsze od prognoz tak w ujęciu rządowym, jak i w wydaniu firmy Markit).
Mocny start dolara w 2019 r.

Mocny start dolara w 2019 r.

2019-01-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj amerykańska waluta przegrywa tylko z jenem, choć i ten ograniczył skalę swoich wzrostów, jeżeli porównamy je do tego, co było kilka godzin temu. Trudno jednoznacznie uzasadnić tak wyraźny pęd w stronę dolara, chociaż można wskazać kilka tematów. Pierwszy to próba „szacowania” prawdopodobieństwa zakończenia goverment shutdown w USA.
I zaczynamy od nowa

I zaczynamy od nowa

2019-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozpoczynamy nowy rok, który z pewnością przyniesie sporo (pozytywnych miejmy nadzieję) niespodzianek, ale póki co musimy sobie poradzić z dotychczasowymi tematami, a te są niczym ból głowy po szalonej zabawie sylwestrowej. Powracają lęki związane z hamowaniem globalnego ożywienia przy akompaniamencie zmienności rynku akcji i ryzykach geopolitycznych w USA. Zły mix dla ryzyka, ale też nieprzychylny dla USD.
Słabość dolara na początku roku

Słabość dolara na początku roku

2019-01-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Nowy rok, stare tematy - tak w skrócie możemy podsumować ostatnie godziny na rynku walutowym. W kraju nie zrealizowały się obawy wyższych cen prądu wraz z nadejściem nowego roku, które były istotnym czynnikiem ryzyka w listopadowej projekcji inflacyjnej NBP. W godzinach porannych złoty pozostaje stabilny, a rentowności polskich 10-latek znajdują się blisko poziomu 2,8%.
Pierwsze godziny handlu w 2019 pod znakiem wzrostu PLN

Pierwsze godziny handlu w 2019 pod znakiem wzrostu PLN

2019-01-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Pierwsze godziny obrotu na rynkach w 2019r. przynoszą mocniejszego PLN na głównych zestawieniach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2871 PLN za euro, 3,7321 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8031 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8145 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,839% w przypadku obligacji 10-letnich.
Mapa drogowa dla złotego na pierwsze tygodnie Nowego Roku

Mapa drogowa dla złotego na pierwsze tygodnie Nowego Roku

2018-12-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnia, skrócona sesja handlowa w roku na rynku FX (bo mamy Sylwester) przynosi próbę osłabienia złotego, co jednak w dużej mierze jest wynikiem niskiej płynności. Nie widać reakcji na pozytywne informacje związane z tematem wojen handlowych – Trump napisał w sobotę na Twitterze, że odbył „długą i bardzo dobrą rozmowę telefoniczną” z prezydentem Xi Jinpingiem i szanse na wypracowanie porozumienia są duże.
Rok kończymy w słabych nastrojach

Rok kończymy w słabych nastrojach

2018-12-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Rok 2018 był jednym z najciekawszych w ostatnich latach na rynkach finansowych. Przez większość czasu mocny pozostawał amerykański dolar, a hossa na Wall Street trwała nieprzerwanie, czego nie można było powiedzieć o parkietach z innych części świata. Końcówka roku przynosi jednak zgoła inny sentyment do głównych aktywów. Co przyniósł nam 2018 rok?
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-12-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W pierwszym tygodniu nowego roku w pierwszej kolejności będą poszukiwane odpowiedzi na pytania: kiedy w USA zakończy się „government shutdown” oraz czy rynki akcji stać na wypracowanie trwalszego odbicia? Dane znajdą się na drugim planie i choć pozytywne zaskoczenia w odczytach indeksów PMI/ISM z pewnością złagodziłyby obawy o globalne spowolnienie, szanse na to są minimalne. Na koniec tygodnia uwagę przykuje raport z rynku pracy USA.
Piątkowa słabość dolara

Piątkowa słabość dolara

2018-12-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane Conference Board nt. ufności konsumenckiej wskazały na spadek indeksu w grudniu do najniższego poziomu od 5 miesięcy. Zamiast spodziewanych 133,7 pkt. mamy 128,1 pkt. Niepokojący jest mocny spadek subindeksu oczekiwań – do 99,1 pkt. z 112,3 pkt.