Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nadbudowywanie oczekiwań…

Nadbudowywanie oczekiwań…

2019-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Portal Politico doniósł, że strona chińska oczekuje dodatkowo od USA wycofania się z taryf celnych nałożonych we wrześniu na chińskie produkty o wartości 112 mld USD. Z kolei Financial Times potwierdził, że Biały Dom „rozważa” czy zgodzić się na taki ruch, chociaż trudno ocenić, co zrobi sam Donald Trump.
Wszystko ma swoją cenę

Wszystko ma swoją cenę

2019-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Optymizm wokół perspektywy porozumienia handlowego USA-Chiny podsyca rajd na rynku akcji, pozwala na odbicie cen ropy naftowej, ale na rynku walutowym zmiany są mniej jednoznaczne. Zyskuje chiński juan, ale też i dolar amerykański na wzroście rentowności długu USA. Wciąż nie widać szerokiego odchodzenia od bezpiecznych przystani na rzecz bardziej ryzykownych walut.

Trump nakręca rynkową euforię

Trump nakręca rynkową euforię

2019-11-05 Poranny komentarz walutowy XTB
Żaden prezydent w historii USA nie miał chyba tak ciągłego i ustawicznego wpływu na rynki finansowe jak Donald Trump. Szczególnie od czasu eskalacji konfliktu handlowego jego wypowiedzi mają zazwyczaj kluczowe znaczenie dla kierunku notowań. Sprawy posunęły się do tego stopnia, że niektórzy zarzucają Trumpowi i ludziom z jego otoczenia celową manipulację.
Mocniejszy dolar skorygował PLN

Mocniejszy dolar skorygował PLN

2019-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie wczorajszej słabość PLN wynikającej z umocnienia dolara wobec euro. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2679 PLN za euro, 3,8368 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8775 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9388 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,957% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pompowanie balonika oczekiwań…

Pompowanie balonika oczekiwań…

2019-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Strony zapewniają o woli podpisania tzw. „fazy pierwszej” umowy handlowej – w piątek Donald Trump zasugerował, że do spotkania prezydentów mogłoby dojść jeszcze w tym miesiącu w amerykańskim stanie Iowa, choć jak dodał brane są pod uwagę inne lokalizacje.
Zawsze patrz na jasną stronę życia

Zawsze patrz na jasną stronę życia

2019-11-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Nadzieja na lepsze jutro nie umiera, a optymizm uparcie stara się przebić na powierzchnię. Paliwem na starcie nowego tygodnia jest wiara w postępy rozmów handlowych USA-Chiny oraz ta część piątkowych danych z USA, która była solidna. Nie jest to jednak pomocna wiadomość dla USD.
Co mówią dane z rynku pracy USA?

Co mówią dane z rynku pracy USA?

2019-11-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Pierwszy tydzień listopada na rynku rozpoczynamy w bardzo dobrych nastrojach, czego dowodem są wzrosty na giełdach azjatyckich oraz wyraźny wzrost sentymentu do ryzyka na rynku walutowym. W dużym stopniu jest to efekt piątkowych danych z rynku pracy USA, które choć nie były jakieś przełomowe, to okazały się lepsze od oczekiwań. W połączeniu z przemysłowym odczytem ISM można sądzić, że pauza w obniżkach stóp przez Fed wydaje się uzasadniona.
PLN stabilny, PMI w kalendarzu

PLN stabilny, PMI w kalendarzu

2019-11-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych walut. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,2498 PLN za euro, 3,8068 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8611 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,956% w przypadku obligacji 10-letnich.
Orzeł - ten nasz - nabrał sił

Orzeł - ten nasz - nabrał sił

2019-11-04 Raport poranny FMCM
W poniedziałkowy poranek - 4 listopada - na głównej parze, tj. na EUR/USD, notujemy poziom 1,1170. Dość wysoko: szczególnie jeśli przypomnimy sobie, że ok. miesiąc temu byliśmy niewiele ponad 1,09. Euro zyskuje, dolar traci. Co prawda obecny rejon to też lokalny opór, który utrzymuje się od dłuższego czasu: ale jednak. Pod koniec października mieliśmy wszak próbę wzmocnienia dolara, kreślono 1,1070-75, ale od tego właśnie wsparcia się odbiliśmy.
Czerwony listopad?

Czerwony listopad?

2019-10-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Decyzją prezydenta Chile listopadowy szczyt APEC, oraz grudniowy COP25 zostały odwołane. Nie wiadomo, zatem kiedy dojdzie do podpisania umowy „fazy pierwszej” przez prezydentów USA i Chin. Strona chińska twierdzi, że nie wpłynie to na wcześniejsze plany, ale jednocześnie nadal wyraźnie podkreśla, że oczekuje rezygnacji USA z podniesienia ceł w grudniu, oraz wycofania się z niektórych wcześniej nałożonych.
Pauza w obu kierunkach

Pauza w obu kierunkach

2019-10-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed przeszedł w neutralne nastawienie, nie dając podstaw do oczekiwań kolejnej obniżki stóp procentowych przed końcem roku. Jedocześnie prezes Powell wysoko ustawił poprzeczkę dla ewentualnego powrotu podwyżek, co niesie długoterminowe implikacje dla dolara. Dochodzi do asymetrycznego rozłożenia ryzyk, gdyż prędzej Fed ugnie się pod ciężarem rozczarowujących danych niż ulegnie pokusie zacieśniania.
Worek danych na długi weekend

Worek danych na długi weekend

2019-10-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajsze posiedzenie Fed przechodzi do historii. Amerykański bank centralny obniżył stopy procentowe, ale jednocześnie zapowiedział koniec luzowania. Teraz inwestorzy będą chcieli upewnić się, że zakładany przez Fed scenariusz poprawy koniunktury się zmaterializuje, a pomogą w tym liczne raporty.
Czego jeszcze nie wiemy?

Czego jeszcze nie wiemy?

2019-10-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Agencja Reuters zacytowała anonimowego przedstawiciela amerykańskiej administracji, którego zdaniem nie jest pewne, czy uda się podpisać porozumienie „fazy pierwszej” podczas szczytu APEC w Chile w dniach 16-17 listopada. Dodał on, że „niektóre fragmenty umowy nie są jeszcze gotowe, chociaż widać postępy w rozmowach.
Do trzech razy sztuka?

Do trzech razy sztuka?

2019-10-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Poprzednie dwie obniżki stóp procentowych Fed były uzasadniane potrzebą „ubezpieczenia” na wypadek pogorszenia perspektyw gospodarczych i miały być jedynie „dostosowaniem w środku cyklu”. Teraz trzecie cięcie dla rynku wydaje się pewne i podobnie, jak wcześniej, nie powinniśmy dostać jasnych sygnałów, że kolejna obniżka nastąpi prędko.
Dlaczego Fed obniża stopy procentowe?

Dlaczego Fed obniża stopy procentowe?

2019-10-30 Komentarz walutowy XTB
Stopa bezrobocia w USA wynosi obecnie zaledwie 3,5%. To najmniej od 50 lat, pokazuje to zatem, iż sytuacja od kryzysu finansowego sprzed 11 lat zmieniła się diametralnie. Jednocześnie dziś oczekuje się trzeciej kolejnej decyzji Fed o cięciu stóp procentowych. Jak pogodzić te fakty?
PKB, ADP i stopa funduszy federalnych

PKB, ADP i stopa funduszy federalnych

2019-10-30 Raport poranny FMCM
Rzut oka: W czerwcu 2019 eurodolar wzbił się do 1,1410-15. Zaraz potem przyszło przesilenie i powstał ewidentny trend spadkowy, w efekcie czego na przełomie września i października mieliśmy ok. 1,09. Później euro zaczęło zyskiwać - i ów trend pokonano.
Złoty w konsolidacji, czekamy na nowe impulsy

Złoty w konsolidacji, czekamy na nowe impulsy

2019-10-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian. Eurodolar oscyluje blisko 1,11 USD, podczas gdy PLN konsoliduje. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2717 PLN za euro, 3,8518 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8705 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9491 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,011% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar bez impetu w poniedziałek

Dolar bez impetu w poniedziałek

2019-10-28 Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Zdaniem agencji Xinhua strony potwierdziły, że techniczne konsultacje związane z tekstem uzgodnionego wcześniej porozumienia handlowego zostały w zasadzie zakończone. W odrębnym raporcie odnotowano, że Chiny chciałyby zniesienia części istniejących taryf celnych w zamian za obietnice zwiększenia zakupów amerykańskich produktów.
Typowy start tygodnia z FOMC

Typowy start tygodnia z FOMC

2019-10-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Kiedy wkraczamy w tydzień, w którym odbywa się posiedzenie FOMC, zwykle można spokojnie założyć, że pierwsze dni przebiegnie w sennym wyczekiwaniu środowej decyzji. Gdzieś w tle przemyka kwestia brexitu i szczątki informacji z rozmów handlowych USA-Chiny, ale ogólnie rynki czekają na mocniejsze impulsy, a takie zawsze oferuje Fed.
Zaczynamy Super Tydzień

Zaczynamy Super Tydzień

2019-10-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatni tydzień października zapowiada się wyjątkowo intensywnie. W USA mamy dwa bardzo ważne dla inwestorów wydarzenia: posiedzenie Fed oraz raport z rynku pracy. W Europie nadal rozstrzyga się kwestia Brexitu. W tle są jeszcze rozmowy handlowe, sezon wyników kwartalnych, publikowane będą też raporty przedstawiające aktywność w biznesie.