Indeks WIG20 rozpoczął sesję na jednoprocentowym plusie i w niewielkim zakresie wahań poruszał się do końca dnia. Nawet gorsza od oczekiwań druga już rewizja amerykańskiego PKB, który w trzecim kwartale wzrósł o 2,2%, niewiele zmieniła w obrazie sesji. Indeks WIG zakończył dzień na 0,54% plusie, WIG20 wzrósł o 0,98%, mWIG40 zwyżkował o 0,12%, natomiast sWIG80 jako jedyny znalazł się na 0,08% minusie.
Motorem napędowym wzrostów wśród blue chipów był KGHM, który zakończył dzień na 3,39% plusie. Kolejną udaną sesję zaliczył Cersanit, który po pozytywnej rekomendacji wydanej przez jedno z biur maklerskich skoczył o 2,29%. Udział we wzrostach miały również banki, a BZ WBK, BRE i PKO BP zwyżkowały odpowiednio o 1,22%, 2,48% i 0,50%. Na szerokim rynku aż o 22,68% wzrósł kurs Optopolu, po ogłoszeniu wezwania na akcje przez japoński koncern Canon.
Zbliżające się święta korzystnie wpływają na światowy handel, a główne indeksy europejskie i amerykańskie notują kolejne tegoroczne szczyty. Warszawski parkiet przy poczynaniach zagranicy wygląda słabo, a wzrosty na GPW są dziełem optymizmu panującego na światowych rynkach, a nie wiary rodzimych inwestorów w uzasadnioną wycenę. Świadczą o tym mizerne obroty, które prawdopodobnie zwiększą się dopiero w nowym roku. Dzisiejsze wzrosty w Azji oraz zwyżkujące kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy zapowiadają kolejny udany dzień.