Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy komunikat FOMC zmieni obecny obraz rynku?

Czy komunikat FOMC zmieni obecny obraz rynku?

2013-01-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Apetyt na bardziej ryzykowne aktywa utrzymuje się. Pozytywnego sentymentu obserwowanego na rynkach nie zdołał popsuć nawet kiepski odczyt indeksu zaufania amerykańskich konsumentów. Wskaźnik Conference Board nieoczekiwanie spadł w styczniu do poziomu 58,6pkt. z 66,7pkt. po korekcie. Waluta amerykańska znalazła się pod presją sprzedających.
Największy wzrost cen domów w USA od 2006 roku

Największy wzrost cen domów w USA od 2006 roku

2013-01-30 Raport Home Broker
Niewielką zniżką zapewne zakończy pierwszy miesiąc 2013 r. warszawska giełda. Po wtorkowych notowaniach bilans WIG zamykał się na 0,3-proc. minusie, ale dziś zapowiedź sprzedaży pakietu walorów banku Pekao przez UniCredit zbija indeks o dalsze 0,5%.

Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

2013-01-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Właśnie na takie dni jak dzisiejszy czekają wszyscy aktywni traderzy. Apetyt na ryzyko jest w tej chwili ogromny i nie zaszkodziły mu nawet wczorajsze bardzo słabe dane o nastrojach konsumentów w USA. Para EURUSD po raz pierwszy od listopada przebiła się przez poziom 1.3500, ...
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2013-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje wczorajsze zwyżki. Kurs EUR/USD przebił opór na 1,3485 i po raz pierwszy od początku grudnia 2011 roku wzrósł powyżej 1,35. Od rana w gronie walut G-10 euro najsilniej zyskuje na wartości wobec amerykańskiego dolara. Umacnia się również polska waluta. Kurs EUR/PLN zbliża się do 4,18, a USD/PLN do 3,09.
Test poziomu 1,35 na eurodolarze

Test poziomu 1,35 na eurodolarze

2013-01-30 Komentarz poranny DM BOŚ
Kalendarz makro we wtorek nie był zbyt obfity. Inwestorzy skupiali się raczej na spekulacjach i oczekiwaniach dotyczących ważnych danych, które mają się systematycznie pojawiać w drugiej części bieżącego tygodnia.
Wall Street sobie, main street sobie

Wall Street sobie, main street sobie

2013-01-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Main street w dół, Wall Street w górę. Main street to potocznie amerykański konsument, który na razie zdaje sie nie wierzyć w ożywienie amerykańskiej gospodarki. To jednak nie przeszkadzało wczoraj amerykańskim indeksom ustanowić nowych maksimów, co w przypadku S&P500 oznaczało pokonanie poziomu 1500 pkt.
Nareszcie brak negatywnego zaskoczenia w danych

Nareszcie brak negatywnego zaskoczenia w danych

2013-01-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po raz pierwszy w tym roku ważne dane z polskiej gospodarki nie zaskakują negatywnie. Ich znaczenia dla wyceny złotego nie należy przeceniać. Istotne są również komentarze ze strony Banku Węgier. Nie planuje on pochopnie uruchamiać arsenału niestandardowych narzędzi łagodzenia polityki pieniężnej (osłabiania waluty). Przymierza się również do zakończenia cyklu obniżek stóp.
Dziś ważne dane z USA. Złoty czeka na dalsze impulsy

Dziś ważne dane z USA. Złoty czeka na dalsze impulsy

2013-01-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,35: Główna para walutowa po wczorajszym wybiciu ponad poziom 1,3450, w nocy i nad ranem znajdowała się w konsolidacji blisko poziomu 1,35. Obecnie nastąpiło jednak lekkie wybicie i jesteśmy na poziomie 1,3505.
Nieznaczna korekta ostatnich spadków na złotym

Nieznaczna korekta ostatnich spadków na złotym

2013-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na złotym przebiega w spokojnych nastrojach, gdzie wycena polskiej waluty stabilizuje się po wczorajszej sesji podwyższonej zmienności. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,186 PLN za euro, ...
Negatywny efekt stycznia w Warszawie

Negatywny efekt stycznia w Warszawie

2013-01-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Neutralne wczorajsze zamknięcie w USA nie mogło narzucić odwrotu od tendencji spadkowej w Warszawie na dzisiejszej sesji. Skoro podczas wyraźnych wzrostów z biciem kilkuletnich szczytów nie tylko w USA, ale i na innych zachodnich giełdach nie doszło do zakończenia korekty na GPW, ...
Tym razem to zasługa słabego dolara…

Tym razem to zasługa słabego dolara…

2013-01-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
… który stracił dzisiaj względem większości walut. Widać, że inwestorzy zaczynają się pozycjonować pod jutrzejszy komunikat FED, który tak jak pisałem rano, raczej nie wniesie nic istotnego. Członkowie FOMC nie zdecydują się nawet na kosmetyczne zmiany w treści dotychczasowego przekazu, ...
Lutowa obniżka stóp przesądzona? Złoty mocniejszy

Lutowa obniżka stóp przesądzona? Złoty mocniejszy

2013-01-29 Raport poranny FMCM
Wybicie eurodolara: Kurs głównej pary walutowej po konsolidacji w okolicach 1,3450, około godziny 15:00 wybił się na północ i obecnie znajduje się na poziomie 1,3484. Teraz pytanie czy bykom uda się utrzymać wypracowany zysk czy nastąpi powrót do wcześniejszych poziomów?
Słabe dane o polskim PKB w cenach

Słabe dane o polskim PKB w cenach

2013-01-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynku walutowym sytuacja pozostaje stabilna. Waluta amerykańska i japońska pozostawały nieco mocniejsze podczas poniedziałkowej sesji, jednak nie był to wynik wzrostu awersji do ryzyka. Przy braku istotnych danych z Europy, uwaga uczestników rynku koncentrowała się na publikacjach z USA.
Spokojny początek bardzo ciekawego tygodnia

Spokojny początek bardzo ciekawego tygodnia

2013-01-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsza sesja tygodnia przyniosła uspokojenie nastrojów wśród niezwykle byczo ostatnimi czasy nastawionych inwestorów. Zarówno indeks DAX we Frankfurcie jak i S&P500 w Nowym Jorku zanotowały delikatną korektę po zeszłotygodniowych rekordach, temu drugiemu udało się jednak utrzymać tuż nad psychologicznym poziomem 1500 pkt.
Dane o PKB nie pomogą złotemu

Dane o PKB nie pomogą złotemu

2013-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Po drugim nieudanym teście oporu na 1,3485 eurodolar ponownie zniżkuje. Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu wczorajszych dołków na 1,3425. Polska waluta od rana osłabia się. Kurs EUR/PLN przebił linię długoterminowego trendu spadkowego i obecnie znajduje się na 4,1950.
Obniżka o 50bp możliwa w lutym

Obniżka o 50bp możliwa w lutym

2013-01-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami kolejny specyficzny dzień na rynkach finansowych. Na wielu „pomniejszych” rynkach fasada optymizmu naznaczona jest coraz większą ilością rys. Widać to doskonale w Polsce – na rynku złotego i GPW. Z większych rynków pod presją jest funt brytyjski.
Zaskakujący rozkład głosów w RPP w grudniu

Zaskakujący rozkład głosów w RPP w grudniu

2013-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na dzisiejsze wstępne dane o PKB w 2012 r. złoty traci na wartości. Nie sprzyja mu również deprecjacja walut regionu oraz globalny powrót kapitału na rynki peryferyjnych krajów strefy euro. Do odwrócenia niekorzystnych tendencji potrzeba potwierdzenia sygnałów nadchodzącego ożywienia w twardych danych makro.
W oczekiwaniu na odczyt. Jak zareaguje złoty?

W oczekiwaniu na odczyt. Jak zareaguje złoty?

2013-01-29 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD stabilna: Od kilkunastu godzin główna para pozostaje względnie stabilna. Jej kurs konsoliduje się w okolicach 1,3450, a obecnie znajduje się na poziomie 1,3446. Zarówno wczoraj jak i dziś nie mamy znaczących odczytów z szerokiego rynku, jedynie o godzinie 16:00 poznamy odczyt z indeksu zaufania konsumentów - Conference Board z USA.
Słabe oczekiwania dot. PKB szkodzą złotemu

Słabe oczekiwania dot. PKB szkodzą złotemu

2013-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na złotym przebiega pod znakiem stabilizacji notowań po wczorajszej dość znacznej przecenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,195 PLN za euro, 3,120 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,368 PLN względem franka szwajcarskiego.
Kolejny dzień słabości GPW

Kolejny dzień słabości GPW

2013-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała za zadanie potwierdzić bądź zaprzeczyć ewidentną słabości GPW z piątku, kiedy mimo ustanawiania nowych rekordów przez zagraniczne indeksy, WIG20 spadł o 1%. Już w pierwszej części dzisiejszych notowań okazało się, że spadki z piątku nie były wypadkiem przy pracy.