Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

To będą kolejne słabe dane z naszego rynku pracy

To będą kolejne słabe dane z naszego rynku pracy

2013-02-18 Raport Home Broker
Po spadku styczniowej inflacji w Polsce do poziomu niewidzianego od 2007 r. z tym większym zainteresowaniem wyczekiwane są dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w minionym miesiącu. Topniejąca inflacja potwierdza mocno zwolnione obroty naszej gospodarki, ...
Europa w centrum uwagi

Europa w centrum uwagi

2013-02-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wspomnienie urodzin prezydenta Waszyngtona w USA sprawia, iż w poniedziałek uwaga rynków skupi się na sytuacji w Europie. Nie oznacza to wcale, iż nie należy bynajmniej zignorować japońskiego jena, który w tym tygodniu nadal pozostanie dość zmienny.

Zapowiada się ciekawy tydzień

Zapowiada się ciekawy tydzień

2013-02-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Z powodu braku istotnych danych makroekonomicznych w dniu dzisiejszym, ten tydzień może rozpocząć się dość spokojnie na rynku walutowym. W kolejnych dniach należy spodziewać się jednak większej zmienności, co będzie wiązało się również z powrotem amerykańskich i kanadyjskich inwestorów do gry po przedłużonym weekendzie.
Wojna walutowa trwa!

Wojna walutowa trwa!

2013-02-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja zdecydowanie nie należała do najbardziej spokojnych i zrównoważonych. Poranne wieści płynące od członka ECB – Weidmanna, podbiły kurs EURUSD o ponad 40 pipsów. Początkowa zwyżka była efektem deklaracji, która jasno wskazała na brak działań w ramach obniżki stóp procentowych, zmierzających jedynie do osłabienia ...
Złoty pod presją podaży, jednak blisko technicznego wsparcia

Złoty pod presją podaży, jednak blisko technicznego wsparcia

2013-02-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowe zaskakujące dane dotyczące inflacji w Polsce w styczniu zepchnęły w dół wartość złotego. Poziom inflacji okazał się najniższy od niemal 6 lat, a dokładniej – od sierpnia 2007 roku. Odczyt ten na rynku wywołał spekulacje dotyczące dalszego luzowania polityki pieniężnej – niski poziom inflacji zwiększa bowiem prawdopodobieństwo, ...
Puste kalendarium. Złoty lekko traci

Puste kalendarium. Złoty lekko traci

2013-02-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3350: Dziś rano eurodolar stabilizuje się w okolicach piątkowego zamknięcia i na chwilę obecną kurs głównej pary walutowej wynosi 1,3342. W Stanach Zjednoczonych mamy dzień wolny od handlu (z okazji Dnia Prezydenta), z tego względu aktywność na rynku będzie mniejsza niż zwykle.
Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

2013-02-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Komunikat G20 nie wnosi niczego istotnego na rynki, ale zakończony szczyt oznacza, iż o wojnach walutowych będzie się mówiło nieco mniej. W tej sytuacji uwaga inwestorów przesunie się na inne kwestie – na przykład na dane z niemieckiej gospodarki, ...
Jen traci po szczycie G20

Jen traci po szczycie G20

2013-02-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar pozostaje w trendzie bocznym. Kurs EUR/USD lekko zniżkuje do 1,3330. Dolar amerykański od rana umacnia się wobec wszystkich głównych walut. Najsilniejszej deprecjacji w gronie G-10 ulega jen japoński. Osłabiają się również waluty rynków wschodzących.
Inflacja w Polsce najniżej od ponad 5 lat

Inflacja w Polsce najniżej od ponad 5 lat

2013-02-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z przewidywaniami sprzed publikacji danych przez GUS, wskaźnik cen dóbr i usług konsumpcyjnych w Polsce spadł w styczniu bardziej niż przewidywał konsensus rynkowy. CPI wyniósł 1,7 proc. r/r, co oznacza spadek to najniższego poziomu od sierpnia 2007 r.
Niemcy i Strefa Euro zatapiają eurodolara

Niemcy i Strefa Euro zatapiają eurodolara

2013-02-17 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar nadal w dół: W poniedziałek (11 lutego) przez niemal całą sesję, zmiany na głównej parze walutowej były kosmetyczne. Dopiero ostatnia godzina handlu przyniosła bardziej zdecydowany ruch na południe i około godziny 16:00 byliśmy na poziomie 1,3365.
Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

2013-02-15 Raport Home Broker
Wszystko wskazuje na to, że kolejny tydzień zakończy się spadkami cen akcji na warszawskim parkiecie. W piątkowe południe bilans kończącego się tygodnia zamykał się 1,3-proc. stratą indeksu WIG. Jeśli sytuacja znacząco się nie poprawi do końca dnia to będziemy to czwarty kolejny tydzień regresu cen.
Dużo emocji na rynkach

Dużo emocji na rynkach

2013-02-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kończące się dzisiaj spotkanie G-20 tak naprawdę nie wniesie wiele nowego do gospodarczo-walutowej rzeczywistości. W ostatnich komentarzach zwracałem jednak uwagę, że możemy mieć do czynienia z krótkoterminowymi wahaniami pod wypowiedzi oficjeli obecnych na dzisiejszym szczycie.
Spadek apetytu na ryzyko

Spadek apetytu na ryzyko

2013-02-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja na rynku walutowym charakteryzowała się wzrostem awersji do ryzyka. Głównym czynnikiem odpowiadającym za taki stan rzeczy były słabe wstępne dane na temat PKB w czwartym kwartale 2012 roku publikowane dla kluczowych gospodarek (Japonii, Francji, Niemiec i strefy euro).
G20 nie skarci Japonii

G20 nie skarci Japonii

2013-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś rozpoczyna się szczyt G20. Już wiadomo, że nie będzie zgody co do komunikatu, który miałby skarcić postawę Japonii, co z kolei mogłoby umocnić jena. W tle dane makro – inflacja w Polsce oraz produkcja i wskaźnik NY Fed w USA.
Polityczna stagnacja i widmo recesji

Polityczna stagnacja i widmo recesji

2013-02-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja ze względu na negatywne dane płynące ze światowych gospodarek, miała zdecydowanie niedźwiedzi, ale i bardzo dynamiczny charakter. Stopniowo na rynek napływały coraz gorsze informacje. Z rana dyskontowaliśmy słabe dane z Japonii, które wskazują, że dotychczasowa polityka dewaluacyjna nie przyniosła jeszcze efektów.
ECB nie będzie osłabiał euro

ECB nie będzie osłabiał euro

2013-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Po słowach prezesa Bundesbanku Jensa Widmanna wspólna waluta od rana umacnia się wobec wszystkich oprócz brytyjskiego funta i japońskiego jena walut z grona G-10. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,3390. Euro umacnia się również do znacznej większości walut rynków wschodzących. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,18, a USD/PLN stabilizuje się na 3,1250.
Co zmieni piątkowy wyrok? Co z kwotowaniami złotego?

Co zmieni piątkowy wyrok? Co z kwotowaniami złotego?

2013-02-15 Raport poranny FMCM
Konsolidacja w okolicach 1,3375: Po wczorajszych spadkach kursu spowodowanymi gorszymi odczytami PKB w Niemczech i Strefie Euro główna para walutowa aktualnie konsoliduje się w okolicach poziomu 1,3375. Dziś w kalendarzu mamy kilka wydarzeń na które z pewnością warto zwrócić uwagę.
Dane o inflacji zdecydują o obniżce stóp w marcu?

Dane o inflacji zdecydują o obniżce stóp w marcu?

2013-02-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane o inflacji CPI w Polsce zadecydują o przebiegu dzisiejszej sesji na rynku walutowym. Spodziewam się niższego niż konsensus odczytu, co może skutkować ruchem EUR/PLN w kierunku 4,2000. CPI poniżej 2,0 proc. r/r przesądzi najpewniej o obniżce stóp procentowych w marcu, co spowoduje, że rynek będzie musiał na nowo zdyskontować ścieżkę zmian w polityce pieniężnej w Polsce.
Inflacja CPI w centrum uwagi inwestorów na złotym

Inflacja CPI w centrum uwagi inwestorów na złotym

2013-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na złotym przynosi stabilizacje notowań złotego po wczorajszej ok 4-groszowej przecenie. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1760 PLN za euro, 3,1265 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3913 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dzień odczytów PKB. Dziś złoty tracił

Dzień odczytów PKB. Dziś złoty tracił

2013-02-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w drodze na 1,33: Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy cały wysyp odczytów PKB z gospodarek europejskich i Strefy Euro jako całości. Szczególnie istotne były odczyty z Niemiec i Eurolandu, które niestety okazały gorsze od prognoz.