Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W oczekiwaniu na raport z amerykańskiego rynku pracy

W oczekiwaniu na raport z amerykańskiego rynku pracy

2013-02-01 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Pozytywny klimat inwestycyjny utrzymuje się. Inwestorzy wykazują zainteresowanie bardziej ryzykownymi walutami. Na rynku walutowym obserwujemy silne ruchy trendowe. W dalszym ciągu waluta japońska i amerykańska znajdują się pod presją sprzedających.
Euro znów pokazuje siłę

Euro znów pokazuje siłę

2013-02-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Trwa dobra passa wspólnej waluty. Euro od rana umacnia się wobec wszystkich oprócz dolara nowozelandzkiego walut z grona G10. Co więcej w tym tygodniu euro osłabiło się jedynie wobec szwajcarskiego franka. Kurs EUR/USD wzrasta powyżej 1,36.

Dziś kluczowe dane z USA

Dziś kluczowe dane z USA

2013-02-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu z amerykańskiej gospodarki napływa sporo zaskakujących odczytów – tak negatywnie, jak i pozytywnie. Kluczowy wskaźnik nastrojów i PKB za ostatni kwartał roku były słabe, ale indeks aktywności w rejonie Chicago wzrósł bardzo silnie.
Dzień kluczowych danych z gospodarek

Dzień kluczowych danych z gospodarek

2013-02-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś dzień wielu ważnych publikacji makroekonomicznych. Spodziewam się dobrego odczytu indeksu PMI dla polskiego przemysłu, co wesprze notowania złotego. W USA raport z rynku pracy również nie powinien negatywnie zaskoczyć przynajmniej, jeśli chodzi o liczbę stworzonych etatów. Być może wzrosło natomiast bezrobocie, co oddali groźbę wcześniejszego zakończenia QE3 przez Fed.
Dziś wysyp danych. Jak zareaguje złoty?

Dziś wysyp danych. Jak zareaguje złoty?

2013-02-01 Raport poranny FMCM
Eurodolar na kolejnych maksimach: Główna para waluta od kilku dni ustanawia nowe maksima. Od wczorajszego zamknięcia kurs ponownie wzrósł i na chwile obecną wynosi 1,3635 . Widać, że cały czas wśród inwestorów panują optymistyczne nastroje. Zastanawia tylko czy zostaną one podtrzymane, bo dziś do zmiany kursu mamy aż nadto doniesień makroekonomicznych.
Czy przemysłowy PMI ponownie zaskoczy rynek?

Czy przemysłowy PMI ponownie zaskoczy rynek?

2013-02-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na złotym przebiega w spokojnej atmosferze, gdzie złoty nieznacznie traci wobec euro, równocześnie umacniając się względem dolara oraz franka. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,199 PLN za euro, 3,081 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,385 PLN względem franka szwajcarskiego.
Stracona szansa na odreagowanie

Stracona szansa na odreagowanie

2013-01-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszej kolejnej spadkowej sesji, przed rozpoczęciem dzisiejszych notowań inwestorzy ponownie zadawali sobie pytanie kiedy dojdzie do upragnionego odbicia. Teoretycznie warunki ku temu były dzisiaj całkiem dobre, ale ich wykorzystanie już nie prezentowało się zbyt dobrze.
W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

2013-01-31 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas czwartkowego handlu na złotym zobaczyliśmy nowe szczyty na parze EURPLN oraz CHFPLN. 4,2127 to jak na razie tygodniowe maksimum i już niewiele brakuje, aby kurs przetestował szczyt z września 2012 roku ( 4,2163).
Jutro ważny odczyt z Polski. Co ze złotym?

Jutro ważny odczyt z Polski. Co ze złotym?

2013-01-31 Raport popołudniowy FMCM
Mieszane dane z USA: Dziś mieliśmy kilka istotnych odczytów makroekonomicznych, jednak nie wpłynęły one znacząco na główną parę walutową, której kurs stabilizuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Obecnie kurs tej pary to 1,3571.
Klimat wokół euro może się wyraźnie pogorszyć…

Klimat wokół euro może się wyraźnie pogorszyć…

2013-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowane od wczoraj wzrosty rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji, to negatywny sygnał, który może zachwiać pozycją wspólnej waluty. Zwłaszcza, że zaczynają wracać pytania o gospodarcze perspektywy dla peryferiów, co do których inwestorzy mogli podchodzić ostatnio zbyt optymistycznie. Potencjalne odwrócenie trendu może pojawić się też na rynku jena.
Koniec byczego marszu na północ?

Koniec byczego marszu na północ?

2013-01-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza „makro-środa” zapowiadała duże emocje na rynku i niestety tylko na oczekiwaniach się skończyło. Po serii dobrych danych o nastrojach konsumentów w strefie euro oraz wyższym od oczekiwań indeksie zatrudnienia ADP w USA zarówno rynki akcji jak i EURUSD kontynuowały marsz na północ.
Apetyt na ryzyko utrzymuje się

Apetyt na ryzyko utrzymuje się

2013-01-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Komunikat FOMC nie przyczynił się do większej zmienności na rynkach finansowych. Zgodnie z oczekiwaniami nie było niespodzianek. Fed nie zmienił stóp procentowych oraz utrzymał wartość programu skupu aktywów na poziomie 85 mld USD miesięcznie.
Dalsze zwyżki dopiero po korekcie

Dalsze zwyżki dopiero po korekcie

2013-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze posiedzenie FOMC zgodnie z naszymi oczekiwaniami nie przyniosło żadnej zmiany w polityce pieniężnej. Fed pozostawił stopy procentowe bez zmian oraz podtrzymał deklarację skupu aktywów o wartości 85 mld dolarów miesięcznie do czasu „znacznej poprawy” sytuacji na rynku pracy. Tuz przed ogłoszeniem decyzji ws. stóp procentowych eurodolar ustanowił nowe maksimum na 1,3585.
Czekamy na rozwiązanie zagadek

Czekamy na rozwiązanie zagadek

2013-01-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie publikowane dziś dane w USA są mniej istotne niż choćby wczorajsze PKB. Wyjaśnią one jednak powstałe tydzień temu zagadki i odpowiedzą na pytania, czy aby na pewno koniunktura w przemyśle poprawia się, a spadek liczby zarejestrowań bezrobotnych to efekt poprawy sytuacji na rynku pracy.
Amerykański PKB wcale nie tak słaby, Fed bez rewelacji

Amerykański PKB wcale nie tak słaby, Fed bez rewelacji

2013-01-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
EUR/PLN testuje górne ograniczenie sześciomiesięcznej konsolidacji, a EUR/USD zmierza w kierunku krótkoterminowego celu na 1,3700. Sesja zapowiada się względnie spokojnie. Jutro dzień kluczowych danych makro, które mogą wyznaczyć kierunek zmian na najbliższe kilka tygodni. Spodziewam się znacznie lepszego od oczekiwań wyniku PMI dla przemysłu w Polsce.
Dziś wiele odczytów. Złoty pod presją podażową

Dziś wiele odczytów. Złoty pod presją podażową

2013-01-31 Raport poranny FMCM
Słaby początek eurodolara: Po wczorajszych dobrych nastrojach gdzie główna para walutowa dochodziła do poziomów niewidzianych od ponad roku, dziś rozpoczynamy sesje od spadków, które zostały dodatkowo wzmocnione po fatalnych odczytach z Niemiec ...
Względna stabilizacja na rynku złotego

Względna stabilizacja na rynku złotego

2013-01-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na złotym charakteryzuje się kontynuacją wcześniejszej, kilkugodzinnej konsolidacji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,195 PLN za euro, 3,091 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,401 PLN względem franka szwajcarskiego.
Bankowe deja vu

Bankowe deja vu

2013-01-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyły się w kontekście informacji, iż większościowy udziałowiec banku Pekao zamierza ekspresowo sprzedać blisko 10 procent wszystkich akcji spółki.
Dobre nastroje nie przekładają się na umocnienie złotego

Dobre nastroje nie przekładają się na umocnienie złotego

2013-01-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty słabnie głównie w relacji do euro i do franka, a jest bardziej stabilny względem dolara oraz brytyjskiej waluty. Natomiast na globalnych rynkach mamy zwiększony apetyt na ryzyko, co zazwyczaj zachęcało inwestorów również do zainteresowania się walutami krajów gospodarek wschodzących, w tym i złotym. Na chwilę obecną tak nie jest.
Zaskakujące nastroje inwestorów. Co ze złotym?

Zaskakujące nastroje inwestorów. Co ze złotym?

2013-01-30 Raport popołudniowy FMCM
PKB USA mocno w dół: Produkt Krajowy Brutto USA spadł w IV kwartale 2012 roku o 0,1 proc. kwartał do kwartału w ujęciu zanualizowanym. Prognoza mówiła o wzroście o 1,1 proc., wartość poprzednia to 3,1 proc. Odczyt jest więc zaskakująco słaby.