Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

BoJ wydarzeniem miesiąca

BoJ wydarzeniem miesiąca

2013-01-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Japońska waluta gwałtownie traci na wartości od ponad dwóch miesięcy. Zmiana polityczna i naciski nowego premiera na bank centralny przekonały inwestorów, iż trend na rynku jena może odwrócić się na dobre. Podczas wtorkowej sesji azjatyckiej zapadnie decyzja Banku, która może mieć istotny wpływ nie tylko na rynek jena.
Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

Słaby grudzień wyznaczył dołek spowolnienia?

2013-01-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po słabych danych, które w piątek opublikował GUS i NBP złoty wyraźnie stracił na wartości. Zwiększyły się nieco oczekiwania na obniżki stóp. W grudniu produkcja była najniższa od 2,5 lat, ale już od stycznia będzie odbijać. Niepokoją dane NBP o deficycie handlowym.

BoJ nie może rozczarować

BoJ nie może rozczarować

2013-01-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku tygodnia na rynku walutowym nie zachodzą duże zmiany. Kurs EUR/USD stabilizuje się przy poziomach z piątkowego popołudnia 1,3320. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,16, a USD/PLN na 3,1250.
Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

Spokojny początek tygodnia. Złoty lekko słabnie

2013-01-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,33: Główna para walutową po piątkowym umocnieniu, konsoliduje się w okolicach 1,3324. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy zbyt wielu impulsów z szerokiego rynku mogących wpływać na kursy walut. O godzinie 8:00 poznaliśmy tylko dane z Niemiec, a dokładnie odczyt o inflacji producenckiej.
Tydzień równowagi

Tydzień równowagi

2013-01-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, której przebieg w największym stopniu determinowało zachowanie rynku w trakcie środowego odreagowania. W istocie pomijając krótkie epizody rynek oglądany przez pryzmat WIG20 ...
Fatalne dane osłabiają polską walutę

Fatalne dane osłabiają polską walutę

2013-01-18 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W mijającym tygodniu obserwowaliśmy zdecydowany wzrost zmienności na parach ze złotym. Dodatkowo w pewnym momencie mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem, które występuje bardzo rzadko. Mianowicie złoty tracił do euro, zyskiwał do franka i był dość stabilny względem amerykańskiej waluty.
Duże zmiany na rynkach

Duże zmiany na rynkach

2013-01-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przyniósł odwrót inwestorów od wspólnej waluty, a także umocnienie się jena i franka. Skąd to wszystko? W przypadku jena warto powołać się na ranny komentarz, gdzie pisałem, że „ustawienie oczekiwań inwestorów ...
Tydzień po znakiem odczytów makro

Tydzień po znakiem odczytów makro

2013-01-18 Raport tygodniowy FMCM
W tym tygodniu nastroje na rynkach były kształtowane przez odczyty makroekonomiczne z największych gospodarek świata i Polski oraz wypowiedzi polityków i różnej maści decydentów. Mocny spadek w końcówce tygodnia: W poniedziałek 14 stycznia w kalendarzu nie mieliśmy wielu wydarzeń makroekonomicznych.
Słaby koniec roku w Polsce

Słaby koniec roku w Polsce

2013-01-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się blisko 1,3310. W obecnym tygodniu notowania przebiegały raczej stabilnie – kurs wahał się pomiędzy 1,3260 a 1,3400. Wskaźnik RSI(14) obliczany dla interwału godzinowego spada w okolice 30 pkt. co daje sygnał wyprzedania rynku.
Najwięcej rozpoczętych budów w USA od 2008 r.

Najwięcej rozpoczętych budów w USA od 2008 r.

2013-01-18 Raport Home Broker
Tydzień na rynkach finansowych kończy się publikacją sporej liczby danych gospodarczych. W skali świata na czoło wybijają się doniesienia z Chin. W IV kwartale wzrost gospodarczy w tym kraju przyspieszył do 7,9% z 7,4% kwartał wcześniej. Jednocześnie sam grudzień był miesiącem rosnącej aktywności tamtejszej gospodarki.
Dane z Chin nie zawiodły

Dane z Chin nie zawiodły

2013-01-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dziś w nocy dane z Chin nastrajają pozytywnie i potwierdzają ożywienie w tamtejszej gospodarce. Odczyty były nieco wyższe niż wartości prognozowane przez analityków, co było dodatkowym impulsem do wzrostu apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. W czwartym kwartale 2012 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 7,9% wobec 7,4% kwartał wcześniej.
Optymistyczny koniec tygodnia

Optymistyczny koniec tygodnia

2013-01-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartek przebiegał w relatywnie optymistycznych nastrojach. Nieznacznie pogorszył te nastroje wskaźnik indeksu FED z Filadelfii. Generalnie publikacje tych wskaźników nie budzą emocji, ale w przypadku dużego odchylenia od oczekiwań (-5.8 vs. prognoza 5.0) wpływ tego wskaźnika nie był optymistyczny.
Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

Nowe szczyty i sygnały ostrzegawcze

2013-01-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
S&P500 na 5-letnich maksimach, USDJPY na kolejnym lokalnym maksimum, EURUSD zwyżkuje. Nastroje na rynkach nadal są świetne. Lecz nie wszystko za tym przemawia – mix informacji z amerykańskiej gospodarki był wczoraj mocno specyficzny i akurat te dane, które mają większą wartość prognostyczną nie wypadły najlepiej.
Chińska gospodarka znów przyśpiesza

Chińska gospodarka znów przyśpiesza

2013-01-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Mimo dobrych danych z Chin na rynku walutowym nie widać znacznej poprawy nastrojów. Kurs EUR/USD stabilizuje się na 1,3380. Natomiast dosyć niespodziewanie osłabiły się waluty najbardziej powiązane gospodarczo z Państwem Środka – dolar australijski oraz nowozelandzki.
Chiński smok przyspiesza

Chiński smok przyspiesza

2013-01-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nic nie robiąc sobie ze słownych interwencji europejskich polityków, kurs EUR/USD powędrował tam, gdzie miał powędrować, czyli w górę. Atak na szczyty cenowe na poziomie 1,3400 to najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian na nadchodzące kilkanaście godzin.
Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

Jak dziś może się kształtować kurs naszej waluty?

2013-01-18 Raport poranny FMCM
Dane z Chin nie zmieniły nastrojów: Para EUR/USD od kilkunastu godzin kumuluje się pod oporem 1,34. Przebicie tego poziomu może być dziś dość trudne z uwagi na neutralne nastroje na rynkach i brak zdecydowanych impulsów. Wczoraj o 16:00 opublikowany został Indeks Fed z Filadelfii spadł on w grudniu 2012 roku do -5,8 pkt z +4,6 pkt w poprzednim miesiącu, podał Bank Rezerwy Federalnej z Filadelfii.
Grudniowa produkcja przemysłowa w centrum inwestorów na złotym

Grudniowa produkcja przemysłowa w centrum inwestorów na złotym

2013-01-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie ostatniej kilkusesyjnej stabilizacji, gdzie polska waluta pozostaje względnie słaba wobec euro, równocześnie notując kolejne maksima wobec franka i dolara amerykańskiego.
Sesja uspokojenia

Sesja uspokojenia

2013-01-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała dać odpowiedź na pytanie czy wczorajsze wzrosty może czekać kontynuacja, czy może polegały one jedynie na dynamicznym ruchu powrotnym pozwalającym sprzedać akcje na wyższych poziomach, by później móc odkupić je zdecydowanie taniej.
Frank najtańszy od lipca 2011

Frank najtańszy od lipca 2011

2013-01-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Inwestorzy z coraz większą determinacją pozbywają się szwajcarskiej waluty. W czwartek kurs EUR/CHF wzrósł do 1,2484, wyznaczając nowy 20-miesięczny szczyt. Para ta naruszyła strefę oporu 1,2442-1,2472, jaką tworzą szczyty z ostatniego kwartału 2011 roku. Jej definitywne przełamanie może pchnąć kurs EUR/CHF o dodatkowe 200-300 pipsów do góry i trwale umiejscowić go powyżej 1,25.
Chińskie dane mogą mieć duży wpływ na rynek

Chińskie dane mogą mieć duży wpływ na rynek

2013-01-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek o godz. 3:00 w nocy poznamy szereg istotnych danych z Chin. To dynamika PKB za IV kwartał, która szacowana jest na poziomie 2,3 proc. kw/kw i 7,8 proc. r/r wobec odpowiednio 2,2 proc. kw/kw i 7,4 proc. r/r. Poznamy też dane nt. produkcji przemysłowej, która w grudniu powinna wzrosnąć o 10,1 proc. r/r, a także sprzedaży detalicznej (14,9 proc. r/r).