Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Skandale polityczne pogrążą Europę?

Skandale polityczne pogrążą Europę?

2013-02-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas poniedziałkowej sesji niedźwiedzie mocno dały się we znaki bykom, które tego dnia okazały się zbyt słabe żeby kontynuować piątkowe wzrosty. Główne światowe indeksy mocno traciły na wartości pomimo braku istotnych danych w kalendarzu ekonomicznym mogących za taki stan rzeczy odpowiadać.
Dalsze kłopoty eurodolara. Złoty czeka na decyzje RPP

Dalsze kłopoty eurodolara. Złoty czeka na decyzje RPP

2013-02-05 Raport poranny FMCM
Eurodolar dalej w odwrocie: Na głównej parze walutowej dzisiejszą sesję zaczęliśmy od kontynuacji spadków. Tak jak wspomniałem wczoraj pierwsze wsparcie znajduje się w okolicach 1,3450, a po jego zdecydowanym przebiciu możliwe jest zejście nawet do poziomu 1,331.

Podwyższona zmienność przed jutrzejszą RPP

Podwyższona zmienność przed jutrzejszą RPP

2013-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel przynosi względną stabilizację notowań złotego po wczorajszej „burzliwej” sesji walutowej. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,175 PLN za euro, 3,095 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,40 PLN względem franka szwajcarskiego.
Luty pokazał swoje prawdziwe oblicze

Luty pokazał swoje prawdziwe oblicze

2013-02-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatni dzień minionego tygodnia i jednoczenie pierwszy dzień tego miesiąca był na rynkach nadzwyczaj udany. Dzisiaj jednak nastroje diametralnie się zmieniły, a winę za to ponosi dotąd spokojne południe Europy, gdzie powróciły obawy o dalszy kurs rozpoczętych reform.
Wsparcie Angeli Merkel nie wystarczyło…

Wsparcie Angeli Merkel nie wystarczyło…

2013-02-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O tym, że rynek nie kupi zbytnio dyplomatycznej nowomowy wspominałem w rannym komentarzu. Dzisiejsze robocze spotkanie niemieckiej kanclerz z hiszpańskim premierem przed czwartkowym szczytem Unii Europejskiej ws. budżetu, ...
Wracają obawy o Włochy i Hiszpanię

Wracają obawy o Włochy i Hiszpanię

2013-02-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi osłabienie polskiej waluty. Jeszcze w piątek po danych z amerykańskiego rynku pracy złoty zaczął zyskiwać zwłaszcza wobec dolara. Na parze USDPLN zobaczyliśmy poziomy z października 2011 roku. Dziś natomiast sytuacja się odwróciła, a to z racji powrotu obaw o południe Europy.
Kłopoty Euroladnu? Co z kwotowaniami złotego?

Kłopoty Euroladnu? Co z kwotowaniami złotego?

2013-02-04 Raport popołudniowy FMCM
Mocny spadek eurodolara: Podczas dzisiejszej sesji kurs głównej pary walutowej mocno spadł. Obecnie wartość eurodolara to 1,3565, jeżeli w następnych godzinach handlu byki nie zatrzymają niedźwiedzi i nie dojdzie do wybicia, możemy być świadkami większego zejścia, być może nawet w okolice 1,3450.
Polityka znów wpływa na rynki

Polityka znów wpływa na rynki

2013-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W piątkowym raporcie zwracałem uwagę, iż wyciszenie politycznej burzy w Hiszpanii i Włoszech, może być chwilowe i za chwilę problem wróci ze zdwojoną siłą. I tak coraz głośniejsze wezwania opozycji do dymisji i demonstracje na hiszpańskich ulicach, nie odwrócą i tak już wyraźnie negatywnego trendu społecznego zaufania do premiera Mariano Rajoya.
Ten tydzień należy do banków centralnych

Ten tydzień należy do banków centralnych

2013-02-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka minionego tygodnia przyniosła wzrost zmienności na głównych parach walutowych. Pozytywny klimat inwestycyjny i apetyt na bardziej ryzykowne aktywa utrzymywał się, pomimo mieszany danych jakie napłynęły z USA. Z jednej strony mieliśmy nienajlepsze dane z amerykańskiego rynku pracy, ...
Piątkowy sztorm i poniedziałkowa flauta

Piątkowy sztorm i poniedziałkowa flauta

2013-02-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zeszły piątek okazał się być prawdziwym rollercoasterem na rynkach walut, nie tylko przez aurę końca tygodnia, kiedy to większość inwestorów krótkoterminowych i daytraderów zamyka swoje pozycje. Duża zmienność była najprawdopodobniej spowodowana licznymi danymi napływającymi ze światowych gospodarek, co sprzyjało wzmożonej spekulacji.
Rynek czeka na słowa Draghiego

Rynek czeka na słowa Draghiego

2013-02-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Po piątkowej podwyższonej zmienności związanej z publikacją raportu z amerykańskiego rynku pracy i wzroście eurodolara powyżej 1,37, pierwszego dnia tygodnia amerykański dolar odrabia straty. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,36. Polska waluta od rana zyskuje na wartości. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,14, a USD/PLN na 3,04.
Co powie Draghi

Co powie Draghi

2013-02-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jak ubiegły tydzień stał pod znakiem danych makroekonomicznych, głównie z USA, tak bieżący tydzień będzie należał do banków centralnych. Konferencja EBC zdecyduje o dalszym rozwoju sytuacji na parze EURUSD, a może mieć także wpływ na inne rynki. Wcześniej o stopach zdecyduje RPP. Dziś w kalendarzu z kolei decyzja Banku Australii.
Dzień kluczowych danych z gospodarek

Dzień kluczowych danych z gospodarek

2013-02-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dobre dane, które napłynęły na rynek z USA i strefy euro, a przede wszystkim nieudana próba przełamania 4,2000, spowodowały wyraźne umocnienie złotego wobec euro. Pierwsze kwotowania z rana przynoszą dalsze spadki kursu EUR/PLN poniżej 4,1500. Realizuje się, więc scenariusz, który realizować się miał już wcześniej – polska waluta wchodzi w trwałą tendencję aprecjacyjną.
Mocny początek tygodnia naszej waluty

Mocny początek tygodnia naszej waluty

2013-02-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w górę: Główna para walutowa rozpoczyna poniedziałkową sesję od wzrostów, obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3637. Dziś w kalendarzu nie mamy, wielu wydarzeń makroekonomicznych, z tego też względu na wartość tej pary będą wpływały głównie siły popytu i podaży oraz nastroje globalne.
Trwa pozycjonowanie się przed środową RPP

Trwa pozycjonowanie się przed środową RPP

2013-02-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na złotym przynosi otwarcie blisko poziomów z piątku. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,166 PLN za euro, 3,056 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,363 PL względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują w okolicy 3,924% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek chce sprawdzić determinację ECB?

Rynek chce sprawdzić determinację ECB?

2013-02-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Informacje nt. mniejszych od oczekiwanych przez rynek płatności banków komercyjnych w ramach zwrotów tanich pożyczek LTRO do banku centralnego – ECB podał, iż 27 instytucji zwróciło 3,484 mld EUR wobec oczekiwań rynku na poziomie 20 mld EUR – mogły stać się jednym z pretekstów do obserwowanego w pewnej chwili osłabienia się euro.
Styczniowy rajd byków

Styczniowy rajd byków

2013-02-01 Raport miesięczny FMCM
poziomu 1,3186 do 1,3619, ale wróćmy do początku miesiąca i zobaczmy jak do tego doszło, przedstawiając kluczowe sesje.
Czy RPP zasugeruje przerwanie cyklu?

Czy RPP zasugeruje przerwanie cyklu?

2013-02-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Eurodolar osiągnął w tym tygodniu najwyższą wartość od listopada 2011 r. i nadal kontynuuje wzrosty. Wskaźnik RSI(14) obliczany dla interwału dziennego od końca stycznia wskazuje na wykupienie, co oznacza, że potencjał do dalszych wzrostów jest jak na razie ograniczony.
Będzie więcej obniżek

Będzie więcej obniżek

2013-02-01 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowe umocnienie złotego wobec euro niweluje większość osłabienia z pierwszej części tygodnia, kiedy nasza waluta była pod presją ze względu na kolejne słabe dane. Nie musi to oznaczać końca presji na złotego, jednak potwierdza naszą tezę, iż bez korekty na rynkach globalnych trudno będzie trwale przełamać poziom 4,20.
Indeksy PMI są tak dobre, że…

Indeksy PMI są tak dobre, że…

2013-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Byki na euro dostały dzisiaj dodatkowy prezent – lepsze dane nt. przemysłowego indeksu PMI w Niemczech, który wzrósł w styczniu aż do 49,8 pkt. Polityczna burza we Włoszech i Hiszpanii chwilowo przycichła, co nie oznacza, że za jakiś czas problemy nie wrócą ze zdwojoną siłą.