Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czekając na jutrzejszy odczyt. Złoty dalej w deprecjacji

Czekając na jutrzejszy odczyt. Złoty dalej w deprecjacji

2013-01-28 Raport popołudniowy FMCM
Pozytywne odczyty z USA: Kurs głównej pary walutowej nie cechowała dziś duża zmienność, od piątkowego popołudnia znajdujemy się w konsolidacji w okolicach poziomu 1,3450, a obecnie kurs tej pary to 1,3465. Dziś nie mieliśmy wielu istotnych odczytów z szerokiego rynku.
Osłabienie w oczekiwaniu na dane o PKB

Osłabienie w oczekiwaniu na dane o PKB

2013-01-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty rozpoczyna nowy tydzień od osłabienia do głównych walut. Cieniem na notowaniach kładzie się lekka realizacja zysków, jaką można obserwować na większości europejskich giełd i rynku eurodolara. Oczekiwanie na publikowane jutro szacunkowe dane nt. polskiego Produktu Krajowego Brutto (PKB) za 2012 rok również nie zachęca do zakupów polskiej waluty.

Euro wciąż mocne

Euro wciąż mocne

2013-01-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Klimat inwestycyjny na rynkach światowych pozostaje bardzo dobry. W dalszym ciągu dostrzegalna jest selekcja napływających wiadomości i koncentrowanie się na informacjach, które byłby impulsem do kontynuacji średnioterminowych trendów.
„Euro-euforii” ciąg dalszy

„Euro-euforii” ciąg dalszy

2013-01-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątek był bardzo szczęśliwy dla wszystkich inwestorów spodziewających się poprawy sytuacji ekonomicznej w strefie Euro i tą poprawę kupujących. Na fali lepszego od oczekiwań odczytu indeksu nastrojów w niemieckiej gospodarce Ifo oraz wyższej niż się spodziewano spłaty pożyczki LTRO z 30 czerwca przez europejskie banki do EBC kurs EURUSD wystrzelił ...
Funt najsłabszy wśród walut G10

Funt najsłabszy wśród walut G10

2013-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Zadeklarowanie przez europejskie banki komercyjne wyższej niż oczekiwano wartości wcześniejszej spłaty pożyczek pochodzących z pierwszej LTRO skutkowało umocnieniem euro względem dolara. Kurs EUR/USD po wyjściu górą z trwającego dwa tygodnie trendu bocznego dotarł pod opór na 1,3485.
Od rana jednak obserwujemy odreagowanie i lekkie osłabienie euro.
Co zatrzyma euforię na rynkach

Co zatrzyma euforię na rynkach

2013-01-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach mamy euforię. Fakt, iż rosnące ceny aktywów coraz mniej przystają do rzeczywistości makroekonomicznej zdaje się mieć na ten moment drugorzędne znaczenie. Jeśli rynki zignorowały fatalną reakcję na raport kwartalny Apple, to tym bardziej mogą selektywnie podchodzić do raportów makroekonomicznych, których w najbliższych dniach również nie będzie brakowało.
Kolejne sygnały wychodzenia z kryzysu

Kolejne sygnały wychodzenia z kryzysu

2013-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Korzystne informacje ze strefy euro o większym niż się spodziewano zainteresowaniu banków wcześniejszą spłatą pożyczek do EBC oraz potwierdzenie sygnałów poprawy sytuacji gospodarczej Niemiec (Ifo), wsparły notowania złotego. Zapowiada się obfitujący w wydarzenia tydzień. Spodziewam się, że zakończy się pomyślnie dla złotego.
Złoty słabszy na początku tygodnia. Jutro ważny odczyt PKB

Złoty słabszy na początku tygodnia. Jutro ważny odczyt PKB

2013-01-28 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,34: Główna para walutowa od piątku pozostaje w konsolidacji powyżej poziomu 1,34, a obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3448. Dziś w kalendarzu mamy kilka figur makroekonomicznych. O godzinie 9:00 poznamy wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC dla Polski.
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2013-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na złotym przebiega pod znakiem stabilizacji wyceny polskiej waluty w rejonie maksimów wypracowanych podczas piątkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,169 PLN za euro, 3,097 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,336 PLN względem franka szwajcarskiego.
GPW pozostaje w korekcie

GPW pozostaje w korekcie

2013-01-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się dynamicznymi spadkami cen akcji najważniejszych spółek. Efektem jest przeszło procentowa strata indeksu WIG20, który w skali tygodnia oddał 1,2 procent.
Złoty koryguje wcześniejszą silną przecenę

Złoty koryguje wcześniejszą silną przecenę

2013-01-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
To był tydzień dużej zmienności na złotym. Najpierw obserwowaliśmy systematyczną wyprzedaż polskiej waluty, co zaowocowało tym, że notowania pary EURPLN znalazły się na najwyższych poziomach od początku września 2012 roku wychodząc na chwilę nad poziom 4,19.
BoJ złagodzi politykę w 2014 r.

BoJ złagodzi politykę w 2014 r.

2013-01-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Od początku tygodnia kurs EUR/USD wzrósł o 1 proc. i obecnie wynosi 1,3460. Ostatni raz taką wartość eurodolara odnotowano w lutym zeszłego roku. Wskaźnik RSI(14) dla interwału dziennego zbliża się do 70 pkt., co sygnalizuje ograniczone możliwości wzrostu kursu w najbliższym czasie.
Niemcy, USA i zawirowania walut

Niemcy, USA i zawirowania walut

2013-01-25 Raport tygodniowy FMCM
Rajd byków: W tym tygodniu najwięcej szumu było wokół pozytywnych doniesień z niemieckiej gospodarki, a także niektórych optymistycznych danych z USA. Duże wrażenie na inwestorach i ekonomistach zrobił bardzo pozytywny odczyt indeksu ZEW z Niemiec, ...
Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię

Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię

2013-01-25 Raport Home Broker
Pierwszy raz od 2007 r. amerykański S&P 500 znalazł się w czwartek w ciągu dnia ponad 1500 pkt i tym samym na nieco ponad 60 pkt zbliżył się do rekordu wszech czasów z jesieni 2007 r. Jeszcze mniej w ujęciu procentowym do analogicznej bariery brakowało skupiającemu 30 największych przedsiębiorstw indeksowi DJIA.
ECB ściąga nadwyżki płynności

ECB ściąga nadwyżki płynności

2013-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD od rana zwyżkuje. Notowania wybiły się z dwutygodniowej konsolidacji i osiągnęły najwyższy poziom od końca lutego ubiegłego roku (1,3415). Wyjście ponad ostatnie szczyty otwiera drogę do oporu na 1,3485.
Zaskakujące odczyty w USA

Zaskakujące odczyty w USA

2013-01-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Informacje, które w ostatnich dniach napływają do inwestorów mogą przyprawić o zawrót głowy. Jedne wskaźniki zdają się wskazywać na silne ożywienie, drugie pokazują najgorsze odczyty od recesyjnego 2009 roku.
Gorzej niż w grudniu już raczej nie będzie

Gorzej niż w grudniu już raczej nie będzie

2013-01-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar testuje kluczowy opór na 1,3400. Jego przełamanie otworzy drogę do wzrostów na 1,3700 i wyżej. Korzystne dane o nastrojach w Niemczech (Ifo) powinny wesprzeć wspólną walutę przybliżając realizację takiego scenariusza.
Dobrze w Niemczech, źle w Polsce – a co dziś?

Dobrze w Niemczech, źle w Polsce – a co dziś?

2013-01-25 Raport poranny FMCM
Próba powrotu po nocnym osłabieniu? Wczoraj kurs EUR/USD rósł, niechybnie z powodu dobrych odczytów makroekonomicznych, jakie napłynęły z Niemiec oraz z USA. W przypadku Niemiec chodzi o indeksy PMI dla przemysłu i usług, które okazały się znacznie lepsze od prognoz.
Kolejne dane uderzają w złotego, MFW obniża prognozy dla Polski

Kolejne dane uderzają w złotego, MFW obniża prognozy dla Polski

2013-01-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na złotym przynosi stabilizację polskiej waluty po wczorajszych ograniczonych (głównie na EUR/PLN) spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1854 PLN za euro, 3,1300 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3642 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wall Street najwyżej od grudnia 2007 roku

Wall Street najwyżej od grudnia 2007 roku

2013-01-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pomiędzy wczorajszym zamknięciem sesji na GPW, a jej dzisiejszym otwarciem wiele się wydarzyło, jednak bilans tych wydarzeń był neutralny, co nie spowodowało zamieszkania na rynku kapitałowym po jego otwarciu. W istocie cała sesja przebiegała pod dyktando statusu quo od pewnego czasu panującego na rynku, gdzie indeks WIG20 niewiele się odchyla od okolic 2550 pkt.