Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro słabsze przez dane makro, jen czeka na G-20

Euro słabsze przez dane makro, jen czeka na G-20

2013-02-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowanie dzisiejszymi danymi ze strefy euro jest zasadne, zwłaszcza biorąc pod uwagę perspektywy gospodarcze dla Francji, czy też Włoch. W pierwszym przypadku PKB w IV kwartale spadł o 0,3 proc. m/m (oczekiwano 0,2 proc. m/m), a w drugim aż o 0,9 proc. kw/kw i 2,7 proc. r/r (szacowano -0,6 proc. kw/kw i 2,3 proc. r/r).
W centrum uwagi szczyt G20

W centrum uwagi szczyt G20

2013-02-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Zgodnie z konsensusem rynkowym Bank Japonii nie zmienił stóp procentowych. Cieszy fakt, że bank podniósł swoją ocenę koniunktury w Japonii. W opinii BoJ ostatnie osłabienie jena i oznaki rosnącego globalnego popytu dają nadzieję na poprawę kondycji gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni. Być może to co najgorsze japońska gospodarka ma już za sobą.

Coraz bliżej obniżki stóp w marcu

Coraz bliżej obniżki stóp w marcu

2013-02-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poranna wypowiedź M. Belki o tym, że marcowa przerwa w cyklu obniżek stóp nie jest pewna negatywnie wpływa na złotego. W połączeniu z problemami niektórych członków RPP (Winiecki, Gilowska) i ich możliwej nieobecności na najbliższym posiedzeniu Rady, powoduje, że cięcie stóp za 3 tygodnie staje się coraz bardziej prawdopodobne.
Wojny walutowe tematem szczytu G20

Wojny walutowe tematem szczytu G20

2013-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta traci na wartości wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,34. Z grona G10 w stosunku do dolara umacniają się jedynie waluty surowcowe: dolar kanadyjski oraz nowozelandzki. Osłabia się również większość walut z grona rynków wschodzących.
Słaby odczyt PKB w Niemczech osłabia eurodolara

Słaby odczyt PKB w Niemczech osłabia eurodolara

2013-02-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar w dół: Wczorajszy popołudniowy handel na głównej parze walutowej toczył się w okolicach poziomu 1,3450. Dziś rano po słabym odczycie PKB z Niemiec (przypomnijmy, że odczytana wartość to -0,6%, wobec prognozy -0,5% k/k, co jest najgorszym kwartałem od początku 2009 roku ) eurodolar zaczął jednak mocno tracić na wartości.
recesyjny czwarty kwartał

recesyjny czwarty kwartał

2013-02-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na ten moment oficjalne dane pokazują, iż w każdym z trzech kluczowych regionów jeśli chodzi o gospodarkę globalną, czwarty kwartał miał charakter recesyjny. Co prawda po danych o handlu zagranicznym można oczekiwać, iż pierwotne -0,1% będzie zrewidowane w górę, ale jak się okazuje, w innych częściach globu jest jeszcze słabiej.
Lekkie umocnienie złotego, rozbieżność prognoz dot. styczniowej inflacji

Lekkie umocnienie złotego, rozbieżność prognoz dot. styczniowej inflacji

2013-02-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na złotym przynosi stabilizacje notowań złotego po wczorajszym ok 3-groszowym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1513 PLN za euro, 3,0906 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3662 PLN względem franka szwajcarskiego.
Udana akcja polskiego długu. Złoty mocniejszy

Udana akcja polskiego długu. Złoty mocniejszy

2013-02-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar jeszcze w trendzie spadkowym: Na głównej parze walutowej podczas dzisiejszej sesji handel toczył się na wyższych poziomach niż wczoraj. Obecnie jesteśmy na poziomie 1,3475. Jednak dzisiejszy wzrost na eurodolarze, nie neguje nam jeszcze dwutygodniowego kanału spadkowego, ...
Rynek dostaje przyzwolenie na dalszą aprecjację euro i spadki jena?

Rynek dostaje przyzwolenie na dalszą aprecjację euro i spadki jena?

2013-02-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsze zamieszanie po komunikatach G-7 pokazuje, iż trudno będzie o wypracowanie spójnego przekazu po G-20, gdyż zbyt wiele jest różnic pomiędzy politycznymi interesami poszczególnych krajów. Teoretycznie rynek może to wykorzystać jako pretekst do kontynuacji średnioterminowych trendów na EUR i JPY, ale niekoniecznie.
Dynamiczny ruch na jenie

Dynamiczny ruch na jenie

2013-02-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas wtorkowej sesji obserwowaliśmy ponownie wzmożoną aktywność polityków komentujących dynamiczne zmiany kursów walutowych. Prezes Narodowego Banku Szwajcarii stwierdził, że nie ma wojny walutowej a działania banków centralnych mają za zadanie realizacje celów krajowych.
Hiszpania „uzdrowiona”

Hiszpania „uzdrowiona”

2013-02-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsze wypowiedzi głównych przedstawicieli instytucji finansowych na świecie, istotnie wpłynęły na notowania najpopularniejszych walut na rynku forex. Mario Draghi, szef EBC, przebywający z wizytą w Hiszpanii, znacząco poprawił nastroje inwestorów podkreślając postęp tego kraju w zakresie reform gospodarczych, ...
Przemówili Obama i Draghi

Przemówili Obama i Draghi

2013-02-13 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w górę: Główna para walutowa przez ostatnich kilkanaście godzin konsolidowała się w okolicach 1,3450. Ostatnia godzina przynosi lekkie wybicie, znajdujemy się teraz na poziomie 1,3460. O 3:00 w nocy polskiego czasu prezydent Barack Obama w orędziu o stanie państwa zapowiedział działania pobudzające ...
Grudniowe załamanie w gospodarce wciąż szkodzi złotemu

Grudniowe załamanie w gospodarce wciąż szkodzi złotemu

2013-02-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabe dane z polskiej gospodarki po raz kolejny niekorzystnie odbiły się na notowaniach złotego. Bezpośrednio po publikacji raportu NBP o deficycie handlowym notowania EU/PLN zwyżkowały z okolic 4,1650 do 4,1850 na zakończenie sesji we wtorek.
Aukcja włoskiego długu wsparciem dla euro

Aukcja włoskiego długu wsparciem dla euro

2013-02-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po porannej stabilizacji, w pierwszej godzinie handlu na Starym Kontynencie eurodolar wzrasta w kierunku wczorajszych maksimów na 1,3475. Od rana jednak wspólna waluta lekko traci na wartości wobec wszystkich oprócz norweskiej korony walut z grona G10.
Jen zyskuje przed BoJ

Jen zyskuje przed BoJ

2013-02-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed szczytem G20 robi się coraz goręcej. Widać ewidentnie, iż wśród globalnych przywódców nie ma zgody co do tego, jak podejść do kwestii słabnącego jena. Komunikat na szczycie byłby dla rynków z pewnością silniejszym impulsem niż jutrzejsza decyzja BoJ.
Dane z Polski osłabiły złotego

Dane z Polski osłabiły złotego

2013-02-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi stabilizacje kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim spadku w reakcji na dane. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1756 PLN za euro, 3,1050 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3852 PLN względem franka szwajcarskiego.
Kryzysowa TP S.A.

Kryzysowa TP S.A.

2013-02-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Sesja została zdominowana jednym wątkiem. Przed sesją wyniki za IV kwartał podała Telekomunikacja Polska S.A. Wynik netto okazał się nadspodziewanie niski: 51 mln wobec oczekiwanych 133 mln. Spółka ogłosiła też zmniejszenie tegorocznej dywidendy do zaledwie 0,50 zł na akcję i planuje zwolnienie 1700 pracowników.
Ważą się szanse jastrzębi i gołębi

Ważą się szanse jastrzębi i gołębi

2013-02-12 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w górę i w dół: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w okolicach poziomu 1,34. Około godziny 11:00 byki próbowały przeprowadzić „atak” i wybić się z niemal dwutygodniowego kanału spadkowego. Niestety próba ta zakończyła się niepowodzeniem i obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3431.
Złoty pod presją

Złoty pod presją

2013-02-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po wczorajszym relatywnie spokojnym handlu spowodowanym brakiem publikacji istotnych danych makroekonomicznych, dziś złoty zaczął się osłabiać. Już od wczesnych godzin porannych polska waluta zaczęła tracić na wartości, a kolejne deprecjacyjne uderzenie pojawiło się po godzinie 14:00.
Dominują komentarze w sprawie kursów walut

Dominują komentarze w sprawie kursów walut

2013-02-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia przynosi stabilizację notowań eurodolara. Para pozostawała w wąskim zakresie ruchu i korygowała ostatnie silne spadki, jednak nie zdołała powrócić powyżej najbliższej strefy oporu 1,3420-1,3430. Wpływ na notowania wspólnej waluty miały napływające komentarze ze szczytu Eurogrupy.