Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zagadkowe ułożenie wykresu BOSSA USD

Zagadkowe ułożenie wykresu BOSSA USD

2013-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie odczyty z godz. 13:30 i 14:15 powinny znów wesprzeć dolara, a inwestorzy zaczną się już pozycjonować pod przyszłotygodniowe posiedzenie FED, ale ułożenie koszykowego wykresu BOSSA USD zaczyna wskazywać na inny scenariusz…
Dobra passa Stanów Zjednoczonych

Dobra passa Stanów Zjednoczonych

2013-03-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach finansowych to przede wszystkim kontynuacja dobrej passy amerykańskiej gospodarki, która po raz kolejny zaskoczyła wszystkich w kontekście makroekonomicznym.

Dane znów umocnią dolara

Dane znów umocnią dolara

2013-03-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar powrócił pod linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3020. Po wczorajszym osłabieniu złoty od rana lekko zyskuje na wartości. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1515, a USD/PLN do 3,1850. Dziś największy wpływ na rynek powinny mieć dane makro z USA.
Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

2013-03-15 Raport poranny FMCM
Rekordy na Wall Street: W pierwszej części wczorajszej sesji w newralgicznych momentach główna para walutowa była wyceniana na 1,2912. W drugiej części sesji nastąpiła poprawa nastrojów, która wyprowadziła kurs powyżej poziomu 1,30, a obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3035.
Waluty bez większych zmian

Waluty bez większych zmian

2013-03-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bardzo pozytywne nastroje panowały w dniu wczorajszym na rynkach finansowych. Indeks akcji amerykańskich DJIA wzrósł po raz dziesiąty z rzędu, a zamknięcie sesji stanowiło także maksimum, co jest zapowiedzią kontynuacji dobrych nastrojów. Wyraźnie rosły także giełdy w Europie. Nowy szczyt ustanowił niemiecki indeks DAX oraz francuski CAC.
Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

2013-03-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo kolejnych dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy wczoraj obserwowaliśmy lekkie odbicie w notowaniach EURUSD. Perspektywą zacieśnienia w USA na razie w ogóle nie przejmują się rynki akcji, gdzie S&P500 jest już coraz bliżej szczytów sprzed kryzysu.
Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

2013-03-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsze dane dotyczące inflacji determinowały wartość polskiego złotego wczoraj po południu. Lutowy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znalazł się na poziomie 1,3%, a więc był to wyraźny spadek inflacji względem stycznia, kiedy to ukształtowała się ona na poziomie 1,7%.
Powiało optymizmem

Powiało optymizmem

2013-03-14 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Niewiele zapowiadało pozytywny obraz dzisiejszej sesji. Kalendarium do większych odchyleń indeksów nie zachęcało, a opublikowane przed sesją wyniki PGE wraz z deklaracją wypłaty raczej skromnej dywidendy nie napawały optymizmem co do przebiegu notowań dla tej energetycznej spółki. Rzeczywistość okazała się jednak o wiele inna, znacznie lepsza.
Obniżka inflacji w Polsce

Obniżka inflacji w Polsce

2013-03-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w górę i w dół: Podczas dzisiejszej sesji na głównej parze byliśmy świadkami dominacji zarówno strony podażowej, jak i popytowej. Na początku sesji górą były niedźwiedzie, które zostały wsparte dobrym odczytem z amerykańskiego rynku pracy.
Złoty nadal pod presją

Złoty nadal pod presją

2013-03-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Para walutowa USDPLN ponawia swój atak na poziom 3,20. Kolejne osłabienie złotego względem dolara jest spowodowane utrzymującą się presją podażową na parze walutowej EURUSD, na której zobaczyliśmy kolejne tegoroczne minima.
Inwestorzy wierzą w USA

Inwestorzy wierzą w USA

2013-03-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach walut była odzwierciedleniem danych napływających
ze światowych gospodarek. Początkowe mocne spadki EURUSD zostały spowodowane obniżeniem wartości produkcji przemysłowej w Unii Europejskiej, gdzie zanotowano spadek tego wskaźnika o 0.4% wobec wzrostu o 0.9% w zeszłymi miesiącu.
Mamy rewelacyjne dane z Australii

Mamy rewelacyjne dane z Australii

2013-03-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Największy od 10 lat miesięczny przyrost etatów musiał przełożyć się na wyraźny wzrost notowań australijskiego dolara. To sprawia, iż za chwilę RBA może mieć znów kłopot ze zbyt mocną walutą. Zwłaszcza, że problem ten dostrzega RBNZ (bank centralny Nowej Zelandii), ...
Echa spadku kursu eurodolara na rynku polskiego złotego

Echa spadku kursu eurodolara na rynku polskiego złotego

2013-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środa była dniem, podczas którego kalendarz danych makro w Polsce był w zasadzie pusty, a wartość polskiej waluty w dużej mierze zależała od tego, co działo się na szerokim rynku walut. Poruszanie się notowań złotego względem amerykańskiego dolara i euro było uwarunkowane przede wszystkim sytuacją na wykresie EUR/USD.
Dziś dane z Polski. Co z kwotowaniami złotego?

Dziś dane z Polski. Co z kwotowaniami złotego?

2013-03-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,30: Wczoraj po dobrych odczytach sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych za luty (odczytana wartość wyniosła 1,1 proc. wobec prognozy na poziomie 0,5 proc.), kurs głównej pary walutowej osunął się i dotarł do poziomu 1,2924, czyli do okolic, których nie obserwowaliśmy od 10 grudnia ubiegłego roku.
Dolar najmocniejszy od czterech miesięcy

Dolar najmocniejszy od czterech miesięcy

2013-03-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne dobre dane z amerykańskiej gospodarki nie pozostawiają wątpliwości, iż koniunktura w USA w pierwszym kwartale wyraźnie się poprawiła. Co ciekawe jednak na ten moment odmiennie reagują na te publikacje. To zaś oznacza, iż posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu będzie miało bardzo duży wpływ na notowania. Dziś natomiast czekają nas tygodniowe dane w USA, a w Polsce dane o inflacji za luty.
Dolar coraz mocniejszy

Dolar coraz mocniejszy

2013-03-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj obserwowaliśmy kolejny dzień wzrostów na giełdzie amerykańskiej. Indeks DJIA wzrósł po raz dziewięty z rzędu, choć zwyżka ta była najmniejsza z możliwych (o 0,1 punkta). Podobna sytuacja na S&P500, który zamknął się 1 punkt powyżej wtorkowego zamknięcia. W trakcie wczorajszej sesji obserwowaliśmy publikację kilku danych makroekonomicznych z USA.
Kolejne dobre dane z USA umacniają dolara

Kolejne dobre dane z USA umacniają dolara

2013-03-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Umocnienie konsumpcji w Stanach Zjednoczonych wyrażone przez mocny wzrost sprzedaży detalicznej zwiększa oczekiwania na przyspieszenie amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie obawy o skrócenie QE3. Złoty pozostaje stabilny. Dziś w centrum uwagi dane o inflacji CPI i deficycie handlowym. Mogą zdecydować o przyszłości polskiej waluty w horyzoncie najbliższych kilku dni.
Silne ruchy walut antypodów

Silne ruchy walut antypodów

2013-03-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po danych o sprzedaży detalicznej dolar dynamicznie zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,2925 – euro nie było tak słabe od trzech miesięcy. W trakcie sesji azjatyckiej notowania wykonały ruch powrotny do przebitych dołków i obecnie eurodolar znajduje się na poziomie 1,2955.
Dane wsparły dolara

Dane wsparły dolara

2013-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sprzedaż detaliczna w lutym na poziomie 1,1 proc. m/m i 1,0 proc. m/m bez uwzględnienia wolumenu samochodów to kolejne bardzo dobre dane, które potwierdziły dobrą passę dla dolara. W obliczu kolejnych kłopotów w Europie – spadek produkcji przemysłowej w styczniu o 0,4 proc. m/m, wzrosty rentowności włoskich obligacji po dzisiejszej aukcji, ...
Kluczowy odczyt ze Stanów zmienia układ sił. Dolar drożeje

Kluczowy odczyt ze Stanów zmienia układ sił. Dolar drożeje

2013-03-13 Raport popołudniowy FMCM
Mocny spadek eurodolara: Dziś poznaliśmy ważne odczyty ze Strefy Euro, jednak najpierw poznaliśmy dane dotyczące inflacji CPI (czyli inflacji konsumenckiej) dla Francji, Słowacji i Hiszpanii. Odczyty w większości okazały się niższe od prognoz.