Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pułapka Draghiego

Pułapka Draghiego

2013-01-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień na rynkach stał pod znakiem umacniającego się euro. Ruch ten wynikał z jasnej deklaracji prezesa EBC, iż obniżki stóp w przewidywalnej przyszłości nie będzie. Euro znalazło się na poziomach nieobserwowanych od wczesnej wiosny 2012 roku, pytanie tylko czy ta siła nie zaszkodzi koniunkturze w Europie.
Utrzymuje się pozytywny sentyment

Utrzymuje się pozytywny sentyment

2013-01-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszego dnia tygodnia w gronie G-10 na wartości wobec amerykańskiego dolara najwięcej zyskują ryzykowne waluty z dolarem nowozelandzkim i euro na czele. Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty. Obecnie testuje opór na 1,3380.

Eurodolar powyżej 1,3350

Eurodolar powyżej 1,3350

2013-01-14 Raport poranny FMCM
W ubiegłym tygodniu podczas czwartkowej konferencji prasowej prezesa EBC doszło do silnego ruchu w górę na wykresie eurodolara. Dzień później, po kilkunastu godzinach konsolidacji w piątek doszło do ponownego wybicia. Obecnie jesteśmy na poziomie 1,3389.
RPP mniej gołębia niż się wydawało

RPP mniej gołębia niż się wydawało

2013-01-12 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Drugi tydzień 2013 roku był zupełnie inny niż pierwszy. Złoty wyraźnie zyskiwał na wartości zwłaszcza wobec amerykańskiej waluty oraz względem franka, natomiast w relacji tydzień do tygodnia kurs pary EURPLN nie uległ większej zmianie.
Eurodolar najwyżej od 9 miesięcy

Eurodolar najwyżej od 9 miesięcy

2013-01-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Do momentu ogłoszenia decyzji przez Europejski Bank Centralny kurs EUR/USD kształtował się pomiędzy 1,3020 a 1,3130. Po dynamicznym wzroście eurodolar ustabilizował się na poziomie maksimów z początku tego roku. Dzisiejsze dane o amerykańskim handlu zagranicznym przypieczętowały tydzień wzrostu eurodolara.
RPP, EBC – rozdawały karty w tym tygodniu

RPP, EBC – rozdawały karty w tym tygodniu

2013-01-12 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar powyżej 1,33: Obecny tydzień przyniósł nam kilka ważnych wydarzeń, między innymi decyzję Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp oraz późniejszą konferencje po posiedzeniu RPP. Wypowiedzi Mario Draghiego oraz dość duże zmiany kursów walut.
Jen i frank dzisiaj  w centrum uwagi

Jen i frank dzisiaj w centrum uwagi

2013-01-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słabość japońskiej waluty nadal zaskakuje. Mimo, iż zaprezentowany dzisiaj program stymulacyjny nie odbiega od tego, czego wcześniej spodziewał się rynek (10,3 bln JPY nowych środków), to rynek zwrócił większą uwagę na słowa premiera Abe, którego zdaniem mandat Banku Japonii powinien zostać rozszerzony także o tzw. maksymalizację zatrudnienia.
Mario Draghi wraca do gry

Mario Draghi wraca do gry

2013-01-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartek był niewątpliwe dniem banków centralnych. W Polsce rozgorzała medialna dyskusja pomiędzy Markiem Belką (NBP) a Jackiem Rostowskim (Ministerstwo Finansów) na temat dalszych obniżek stóp procentowych. Inwestorzy uważnie obserwowali wymianę zdań obu panów i czekali na decyzją EBC (13.45) oraz późniejszą konferencję prasową Mario Draghiego (14.30).
Abe realizuje przedwyborcze obietnice

Abe realizuje przedwyborcze obietnice

2013-01-11 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na słowa prezesa ECB euro odnotowało największy jednodniowy wzrost wartości wobec dolara od kilku miesięcy. Kurs EUR/USD zbliżył się do szczytów z przełomu roku i obecnie stabilizuje się na poziomie 1,3265. Wobec dolara umocniły się również wszystkie oprócz japońskiego jena waluty z grona G-10.
EBC nie będzie się spieszył

EBC nie będzie się spieszył

2013-01-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Konferencja prezesa Draghiego po wczorajszym posiedzeniu EBC przyniosła silne umocnienie euro. Prezes dał bowiem jasno do zrozumienia, iż tak długo jak sytuacja rynkowa jest korzystna o obniżce stóp nie może być mowy.
Draghi oddalił perspektywę obniżki stóp

Draghi oddalił perspektywę obniżki stóp

2013-01-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezes EBC M. Draghi wycofuje się z łagodnie brzmiących komentarzy, które wygłaszał podczas grudniowego posiedzenia i nie wskazuje, by stopy procentowe w strefie euro miały wkrótce zostać obniżone. Wspólna waluta wyraźnie zyskuje na wartości. Kurs EUR/USD zwyżkuje w okolice szczytów. Złoty mocniejszy wobec dolara i nieznacznie słabszy w stosunku do euro.
Złoty mocniejszy po słowach Mario Draghiego. Czy na długo?

Złoty mocniejszy po słowach Mario Draghiego. Czy na długo?

2013-01-11 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD ponad 1,3250: Wczoraj po informacji, jakoby ECB nie planował na razie obniżek stóp procentowych (warto dodać, że na wczorajszym spotkaniu nie pojawił się żaden wniosek o obniżkę stóp, co świadczy o jednomyślności decydentów ECB) kurs pary EUR/USD mocno wzrósł przebijając poziom 1,3250.
Mieszana reakcja złotego na słowa Mario Draghiego

Mieszana reakcja złotego na słowa Mario Draghiego

2013-01-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranna, ostatnia w tym tygodniu sesja na złotym przynosi stabilizację złotego po wczorajszej mieszanej reakcji na słowa Mario Draghiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,086 PLN za euro, 3,084 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,367 PLN względem franka szwajcarskiego.
Mario Draghi znów istotny dla inwestorów

Mario Draghi znów istotny dla inwestorów

2013-01-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatnim czasie działalność EBC nie skupiała już tak dużej uwagi jak to miało miejsce wcześniej, gdy Mario Draghi ogłaszał program OMT, a rynki niezwykle ochoczo i entuzjastycznie na to reagowały. Podczas dzisiejszych notowań powrócił jednak okres z zeszłego roku i ponownie konferencja prasowa prezesa EBC była w centrum uwagi globalnych inwestorów.
ECB jednomyślny, inwestorzy się cieszą – ale na jak długo?

ECB jednomyślny, inwestorzy się cieszą – ale na jak długo?

2013-01-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ostatnich raportach zwracałem uwagę, iż po serii słabszych danych makroekonomicznych ze strefy euro, rynek może się obawiać niespodzianki ze strony Europejskiego Banku Centralnego – chociaż tzw. mocne ekonomiczne fakty na to nie wskazywały.
Azja pozytywnie, Europa też…

Azja pozytywnie, Europa też…

2013-01-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zaskakująco dobre dane nt. chińskiego bilansu handlowego za grudzień, to dość dobra informacja w ujęciu globalnym, chociaż pewien niepokój wzbudza najniższa od ponad 3 lat dynamika udzielonych kredytów w tym samym okresie.
Oczekiwany wzrost zmienności po konferencji Draghiego

Oczekiwany wzrost zmienności po konferencji Draghiego

2013-01-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja na rynku walutowym rozpoczyna się w dobrych nastrojach za sprawą dużo lepszych niż oczekiwano danych na temat bilansu handlowego z Chin. Eksport wzrósł w grudniu o 14,1% w skali roku, a import o 6,0% w rezultacie czego nadwyżka handlowa wyniosła aż 31,6 mld USD wobec 19,6 mld USD w listopadzie.
RPP nie zakończyła cyklu obniżek stóp

RPP nie zakończyła cyklu obniżek stóp

2013-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodna z oczekiwaniami decyzja RPP oraz nieco mniej gołębi ton wypowiedzi na konferencji prasowej umacniają złotego. Taka reakcja rynku nie powinna jednak dziwić. Komunikat nie wpływa na zmianę ścieżki obniżek stóp w Polsce. Nie pojawiła się również sugestia o ewentualnym osłabianiu waluty, jako kolejnym instrumencie łagodzenia polityki pieniężnej.
Czwartek banków centralnych

Czwartek banków centralnych

2013-01-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsze publikacje wyników globalnych spółek rozpoczęły się pozytywnie dla byków. Sprzedaż ALCOA pchnęła rynki w kierunku pozytywnych nastrojów. Zakupów nie przerwały nawet relatywnie słabe dane makro z Niemiec.
Europejskie banki nie zaskoczą inwestorów

Europejskie banki nie zaskoczą inwestorów

2013-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
RPP nie zaskoczyła obniżając po raz kolejny stopy procentowe, tym razem do poziomu 4% w przypadku stopy referencyjnej. Zaskoczyć nie powinny też banki europejskie: Bank Anglii oraz EBC, choć konferencja prezesa EBC jest mimo wszystko wydarzeniem dnia. Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane z Chin i dlatego kontrakty na S&P500 znów są blisko maksimów.