Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wyśrubowane oczekiwania?
2013-05-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRynki finansowe za chwilę uświadomią sobie, że oczekiwania związane z możliwym ograniczeniem programu QE3 już w czerwcu nie są podparte mocnymi argumentami, co może doprowadzić do wyraźniejszej korekty dolara w nowym tygodniu.
Mieszane dane z USA zatrzymały dolara
2013-05-17 Codzienny Puls Rynku IDMSAEurodolar po ostatnich spadkach wyhamował. Na wykresie pojawiła się świeca doji. Świeca ta odzwierciedla niezdecydowanie wśród inwestorów. Ani byki ani niedźwiedzie nie były w stanie przejąć inicjatywy. Uzasadnienie całej sytuacji można znaleźć w danych fundamentalnych.
Williams podtrzymuje nadzieje „jastrzębi” w FED
2013-05-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJeżeli z natury „gołębi” – jako jeden z pierwszych wzywał do wprowadzenia nielimitowanego programu QE3 – John Williams z oddziału FED w San Francisco stwierdził wczoraj wieczorem, że Rezerwa Federalna powinna ograniczyć program skupu aktywów jeszcze tego lata i zakończyć go w tym roku, to jest to już sygnał, że w łonie FED może dość do sporych „przegrupowań”.
Fed pod lupą
2013-05-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż zwrot w polityce monetarnej USA może być wydarzeniem roku na rynkach finansowych. W komunikacie po ostatnim posiedzeniu znalazło się zdanie, iż Komitet dopuszcza zmiany w programie skupu aktywów w zależności od sytuacji gospodarczej.
Politycy próbują naprawić Strefę Euro? Złoty lekko słabnie
2013-05-17 Raport poranny FMCMEurodolar blisko 1,2850: Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie i wzrost wartości głównej pary walutowej. Wspólnej walucie pomogły wczoraj odczyty z USA dotyczące rynku pracy i nieruchomości, które wypadły poniżej prognoz, jednak w godzinach nocnych nastąpił ponowny spadek kursu, a na chwilę obecną mamy stabilizację kursu na poziomie 1,2863.
Słabe dane ciążą dolarowi, Fed – wręcz przeciwnie
2013-05-17 Komentarz walutowy Alior BankW czwartek amerykański dolara ściągnął całą uwagę inwestorów, a w zasadzie dane i komentarze bezpośrednio z nim związane. W kalendarzu publikacji makroekonomicznych wprawdzie widniały jeszcze dane o inflacji HICP i bilansie handlu zagranicznego z Eurolandu, ale pierwsze są tylko potwierdzeniem wstępnych szacunków sprzed dwóch tygodni (1,2% r/r w kwietniu), ...
Brak presji na wzrost cen w USA
2013-05-17 Poranny Szkic Walutowy AFSW Stanach Zjednoczonych nie widać presji na wzrost cen. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Amerykanie nie zaciągają kredytów. Coraz donośniej słychać jednak głosy zwolenników ograniczenia programu skupu obligacji.
Rośnie poparcie dla zakończenia QE3
2013-05-17 Komentarz poranny TMS BrokersPo wczorajszej nieco podwyższonej zmienności, eurodolar ostatecznie powrócił w okolice minimów z tego tygodnia i obecnie notowany jest na 1,2865. Złoty, który w tym tygodniu jest najsłabszą walutą naszego regionu nad ranem stabilizuje się przy poziomie 4,1850 w stosunku do euro oraz 3,2620 w stosunku do dolara.
Korekta na rynku długu, złoty względnie stabilny
2013-05-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty w ramach wczorajszej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1835 PLN za euro, 3,2545 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3633 PLN względem franka szwajcarskiego.
Brytyjczycy opuszczą UE?
2013-05-16 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPodczas wczorajszej sesji, inwestorzy sprzedawali euro na rzecz dolara. Duże zainteresowanie amerykańską walutą świadczy o fatalnej sytuacji w Eurolandzie. Bezrobocie w Wielkiej Brytanii wzrosło do 2,5 mln osób i sięgnęło 7,8%. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się też wyjście tego kraju z Unii Europejskiej i podjęcie samodzielnej walki z recesją.
Rynek (znów) zignorował dane
2013-05-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersOpublikowane wczoraj dane z amerykańskiej gospodarki rozczarowały. Nie znalazło to jednak przełożenia na rynki, gdzie obserwowaliśmy umacniającego się dolara oraz rosnące ceny akcji. Rynek nie zareagował też na lepsze dane z Japonii, mimo iż mogą one teoretycznie ograniczyć nieco zapędy BoJ.
Dziś kolejne ważne odczyty. Jak wyglądają kwotowania złotego?
2013-05-16 Raport poranny FMCMEurodolar blisko 1,2850: Wczorajsza sesja przyniosła mocny spadek wartości głównej pary walutowej, natomiast dziś rano para EUR/USD kontynuuje trend spadkowy i jest wyceniana na 1,2862. Podczas dzisiejszej sesji pojawi się kilka istotnych figur makroekonomicznych.
Cykl dezinflacji w Polsce dobiega końca
2013-05-16 Poranny Szkic Walutowy AFSPolskie obligacje już nie tak atrakcyjne. Proces hamowania inflacji wkrótce się zakończy. Dzisiejsze dane o bazowym wskaźniku cen tylko to potwierdzą (odczyt r/r powyżej wartości z marca) . Możliwość wystąpienia silniejszej wyprzedaży na rynku długu stanowi największe zagrożenie dla złotego w krótkim i średnim terminie.
Dolar najsilniejszy od sześciu tygodni
2013-05-16 Komentarz poranny TMS BrokersPublikacje rozczarowująco niskiego tempa wzrostu gospodarczego we Francji, Niemczech, a następnie całej strefie euro, wpłynęły na osłabienie wspólnej waluty wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD, po wybiciu z trwającego ponad miesiąc trendu bocznego, zniżkował do 1,2850. Obecnie znajduje się tuż powyżej tego poziomu.
Kontynuacja mizerii
2013-05-16 Komentarz walutowy Alior BankŚroda przyniosła końcowe podsumowanie pierwszego kwartału w Europie. Eurostat opublikował wstępne szacunki dynamiki PKB za I kwartał i liczby nie były pocieszające. W okresie styczeń-marzec gospodarka strefy euro skurczyła się o 0,2% k/k wobec oczekiwanego spadku 0,1%, wydłużając tym samym do sześciu kwartałów okres recesji.
Złoty testuje okolice 4,19 EUR/PLN, aukcja długu w tle
2013-05-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty kontynuując trend z ostatnich 5-sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1820 PLN za euro, 3,2476 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3625 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,233% w przypadku obligacji 10-letnich.
Słabsze dane z USA pogorszyły sentyment
2013-05-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie różnice w przypadku inflacji producenckiej (PPI) nie były tak duże – odczyt w maju wyniósł -0,7 proc. m/m wobec spodziewanych -0,6 proc. m/m, ale w ujęciu rocznym (+0,6 proc. r/r), oraz bazowym (0,1 proc. m/m i 1,7 proc. r/r) był już zgodny z prognozami – to w przypadku indeksu aktywności sektora przetwórczego Nowego Jorku za maj (spadek do -1,43 pkt.), ...
Kolejny spadek inflacji
2013-05-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚroda przynosi kontynuację trendów, które osłabiają złotego w relacji do głównych walut zagranicznych. Na taką sytuację wpływają między innymi kolejne dane z rodzimej gospodarki. Złoty jest najbardziej stabilny tylko wobec franka.
Mocny spadek eurodolara. Jak wyglądają kwotowania złotego?
2013-05-15 Raport popołudniowy FMCMSłabe odczyty ze Strefy Euro: siejsza sesja przynosi mocny spadek wartości głównej pary walutowej. Obecnie jest ona wyceniana na 1,2862 PLN. Dziś głównej parze walutowej szkodziły przede wszystkim odczyty o PKB za I kwartał, zarówno te z Niemiec – które są główną lokomotywą gospodarki Strefy Euro – jak i z Francji oraz Strefy Euro jako całości.
Napięcie w Unii Europejskiej narasta
2013-05-15 Komentarz ekonomiczny Saxo BankWczorajsza sesja nie pozwoliła zapomnieć inwestorom o kryzysie trawiącym Stary Kontynent. Niedźwiedzie nastroje na rynkach związanych z europejską walutą związane były
z niepokojem, który wzbudził nowy raport Pew Research Center, obrazujący nastroje polityczne w Europie, które, delikatnie rzecz ujmując, są dalekie od ideału.
z niepokojem, który wzbudził nowy raport Pew Research Center, obrazujący nastroje polityczne w Europie, które, delikatnie rzecz ujmując, są dalekie od ideału.