Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

2013-05-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Końcówka handlu w piątek głównie dzięki wystąpieniu Bena Bernanke w Chicago okazała się bardzo ciekawa, szczególnie na parach dolarowych oraz na złocie. W weekend co prawda handlu nie było, ale przekaz po spotkaniu grupy G7 był na tyle korzystny dla Japonii, że nie wywołał dziś żadnej reakcji na jenie a giełdzie w Tokio pozwolił na dalsze wzrosty.
Eurodolar poniżej 1,30

Eurodolar poniżej 1,30

2013-05-13 Raport poranny FMCM
Po piątkowym przełamaniu wsparcia na poziomie 1,30 na głównej parze walutowej, dziś rano mamy lekkie odreagowanie i wzrost wartości eurodolara, jednak jak na razie są to kosmetyczne wzrosty. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,2987.

Plany zakończenia QE3 umocnią dolara

Plany zakończenia QE3 umocnią dolara

2013-05-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po umocnieniu amerykańskiej waluty z końcówki ubiegłego tygodnia, dziś od rana dolar lekko się osłabia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,2980. Od umocnienia tydzień rozpoczyna polska waluta. Obecnie kurs EUR/PLN zniżkuje poniżej 4,14, a USD/PLN poniżej 3,19.
Dolar wraca do łask

Dolar wraca do łask

2013-05-13 Komentarz walutowy Alior Bank
W związku z weekendowym spotkaniem ministrów finansów i bankierów centralnych grupy G7 jedyną wartą nadmienienia informacją było przemilczenie kwestii silnej deprecjacji jena zainicjowanej zapowiedziami ekspansji monetarnej i fiskalnej władz japońskich.
Złoty pod presją z powodu realizacji zysków na obligacjach

Złoty pod presją z powodu realizacji zysków na obligacjach

2013-05-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty za sprawą rozpoczęcia notowań za pomocą weekendowej luki. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1460 PLN za euro, 3,1950 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,3336 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sytuacja nadal niewyjaśniona. Złoty słabnie

Sytuacja nadal niewyjaśniona. Złoty słabnie

2013-05-10 Raport poranny FMCM
Blisko 1,30: Wczoraj kurs głównej pary walutowej po przełamaniu wsparcia na 1,31 kierował się dalej na południe docierając do granicy niemal 1,30. Obecnie kurs tej pary EUR/USD wynosi 1,3027. Na gruncie analizy technicznej sytuacja nadal jest niewyjaśniona gdyż żadna ze stron, ani popyt ani podaż nie może na dłużej przejąć inicjatywy.
Preludium siły dolara

Preludium siły dolara

2013-05-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy stały się pretekstem do umocnienia dolara. Zyskał on wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,3010, czyli najniższego poziomu od końca kwietnia. Najwięcej jednak (ponad 2 proc.) od wczoraj traci japoński jen.
Efekt domina

Efekt domina

2013-05-10 Komentarz walutowy Alior Bank
Długo wyczekiwane przełamanie bariery 100 przez USD/JPY nareszcie nastąpiło i dziś japońska waluta notuje nowe, czteroletnie minima, osłabiając się do 101.03 za dolara. Historyczny ruch na parze przyniósł lawinę zmian w pozostałych częściach forexu, ...
Już ponad 100 jenów za dolara

Już ponad 100 jenów za dolara

2013-05-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Trzeci tydzień gwałtownej hossy na globalnych rynkach akcji sprawił, iż w końcu stało się to, co nie udało się dwukrotnie wcześniej – para USDJPY przełamała poziom 100,00. Dużo działo się też w notowaniach AUDUSD, m.in. po zmianie prognozy inflacji przez Bank Australii.
Dalsze umocnienie polskich obligacji, złoty stabilny

Dalsze umocnienie polskich obligacji, złoty stabilny

2013-05-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty stabilny wobec euro, traci do dolara, pomimo dalszego umocnienia polskich obligacji. Rynki pozostają w konsolidacji i taka sytuacja utrzyma się co najmniej do początku przyszłego tygodnia. EUR/USD w okolicach ważnego technicznie wsparcia na 1,3000.
Dobre nastroje wokół złotego, dług tuż powyżej 3,0%

Dobre nastroje wokół złotego, dług tuż powyżej 3,0%

2013-05-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty w ślad za zniżką na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1263 PLN za euro, 3,1668 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3366 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynek pełen kontrastów

Rynek pełen kontrastów

2013-05-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po bardzo udanym początku tygodnia dzisiejsza sesja była już słabsza w wykonaniu dużych spółek i to mimo publikacji niezłych wyników przez trzech przedstawicieli krajowych blue chipów. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się jednak rynek szeroki, gdzie upragnionego koloru zielonego nie brakowało.
Dość spokojny handel

Dość spokojny handel

2013-05-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś obserwujemy relatywnie spokojny handel na polskim złotym. Nasza waluta traci nieznacznie w relacji do dolara i funta. Z kolei złoty zyskuje do euro i franka. Na niemrawy handel może wpływać dzisiejsze święto w Niemczech, Francji czy Szwajcarii.
Dolar próbuje odbudować pozycję

Dolar próbuje odbudować pozycję

2013-05-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł próbę odreagowania przeceny dolara na rynkach światowych, jaka była widoczna w środę. Pomogły w tym lepsze dane o cotygodniowym bezrobociu – mieliśmy kolejną poprawę w postaci spadku wniosków do 323 tys. z 327 tys.
Eurodolar w odwrocie. Obligacje już nie pomagają złotemu

Eurodolar w odwrocie. Obligacje już nie pomagają złotemu

2013-05-09 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar poniżej 1,31: Dzisiejsza sesja przynosi zdecydowane odreagowanie po wczorajszym wzroście kursu. Obecnie główna para walutowa jest wyceniana na 1,3098. Jeśli bykom nie uda się ponownie przejąć inicjatywy i wrócić w okolice 1,3150, ...
Dziś spokojniej na walutach

Dziś spokojniej na walutach

2013-05-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 pb, tym samym zaskoczyła większość inwestorów, którzy spodziewali się pozostawienia ich na niezmienionym poziomie. Jednocześnie członkowie Rady ustanowili historyczny rekord pozostawiając stopę referencyjną na poziomie 3% - nie notowanym nigdy wcześniej.
Dobre wieści z Antypodów

Dobre wieści z Antypodów

2013-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wyraźnie lepsze informacje związane z rynkiem pracy w Australii i Nowej Zelandii teoretycznie zmniejszają prawdopodobieństwo luzowania polityki przez tamtejsze banki centralne. W pierwszym przypadku stopa bezrobocia spadła po raz pierwszy od grudnia 2012 r. do 5,5 proc., a liczba nowych etatów wzrosła aż o 50,1 tys.
Kolejna obniżka stóp procentowych

Kolejna obniżka stóp procentowych

2013-05-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rada koryguje stanowisko, które wyrażała w marcu i po raz kolejny obcina stopy procentowe. M. Belka zaznacza jednak, że decyzji nie należy interpretować jako wznowienia cyklu łagodzenia polityki pieniężnej. Mimo to, rynek w dalszym ciągu oczekuje na dalsze cięcia stóp. Stawki FRA wskazują spadek oprocentowania o 50 pb. w horyzoncie najbliższych 3 miesięcy.
Stopy procentowe w Polsce w dół

Stopy procentowe w Polsce w dół

2013-05-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na wczorajszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej ku naszemu zaskoczeniu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o 25 pb. Decyzja ta wynikała przede wszystkim z niższej od prognozowanej przez NBP inflacji, która wpłynęła jak zauważył prezes Belka na „pewną korektę wcześniejszych decyzji”.
Mniej ponury obraz gospodarki strefy euro

Mniej ponury obraz gospodarki strefy euro

2013-05-09 Komentarz walutowy Alior Bank
W środę euro kontynuowało drugi dzień wzrostów wobec dolara wsparte pozytywnymi informacjami z niemieckiego przemysłu oraz komentarzami z obszaru polityki pieniężnej, co zaowocowało nowym, tygodniowym szczytem EUR/USD na 1,3193.