Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar ponownie słabnie, ale nie na długo

Dolar ponownie słabnie, ale nie na długo

2013-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Reakcja na opublikowane wczoraj zapiski z posiedzenia FED była krótkotrwała – większe zainteresowanie wzbudzi wyjaśnianie powodów ich nieoczekiwanej publikacji kilka godzin wcześniej. Rynek ignoruje na razie pojawiające się na horyzoncie kolejne problemy w strefie euro – wczorajsza krytyka Komisji Europejskiej względem Francji, ...
Bernanke wycofa QE?

Bernanke wycofa QE?

2013-04-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja dla dolara amerykańskiego miała zdecydowanie byczy charakter.
Po opublikowaniu „minutek” Fedu okazało się, że większość członków jest zgodnych
co do schładzania QE przed końcem 2013 roku, kiedy to prognozuje się znaczącą poprawę stanu gospodarki oraz sytuacji na rynku pracy.

Minutes nie przestraszyły inwestorów

Minutes nie przestraszyły inwestorów

2013-04-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabsze dane, głosy zaniepokojenia w minutes Fed, to wszystko nie ma dla inwestorów w USA na razie większego znaczenia. Na Wall Street gra muzyka, na fali której indeks S&P500 wzniósł się do najwyższych w historii poziomów.
Belka jastrzębio, oddala wizję obniżki stóp

Belka jastrzębio, oddala wizję obniżki stóp

2013-04-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rada Polityki Pieniężnej nie widzi potrzeby dalszego łagodzenia polityki pieniężnej. Nawet przejściowy spadek inflacji poniżej 1 proc. r/r nie będzie oznaczał automatycznych cięć. Rada pozostaje, więc w opozycji do rynku, który nadal dyskontuje spadek stóp w Polce do 2,75 proc.
Aukcja długu ważna dla złotego

Aukcja długu ważna dla złotego

2013-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wybronił oporu na 1,3105. Lekkiemu umocnieniu dolara pomógł omyłkowo wypuszczony kilka godzin wcześniej niż planowano (jak się okazało jastrzębi) protokół z posiedzenia FOMC. Mimo zgodnej z oczekiwaniami decyzji RPP, złoty pogłębił aprecjację. Kurs EUR/PLN obecnie znajduje się tuż nad 4,09, a USD/PLN na 3,13.
RPP coraz mniej skłonna do obniżek?

RPP coraz mniej skłonna do obniżek?

2013-04-11 Komentarz walutowy Alior Bank
Wczoraj eurozłoty po raz pierwszy od 11 stycznia znalazł się poniżej 4,10 w reakcji na komentarze napływające z konferencji prasowej RPP, które okazały się mniej gołębie niż można było oczekiwać. Zgodnie z powszechnie panującym konsensusem Rada pozostawiła stopę referencyjną na poziomie 3,25%, jednak prezes NBP Marek Belka nie wykluczył kontynuacji obniżek stóp procentowych.
Schodzenie z góry?

Schodzenie z góry?

2013-04-11 Raport poranny FMCM
Bykom zabrakło paliwa: Wczoraj około 16:00 wykres eurodolara znajdował się mniej więcej w okolicy 1,3080, później nastąpiło zejście na jeszcze niższe poziomy – aż do 1,3045 po pierwszej w nocy. Od tego czasu mamy co prawda wzrost do 1,3070, ale na razie to zbyt mało, by przewidywać kolejny mocny skok na 1,31.
RPP nie zaskoczyła, ważna aukcja długu

RPP nie zaskoczyła, ważna aukcja długu

2013-04-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi kontynuację 5-sesyjnego trendu aprecjacyjnego w wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0938 PLN za euro, 3,1332 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3624 PLN względem franka szwajcarskiego.
Ropa – co wróży rynek terminowy?

Ropa – co wróży rynek terminowy?

2013-04-11 Analiza Wealth Solutions
Wydaje się, że wszystko sprzyja wzrostom na rynku ropy, a mimo tego ceny od początku roku spadły o 5,5%. Baryłka ropy Brent znowu niedługo może kosztować poniżej 100 dolarów. Czy będzie to okazja dla dogodnego zajęcia długich pozycji?
Kolejna dobra sesja

Kolejna dobra sesja

2013-04-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję mocnych zwyżek cen akcji największych spółek. Wzrostowi papierów towarzyszyło umocnienie złotego oraz dobre sesje w otoczeniu warszawskiego parkietu z nowym rekordem trendów na Wall Street.
Stopy zgodnie z oczekiwaniami

Stopy zgodnie z oczekiwaniami

2013-04-10 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty kontynuował trendy, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Oprócz spadku awersji do ryzyka na rynkach globalnych (umocnienie euro względem dolara, S&P500 na historycznych szczytach), polską walutę wsparły również wypowiedzi członków RPP.
FED zaskoczył godziną publikacji danych

FED zaskoczył godziną publikacji danych

2013-04-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zamiast o godz. 20:00 jak planowano, szczegółowy raport z marcowego posiedzenia FED ujrzał światło dzienne o godz. 15:00. Zapewne okoliczności tego faktu będą jeszcze wyjaśniane (mówi się, że został omyłkowo wysłany do Kongresu, co wymusiło jego wcześniejsze upublicznienie), ale mniejsza z tym. Same „minutki” wskazują na względnie „jastrzębie” podejście FED.
Przedwczesny raport z posiedzenia FOMC

Przedwczesny raport z posiedzenia FOMC

2013-04-10 Raport popołudniowy FMCM
Bykom brakuje sił? Oczywiście nie jest powiedziane, że w najbliższym czasie nie będą podejmowane kolejne próby przebicia się przez 1,31 i wejścia wyżej, na razie jednak widać, że strona popytowa przynajmniej tymczasowo traci siły – albo też „byki zrobiły sobie krótki odpoczynek”, jak mógłby ktoś rzec metaforycznie.
Posiedzenie FOMC może osłabić dolara

Posiedzenie FOMC może osłabić dolara

2013-04-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy dzień po raz kolejny pokazał słabość dolara wobec euro. Europejska waluta umocniła się wobec dolara o ponad 0,5%. Spadki na dolarze mogą być wciąż konsekwencją zeszłotygodniowych danych z rynku pracy, które bardzo rozczarowały. Dodatkowej niepewności co do amerykańskiej waluty dodaje dzisiejsze posiedzenie FOMC.
Obniżka jeszcze nie dziś

Obniżka jeszcze nie dziś

2013-04-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynek wracają dobre nastroje. Ani słabe dane z USA, ani bezradność EBC nie były w stanie na dłużej zmącić ciągle sielankowej w tym roku atmosfery na rynkach globalnych. Wall Street znów testuje maksima, euro odrabia starty wobec dolara, od kilku dni zyskuje też złoty i tylko GPW pozostaje bardzo słaba. Dziś decyzja RPP oraz publikacja protokołu Fed.
Jeszcze niżej na złotym?

Jeszcze niżej na złotym?

2013-04-10 Raport poranny FMCM
A jednak w górę: Najwidoczniej wzrosty na eurodolarze wcale nie zakończyły się w okolicach 1,3065, jak mogło się wydawać wczoraj po południu. W nocy doszliśmy do 1,31. Jeszcze pół godziny temu mieliśmy korektę, ale de facto nie doszła ona nawet do wczorajszego oporu (który byłby już teraz wsparciem). Po 9:00 kurs to 1,31, widać kolejną próbę ataku byków.
Czy Rada zasygnalizuje możliwość dalszych cięć?

Czy Rada zasygnalizuje możliwość dalszych cięć?

2013-04-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostaje mocny, choć na rynku długu stabilnie. Kluczowym pytaniem na dziś jest czy RPP przybliży wizję kolejnej obniżki stóp procentowych czy też będzie bronić scenariusza, że cyklu łagodzenia polityki pieniężnej już się zakończył. W drugiej części dnia opublikowane zostaną minutes Fed.
Dylematy polityki monetarnej

Dylematy polityki monetarnej

2013-04-10 Komentarz poranny FX Alior Bank
Ostatnie 24 godziny na rynkach finansowych miały spokojny przebieg. Wśród publikacji wyróżniało się silne odbicie produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Wzrost w lutym o 1% m/m przy prognozie 0,3% należy uznać za znaczący, choć nadal nie niweluje w pełni tąpnięcia o 1,3% w styczniu.
RPP tym razem nie zaskoczy

RPP tym razem nie zaskoczy

2013-04-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar utrzymuje się w kilkudniowym trendzie wzrostowym. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3075. Kurs EUR/PLN przebił wsparcie wyznaczone przez dołki z ubiegłego miesiąca i znalazł się na najniższym poziomie od połowy stycznia (4,11). Obecnie notowania wzrastają do 4,1150. Złoty umocnił się również wobec dolara. Kurs USD/PLN znajduje się na 3,1470.
RPP w centrum uwagi

RPP w centrum uwagi

2013-04-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w ślad za wzrostami na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco 4,1158 PLN za euro, 3,1406 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3710 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą 3,578% w przypadku obligacji 10-letnich.