Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jutro decyzja ws. stóp procentowych w Polsce

Jutro decyzja ws. stóp procentowych w Polsce

2013-06-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy sporą zmienność na eurodolarze. Ostatecznie po porannych danych PMI oraz słabych odczytów z USA euro zyskało wobec dolara. Popołudniowa publikacja amerykańskiego indeksu ISM na poziomie 49 pkt. była niższa niż prognozowano i pokazała słabość sektora przemysłowego.
Po serii odczytów PMI dla przemysłu

Po serii odczytów PMI dla przemysłu

2013-06-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty zyskał po słabym odczycie amerykańskiego indeksu ISM opublikowanym wczoraj pod koniec naszej sesji. Impet korekty czwartkowych i piątkowych start już nieco wytracił szybkość jednak korekta trwa dalej. W oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję RPP dzisiaj czeka nas spokojna sesja z próbą ataku na poziom 4,24.

Poranne odreagowanie amerykańskiego dolara

Poranne odreagowanie amerykańskiego dolara

2013-06-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Passa amerykańskiego dolara nie jest w ostatnich dniach najlepsza. Jeszcze w ubiegłym tygodniu wartość US Dollar Index znajdowała się w okolicach 84,5 pkt., a więc w rejonie tegorocznych rekordów. Jednak od paru dni wartość amerykańskiej waluty spada. Wczoraj US Dollar Index zszedł poniżej 83 pkt., docierając do najniższego poziomu od pierwszej połowy maja.
Nikkei broni wsparcia pomimo słabych danych

Nikkei broni wsparcia pomimo słabych danych

2013-06-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane o aktywności w przemyśle w maju zaskoczyły. Nieoczekiwanie dobre dane napłynęły z Europy. Gdyby taka poprawa utrzymała się w kolejnych miesiącach o luzowaniu polityki monetarnej można będzie zapomnieć. Z kolei bardzo słabe dane napłynęły z USA, wskazując, iż świetny odczyt Chicago PMI w piątek był przypadkiem.
Sytuacja chwilowo rozstrzygnięta. Dolar tanieje

Sytuacja chwilowo rozstrzygnięta. Dolar tanieje

2013-06-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,31: Zgodnie z naszą wczorajszą prognozą mówiącą o wzroście kwotowań pary EUR/USD nawet w okolice 1,32, kurs głównej pary walutowej po wczorajszych gorszych od prognoz odczytach indeksu ISM dla przemysłu w USA, ...
Jak kubeł zimnej wody

Jak kubeł zimnej wody

2013-06-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Koncepcja prędkiego wygaszania programu skupu obligacji skarbowych przez Fed w poniedziałek otrzymała potężny cios w postaci zaskakująco słabych danych z amerykańskiego przemysłu. W maju indeks ISM nieoczekiwanie spadł do 49 (prog. 50,7, poprz. 50,7).
Oczekiwanie na ECB i NFP

Oczekiwanie na ECB i NFP

2013-06-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Po gorszym od oczekiwań odczycie indeksu ISM dla przemysłu za maj amerykański dolar stracił wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD po raz pierwszy od prawie czterech tygodni naruszył poziom 1,31. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej notowania znajdują się na 1,3065.
Odbicie na złotym, trwa wyczekiwanie na RPP

Odbicie na złotym, trwa wyczekiwanie na RPP

2013-06-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie wczorajszych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2415 PLN za euro, 3,2571 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4343 PLN względem franka szwajcarskiego.
Przerwa we wzrostach

Przerwa we wzrostach

2013-06-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po bardzo udanym minionym tygodniu, rynek w Warszawie przejść musiał fazę korekty i dzisiaj ją oglądaliśmy. Po kilku sesjach pozytywnego wyróżnienia przyszedł więc czas względnej słabości oraz realizacji niemałych przecież zysków.
Deprecjacja złotego wyhamowała

Deprecjacja złotego wyhamowała

2013-06-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł znaczącą wyprzedaż złotego względem głównych światowych walut. Największe zmiany zaszły na parze EURPLN, która wybiła się górą z wielomiesięcznej konsolidacji. Jednak dziś złoty częściowo odrabia straty.
Poprawa nastrojów w Europie i USA?

Poprawa nastrojów w Europie i USA?

2013-06-03 Raport popołudniowy FMCM
W górę i w dół: Podczas dzisiejszej sesji główna para walutowa cechowała się podwyższona zmiennością. Przez pierwszą połowę dnia stroną dominującą był popyt, a za taki stan rzeczy odpowiadały dziś dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu z głównych gospodarek Strefy Euro oraz eurolandu jako całości.
Ważny tydzień dla dolara

Ważny tydzień dla dolara

2013-06-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rozpoczynający się tydzień przyniesie inwestorom sporo emocji. Wszystko za sprawą danych makro publikowanych w tym tygodniu. Już dziś od godz. 8 opublikowane zostały wskaźniki PMI dla przemysłu ze strefy euro jak i poszczególnych krajów. Wszystkie odczyty pozytywnie zaskoczyły.
Wzrost ISM powinien umocnić dolara

Wzrost ISM powinien umocnić dolara

2013-06-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana amerykański dolar nieznacznie traci wobec wszystkich oprócz franka szwajcarskiego walut z grona G-10. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,3020. Lekko umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,2740, a USD/PLN na 3,2820.
Dzień pod znakiem odczytów PMI. Złoty drożeje

Dzień pod znakiem odczytów PMI. Złoty drożeje

2013-06-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar w górę: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkiego umocnienia głównej pary walutowej. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3027. Naszym zdaniem z technicznego punktu widzenia większe szanse powodzenia mają byki, które przy sprzyjających warunkach mogą doprowadzić do wzrostu kursu nawet w okolice 1,32.
Handel pod dyktando danych makro

Handel pod dyktando danych makro

2013-06-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Koniec minionego tygodnia to z jednej strony podtrzymanie podwyższonej awersji do ryzykownych aktywów, a z drugiej podsycanie oczekiwań na prędkie ograniczanie programu skupu obligacji przez Rezerwę Federalną. W obu przypadkach zainteresowanie skupia się na amerykańskim dolarze i tak też było w piątek.
Liczy się jedna cyfra

Liczy się jedna cyfra

2013-06-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu nie można narzekać na brak publikacji danych makro. Już poniedziałek przynosi sporo ciekawych pozycji. Jednak dla rynku liczy się w zasadzie tylko jeden raport, który poznamy dopiero w piątek. Tym razem inwestorzy mogą bardziej obawiać się dobrego, nie słabego, odczytu. W tle posiedzenia EBC, Banku Anglii i RPP.
Ważny tydzień na rynku złotego – w kalendarzu PMI, RPP

Ważny tydzień na rynku złotego – w kalendarzu PMI, RPP

2013-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi próbę wygenerowania korekty ostatnich wyraźnych spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1780 PLN za euro, 3,2793 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4338 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,602% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sądny tydzień walut państw wschodzących

Sądny tydzień walut państw wschodzących

2013-05-31 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pozytywny sentyment międzynarodowych inwestorów w stosunku do rynków naszego regionu gwałtownie wyparował. Dobitnie potwierdza to obliczany przez nas indeks apetytu na ryzyko dla państw zaliczanych do grupy EMEA, który bardzo dynamicznie spadł do poziomu najniższego od czerwca ubiegłego roku.
Wyprzedaż polskich obligacji trwa. Złoty nadal słaby

Wyprzedaż polskich obligacji trwa. Złoty nadal słaby

2013-05-31 Raport popołudniowy FMCM
Batalia o poziom 1,30: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiega w atmosferze walki o ważny technicznie i psychologicznie poziom 1,30. Początkowo stroną dominującą była podaż, teraz do głosu doszedł popyt. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,3005.
Przełamanie istotnych oporów, silna wyprzedaż złotego

Przełamanie istotnych oporów, silna wyprzedaż złotego

2013-05-31 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Bieżący tydzień był wyjątkowo nieudany dla polskiej waluty. Złoty wyraźnie tracił w relacji do wszystkich głównych walut światowych. Równie kiepsko prezentuje się sytuacja na rynku obligacji polskich, których rentowność wyraźnie wzrosła od rekordów ustanowionych w kwietniu.