Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
kolejne komentarze do QE
2013-05-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersFisher o QE3: Richard Fischer jeden z jastrzębi w składzie FOMC (lecz nie głosujący w tym roku) w wywiadzie dla CNBC ponownie opowiedział się za rozważaniem wycofywania się ze skupywania tak dużej ilości papierów przez FED.
Spokojne otwarcie tygodnia
2013-05-21 Komentarz walutowy Alio BankNiemal rutyną stało się, że poniedziałkowe notowania na rynku walutowym przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze. Wczoraj brak istotnych publikacji makroekonomicznych połączony ze świętem bankowym w niektórych krajach europejskich tylko dopełnił obraz marazmu. Miejscem, gdzie można mówić o podwyższonej zmienności w ciągu ostatnich 24 godzin był rynek jena.
Jak złoty zareaguje na dzisiejszy odczyt? Eurodolar czeka do jutra
2013-05-21 Raport poranny FMCMNadal lekko w górę: Dzisiejszy poranek przynosi dalszy wzrost głównej pary walutowej, jednak na tę chwile wzrosty są kosmetyczne, a główna para walutowa jest wyceniana na 1,2885. Na gruncie analizy technicznej dopóki trwale nie zostanie przebity opór w okolicach 1,2945, ...
Dane o produkcji potwierdzą odrodzenie aktywności w Polsce
2013-05-21 Poranny Szkic Walutowy AFSKwiecień przyniósł moim zdaniem poprawę wyników polskiej gospodarki, co ograniczy pole do redukcji stóp procentowych. W średnim terminie będzie to czynnik sprzyjający polskiej walucie. W krótkim terminie, ożywienie aktywności oznacza jednak mniejszą presją na umocnienie polskich obligacji, ...
Złoty i dług słabną, produkcja przemysłowa w centrum uwagi
2013-05-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty w rejonie miesięcznych minimów. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1833 PLN za euro, 3,2480 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3523 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły powyżej poziomu 3,3% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pustawe kalendarium nie rozbudziło inwestorów
2013-05-20 Raport popołudniowy FMCMMała zmienność na rynku: Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnym tonie, w zakresie małej zmienności. Brak było również istotnych impulsów z rynku. Główna para walutowa wyceniana jest obecnie niemal identycznie jak rano i oscyluje w okolicach 1,2850.
Bez większych zmian
2013-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPoczątek tygodnia przynosi spokojny handel na rynku złotego z lekką tendencją na jego osłabienie. Dziś nie poznaliśmy znaczących danych z europejskiej gospodarki, a informacje płynące z Polski nie spowodowały powstania większych trendów na parach ze złotym.
Japończycy nie chcą słabego jena?
2013-05-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNiedzielne słowa japońskiego ministra gospodarki, że dalsze osłabienie rodzimej waluty może zaszkodzić gospodarce, a korekta wcześniejszej siły jena była spora, stały się pretekstem do wyraźniejszego ruchu w godzinach nocnych.
Ubiegły tydzień pod dyktando dolara
2013-05-20 Codzienny Puls Rynku IDMSAMiniony tydzień przyniósł mnóstwo emocji inwestorom. Euro rozpoczęło tydzień od niewielkich wzrostów, jednak w kolejnych dniach strona popytowa traciła inicjatywę i do piątku włącznie mogliśmy obserwować umacnianie się dolara wobec euro.
Początek końca luzowania ilościowego?
2013-05-20 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPiątkowa sesja, ze względu na dosyć ubogi kalendarz ekonomiczny, zapowiadała się leniwie. Poranek przyniósł inwestorom dobre dane z Japonii. Liczba zamówień maszyn produkcyjnych w sektorze prywatnym trzeciej gospodarki świata zwiększyła się o 14.2% (spodziewano się wzrostu na poziomie 2.8%).
Tydzień rozważań o QE
2013-05-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersW tym tygodniu jednym z najciekawszych wydarzeń dla inwestorów będzie z pewnością publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC (środa, godz.20:00). W komunikacie, po zakończonym 1 maja posiedzeniu, zasugerowano że skala programu skupu aktywów może ulec zmianie.
Dolar utrzyma trend aprecjacyjny
2013-05-20 Komentarz poranny TMS BrokersOd rana na rynkach finansowych dominuje podwyższony apetyt na ryzyko. Wobec amerykańskiego dolara na wartości zyskuje większość walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Kurs EUR/USD obecnie notowany jest na 1,2840. Kurs EUR/PLN oddalił się nieco od ubiegłotygodniowych maksimów i obecnie znajduje się na poziomie 4,17. Z kolei USD/PLN notowany jest na 3,2470.
Co dalej z QE i stopami procentowymi w Strefie Euro?
2013-05-20 Raport poranny FMCMEurodolar blisko 1,2850: Dzisiejsza sesja przynosi względna stabilizację kursu głównej pary walutowej, która obecnie oscyluje w okolicach 1,2850. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych, jedynie o 10:00 poznamy zamówienia przemysłowe za marzec z Włoch.
Pauza w osłabieniu złotego
2013-05-20 Komentarz walutowy Alior BankMówiąc obrazowo, pod koniec tygodnia złoty odzyskał grunt pod nogami i przerwał trend deprecjacyjny zapoczątkowany pięć sesji wcześniej. W ostatnich dniach kluczowy wpływ na notowania polskiej waluty ma apetyty inwestorów na polski dług, toteż wraz ze wzrostem aktywności strony popytowej w piątek złoty obronił się przed osłabieniem ponad 4,19 za euro i kurs zaczął opadać w stronę 4,1650.
Amerykanie zapomnieli o kryzysie
2013-05-20 Poranny Szkic Walutowy AFSKolejne dane z USA wskazują, że czas ilościowego luzowania Fed w obecnej formie powoli dobiega końca. Wspiera to notowania dolara. Spadki EUR/USD przestały natomiast szkodzić złotemu, który wykazał się wewnętrzną siłą. Publikacje GUS, które napłyną na rynek w tym tygodniu będą wspierać złotego. Wybicie z konsolidacji powyżej 4,20 staje się coraz mniej prawdopodobne.
Lekkie umocnienie długu i złotego, rynek czeka na krajowe dane
2013-05-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty za sprawą nieznacznej poprawy nastrojów na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1695 PLN za euro, 3,2447 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3500 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,210% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polska gospodarka nadal rozczarowuje
2013-05-17 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersObecny tydzień przynosi silne osłabienie złotego, przede wszystkim względem dolara. Polska gospodarka nadal nie wysyła sygnałów ożywienia, eksperymentalna publikacja wstępnego PKB przez GUS rozczarowała inwestorów. Inflacja pozostaje na niskim poziomie a to może skłonić Radę Polityki Pieniężnej do dalszych działań.
Dolar na swoich szczytach
2013-05-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPlotki, jakoby Europejski Bank Centralny miał się pytać instytucji komercyjnych, czy są „przygotowane” na działanie w środowisku ujemnej stopy depozytowej, na powrót przywołały stare obawy rynku. Podgrzała je też wypowiedź Petera Praeta z ECB, który dał do zrozumienia, że w łonie banku centralnego rośnie temperatura dyskusji w kwestii wprowadzenia nowych rozwiązań.
Przełomowy tydzień na rynkach walut
2013-05-17 Raport tygodniowy FMCMTen tydzień był ważny zarówno w kontekście głównej pary walutowej, jak i głównych par złotowych. Na parze EUR/USD (zgodnie z naszą prognozą) górą były niedźwiedzie i to one dominowały w tym tygodniu. Złoty natomiast systematycznie tracił na wartości.
Rozbieżna polityka Fed i ECB umocni dolara
2013-05-17 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZgodnie z naszymi oczekiwaniami eurodolar wybił się dołem z trwającego ponad miesiąc trendu bocznego. Kurs EUR/USD osiągnął minimum na 1,28. Wraz ze spadkami eurodolara osłabiła się polska waluta. Kurs EUR/PLN osiągnął maksimum na 4,19, a USD/PLN na 3,2580.