Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Program pomocowy nie rozwiąże problemów Cypru

Program pomocowy nie rozwiąże problemów Cypru

2013-03-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Gospodarka Cypru odpowiada za zaledwie 0,2 proc. PKB całego Eurolandu. Mimo to ostatni tydzień negocjacji władz śródziemnomorskiego raju podatkowego i Troiki w sprawie pomocy finansowej całkowice skoncentrował na sobie uwagę inwestorów.
Problem Cypru obniża wskaźnik apetytu na ryzyko

Problem Cypru obniża wskaźnik apetytu na ryzyko

2013-03-25 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar znowu w dół: Główna para walutowa nie zdążyła jeszcze odreagować po ostatnich spadkach kursu związanych z zamieszaniem na Cyprze, a dzisiejsza sesja przynosi znaczny spadek wartości eurodolara. Został on nasilony po południu, ...

Problem Cypru rozwiązany, ale trudności pozostały

Problem Cypru rozwiązany, ale trudności pozostały

2013-03-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ustalenia jakie zapadły podczas nocnych negocjacji z Eurogrupą z niedzieli na poniedziałek, pomogły notowaniom euro, ale na krótko. Zaszkodziły wypowiedzi przedstawicieli agencji Moody’s, której zdaniem Cypr nie uniknie przez to bankructwa w przyszłości, a także obawy związane z europejskim sektorem bankowym.
Rynki się cieszą, ale czy słusznie

Rynki się cieszą, ale czy słusznie

2013-03-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Brak porozumienia z Cyprem owocujący opuszczeniem strefy euro przez ten kraj byłby oczywiście bardzo niepożądanym przez rynki scenariuszem. Nie dlatego, że niósłby za sobą bezpośrednie poważne konsekwencje dla europejskiego sektora bankowego, czy gospodarki, ale dlatego, iż oznaczałby niebezpieczny precedens, pokazujący, ...
Czy Cypr trwale poprawi nastroje na rynkach?

Czy Cypr trwale poprawi nastroje na rynkach?

2013-03-25 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,30: Poniedziałkowa sesja przynosi wzrost wartości głównej pary walutowej, obecnie jest ona wyceniana na 1,2993 i znajduje się na poziomie nie widzianym od 14 marca. Za poprawą nastrojów na rynkach stoi porozumienie w sprawie Cypru, ...
Jest porozumienie ws. Cypru. Brakuje akceptacji parlamentu

Jest porozumienie ws. Cypru. Brakuje akceptacji parlamentu

2013-03-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zawarte dziś nad ranem porozumienie w sprawie pomocy dla Cypru daje podstawy do ustabilizowania sytuacji na rynkach finansowych. Na przestrzeni tygodnia złoty powinien odrobić większość strat, które stały się jego udziałem w następstwie zawirowań wokół Cypru. Tydzień bez istotniejszych wydarzeń i danych z gospodarek.
Cypr doprowadzi do rozpadu strefy euro?

Cypr doprowadzi do rozpadu strefy euro?

2013-03-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem dla większości światowych indeksów, szczególnie tych europejskich, oznaczała spadki i dalsze wyczekiwanie na rozwój sytuacji na Cyprze. Na rynku walut z kolei, dolar stał się dla inwestorów bezpieczną alternatywą wobec euro, które mocno osłabło w kontekście kolejnych informacji z Unii Europejskiej pogrążonej w kryzysie finansowo- politycznym.
Bezprecedensowe warunki pomocy

Bezprecedensowe warunki pomocy

2013-03-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Porozumienie ws. Cypru zostało przyjęte z wyraźnym optymizmem przez rynki finansowe. Kurs EUR/USD wzrósł do 1,3050. Nie wpłynęło to jednak mocno na notowania złotego. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż nad 4,17, a USD/PLN nad 3,20. Dziś oprócz doniesień z Cypru najważniejszymi wydarzeniami będą: aukcja włoskiego długu i wystąpienia szefów BoE oraz Fed.
Bail-out dla Cypru wsparciem dla walut CEE

Bail-out dla Cypru wsparciem dla walut CEE

2013-03-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty za sprawą poprawy nastrojów na szerokim rynku. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1686 PLN za euro, 3,1950 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4036 PLN względem franka szwajcarskiego.
Podatkowy raj stał się piekłem

Podatkowy raj stał się piekłem

2013-03-22 Raport tygodniowy FMCM
Problem Cypryjski: W tym tygodniu w zasadzie jedna kwestia dominowała na rynkach – problemy Cypru.
Początek tygodnia przyniósł mocny spadek kursu głównej pary walutowej z poziomu 1,3108 do 1,2883.Przyczyną tego zjawiska były doniesienia z Cypru.
Rośnie ryzyko, złoty traci

Rośnie ryzyko, złoty traci

2013-03-22 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obecny tydzień był bardzo interesujący z punktu widzenia inwestorów obserwujących polski rynek. Na fali niepokojących informacji napływających z Cypru i słabych danych z europejskich gospodarek WIG20 stracił w tym tygodniu około 5%, zaś polski złoty znacząco osłabił się względem głównych walut.
Powrót napięć w strefie euro

Powrót napięć w strefie euro

2013-03-22 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu eurodolar odnotował nowe minimum trendu spadkowego - 1,2845. Euro nie było tak słabe od czterech miesięcy. Wzrost awersji do ryzyka oraz słabe dane z rodzimej gospodarki przyczyniły się do spadku wartości polskiej waluty. Kurs EUR/PLN odnotował najwyższy poziom od miesiąca (4,1920), z kolei USD/PLN wzrósł do 3,25.
Rozwiązanie dla Cypru bliżej, niż dalej?

Rozwiązanie dla Cypru bliżej, niż dalej?

2013-03-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rosja nie zamierza pomóc Cyprowi ponad to, co zostało wcześniej ustalone (pożyczka na 2,5 mld EUR) i czeka na ustalenia ekspertów Troiki z cypryjskim rządem – taka informacja, jaka pojawiła się dzisiaj rano nie zachwiała notowaniami wspólnej waluty.
Europejska gospodarka znów zawodzi

Europejska gospodarka znów zawodzi

2013-03-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja to kontynuacja kiepskich nastrojów wśród inwestorów, którzy od samego rana zalewani są negatywnymi informacjami ze światowej gospodarki, szczególnie tej europejskiej. Istotny dla rynków, ...
Francja, Cypr ciążą rynkom

Francja, Cypr ciążą rynkom

2013-03-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do kryzysowej sytuacji na Cyprze dołączyły fatalne dane z francuskiej gospodarki. To oznacza jedno – Europa ma problemy, o których rynek przez kilka miesięcy wolał zapomnieć. To pierwsza w tym roku sytuacja, kiedy obawy zaczynają dominować nad nadzieją na zakończenie kryzysu i ożywienie gospodarcze. A to może oznaczać istotne zmiany na rynku.
Ostatnia szansa dla Cypru

Ostatnia szansa dla Cypru

2013-03-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana eurodolar stabilizuje się przy 1,29. Po wczorajszym osłabieniu lekko umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1860, a USD/PLN do 3,2420. Oprócz negatywnego sentymentu związanego z sytuacją na Cyprze dziś decydujący wpływ na notowania będą miały publikowane o godzinie 10:00 – indeks Ifo oraz sprzedaż detaliczna z Polski.
Złoty słaby względem dolara i euro

Złoty słaby względem dolara i euro

2013-03-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartek był kolejnym dniem słabości polskiego złotego. Wynikało to ze wzrostu awersji inwestorów do ryzyka, która szkodziła przede wszystkim walutom uważanym za mniej bezpieczne, a do takich zaliczają się waluty Europy Środkowo-Wschodniej.
Czy dziś kiepskie nastroje znów zawładną rynkami?

Czy dziś kiepskie nastroje znów zawładną rynkami?

2013-03-22 Raport poranny FMCM
Rosja nie pomoże Cypryjskim przyjaciołom: Wczoraj byliśmy świadkami spadkowej sesji na głównej parze walutowej. Spadkami zakończyła się również sesja na Wall Street gdzie S&P500 spadł o 0,83%, a Nasdaq o -0,97%. Wczoraj poza problemami na Cyprze negatywnych sygnałów dostarczyła europejska gospodarka, ...
Dane GUS w cieniu wydarzeń wokół Cypru

Dane GUS w cieniu wydarzeń wokół Cypru

2013-03-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Napięta sytuacja wokół Cypru nadal niekorzystnie wpływa na wycenę złotego. W cieniu doniesień dotyczących wyspy GUS opublikuje dziś ważne dane z gospodarki – o sprzedaży detalicznej i bezrobociu. O 10.00 również wskaźnik nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców. Dane będą zapewne gorsze niż oczekuje rynek.
Dane ze strefy euro osłabiają złotego

Dane ze strefy euro osłabiają złotego

2013-03-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Fatalne dane z gospodarek Francji i Niemiec są główną przyczyną dzisiejszego silnego osłabienia złotego wobec wszystkich najważniejszych walut. Wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług dla obu gospodarek, będących filarami strefy euro, okazały się znacznie gorsze od oczekiwań i poziomów sprzed miesiąca.